Şimdi Ara

RTE : Z KUŞAĞI O DÖNEMİ BİLMEZ (cidden bıktık ) (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
355
Cevap
4
Favori
32.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
623 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Geçen orta halli bi bebek arabasına 3 bin lira verdim ekonomi süper harika :)
  • Chp ile akp aynı gemideler. İki partinin üyelerinin yüzde 99 u müslüman. Ben hepsinden bıktım. Müslümanların bu ülkeye hiçbir şey katabileceğine inanmıyorum ben. Kütüphane yerine cami yapan bir ülkeden hiçbir şey olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ted Skjellum

Geçen orta halli bi bebek arabasına 3 bin lira verdim ekonomi süper harika :)

Pusete yani

Daha dur bebeğin daha bir ton masrafı var çoğuda ithal menşeili bebek büyüdükçe masrafıda büyüyecek.Birileri daha 3-5 tane yapında atın ortaya diyor.

Neden hem zorunlu harcama yapacaksın bundan dolayı vergi gidecek birilerine o büyüyecek masrafı büyüyecek.Her 3-5 yapıp ortaya atanlar ucuz işçi olacak neden okusa bile meslekler ele ayağa düştüğünden yok pahasına çalışmak durumunda olacak yani köle olacak sefillik yaşayacak.

• Hadi çocuklar hayırlı olsun

İletişim hizmetlerine uygulanan Özel İletişim Vergisi (ÖİV) oranları yüzde 10 olarak tespit edildi. Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kararla, elektronik haberleşme işletmeciliği kapsamındaki hizmet türlerinde (konuşma, mesajlaşma, internet gibi) yüzde 7,5 olarak uygulanan ÖİV oranı yüzde 10 oldu.

• Dj_Gençkan D kullanıcısına yanıt
    Adamsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M3lank0lik

Birde ilk 10 ekonomiye gireceğiz vaati vardı.İlk 10 kim var bu ilk 10 da hindistan brezilya filan var birde global ölçekte büyüyen ulusal markaları olan ve yüzölçümüne göre nüfusu fazla ama bunu verimli kullanan güney kore var.

Şimdi sen bunları geçmeyi planlıyorsun ama nasıl.

Bunları geçebilmen için yılda garanti %35-40 büyümen lazım.Ayrıca bu ekonomilerde yerinde sayacak hatta mümkünse gerileyecek artık nasıl olacaksa.İşte böyle fuzuli hayaller peşindeler.

Alıntıları Göster

Çizgi filmleri izletip milleti gaza getiriyorlar. Böyle olacağız dedikçe millet, geride bıraktığı bir cacık olmayan 18 yılı görmezden gelip hala ampüle oyu basar.

• Şu yaşlilardan bıkkınlık geldi. Bıktık be yaşlilar sizden , nefret ettirdiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: McCandlesss

Sanırım dünyaya adapte olamadınız,birşeyleri gözden kaçırıyorsunuz.

öncelikle serbest piyasa ekonomisine ecevit zamanında geçildi,hangi parti,hangi ülke olursa olsun internet sayesinde evrenselleştik.

diğer bir husus Z kuşağının keyfiyetçi apolitik oluşu,şuan orta ve yaşlı kuşak acaba ergenliklerinde dünyayı mı kurtarıyorlardı ? Hepimiz dönemimizin saçmalıklarını yaptık ergenlik zamanlarımızda ve iyi ki Z kuşağı apolitik,bizim (Y kuşağı) yada daha önceki kuşaklar gibi zehirli sağ,sol,milliyetçilik propagandalarıyla olgunlaşmyorlar.Onların derdi iyi ki insana dair.

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MarcosDH -- 17 Mart 2021; 13:54:26 >
  • Yaşım 38, 1982 doğumluyum o dönem dedikleri zaman dilimini çok iyi hatırlıyorum kirada oturuyorduk, babam marlboro içer, her misafir geldiğinde 70 lik rakı açar, 5-6 kangal sucuk alırdık, gayet düzgün geçinebiliyorduk, babam izmir tariş fabrikasında işçiydi, şimdi sigarayı sarma içiyor, alkol desen ayda 1 kere belki, sucuk ayda 1 alınır gerisini siz düşünün sevgili Z kuşağı,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krıtoz -- 16 Mart 2021; 12:44:49 >
  • Ben o dönemleri biliyorum enfes bir hava vardı hava bile değişikti

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Artık işin pokunu çıkardılar, ne zaman defolup gidecek güzel ülkemizin başından, birde bunlara inanan sülük kitle var, keşke topluca sittirip gitseler ne güzel olur be.

Sürekli aynı hikayeyi ısıtıp ısıtıp anlatıyorlar kendi yobazlarına. Midem bulanıyor bu sürüyü gördüğümde duyduğumda.

RTE : Z KUŞAĞI O DÖNEMİ BİLMEZ (cidden bıktık ) RTE : Z KUŞAĞI O DÖNEMİ BİLMEZ (cidden bıktık ) 

• Z kuşağı olarak yaşlı bunağın kafasının ortasına bir tane yumruk indiresim var. Bi koycan. Ondan sonrasını planlamadım.

Hapisten kaçma planları lazım :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Hayalci

Artık işin pokunu çıkardılar, ne zaman defolup gidecek güzel ülkemizin başından, birde bunlara inanan sülük kitle var, keşke topluca sittirip gitseler ne güzel olur be.

Sürekli aynı hikayeyi ısıtıp ısıtıp anlatıyorlar kendi yobazlarına. Midem bulanıyor bu sürüyü gördüğümde duyduğumda.

Bunu yapacak "baba""yiğit" aranıyor, tüm dünya önünde saygıyla eğilecek

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• doğru diyor bu alttaki gençten ne hayır gelirdi millete

RTE : Z KUŞAĞI O DÖNEMİ BİLMEZ (cidden bıktık )

çizin gitsin.

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.