Şimdi Ara

Rus kızla evlenir misiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
339
Cevap
7
Favori
23.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet her şekilde anlaşıyorsunuz türkiyede yaşamayı kabul ediyor. Arada ailesini görmeye gidersiniz falan öyle. her şekilde anlaşıyorsunuz sadece kız rus

Evlenir misiniz? (evlenmem diyenler var gavura güven olmazmış, bir süre sonra anlaşamazmışsın bırakır gidermiş. sizin düşüncelerinizi merak ettim)

BEN EVLENİRİM

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Rus kadınıyla evlenin ...
    felaket sadıklar
    para harcatmazlar
    bunu bir rusla evlilik planı kuran adam olarak diyorum

not; rusyada yaşıyorum

çok cefakarlardır.

bebek gibi güzel bir rus kızının tembel bir tekniker ile evlenip o adamın anasıyla babasıyla yaşadğı türkiyenin bir ilinin ufak ilçesinde 2+1 evin ufak odasında yaşamaya razı olduğunu ve eşini mutlu ettiğini gördükten sonra buna karar verdim.

öyle lüzumsuz bir adamla bile evlenen bebek gibi bir kız düşün. ruslar çok çile çekmiş bir millet. gerçekten vefalıdırlar. erkeğinden beklediği tek şey alkolik olmasın ve kadınını dövmesin

ama bizim türk kızları

- evlenirken 15 burma bilezik
    - en güzel ev eşyaları
    - evlilik boyunca yorgun mutsuz olmana aldırış etmeden gezmek istemeyi hava atmak istemesi ve sürekli yüksek cinsel performans beklemesi ki kendisi seks yapmayı bile bilmez ama kocası tatmin edemediğinde ona buna herkese anlatır
    -iyi maaşı olsun boyu uzun olsun yakışıklı olsun
    -her zaman parası olsun , parasız kaldığında onu herkesin içinde itin götüne sokayım. ben mi ? elimde kumandayla televizyon izlerim o bana bakmak zorunda (not rus kızı inşaat işçliği bile yapar yapanı çok gördüm)

- ov bi de kamuda çalışan gereksiz bir memursa havasından geçilmez türk kızının :) bukadar da vizyonsuzdur

abi işinize gücünüze bakın öne
    kendinizi güçlü hissetiğinizde evlenin

türk rus kürt alman fark etmez kadın köleniz olur o zaman
    hayatınızı karı kız peşinde harcamayın
    en güzel zamanlarınızda mesleki gelişime önem verin
    Rusya'da halkın bazı kesimleri çok yoksulluk çekiyor ve bunun neticesinde rahat bir yaşama sahip olmak istiyorlar . Ve bu yüzden bulabilirlerse zengin Rus erkeği , bulamazlarsa yabancı ve maddi durumu iyi olan bir erkekle hayatlarını birleştirmek istiyorlar . Ruslar kızları karakter olarak sadık bir yapıya sahiptir . Fakat sizden bazı istekleri olacaktır . Gezmeyi severler , ailesini çok severler ve sık sık gitmek isterler . Maddi durumunuz iyiyse para göndermenizi isterler . Ben şahsen böyle çıkarcı bir evliliğe karşıyım . Bir yerde "Rus kızlarının rahat yaşam isteği , Türk abazalığı ile birleşince , ortaya Rus - Türk evliliği ortaya çıkıyor" diye okumuştum . Tespit çok doğru .

Bunun yanı sıra yabancı kızla evlenmenin handikapı çok fazla . Ve çevremde ne kadar varsa , çoğu mutsuz . Ama çoluk çocuk derken devam ediyorlar . Öncelikle kültürel uyumu yakalamak zor . Bunun yanı sıra çevresel baskılar olacaktır . Ana dilde tartışamayacaksınız 5-10 sene gibi bir sürede . Sizi çok kıskanan sevgiliniz olmayacaktır ve bazen bu duyguya da ihtiyaç var . Dinlerini değiştirmeniz kolaydır . Hatta giyim tarzlarını bile değiştirebilirsiniz . Dediğim gibi . Onlar size rahat bir yaşam ver , ben sana her şeyimi veririm diyorlar

Fakatt bu bir aşk evliliği değildir . Mutluluğu sağlamanız çok zor . Evet genellikle Türk kızlarının karakter yapısı sorunlu ama özelde iyi olanlar da var . Onları bulabilirseniz onlarla evlenin . Yok eğer olmazsa , çıkarcı bir evlilikle değil ; tamamen aşka dayanan bir evlilikle Rus kızlarıyla evlenin .
  • evlenrim gerekirse iç güveysi giderim rus lan bu borumu
  • Asıl sorun külterel farklılıklar ve din olacaktır bir çocuğunuz olduğunda onun kültürü ve dinini mi yaşatırsınız yoksa kendinizin mi bayaa bir tartışma olayları yaşanacaktır ama kimseye karışılmaz herkes kendi bildiği doğruyu kabul edecektir kısaca zor bir iş "evlilik"

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Turkiye34BJK T kullanıcısına yanıt
    Doğuştan iki farklı din dil kültür görmesi çok güzel bi şey bence.

Türkiyede yaşadığından türkçe bilcek. Annesi rus bi taraftan rusyaya gitcek oraları görcek dilini öğrencek

Küçüklüğünden beri iki ülke görmüş olcak annesinden ayrı babasından ayrı kültürler öğrencek

İki farklı dini bilcek artık onu da büyüyünce kendisi karar verir seçer

Ben şahsen böyle olmak isterdim

• Anasını bile severim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evlenirim,dini kültürü vs vs umrumda degil.Neye inanıyorsa onu yaşasın

• Evlenirim diyenler neye göre evleniyor?

Onların kültürü, dini, dili size uyuyor mu?

En basiti rusça bilmiyoruz.

Nasıl anlaşacaksınız yahu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YOURMOVE -- 28 Ocak 2018; 11:15:51 >
  • Rusya'da halkın bazı kesimleri çok yoksulluk çekiyor ve bunun neticesinde rahat bir yaşama sahip olmak istiyorlar . Ve bu yüzden bulabilirlerse zengin Rus erkeği , bulamazlarsa yabancı ve maddi durumu iyi olan bir erkekle hayatlarını birleştirmek istiyorlar . Ruslar kızları karakter olarak sadık bir yapıya sahiptir . Fakat sizden bazı istekleri olacaktır . Gezmeyi severler , ailesini çok severler ve sık sık gitmek isterler . Maddi durumunuz iyiyse para göndermenizi isterler . Ben şahsen böyle çıkarcı bir evliliğe karşıyım . Bir yerde "Rus kızlarının rahat yaşam isteği , Türk abazalığı ile birleşince , ortaya Rus - Türk evliliği ortaya çıkıyor" diye okumuştum . Tespit çok doğru .

Bunun yanı sıra yabancı kızla evlenmenin handikapı çok fazla . Ve çevremde ne kadar varsa , çoğu mutsuz . Ama çoluk çocuk derken devam ediyorlar . Öncelikle kültürel uyumu yakalamak zor . Bunun yanı sıra çevresel baskılar olacaktır . Ana dilde tartışamayacaksınız 5-10 sene gibi bir sürede . Sizi çok kıskanan sevgiliniz olmayacaktır ve bazen bu duyguya da ihtiyaç var . Dinlerini değiştirmeniz kolaydır . Hatta giyim tarzlarını bile değiştirebilirsiniz . Dediğim gibi . Onlar size rahat bir yaşam ver , ben sana her şeyimi veririm diyorlar

Fakatt bu bir aşk evliliği değildir . Mutluluğu sağlamanız çok zor . Evet genellikle Türk kızlarının karakter yapısı sorunlu ama özelde iyi olanlar da var . Onları bulabilirseniz onlarla evlenin . Yok eğer olmazsa , çıkarcı bir evlilikle değil ; tamamen aşka dayanan bir evlilikle Rus kızlarıyla evlenin .

• El değmemiş temiz bir kız ise ve müslüman olacaksa

neden evlenmeyeyim ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yakışıklı Barzo

El değmemiş temiz bir kız ise ve müslüman olacaksa

neden evlenmeyeyim ki?

Müslüman olma meselesi çok yanlış . Onun müslümanlığı Allah katında kabul edilmiyor . Çünkü o İslama inandığı için değil , seninle evlenmek için müslüman oluyor . Yani münafık oluyor . Münafıklarla evlenmek İslam dinine göre haram .

• quote:

Orijinalden alıntı: sefa404

quote:

neden evlenmeyeyim ki?

Müslüman olma meselesi çok yanlış . Onun müslümanlığı Allah katında kabul edilmiyor . Çünkü o İslama inandığı için değil , seninle evlenmek için müslüman oluyor . Yani münafık oluyor . Münafıklarla evlenmek İslam dinine göre haram .

çok saçma bir genelleme yapmışın, herkes aynı değil
    samimi müslüman mı olcak yoksa münafık mı olcak bunu bilemeyiz

benim eski bir arkadaş var artık görüşmüyorum ama, rus bir kızla evlenmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 45Barzo45 -- 28 Ocak 2018; 11:28:28 >
  • quote:

quote:

neden evlenmeyeyim ki?

Buna da siz karar verin bi bu kalmıştı hüküm vermediğiniz.

• quote:

quote:

quote:

neden evlenmeyeyim ki?

çok saçma bir genelleme yapmışın, herkes aynı değil
    samimi müslüman mı olcak yoksa münafık mı olcak bunu bilemeyiz

benim eski bir arkadaş var artık görüşmüyorum ama, rus bir kızla evlenmiş

Senin de söylediğin gibi bir genelleme yaptım . İstisnaları bunun dışında tutman gerekir . Evlenilen her 100 kızdan en az 99 u evlilik ve erkeğini kırmamak için müslüman oluyordur . Bu kadar iyi niyetli olmaya gerek yok .

Ameller niyetlere göredir. Herkese niyet ettiği şey vardır. Öyleyse kimin hicreti Allah’a ve Rasulüne ise, onun hicreti Allah ve Rasulünedir. Kimin hicreti de elde edeceği bir dünyalığa veya nikâhlayacağı bir kadına ise, onun hicreti de o hicret ettiği şeyedir.” (Buhari, Bed’ü’l-Vahy, 1, Eyman, 23; Müslim, İmaret, 155; Ebu Davud, Talak, 11; Tirmizi, Fedailu’l-Cihad, 16)

• Neden evlenilmesin ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: YOURMOVE

Evlenirim diyenler neye göre evleniyor?

Onların kültürü, dini, dili size uyuyor mu?

En basiti rusça bilmiyoruz.

Nasıl anlaşacaksınız yahu.

Rusça veya Türkçe sonradan öğrenilebilir sanırım:)

• Türk abazalığı bir birleşince
  • Müslüman bir erkek hristiyan bir kadınla evlenebilir.

Nasıl anlaşacaksınız kısmına gelince, evlenecek seviyeye geldiğine göre konuşabiliyor olman lazım.

• efe.1905se kullanıcısına yanıt
    Bkz. Beta erkek nedir?

• Ben olsam evlenirdim

En sağlıklı evlilik modellerinden de biridir aynı zamanda.

Türk evliliklerinde aileler çiftlere çok müdahale ediyor.Kendi memleketlerinden ayrı bir yerde evlilik sürdüren çiftler ailelerinin olduğu yerde yaşayan çiftlere göre daha sağlam ilişkiler kuruyor.

Yabancı ile olan evlilikte de ise bu bir kat daha artıyor.Zira gelin kardeşimiz kocasına kayıtsız şartsız güveniyor.Erkeğin bu konuda yabancı geline yaklaşımı da çok önemli.

Şimdiki tecrübelerime dayanarak kesinlikle yabancı bir kişiyle veya ailesi olmayan bir kişiyle veya ailesi "bu benim kızım haddini bil adam ol!" Değil de "kızımız sana emanet sen de bizim oğlumuzsun" diyen bir kişiyle evlenirdim.

Evlilikleri bitiren veya ilişkileri yıpratan en önemli unsur çiftlerin aileleri

Etraf boşsa sıkıntı az demektir

Umarım anlatabilmişimdir

Çevremde iki kişi Ukraynalı ile evli.Kocalarına fazlasıyla sadıklar.sıkıntı olmadı şimdiye kadar.Allah bozmasın

• Kezbanlik cekmem en azindan evlenirim tabi

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.