Şimdi Ara

RUSE™ (ÇIKTI) (14. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
334
Cevap
0
Favori
20.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • korsan oyuncular multiplayer oynayamıyor dimi key almayı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1mpossible -- 13 Ekim 2010; 20:34:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: m@vibereli

arkadaşlar oyunda campaing dışında skırmısh yapacağımız sadece pc ye karşı oynayabileceğimiz bi bölüm varmı?

ana menüde battle bölümü var pcye karşı oynanabiliniyor.

arkadaşlar multi oynayanlar pm atsın steamden ekleşelim oynayalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

Oyunu PS3 de move ile denedim peh haz alamadım desem yeridir. En azından move ile oynancak oyun kesinlikle değil.

konsolda strateji oynamak yalnızca bir ütopya zaten. ubisoft sürümden kazanmak için konsol için de çıkardı bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ShaDoW_17

Oyunda multiplayer LAN varmı acaba ?

Ne yazık ki yok. Tamamen steam sunucularını kullanıyor. Geçen bir ara çalışmadı steam sunucuları o zaman multiye giremedik bile.
    Gerçi orjinali teşvik etmek için katlanılması gereken bir fedakarlık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1mpossible

korsan oyuncular multiplayer oynayamıyor dimi key almayı düşünüyorum.

Steam sunucusu dışında bir sunucudan oynanmadığı için key almanız gerekmekte. Lan bilem yok zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertblade

bu oyunu beğenmeyen kişiler muhtemelen oynayamayanlar. çünkü şimdiye kadar strateji denen oyunlarda bizi görsellikle ya da senaryoyla tavladılar ama bu oyunda bildiğin strateji yapıyosun gerisi yalan ayrıca grafik ayarlarını full yapınca detaylar gayet hoş görünüyor. ubisoftuda tebrik etmek gerek başka bir firma olsaydı oyuna alman-amerika koyardı sonra ek paket çıkarır rusları-ingilizleri eklerdi satardı 10 dolara sonra başka ek pakette italyan-fransız ordularını eklerdi satardı yine 10 dolara. fakat ubisoft bunları tek oyunda yaptı helal olsun. bu arada maus + morser reistir gerisi yalan

Maus ile Morser üretecek kadar yaşatıyorlarsa sorun yokta. Maus çok yavaş hareket ediyor hareket halinde ateş edemiyor onun yerine King Tiger daha iyi olur kanımca.

• quote:

Orijinalden alıntı: ZEPHYR

oyunun tek artısı çok hızlı açılıyor menüler çok rahat ve bölüm yüklemeleri çok hızlı ve sistemi hiç kasmıyor programlama işi güzel halledilmiş ama oynanış mantığı monopol gibi olunca ben sevemedim
    onun dışında gereksiz tonla video ve esc de yapsanız neye bassanız sıkıcı bölüm arası videolardan kurtulamıyorsunuz
    oyun genel olarak bana eskiden oynadığım monopol oyununu anımsattı hiç güzel değil alıyorsun birlikleri sürekli bir yerden bir yere sürüklüyorsun bölümler bitiyor bir oturuşta 10 bölüm bitirdim
    birliklerin hareketleri vs çok komik gerçek strateji vs değil rts değil gibi iki arada bir derede monopol gibi bir oyun çıkmış ben sevmedim doğrusu
    nerede bir faces of war company of heroes veya man of war alakası yok ama belki dokunmatik ekranda vs belki çok zevklidir onu bilemem ama kimselerde öyle ekran olmadığına görede o da devre dışı kalıyor

Eğer multi oynarsanız o zaman zevki çıkıyor oyunun çünkü karşınızdaki insanlar hiçte kötü oynamıyorlar. Takım çalışması çok önemli oluyor oyunda takım arkadaşınızla eş güdüm yapamazsanız saldırılarınız savunmalarda erir gider yada eşgüdümlü çalışanlar sizi tamemen yok ederler.

Monopol gibi gözükmesiuzaktan bakınca öyle oluyor ki her zaman öyle kullanılmıyor. Company of Hereos bir çatışma aslında 3-5 tank 3-5 birlik burada bir savaş olacak kadar birlik ve devasa bir harita var üstelik topçudan havaya kadar bir çok ekstra birim var. General olmak istiyorsak mecburen uzaktan bakmayıda aynı diğer generallerin yaptığı gibi kullanmak gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hellmarch!

Oyun çok güzel gerçekten. Saf strateji var. Bir de 2.dünya cephelerinin hemen hemen hepsini bire bir koymuşlar. Birkaç eksiği elbette var. Mesela pastel renkleri kullanmaları büyük bir hata olmuş. Askeri havasını kaybettirmiş.

Cepherlerin ve senaryoların gerçekliği gerçekten harika olmuş. Biraz tarih ve muharebeleri bilen herkes aynısının senaryoda olduğunu görebilir siz görmüşünüz. En çok hoşuma giden senaryo Almanya'nın Bulge muharebesinde son bir gayret ile Bastone şehrini almaya çalışması ve bizim onu savunmaya çalışmamızdı. Sizin hangi bölümdü. D-day de ilerledikçe güzelleşmişti gerçi.
  • zaten senaryo şeklinde belirlenmiş bir yolda oynanıyor yani gerçek anlamda bize bırakmıyorki olayı x i ele geçir diyor yok ben önce y şehrine saldıracağım diyemiyorsun şu nu al bunu al yol belli
    haritanın başındaki adam bensem saldırıyı istediğim yerden yapabilmeliyim yoksa emir alan askersem bu oynanış şekline ne gerek var o zaman geriye çarpışmaların gerçekçi olması kalıyor ki oda gerçekçi değil
    şöyle soldiers gibi bir oyun daha gelse ahhhh alsam tiger tankını düşsem yollara :) 2004 teki oyunu kurdum onu oynuyorum 2. defa bile olsa gene zevkli
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZEPHYR

zaten senaryo şeklinde belirlenmiş bir yolda oynanıyor yani gerçek anlamda bize bırakmıyorki olayı x i ele geçir diyor yok ben önce y şehrine saldıracağım diyemiyorsun şu nu al bunu al yol belli
    haritanın başındaki adam bensem saldırıyı istediğim yerden yapabilmeliyim yoksa emir alan askersem bu oynanış şekline ne gerek var o zaman geriye çarpışmaların gerçekçi olması kalıyor ki oda gerçekçi değil
    şöyle soldiers gibi bir oyun daha gelse ahhhh alsam tiger tankını düşsem yollara :) 2004 teki oyunu kurdum onu oynuyorum 2. defa bile olsa gene zevkli

generalde olsan sende bir emir kulusun sonuçta nereyi al diyolarsa orayı alacaksın ama farklı stratejiler deneyebilirsin aslında oyunun ilk 10 bölümü alıştırma gibi esas zorluk spoiler vermeyim ama sonlara doğru protatip basein etrafında geçen bölümler. multisi mükemmel zevkli onu geç 4v4 harda karşı oynamak bile acayip zevkli oluyor.

gun ben bilgisayara karşı oynadığım için morser-maus üretebilecek seviyeye geliyorum hiç bir tank hareket ederken ateş edemiyor ki o zaman varmıymış böyle bir teknoloji. aselsan daha yeni yaptı atış kontrol sistemini

• quote:

Orijinalden alıntı: gun

quote:

Orijinalden alıntı: Hellmarch!

Oyun çok güzel gerçekten. Saf strateji var. Bir de 2.dünya cephelerinin hemen hemen hepsini bire bir koymuşlar. Birkaç eksiği elbette var. Mesela pastel renkleri kullanmaları büyük bir hata olmuş. Askeri havasını kaybettirmiş.

Cepherlerin ve senaryoların gerçekliği gerçekten harika olmuş. Biraz tarih ve muharebeleri bilen herkes aynısının senaryoda olduğunu görebilir siz görmüşünüz. En çok hoşuma giden senaryo Almanya'nın Bulge muharebesinde son bir gayret ile Bastone şehrini almaya çalışması ve bizim onu savunmaya çalışmamızdı. Sizin hangi bölümdü. D-day de ilerledikçe güzelleşmişti gerçi.

Bastogne savunmaı gerçekten çok güzeldi. Ama orada ara demoda giren generallerin buluşması falan olmamış.Teslim olun yoksa bombardıman edileceksiniz diye yazı geliyor "Nuts" kelimesini karşı tarafa yazılı olarak bildiriyordu. Hatta bu Band of Brothers mini dizisinde de işlenmiştir.

Ama herşey bir yana tam Rus cephesine göre bir oyun motoru. Kursk olsun diğer cepheler olsun daha zevkli olurdu. Tabi oyunu Amerikalılar yapıyor biz de onu oynamak zorundayız.

• Oyun gerçekten çok iyi düşünülmüş ve tasarlanmış.. Başına oturdunuz mu zamanın nasıl geçtiğini anlayamıyorsunuz.. Satranç oynar gibi saatlerce oynayabiliyorsunuz..

Senaryo da güzel ama özellikle bilgisayara karşı yapılan multi oyunlarda zevki katlanıyor.. Kalabalık savaşlar gerçekten çok zevkli.. Birimlerin herbirinin avantajı ve dezavantajı varki bunu oyuna gerçekten çok iyi yansıtmışlar.. Araziyi iyi kullanan oyuna hükmediyor (ormanlık alanlara saklanmak gibi)..

Sadece tank basarım ya da sadece asker basarım heryeri dağıtırım diyemiyorsunuz her birimin bir anti birimi mevcut bu da oyunu gerçek bir strateji yapıyor.. Bu çeçitlilik de oyunun oynanmasını arttırmış.. Tanklara karşılık anti tanklar ya da topçular, bombardıman uçaklarına karşılık avcı uçaklar, uçaklara karşılık uçaksavarlar (araç şeklinde ya da topçu şeklinde) uzun mesafe topçu birlikleri ve aklınıza gelebilecek hertürlü birim mevcut oyunda..

Bu oyunun günümüz teknolojisine uyarlanmış bir versiyonu çıkarsa o da çok iyi iş yapar diye düşünüyorum.. mesela jetlerin, hayalet uçakların, modern tankların, topçuların ya da piyade çeşitlerinin (hafif piyada, ağır makineli piyade gibi) olduğu bir oyun da çok iyi olacaktır..

• hileciler yüzünden multiden soğudum. 2vs2 oynuyoruz 80 lvl ortagım var ben daha yeni piyadeleri çıkartırken adam 10 tane tank 5 tane ucak savar falan çıkarıp bütün ünitelerin binalarını falan kuruyor. oynayacaksan adam gibi oyna kardeşim ne zevki var böyle. ben daha tank çıkaracaksan bir bakıyorum oyun bitmiş. bizim ortak gitmiş bütün karşı takımı yıkmış geçmiş. çok sinir bozucu. hile oldugu bariz neyle yapıyor bilmiyorum.
  • Hile için bir sürü önlem aldılar ama ben hiç rastlamamıştım. Rush filan değil demi hem onları çıkartıp hemde supply depot kuruyorsa hiledir de diğeri olmayabilir.

Birde birisi oyundan düştüğünde para geçiyor fazlaca o yüzden öyle olmuş olabilir.
  • yok öyle değil face-to-face haritasında oynuyoruz adam haritanın tam ortasına bütün birim binaları kurdu. 10 tane tank çıkardı ben daha yeni başlıyacağım. üstelik supply depot ları bile almamışken yaptı. ben daha yeni supply depotları almaya gönderirken
  • quote:

Orijinalden alıntı: (dark)

hileciler yüzünden multiden soğudum. 2vs2 oynuyoruz 80 lvl ortagım var ben daha yeni piyadeleri çıkartırken adam 10 tane tank 5 tane ucak savar falan çıkarıp bütün ünitelerin binalarını falan kuruyor. oynayacaksan adam gibi oyna kardeşim ne zevki var böyle. ben daha tank çıkaracaksan bir bakıyorum oyun bitmiş. bizim ortak gitmiş bütün karşı takımı yıkmış geçmiş. çok sinir bozucu. hile oldugu bariz neyle yapıyor bilmiyorum.

• quote:

hileciler yüzünden multiden soğudum. 2vs2 oynuyoruz 80 lvl ortagım var ben daha yeni piyadeleri çıkartırken adam 10 tane tank 5 tane ucak savar falan çıkarıp bütün ünitelerin binalarını falan kuruyor. oynayacaksan adam gibi oyna kardeşim ne zevki var böyle. ben daha tank çıkaracaksan bir bakıyorum oyun bitmiş. bizim ortak gitmiş bütün karşı takımı yıkmış geçmiş. çok sinir bozucu. hile oldugu bariz neyle yapıyor bilmiyorum.

bu oyunda da mı hile var? böyle saf strateji kafa oyununda hile yapan adam eziğin-beyinsizin kralıdır arkadaş
  • R.U.S.E. için bedava DLC geliyor

on numara oldu. yeni birşeyler gerekiyordu multiye. bedava olması ayrı güzel.
  • quote:

R.U.S.E. için bedava DLC geliyor

bedava lafını görünce oyun bedava oluyor sandım kalbime iniyodu. daha alamadım ben oyunu nasıl gidiyor multisi zevklimi
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertblade

quote:

R.U.S.E. için bedava DLC geliyor

bedava lafını görünce oyun bedava oluyor sandım kalbime iniyodu. daha alamadım ben oyunu nasıl gidiyor multisi zevklimi

çok zevkli. 4vs4 savaşlarının sonlarına doğru görsen haritada şölen oluyor. bombalar 100lerce ucak. yapay zekanın ne yapcanı bilirsin ama karşındaki 4 kişinin ne yapcanı kestireremek fena tedirgin ediyor. bir maç yarım saat ile 1 saat arası sürüyor ve ben günde 5-6 oyun oynuyorum. keşke türk oynayan çok olsada beraber otak stratejiler kurardık. yabancılarla konuşamadığımız için herkes kafasına göre strateji üretiyor. yeneceğimiz varsa bile yenilebiliyoruz. bence almalısın ben gayet zevk alıyorum. şu aralar o kadar oyun çıkmasına ragmen birtek onun multisini oynuyorum.

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.