Şimdi Ara

RX 460 Anlık Donma/Takılma Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • http://www.youtube.com/watch?v=qE26iVmYZb4

Aynen videoda olduğu gibi bütün oyunlarda bu problemi yaşıyorum özellikle Player Unknown Battleground da bu problem var. Sıcaklık oyun içinde işlemci ve ekran kartı için 50 dereceyi geçmiyor. Hiç bir overclock işlemi de yapmadım. Sürücüler directx ... hepsi son sürümde.

Donanım şu şekilde

500W PSU

i5 3350p işlemci

MSI RX 460 2GB

8GB Ram

Sebebi ne olabilir ?

• Islemci kullanımı olabilir. Ram problemi olabilir. HDD problemi olabilir. Kötü niyetli yazılımdan kaynaklı olabilir. PSU problemi şebeke problemi falan da olabilir. En olabilir olan işlemci darboğazı, oynarken işlemci kullanımını takip et.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ses gidiyorsa işlemcidendir.
  • Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    https://www.youtube.com/watch?v=48OmxCPSXbM

Hocam aynı bu şekilde
  • Eğer bu donma esnasında, oyun sesleri vs de takılıyorsa büyük ihtimal işlemci veya HDD hatasıdır.

Ama takılmalar esnasında pc'nin içinden dıt sesine benzer bir ses geliyorsa ekran kartı olabilir.

HDD veya SSD, artık hangisini kullanıyorsanız nadiren görülse de bu sıkıntıya yol açıyor.

Eski sistemimde ben de Arma2 OA oynarken aynı sıkıntıyı çekmiştim. İlk benim de aklıma ekran kartı ve işlemci geldi. Ama sorun hard diskte çıkmıştı.

Sadece oyundaki bu kasmaya bakarak çok net bir şey söylemek zor.

Bir de işin yazılımsal kısmı var. İşlemci ısı olarak normal olsa bile zararlı yazılım vs sebebiyle %100'e falan çıkıyor olabilir. Mesela Windows 8 ve 8.1'de Windows Defender bunu çok fazla yapıyor. Bu tip bir program veya varsa kullandığınız antivirüs vs de buna sebep oluyor olabilir.
  • Hocam konuyu ekran kartına bağlamamın sebebi son 2 gündür kırmızı ekran geliyor oyundayken herhangi bir hata vermiyor ama ekran kırmızıya dönüyor ve bilgisayar kilitleniyor. Bad sector taraması yaptım hiç bir şey çıkmadı HDD smart checklerde normal.

Kırmızı ekran aynen şu şekilde :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kristallo -- 24 Haziran 2017; 16:57:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocamlar sorunun kaynağını bilen yada tahmin eden yok midur
  • Buna benzer bir olay dört gün önce başıma geldi. Crysis 3'ü akıcı bir şekilde oynarken,

-Assassin's Creed Syndicate
    -Mortal Kombat XL
    -Middle-Earth Shadow of Mordor

oyunlarında çok ciddi fps düşüşü yaşıyordum. Ramlarda ve ekran kartında sorun olma ihtimali yok, sürücüler güncel, sıcaklıklar normal. Geriye işletim sistemi kalıyor. Artık son çare format attım ve düzeldi. İşletim sisteminin bu hale gelmesinin sebebi, KMSpico isimli lisanslama programı. Windows 10'u adeta mundar ediyor. Güvenlik açılamıyor, sizi yönlendirecek herhangi bir bildirim de alamıyorsunuz. Görünüşe bakılırsa işletim sisteminin Dx12 özelliğini de etkiliyor gibi.
  • Hocam benim Windows orijinal bea. CD anahtarı biosa gömülü olduğu için Windowsun kendi sitesinden indirdiğim kalıpla formatta attım hiç kâr etmedi. Acaba psu da mı bi sıkıntı var sorunun kaynağını anlayabilsem ona göre garantiye göndericem parçayı. Senelerdir bilgisayarla uğraşıyorum ilk defa böyle bişi gördüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kristallo -- 25 Haziran 2017; 18:54:59 >
  • kristallo K kullanıcısına yanıt
    Hwinfo yükleyip, sensörler sayfasında en altta gddr5 bellek hatası sayacı birşey tespit ediyor mu diye bakar mısınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 25 Haziran 2017; 20:50:48 >
  • Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt

pubg açıkken ki değerler bu şekilde hocam
  • Bios Güncelledim , format üstüne format attım , bütün donanımları söktüm temizledim geri taktım kar etmiyor.
  • An itibariyle ekran kartını servise gönderme kararı aldım. Çare servis ellam 😁

• Ekran kartını iade aldılar mı? Aynı şekilde bir sorunum var servis hata bulamadık diye geri gönderiyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.