Şimdi Ara

RX 6800 XT 3DMark’ta RTX 3080’in önünde (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
0
Favori
6.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Böyle güçlü bir ekran kartını ülkemizdeki tüm gençlere ve pc oyun meraklılarına yerli ve milli imkanlarla üretip kazandırdığı için Bayraktar aile şirketine teşekkürü borç bilirim.RX 6000 serisi kullanmak büyük bir onurdur bizim için :XD :XD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 23 Ekim 2020; 21:17:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-41A94D448

Böyle güçlü bir ekran kartını ülkemizdeki tüm gençlere ve pc oyun meraklılarına yerli ve milli imkanlarla üretip kazandırdığı için Bayraktar aile şirketine teşekkürü borç bilirim.RX 6000 serisi kullanmak büyük bir onurdur bizim için :XD :XD

Anlayamadım dostum hangi kartı kaç paraya getirmiş bayraktar firmasi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yok be ne karşılığı:D ray tracing açıkken 3080 sevmiş atmış 6800 ü:) 6900 rezil olmasın diye koymamışlar galiba:) keşke 3080 ayarında olsa da daha ucuz olsa.

• 3080'i her türlü geçicektir 6900. Hatta 3090'ı da hedefe koymuş Amd.

Bu sefer sağlam gelecek Amd. Nvidia yakında mecburen indirime gidicek kart almak için acele etmeyin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zamanında gtx 1060 isterken bütçeden dolayı rx570 aldım ve açıkçası mutluyum. Şimdi düşününce nvdia güçlü ama performans düşüyor yada sabit kalıyor ama amd de eğer donanımsal sorun yoksa sanki bir tık yukarı çıkıyor performans. En ideal 6000 serisini alıcam inş sorun olmayan bir model piyasada oturunca.

•   

• Buna bir tek ben mi inanmıyorum konuda?

• Görmeden kimse inanmaz zaten eğleniyoruz.  

• lofer_freud kullanıcısına yanıt
    Evet

• SertyAdams kullanıcısına yanıt
    AMD nin ray tracing tekniği dx12 tabanlı 3dmarkın Nvidia teknoloji ile yaptığı demoyu elden geçirip dx12 tabanlı olanını yaparsa o zaman sonuçlar netleşir

• quote:

Orijinalden alıntı: jem991

AMD de de dlss benzeri teknoloji var FPS olarak oyuna göre 30 40 FPS fazla veriyor

İsmi nedir, hangi oyunlar kullanıyor?

• HIGHER kullanıcısına yanıt

radeon boost oyun farketmeden çalışıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: jem991

radeon boost oyun farketmeden çalışıyor.

Mafia remake denemesi yaptım bir fark olmadı, YT'dan videolar izledim, deli gibi fareyi hareket ettirince fps yükseliyor, DLSS böyle değil ki?

• evet belki amd, nvidia'ya tek nesilde hemen yetişemez ama şunu unutmayalım; intel, şuan nvidia'nın olduğundan çok daha önündeydi amd'nin ve amd şuan intel'in önüne net bir şekilde geçmiş durumda. bu sayede de gelirleri belki de hayal etmedikleri kadar arttı. bu gelirleri zaten çok tecrübeli fakat yeterince bütçesi olmayan radeon kısmına aktarmaya başladıklarında işte görüyoruz ki 3090'a karşı bile bir cevap hazırlamış amd. ekran kartı pazarında da önümüzdeki 2-3 sene boyunca büyük rekabete hazır olun.

• quote:

Orijinalden alıntı: fhrstw

Nvidia yine domine edeceğini düşünüyorum niye mi? Çünkü nvidia streamerlara oynuyor. insanlar rtx 3080 görecek her yerde diyecek ki ulan demek ki çok iyi kart. Halbuki rtx alan adam ai backround için ses için falan alacak. Yani bunlar gerçekten bir yayıncı için önemli 3-5 fps az olsun der ne olacak ki.

Reis ekran kartını ses için nasıl kullanıyoruz? Cahilliğimi mazur görün. Dp porttan mı ses aktarılıyor? Anakart çıkışından ekran kartından gelen ses veriler alınabilir mi? Yoksa monitöre mi bağlamak lazım ses sistemini?

• Wonky kullanıcısına yanıt
    Rtx noise canceling özelliği varya hocam onu kast ettim. Bildiğim kadarıyla monitörlerde şuan çok iyi ses kartları henüz yok. Ama dediğiniz gibi dp yada hdmi dan aktarılabiliyor sesler ama amplifier çok güçsüz yani anakartlardan ses almak şuan için daha mantıklı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-41A94D448

Böyle güçlü bir ekran kartını ülkemizdeki tüm gençlere ve pc oyun meraklılarına yerli ve milli imkanlarla üretip kazandırdığı için Bayraktar aile şirketine teşekkürü borç bilirim.RX 6000 serisi kullanmak büyük bir onurdur bizim için :XD :XD
    Tabi ya dünyanın bütün gelişmiş ülkelerinde kart üretimi var mesela Norveç 3090 ı icat etti, Rusya 3080 i, Fransa 6800xt için iş başında, Kanada 6900xt yi kimseye ürettirmem demiş. Yaw ülkeni aşşağılayacak başka bir şey bul yada Ülkeni sev.

• HIGHER kullanıcısına yanıt

Amd'nin dlss muadili bir teknolojisi yok. Olmayacakta dlss aşırı gelişmiş bir teknoloji ve amd'nin bunu yakalaması için yıllar gerekiyor.

Ama dlss'de para etmiyor zira toplasan 10 tane destekli oyunu zor sayarız. Özellikle yeni gelecek oyunlarda ise resmen yok. 2-3 oyun anca var onlarda cyberpunk, watch dogs filan orada bitiyor liste. Bu yüzden ben artık bu teknolojiyi geliştirilme ve yaygınlaşana kadar yok sayıyorum.

İşin acı kısmı gittikçe yaygınlaşmak yerine tam tersi yok olmaya başladı bu teknoloji. Değişim olursa 10 numara teknoloji ve aşırı destekliyorum. Ama olmayınca sadece göstermelik teknoloji demosundan öteye gidemiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manyaqçocuk -- 24 Ekim 2020; 5:6:9 >
  • Az hızlı rekabet edin, dolar 8 oldu olacak

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.