Şimdi Ara

RX 570 Memory hızı neden düşük?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
1
Favori
3.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • HB den Rx 570 Pulse itx ekran kartı aldım. Memory hızı üretici sitesinde 1750 yazıyor ancak bana gelen kart 1500mhz.
    İşin içinden bir türlü çıkamadım ?
    RX 570 Memory hızı neden düşük?RX 570 Memory hızı neden düşük?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NoBODY44 -- 10 Kasım 2018; 18:27:49 >

• Kutu üzerinde ne yaziyor ayrica oyunlarda yükselmesi lazimm diye biliyorum..
  • Acaba ayarlardan sağ altda tasaruf modunda olabilirmi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MogoLKhan

Acaba ayarlardan sağ altda tasaruf modunda olabilirmi ?
    Performans moduna aldım. Oyunu oynadım değişen bir şey yok. 1244 core clock bile bu halde.RX 570 Memory hızı neden düşük?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SEHZADE63

Kutu üzerinde ne yaziyor ayrica oyunlarda yükselmesi lazimm diye biliyorum..
    Kart üzerinde bilgi yok. Sapphire sitesinde ve diğer sitelerde 1750mhz yazıyor.
  • Görüntü en iyi olana alacaksın.
  • quote:

Görüntü en iyi olana alacaksın.
    Oyun ayarları zaten Ultrada diğer oyunlarda aynı PUBG vs.
  • Yav o değil sağ altda radeon simgesi var ona sağ tıkla 3 seçenek var onları dene görüntü en iyi olanı olması lazım yüksek performans için , birde kartının kendi uygulamasini indirmişsen oradada tasaruf modunda kalmış olabilir.
  • quote:

Yav o değil sağ altda radeon simgesi var ona sağ tıkla 3 seçenek var onları dene görüntü en iyi olanı olması lazım yüksek performans için , birde kartının kendi uygulamasini indirmişsen oradada tasaruf modunda kalmış olabilir.
    Dediğinide yaptım sonuç değişmedi. 1500mhz de memory clock. Ayrıca core clock 1244 olmuyor hep 1100 lerde. İlk defa AMD ekran kartı aldım onda da pişman oldum.
    Yazılımı silip tekrar yükledim sonuç değişmedi. Memory 1500mhz görünüyor GPU-Z programında da. Büyük ihtimal kartı iade edecem. İlk defa böyle bir saçmalıkla karşılaşıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NoBODY44 -- 10 Kasım 2018; 18:45:18 >
  • Kartın incelemesi yapan sitelerde 1750mhz olarak gözüküyor. (Frekansı direk 1750mhz yap test'et)

Radeon ayarlarda (global wattman) memory kısmında maksimum frekans 1500 olarak yazıo o'tiki kaldır 1750mhz direk çalışabilir ozmn.

https://www.kitguru.net/components/graphic-cards/dominic-moass/sapphire-rx-570-pulse-itx-sff-gpu-review/all/1/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crysef -- 10 Kasım 2018; 18:59:23 >
  • Karta ne diye bok atarsın ki global watman ayarlarında zaten max 1500mhz memory gözüküyor.
  • hocam bende bu kartın nitrosunu aldım ama sürücüyü kurunca kart 580 olarak gözüküyor sen hangi sürücüyü yükledin ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: B-2 Spirit

hocam bende bu kartın nitrosunu aldım ama sürücüyü kurunca kart 580 olarak gözüküyor sen hangi sürücüyü yükledin ?
    18.11.1 galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: 128MilyarDolar

Karta ne diye bok atarsın ki global watman ayarlarında zaten max 1500mhz memory gözüküyor.
    İşte oraya karışmadım. GPU-Z de yine aynı şekilde görüküyor. Direk kasaya takıp yazılımını kurdum. 1500mhz çalışıyor. Kutudan çıkınca 1750mhz olması gerekmez mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: crysef

Kartın incelemesi yapan sitelerde 1750mhz olarak gözüküyor. (Frekansı direk 1750mhz yap test'et)

Radeon ayarlarda (global wattman) memory kısmında maksimum frekans 1500 olarak yazıo o'tiki kaldır 1750mhz direk çalışabilir ozmn.

https://www.kitguru.net/components/graphic-cards/dominic-moass/sapphire-rx-570-pulse-itx-sff-gpu-review/all/1/
    Kartın kutudan belirtilen hızda çıkması gerekmez mi? Dediğin tiki kaldırdım yine 1500mhz. Bu işte bir gariplik var ama çözemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NoBODY44

Kartın kutudan belirtilen hızda çıkması gerekmez mi? Dediğin tiki kaldırdım yine 1500mhz. Bu işte bir gariplik var ama çözemedim.

Alıntıları Göster
    Valla bu kartı inceleyen bi kaç siteye baktım memory hepsinde 1750mhz sapphire'in sitesinde 1750mhz yazıyor.

Sizde 1500mhz çalışmasının nedenin tam bilmiyorum ama elle 1750mhz çıkartınca kartın herhangi bir sorun oluşturmadan çalışıcanı söyleye'bilirim sadece.

(Eğer 1750mhz'de bir sorun oluşturursa garanti'den kartı değiştirirsiniz yada iade edebilirsiniz.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: crysef

Valla bu kartı inceleyen bi kaç siteye baktım memory hepsinde 1750mhz sapphire'in sitesinde 1750mhz yazıyor.

Sizde 1500mhz çalışmasının nedenin tam bilmiyorum ama elle 1750mhz çıkartınca kartın herhangi bir sorun oluşturmadan çalışıcanı söyleye'bilirim sadece.

(Eğer 1750mhz'de bir sorun oluşturursa garanti'den kartı değiştirirsiniz yada iade edebilirsiniz.)

Alıntıları Göster
    İade edeceğim. Bana hiç normal gelmedi bu durum. Bu kadar ucuz olunca iyice işkilleniyor insan.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.