Şimdi Ara

RTE : Z KUŞAĞI O DÖNEMİ BİLMEZ (cidden bıktık ) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
355
Cevap
4
Favori
32.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
623 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    altına imzamı atarım, çok güzel tespit
  • kuzgun_ kullanıcısına yanıt

Politika böyle iğrenç bir şey işte. Hep yalan dolan.

• Başlığı görünce sosyal medyada gördüğüm bir tweet'i paylaşmak istedim. Rahmetle anıyorum.

• Rindaman kullanıcısına yanıt

Adamda dusunme kabiliyeti olsaydi iyi demis olurdun kral ama eskilerde yasadigi icin ileriyi dusunme zamani hic bir zaman gelmeyecek. Gidecekler gitmesine ama keske yargilansalar :D

• "toute nation a le gouvernement qu'elle mérite." joseph de maistre ....

Türkçesi "her millet layık olduğu şekilde yönetilir" .... 500 yıllık bir deyim....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkmoon34 -- 28 Ocak 2021; 11:56:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Long Nightt

Biz hep gençliği kaybettiklerini söylediğimiz zaman 'he he' diyen aktroller kainat liderinin konuşmasına ne diyor acaba?Nedir bu 'Z kuşağı'ndan alıp veremediğiniz?

Aslında sizin neden Z kuşağı ile uğraştığınızı biliyoruz zira 2012'de hedeflediğiniz 'kindar ve dindar' nesil hayalleriniz suya düştü.2013'te düz liseleri kapatarak çocukları zorla imam hatipli yaptınız yetmedi var olan Anadolu liselerini dahi kapatıp imam hatiplere çevirdiniz o da yetmedi 2017 yılında 'evine en yakın lise' tercihi getirdiniz fakat sonuçta umduğunuz o 'ak gençlik' yetişmedi.Bilakis sizlerden tiksinen bir nesli kendi ellerinizle yetiştirdiniz.2002'den beri yoğun birşekilde dinci propaganda yapmanıza rağmen o arzuladığınız size bağlı gençlik yetişmedi ve yetişmiyor.İşte tüm öfkeniz bundan kaynaklanıyor.

Zira çağı anlamadınız.Çağımız 'bilgi' çağıdır.Bugün istediğiniz kadar evrimin anlatılmasını yasaklayın,istediğiniz kadar dinci propagandalar yapın,istediğiniz kadar uyduruk tarih zırvalıklarını ortalığa saçın ancak 'gerçeği' gizleyemezsiniz.Gençler Dünya'nın nasıl bir yer olduğunu teknoloji vasıtasıyla biliyor.Ele geçirdiğiniz televizyonları ise gençlerin %99'u izlemiyor.Herkes internet üzerinden bilgiye,bilime rahatlıkla ulaşabiliyor.Farklı kültürleri,tarihleri,dinleri,dilleri,milletler görebiliyor dahası internet uygulamaları sayesiyle bu insanlarla birebir konuşabiliyor.Normalde evine sokamayacağı 'evrim' ve 'din tarihi' hakkında ki kitapları pdf vasıtasıyla okuyabiliyor,belgeseller seyredebiliyor.Kısacası okullarda ve televizyonlarda gençlere dayattığınız 'kindar ve dindar' projelerinizi kabullenmiyor.

Çok değil önümüzdeki 50 yıl içinde bu memlekette din üzerinden 'prim' yapmaya çalışanlar kendiliğinden silinip gideceklerdir.İşte bunun sancıları yaşanıyor zira dincilerde bu gidişatı görüyor ve bunu kabullenemiyor.

Şunu kaçırmışım. Tespit gibi tespit !!!

tebrik ederim  

• quote:

Orijinalden alıntı: man utd

Kitaplar paralıydı ama okullar ücretsizdi, o kitaplarımda durumun yoksa ikinci elde alabiliyordun.
    Şimdi kitapları ücretsiz yaptık dediler okullar paralı oldu, çoğu da neredeyse özel üniversite fiyatına.

O zamanlar tüm kitaplar kullanılırdı.

Şimdi özensiz hazırlanan kitaplar neredeyse hiçbir öğretmen tarafından kullandırılmıyor öğrencilere.

Bir sebebi de kitapların yarısının boş olması.(Defter-kitap mantığı, hoca anlatsın sen yaz gibi vs.)

Çocuk kendi başına esas kitaptan yeterli bilgiyi alamıyor.

Ve basılan onca kitap bazı firmalara yaptırılıp bilemediğimiz meblağlar ödeniyor.

Yıl sonunda hepsi geri dönüşüme gidiyor, çoğunun kapakları dahi açılmadan.

Tüm İlköğretim ve Lise öğrencilerinin 10ar kitap aldığını varsayarak ödenen para hakkında bir tahmin yapılabilir.

Eskiden yayınlar kaliteli kitap üretir birbiri ile yarışırdı. Okullar, zümresi ile kitap seçer, kendileri listeleri belirlerdi.

Fen Lisesine ayrı Teknik Lisesine ayrı kitaplar seçilirdi.

Şimdi ücret 0 , kalite 0 şeklinde bir düzen var.

Buradan kimler nemalanıyor bilemiyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: teknoCat

Türkiyenin geldiği yer ;

20 yılda dünyada ortalama gıda fiyatı artış oranı yüzde 98.

Tuik verilerine göre 20 yılda Türkiye de gıda fiyat artış ortamı yüzde 600.

20 yıl önce tarımda dışa bağımlı olmayan ülkede bugün tarım bitik çifti batık halde herşey ithal.

Çok değil 2 sene önce merkez bankasında 50 60 milyar dolar net rezerv varken şuan eksi 49 milyar dolar var. Yani borçlu rezerv. 0 bile değil eksi. Evet eksi

Çok değil 2015 sonunda 1 dolar 2.9 TL iken şuan 7.50 tl

Dünyanın en çok faiz veren ilk 3 ekonomisi içindeyiz.

Kılıçtaroğlu sgkyı batırdı efsanesi :2 milyar TL açık. 2020 sgk açığı 60 milyar TL. 2019 da 39 milyar TL.

20 yıl önce saygı gören ülkem 2020 yılında amerikalı büyük elçi tarafından tehdit edildi adeta duyumu umimiye kuruldu (borçlar idaresi yeni kuruldu akp sağolsun), 2 milyar dolar ilaç firmalarına borcunuz var cumhurbaşkanı ile geçen sene görüştük ödeme sözü aldık, euro 5.8 de sabitlendi hala ödemiyorsunuz. Yakında ilaç gelmeyecek Türkiye ye lafını duyduk. Yaa nerden nereye

Herkesin katılabildiği değil davet usülu 21b (terör veya savaş durumunda acil ihale verme maddesi) maddesi barış halinde olmamıza rağmen ihale verildi. Malum 5 firma aldı ihaleleri. Rekabet olmadığı için her proje çok pahalıya patladı.

En rezaleti ise şehir hastaneleri oldu. Sadece kirası ile devlet hastanesi dikiliyor. Hemde 10 tane. Sağlık bakanı bile çıktı kabul etti yanlış bir model diye.

35 milyar dolar deprem vergisi topladı akp 20 yılda. Vergiler nereye gitti yahu?

Sormak yasak. Peki tamam İstanbul da olası büyük depremde 35 bin konut yıkılacak. Yüz bin üzeri insan ölecek. Bu binaların yıkılıp yapılması 5 milyar dolar bile değilken bizim paramız bize sorulmadan 2020 yılında fakir ülkelere yardım diye hibe edilmedi mi?

Deprem vergisi vardı ne oldu ona?

Ee nerden nereye

Daha yazacak çok şey var. İstanbul'a 184 avm yaptırıp plansızca... Esnafı kim bitirdi? Şuan komik o avmler de 2 yıldır sefilleri oynamakta. Malum Arap turistler gelmiyor.

250 bin dolara vatandaşlık satılıyor. Eskiden milyon dolar harcadı yabancılar bunun için. Genede alamazlardı. Eee nerden nereye

3yi bitirmeye geldik : yoksulluk yolsuzluk yasaklar.

Diyecek çok şey var. Anlayacak beyin yok

Bre cahil insanlar merak etmeyin imam hatipler bile deist atrsit yuvası bunlar sizin yazarlarınız sözü ;)... Zorla güzellik olmuyor. Gençlerin yüzde 80'i akp ye oy vermiyor yüzde 72'sinni tek hayali avrupada düşük işlerde çalışmak. Aynı batık Venezuela ülkesinin gençleri gibi.

3. Havalimanı dendi. 2 tane yetmez dendi. Ey çomarlar açın gözünüzü Atatürk hava limanı kapatıldı. Etti mi 2 hava limanı ;)

Anketlere inanmayanlar resmi gazeteye de inanmıyor. O cahiller hiç bişeye inanmaz hakikat olan.

AKP nin ilk seçimde ki oyu yüzde 27'dir. MHP nin maks yüzde 5.5~6'dır.

Ama korkunun kimseye faydası yoktur. Ekonomik krizin ve banka hortumunun yapıldığı koalisyon döneminde geldiler. Şimdi kendileri MHP ye bağlı halde koalisyon içinde, kendi yarattıkları ekonomik kriz içinde ilk seçimde gidecekler.

İşin güzel yanı da şu : bu ülkeye asla eline kuran alıp dini siyasete alet edecek, cemaatleri devlete kadrolaştıracak hiç bir parti iktidar olamayacak. En büyük kazanım bu. Laikliğin önemi anlaşıldı. Gerçi hz Ömer der ki devletin dini adalettir. Yakında cemaatler tarikatlar var. Seçim olsun yeni iktidar gelsin. Onların hepsi hesaba çekilecek.

Adalette nerden nerelere geldiğimizi yazmıycam bile...

Ya işte. Kendileri ayıpladıkları herşeyi yaptılar. Simit ile geçinme hesabı yapanları ayıpladı, kendi gitti simit ile geçinme hesabı yaptı. Mavi Marmara gemisi gidince otorite benim benden izin aldılar dediler, sorna bana mı sordunuz oldu. Rusya askerimizi yanlışlıkla vuruyor açıklama bile yapılmıyor saatlerce...

Halk devleti vergi veriyor yıllardır. Bir pandemi de devlet halkına sahip çıktı mı? Yoksa iban mı istedi?

75 milyon TL devreden loto parası sma hastlrına verilmesinw devleti aciz gösterme dendi, ama iban istenince sorun olmadı.

;)

AKP gidici. İsterse krallık olsun isterse sultanlık. Gençlikte yeri olmayan hiç bir yönetim anlayışı kalıcı olamaz. Unutmayın 50 60 70 yaş derken ölüyoruz. Gençler bizim yerimize geliyor. Gelecek gençlerdir. Her yıl 1 milyon yeni seçmen var. 800 bini akpli değil.

Hala ne anlatıp duruyorsunuz?

2020 ocak 30 yumurta parası ile 2021 ocakta 11 yumurta alınıyor. Adamlar hala battık bittikçi diyor. İşsizlik yüzde 35 civarı cumhuriyet tarihi rekoru. Ne olmasını bekliyorsun horozkop mu? Açlıktan ölmesini mi? Ulan toplu intaharlar başladı açlıktan o da oluyor o da var. Askıda ekmek var... Ekmek kuyrukları, eski 4 derecese ucuz elma kuyruğu var. Evet battı ve bitti.

Bütçe açığı 2 yıl öcne nin bütçesi kadar.. Merkez bankası desek eksi 49milyar dolar

Alıntıları Göster

Ruslar askerimizi havadan vurduğunda biri 2 gün sessiz kalıp akşamında danışmanlara espri yapıyordu.

• Z kuşağı eskiyi hatırlayıp bilmese de olur ama günümüzü çok iyi hatırlayacaklar ve yarınlarına anlatacaklar.

Anlatacak çok şeyleri olacak. şimdi yazmaya inanın üşeniyorum. siz zaten hepsini biliyorsunuz.

akp'li z kuşağının ise ilerde anlatacağı tek şey: oyun çok büyüktü o zamanlar yeğeenn

yetti artık. bırakın şu işi. sağ mı geliyor sol mu geliyor kim gelirse gelsin. bu vatandaş özgürlük ve refah istiyor artık.

ama yok kalyoncuyu cengiz inşaatın servetine servet katmaya devam edecekler.

• Bazen cumhurbaşkanı adayı olup çalıp çırpmadan da ülke yönetildiğini göstersem mi diye düşünüyorum. Ötvyi kaldırıp kdvyi %10 üst sınıra çeksek. İhaleye fesat karıştıranı gün yüzü görmeyecek şekilde içeri atsak nasıl olur? Dini kitap sallamak yerine Hak ile kul arasına girmeden bilim konuşsak? Seçilir miyim ki? Şuan öğretmenim. Cumhurbaşkanı olduğumda hala öğretmen maaşı alsam. Mal varlığımı beyan edip 4 yıl sonunda yine beyan etsem. İnsanlar dürüst siyasetçi de olabileceğini görür mü? Benden olan kavramı yerine işini iyi yapanı yani A parti B parti bakmadan göreve getirsem kardeşlik yine oluşur mu ki?

• Eyvallah,
    ama annesi ya da babası emeklilikte yaşa takılıyor ise, demek ki hala yaşlarının gelmediğindendir. Böyle bir uygulamayı dünyada hiç bir devletin kaldıramayacağını neden idrak edemiyorsunuz?
    Herşeyi istemekle olmuyor önce yapabileceklerinize odaklanın. Hindi yumurtası görmüş tavuk gibi, ıkınırsanız, patlatırsınız!
  • A iktidari gidip B iktidari gelince ulkenin Almanya,İngiltereye donusecegini mi zannediyorsunuz?

• E.R.W. kullanıcısına yanıt
    argümanını sevsinler. çamura battık halen daha iktidarı şakşaklamaya çalışıyorsunuz. ayıptır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1234Rambo -- 28 Ocak 2021; 14:17:12 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu ihtiyarlar bir türlü anlamadı "BİZE NE GEÇMİŞTEN!" sen bana bugün ne sağlıyorsun, yarın ne sağlayacaksın ben ona bakarım. Yok onu görmediler, yok bunu bilmezler. Babamla sohbet ediyorum aynı terane, amcamla sohbet ediyorum aynı terane, dedemle sohbet ediyorum yine aynı terane. Yahu arkadaş ben mi doğdum 1965'te? Senin gençliğinde çektiğin sıkıntıyı anlamak veya bilmek zorunda mıyım? O dönemlerde devletin sunduğu imkanlar ile bugünü niye kıyaslıyorsun?

Sen benim ne sıkıntılar çektiğimi ne problemlerle uğraştığımı biliyor musun da böyle konuşuyorsun? Sen benim gelecekle ilgili hayallerimi soruyor musun? Benim seni düşündüğüm kadar sen beni düşünüyor musun?

Her şeyi geçtim, tarihte geçmişe takılı kalıp ilerleyebilmiş 1 adet memleket var mı?

Allah aşkına bana söyleyin yolda giden bir araba var, şoför eller direksiyonda ayaklar pedallarda bir anda kafasını arkaya çevirerek arabayı ileri doğru götürmeye devam ediyor 10 dk sonra ne olur? Ben söyleyeyim ya öndekine çarpar ya fark etmeden sağa sola çarpar, ya da aracın dengesi bozulur ani frenle durur. Tam olarak memleketin hal-i vaziyeti budur. 1 adım ileri gitmeden yerimizde duruyorduk, ekonomik buhran vitesi R'ye taktı şimdi şoförün (RTE) kafasının baktığı yere doğru gidiyor.

• Yeni yasa: Tüp kuyruğunu gözleri ile görmeyenler oy kullanamaz
  • Şimdi ki gibi millet aç kalmıycaksa, ülkede eskisi gibi huzur ve adalet olucaksa. Ben kuyruk beklemeye razıyım
  • Şuanki İngiliz Başbakanının, Churchill zamanında kuyruklar vardı demesini hayal edin.

Hah işte o derece absürd.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.