Şimdi Ara

Rover alınırmı ? 2. el (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
349
Cevap
12
Favori
354.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: abdi

topiği okuyunca rover almaya karar verdim tam bana göre

ben bugüne kadar çok araba aldım sattım hepsi de alma son sahibi sen olursun parçaları da çok pahalı denilen arabalardır

en son manager aldım alma dediler parçası pahalı dediler yalan parçası da var megandan bile ucuzdu süper bir araba idi tepe tepe kullandım daha yeni sattım birkaç haftada satıldı kastamonuya gelin arabası oldu

şimdi roverı gözüme kestirdim ama piyasa biraz daha düşecek gibi ........hayırlı olsun alırsam yazarım

Alıntıları Göster
    2 ay once ROVER 45 sahibi olan biri olarak bende yorumlarimi yazmak istiyorum.

temsili ROVER 45 fotografi

- 15 milyar gibi bir butcem vardi.
    - alacagim araba once performansli, sonra ozellikli, en son olarakta karizma olsun istiyordum.
    - birkac modele bektiktan sonra, piyasadaki cogu arabanin (1999-2001 arasi) ozelliklerinin dusuk, fiyatinin 1-2 milyar fazla oldugunu gordum.
    - bu arablaar parasini hak etmiyordu ve 1-2 milyar fazladan verilecek param yoktu.
    - once 1999 model bir ROVER buldum. tertemiz, bakimli, sunroof ozelligine kadar full bir aracti. 2.0 motor fazla yakar diye vazgectik.

_____

* daha sonra 2000 model, yeni jenerasyon bir ROVER 45 buldum.
    * araba cok temiz, ic dizayni mukemmel, gogus, direksiyon, vites deri ve ic dizayninda yer yer ahsap kaplamaya yer verilmis.
    * disardan bakildiginda bmw yi andiran goruntuye sahip.
    * 15 milyar gibi bir piyasasi olan arabayi sıkı bir pazarlikla 13 milyara aldik.
    * bakimlari yeni yapilmis masrafsiz bir araba. cok hosuma gitti.
    * ilk defa ROVER sahibi oldum ve 2000 model bir arabaya gore klasini ortaya koyuyordu.
    * 1.6 motoruyla sehir icinde normal seviyede benzin yakiyor ve 109 beygir gucuyle adeta yerinde duramayan bir motoru var.
    * arabada bircok ozellik standart olarak var.
    -celik jant
    -4 cam otomatigi
    -abs
    -4 hava yastigi
    -klima
    -hidrolik direksiyon
    -merkezi kilit
    -uzaktan kumanda
    -alarm
    -kumandali yan ayna ayari
    -rezistanli yan ayna
    -harekete duyarli sensor
    -tek eksigi sunroof..

ARABADAN MEMNUN OLMAMAK İCİN GERCEKTEN ARABADAN ANLAMAMAK LAZİM. KONFORUNA, GUVENLİGİNE, PERFORMANSİNA LAF YOK.

Gelelim merak edilen sorulara..
    -rover parcasi abarti bir sekilde pahali degildir. ithal bir arabanin yedek parcasi kadar fiyati vardir.
    -aldigimizda birkac eksigini bilerek aldik ve kendimiz sanayide ustasina yaptirdik.
    -orjinal rover egsoz 110 ytl, orjinal orta egsoz 60 ytl, orjinal on balata 75 ytl. bunlar bizim degistirdigimiz parcalari.
    -herhangi bir abarti fiyat veya bulamama gibi bir sorun yasamadik.
    -satamazsin elinde kalir diyenler var. peugeot marka arabamizi yaklasik 6 ay gibi bir zamanda sattik. araba temizdi ve satilsin diyede fiyatini uygun yapmistik. varsin ROVER da 6 ayda satilsin.

Rover Markasinin tek sorunu taninmiyor olmasi ve tanimayanlarinda karaliyor olmasi.
    Eger bir arabayi almadan, nasil satarim diye dusunurseniz, alacaginiz araba gelip gecici olur. hicbir zaman kalici bir arabaya binemezsiniz.
    Rover marka bir araci, konforuyla, guvenligiyle, performansiyla UCUZA satin aliyorsaniz satarkende UCUZA satarsiniz.
    bunda anlasilmayan bir durum yok. Zaten gunumuzde arabalar artik kar geritmeyen menkullerdir.

SİZ SİZ OLUN ARABA ALİRKEN KULAKTAN DOLMA FİKİRLERE ALDİRMAYİN.
    ALACAGİNİZ ARABANİN MARKASİ MODELİ NE OLURSA OLSUN, BEGENİN OYLE ALİN.
    ARABAYİ SORACAGİNİZ TEK KİSİ BİR ARABA USTASİ OLSUN. ONADA ARABANİN MOTORUNUN DURUMUNU SORUN.
    YANİ ALDİGİNİZ ARABA SAGLİKLİ Mİ DEGİL Mİ.
    ALACAGİNİZ ARABAYA SİZ BİNECEKSİNİZ, KOMSUNUZ DEGİL.

ROVER TÜRKİYE ANA SAYFAhttp://www.mgroverturk.com/

ROVER TÜRKİYE Forumhttp://forum.mgroverturk.com/

FANATİK ROVERCİ DEGİLİM.
    2 AYDIR ROVER SAHİBİYİM.
    ALDIGIM ARABADAN GAYET MEMNUNUM.
    CİDDİ ANLAMDA TAVSİYE EDERİM.
    DAHA FAZLA TAVSİYE, BİLGİ, TARTİSMA, SOHPET İSTERSENİZ YUKARİDAKİ LİNKTE MARKANİN TÜRKİYE FORUMU BULUNMAKTADİR.
    VE GERCEKTEN BU İSTEN ANLAYAN İNSANLAR YARDİMCİ OLMAKTADİR.

SAYGİLAR..

eski bir donanimhaber uyesi olarak herturlu sorunuza acigim..
    elimden geldigince yardimci olmaya calisirim sizlere..
  • quote:

Orijinalden alıntı: [cLone]::

2 ay once ROVER 45 sahibi olan biri olarak bende yorumlarimi yazmak istiyorum.

temsili ROVER 45 fotografi

- 15 milyar gibi bir butcem vardi.
    - alacagim araba once performansli, sonra ozellikli, en son olarakta karizma olsun istiyordum.
    - birkac modele bektiktan sonra, piyasadaki cogu arabanin (1999-2001 arasi) ozelliklerinin dusuk, fiyatinin 1-2 milyar fazla oldugunu gordum.
    - bu arablaar parasini hak etmiyordu ve 1-2 milyar fazladan verilecek param yoktu.
    - once 1999 model bir ROVER buldum. tertemiz, bakimli, sunroof ozelligine kadar full bir aracti. 2.0 motor fazla yakar diye vazgectik.

_____

* daha sonra 2000 model, yeni jenerasyon bir ROVER 45 buldum.
    * araba cok temiz, ic dizayni mukemmel, gogus, direksiyon, vites deri ve ic dizayninda yer yer ahsap kaplamaya yer verilmis.
    * disardan bakildiginda bmw yi andiran goruntuye sahip.
    * 15 milyar gibi bir piyasasi olan arabayi sıkı bir pazarlikla 13 milyara aldik.
    * bakimlari yeni yapilmis masrafsiz bir araba. cok hosuma gitti.
    * ilk defa ROVER sahibi oldum ve 2000 model bir arabaya gore klasini ortaya koyuyordu.
    * 1.6 motoruyla sehir icinde normal seviyede benzin yakiyor ve 109 beygir gucuyle adeta yerinde duramayan bir motoru var.
    * arabada bircok ozellik standart olarak var.
    -celik jant
    -4 cam otomatigi
    -abs
    -4 hava yastigi
    -klima
    -hidrolik direksiyon
    -merkezi kilit
    -uzaktan kumanda
    -alarm
    -kumandali yan ayna ayari
    -rezistanli yan ayna
    -harekete duyarli sensor
    -tek eksigi sunroof..

ARABADAN MEMNUN OLMAMAK İCİN GERCEKTEN ARABADAN ANLAMAMAK LAZİM. KONFORUNA, GUVENLİGİNE, PERFORMANSİNA LAF YOK.

Gelelim merak edilen sorulara..
    -rover parcasi abarti bir sekilde pahali degildir. ithal bir arabanin yedek parcasi kadar fiyati vardir.
    -aldigimizda birkac eksigini bilerek aldik ve kendimiz sanayide ustasina yaptirdik.
    -orjinal rover egsoz 110 ytl, orjinal orta egsoz 60 ytl, orjinal on balata 75 ytl. bunlar bizim degistirdigimiz parcalari.
    -herhangi bir abarti fiyat veya bulamama gibi bir sorun yasamadik.
    -satamazsin elinde kalir diyenler var. peugeot marka arabamizi yaklasik 6 ay gibi bir zamanda sattik. araba temizdi ve satilsin diyede fiyatini uygun yapmistik. varsin ROVER da 6 ayda satilsin.

Rover Markasinin tek sorunu taninmiyor olmasi ve tanimayanlarinda karaliyor olmasi.
    Eger bir arabayi almadan, nasil satarim diye dusunurseniz, alacaginiz araba gelip gecici olur. hicbir zaman kalici bir arabaya binemezsiniz.
    Rover marka bir araci, konforuyla, guvenligiyle, performansiyla UCUZA satin aliyorsaniz satarkende UCUZA satarsiniz.
    bunda anlasilmayan bir durum yok. Zaten gunumuzde arabalar artik kar geritmeyen menkullerdir.

SİZ SİZ OLUN ARABA ALİRKEN KULAKTAN DOLMA FİKİRLERE ALDİRMAYİN.
    ALACAGİNİZ ARABANİN MARKASİ MODELİ NE OLURSA OLSUN, BEGENİN OYLE ALİN.
    ARABAYİ SORACAGİNİZ TEK KİSİ BİR ARABA USTASİ OLSUN. ONADA ARABANİN MOTORUNUN DURUMUNU SORUN.
    YANİ ALDİGİNİZ ARABA SAGLİKLİ Mİ DEGİL Mİ.
    ALACAGİNİZ ARABAYA SİZ BİNECEKSİNİZ, KOMSUNUZ DEGİL.

ROVER TÜRKİYE ANA SAYFAhttp://www.mgroverturk.com/

ROVER TÜRKİYE Forumhttp://forum.mgroverturk.com/

FANATİK ROVERCİ DEGİLİM.
    2 AYDIR ROVER SAHİBİYİM.
    ALDIGIM ARABADAN GAYET MEMNUNUM.
    CİDDİ ANLAMDA TAVSİYE EDERİM.
    DAHA FAZLA TAVSİYE, BİLGİ, TARTİSMA, SOHPET İSTERSENİZ YUKARİDAKİ LİNKTE MARKANİN TÜRKİYE FORUMU BULUNMAKTADİR.
    VE GERCEKTEN BU İSTEN ANLAYAN İNSANLAR YARDİMCİ OLMAKTADİR.

SAYGİLAR..

eski bir donanimhaber uyesi olarak herturlu sorunuza acigim..
    elimden geldigince yardimci olmaya calisirim sizlere..

Alıntıları Göster
    arkadaşlar kusura bakmayın ama ağzı olan konuşmuş...bu kesinlikle alınmaz yada parçası çok pahalı diyen arkadaşların kaçı herhangi bi rover modeli kullandı merak ediyorum!!
    2001 yılından beri rover 220 coupe turbom var ve hala canavar...arabanın yol tutuşuna,gidişine kimse laf edemez...
    gelelim parça kısmına...kim hangi parçayı bulamadıysa bana söylesin ertesi gün göndericem...alaskada yaşayanlar zor bulur heralde...
    hobi amaçlı 1980 model cj6 almıstım,onun bile parçasını aradıgım gün buluyodum...rover nası yok...bulamayan arkadaşlar rover parçacısına soracaksınız parçayı...renault a değilayrıca o cj6 yı bile 2 ayda sattım...roverımı da kısa zamanda satarım heralde istersem...
    ayrıca tamir edecek usta bulamadım diyenler bence yalan söylüyo...aracın ustalık gerektiren tek sıkıntısıysa motor aksamlarının cok dipdibe yapılmış olması...çünkü teknolojiyi dar bi kısma yerleştirmişler(220 için söylüyorum)...diğer modellerde işçilik daha kolay...
    parça pahalı diyenlere de en basit örnek olarak piyasada zebille olan opel astra parçalarıyla bi kıyaslasınlar bakalım...hangisinin parçası daha ucuz...
    ayrıca donanım ve konfor olarak da modellerinde çok üstün bi marka...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leon220 -- 10 Aralık 2007; 4:00:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: leon220

arkadaşlar kusura bakmayın ama ağzı olan konuşmuş...bu kesinlikle alınmaz yada parçası çok pahalı diyen arkadaşların kaçı herhangi bi rover modeli kullandı merak ediyorum!!
    2001 yılından beri rover 220 coupe turbom var ve hala canavar...arabanın yol tutuşuna,gidişine kimse laf edemez...
    gelelim parça kısmına...kim hangi parçayı bulamadıysa bana söylesin ertesi gün göndericem...alaskada yaşayanlar zor bulur heralde...
    hobi amaçlı 1980 model cj6 almıstım,onun bile parçasını aradıgım gün buluyodum...rover nası yok...bulamayan arkadaşlar rover parçacısına soracaksınız parçayı...renault a değilayrıca o cj6 yı bile 2 ayda sattım...roverımı da kısa zamanda satarım heralde istersem...
    ayrıca tamir edecek usta bulamadım diyenler bence yalan söylüyo...aracın ustalık gerektiren tek sıkıntısıysa motor aksamlarının cok dipdibe yapılmış olması...çünkü teknolojiyi dar bi kısma yerleştirmişler(220 için söylüyorum)...diğer modellerde işçilik daha kolay...
    parça pahalı diyenlere de en basit örnek olarak piyasada zebille olan opel astra parçalarıyla bi kıyaslasınlar bakalım...hangisinin parçası daha ucuz...
    ayrıca donanım ve konfor olarak da modellerinde çok üstün bi marka...

Alıntıları Göster
    usta sen neymissin be.

helal iyi dokturmussun. bende 220 t lerin canavarligina sahit olmak istiyorum, gezdirsene beni.

kazasiz belasiz surusler.
  • quote:

usta sen neymissin be.

helal iyi dokturmussun. bende 220 t lerin canavarligina sahit olmak istiyorum, gezdirsene beni.

kazasiz belasiz surusler.

Alıntıları Göster
    Merhaba arkadaşlar, foruma yeni üye oldum. 3 ay önce araba almaya karar verdim. Öncelikle bütçemi ortaya çıkardım. sonra internetten araba piyasasına bakmaya başladım. Daha araştırmamın ilk dakikalarında Rover modellerini gördüm. Bu fiyatlara bu kadr özellikli bir araç olabileceği aklıma hiç gelmemişti. Ama sadece fiyatları değil, aracın donanımından, görünüşüne kadar herşey çok güzelşdi.

Sonra Rover'ın nasıl bir model olduğunu araştırmak için forum sayfalarına baktım. Fakat bu nasıl olurdu, yorum yazan 10 kişiden 9 u markayı kötülemiş ve bu model araçların alınmamasını belirtmişti. İşte yine çok beğendiğim bir şeyi almaktan vazgeçmek zorunda kalmıştım. ama aklım hep rover'da kalmasına rağmen diğer modellere bakmaya başladım. Volswogen Polo olabilirdi. Polo'larda dayanıklı araçlardı. Fakat Polo'ların 2002 modelden daha aşağıdaki modellerinde donanım çok yetersizdi. Yinede arabayı yerinde görmek için Gönen'e gittim(İzmir Volseogen Bayisi). Tıpkı tahmin ettiğim gibi, 98-99 model Polo'lar o fiyatı haketmiyordu. Yada ben roverın özellikleri bildiğim için artık benim gözümde o fiyatları hak etmiyorlardı.

Neyse lafı çok uzatmaya gerek yok. Yaklaşık 3 aydır 12 ile 14 bin Ytl arasındaki tüm modelleri inceledim. En son 2005 model bir peguot 206 gördüm. Üstelik 36.000 km. idi. Fakat arabayı sorunca kazalı olduğunu öğrendim. Bugün artık son kez arabalara bakayım ve bir araç alayım diye modellere bakarken yine gözüme bir Rover takıldı. Hem beni maddi olarak zorlamayacak hem de konforlu gözüken bir araç.http://www.araba.com/787387.html linki bu adreste. 2 ay önce Rover 45 alan arkadaşın yorumlarınıda okuyunca, boşu boşuna 3 ay geçirdiğimi anladım. Ben zaten ilk gördüğümde beğenmiştim bu aracı. Varsın 6 ayda satılsın. Zaten kısa süre sonra tekrar araç değiştirebilecek durumda değilim. Yorumlar için teşekkür ederim. kararım kesinlikle rover ama bu araç hakkında fikir verebilirseniz sevinirim. İyi günler.

http://www.araba.com/787387.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: arcugur

Merhaba arkadaşlar, foruma yeni üye oldum. 3 ay önce araba almaya karar verdim. Öncelikle bütçemi ortaya çıkardım. sonra internetten araba piyasasına bakmaya başladım. Daha araştırmamın ilk dakikalarında Rover modellerini gördüm. Bu fiyatlara bu kadr özellikli bir araç olabileceği aklıma hiç gelmemişti. Ama sadece fiyatları değil, aracın donanımından, görünüşüne kadar herşey çok güzelşdi.

Sonra Rover'ın nasıl bir model olduğunu araştırmak için forum sayfalarına baktım. Fakat bu nasıl olurdu, yorum yazan 10 kişiden 9 u markayı kötülemiş ve bu model araçların alınmamasını belirtmişti. İşte yine çok beğendiğim bir şeyi almaktan vazgeçmek zorunda kalmıştım. ama aklım hep rover'da kalmasına rağmen diğer modellere bakmaya başladım. Volswogen Polo olabilirdi. Polo'larda dayanıklı araçlardı. Fakat Polo'ların 2002 modelden daha aşağıdaki modellerinde donanım çok yetersizdi. Yinede arabayı yerinde görmek için Gönen'e gittim(İzmir Volseogen Bayisi). Tıpkı tahmin ettiğim gibi, 98-99 model Polo'lar o fiyatı haketmiyordu. Yada ben roverın özellikleri bildiğim için artık benim gözümde o fiyatları hak etmiyorlardı.

Neyse lafı çok uzatmaya gerek yok. Yaklaşık 3 aydır 12 ile 14 bin Ytl arasındaki tüm modelleri inceledim. En son 2005 model bir peguot 206 gördüm. Üstelik 36.000 km. idi. Fakat arabayı sorunca kazalı olduğunu öğrendim. Bugün artık son kez arabalara bakayım ve bir araç alayım diye modellere bakarken yine gözüme bir Rover takıldı. Hem beni maddi olarak zorlamayacak hem de konforlu gözüken bir araç.http://www.araba.com/787387.html linki bu adreste. 2 ay önce Rover 45 alan arkadaşın yorumlarınıda okuyunca, boşu boşuna 3 ay geçirdiğimi anladım. Ben zaten ilk gördüğümde beğenmiştim bu aracı. Varsın 6 ayda satılsın. Zaten kısa süre sonra tekrar araç değiştirebilecek durumda değilim. Yorumlar için teşekkür ederim. kararım kesinlikle rover ama bu araç hakkında fikir verebilirseniz sevinirim. İyi günler.

http://www.araba.com/787387.html

Alıntıları Göster
    yorumlari bir kenara birakacaksin. heleki paranin hakkini veren bir cihaz almak ve uzun yillar kullanmak istiyorsan gerisini bosvereceksin. millet her zaman yorum yapar, ama kullanan sen olacaksin.

600 serisi iyi seridir. heleki 620 si cok iyidir. tek eksi yani 2.0 motor, gelen benzin zamlarindan sonra seni biraz dusundurebilir.

tavsiyede bulunayim sana:

eger ufak birseyler dusunuyorsan, 200, 214, 216, 25 modellerine
    sedan ve genis dusunursen 400, 414, 416, 45 modellerine bakaiblirsin.

dikkat etmen gereken birkac noktayi belirteyim sana. alacagin arac ne olursa olsun, inciginden, boncuguna kadar kontrol et. saticinin samimiyetine dikkat et. saticiyla aracin herseyini konus. ve anlayan ustaya baktirdiktan sonra gonul rahatligiyla al.
    aldigin arac temiz ve sorunsuz olursa, seninle uzun yillar boyunca devam eder.

umarim gonlune gore birseyler alirsin.
    iyi gunler.

ayrica forumada uye olursan, daha bilgili arkadaslardan, daha iyi bilgiler alabilirsin.
    http://forum.mgroverturk.com/
    her zaman bekleriz.
  • quote:

yorumlari bir kenara birakacaksin. heleki paranin hakkini veren bir cihaz almak ve uzun yillar kullanmak istiyorsan gerisini bosvereceksin. millet her zaman yorum yapar, ama kullanan sen olacaksin.

600 serisi iyi seridir. heleki 620 si cok iyidir. tek eksi yani 2.0 motor, gelen benzin zamlarindan sonra seni biraz dusundurebilir.

tavsiyede bulunayim sana:

eger ufak birseyler dusunuyorsan, 200, 214, 216, 25 modellerine
    sedan ve genis dusunursen 400, 414, 416, 45 modellerine bakaiblirsin.

dikkat etmen gereken birkac noktayi belirteyim sana. alacagin arac ne olursa olsun, inciginden, boncuguna kadar kontrol et. saticinin samimiyetine dikkat et. saticiyla aracin herseyini konus. ve anlayan ustaya baktirdiktan sonra gonul rahatligiyla al.
    aldigin arac temiz ve sorunsuz olursa, seninle uzun yillar boyunca devam eder.

umarim gonlune gore birseyler alirsin.
    iyi gunler.

ayrica forumada uye olursan, daha bilgili arkadaslardan, daha iyi bilgiler alabilirsin.
    http://forum.mgroverturk.com/
    her zaman bekleriz.

Alıntıları Göster
    1995 Rover 220 turbo sahibiyim ve aracıma aşığım, iyiki diyorum türk halkı kulaktan dolma bilgilerle rover hakkında atıp tutmuşta ben bu kalitede bu güçde aslanımı oldukça uygun bir fiyata alabilmişim. Aldıktan sonra yaşı nedeniyle ufak tefek sorunlarım oldu ama lazım olupda bulamadığım bir parçası olmadı şu ana kadar.

Eğer alıp satmayı düşünüyorsanız uygun bir araç elbette değil. Kolay satılsın parçası çok bol olsun diyorsanız yerli araç bakın, clio palio falan alın mesela...
    Uzun süre binmeyi düşünüyorsanız Rover tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muso

1995 Rover 220 turbo sahibiyim ve aracıma aşığım, iyiki diyorum türk halkı kulaktan dolma bilgilerle rover hakkında atıp tutmuşta ben bu kalitede bu güçde aslanımı oldukça uygun bir fiyata alabilmişim. Aldıktan sonra yaşı nedeniyle ufak tefek sorunlarım oldu ama lazım olupda bulamadığım bir parçası olmadı şu ana kadar.

Eğer alıp satmayı düşünüyorsanız uygun bir araç elbette değil. Kolay satılsın parçası çok bol olsun diyorsanız yerli araç bakın, clio palio falan alın mesela...

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: muso

+999999999999999999
    ayrıca donanım,konfor,güvenlik,performans diyorsanız ve bütçeniz sınırlıysa alınabilecek nadir araçlardandır rover
    220T nin verdiği performans ve sürüş keyfini nice 30-40 .000 ytl lik araçtan alamazsınız
    aksini düşünen warsa çevresindeki 220T kullanıcılarıyla bir görüşsün derim,ondan sonra yorumlarınız nasıl değişiyor hep birlikte görelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: toksin

quote:

Orjinalden alıntı: muso

+999999999999999999
    ayrıca donanım,konfor,güvenlik,performans diyorsanız ve bütçeniz sınırlıysa alınabilecek nadir araçlardandır rover
    220T nin verdiği performans ve sürüş keyfini nice 30-40 .000 ytl lik araçtan alamazsınız
    aksini düşünen warsa çevresindeki 220T kullanıcılarıyla bir görüşsün derim,ondan sonra yorumlarınız nasıl değişiyor hep birlikte görelim

Alıntıları Göster
    şu rover'ı kötüleyen arkadaşlar var ya, Allah onlardan razı olsun. onlar olmasa ben 25-30 milyarlık arabama nasıl olur da bu fiyatlara sahip olabilirdim ki?... 6 yıl boyunca hayallerimde olan rover coupeye 2 yıldır biniyorum ve ayrılmayı da hiç düşünmüyorum. hatta mümkün olursa son sahibi olmak ve çocuklarıma, torunlarıma bırakmak istiyorum. Allah da ayırmaz inşallah...
  • quote:

Orijinalden alıntı: aya

şu rover'ı kötüleyen arkadaşlar var ya, Allah onlardan razı olsun. onlar olmasa ben 25-30 milyarlık arabama nasıl olur da bu fiyatlara sahip olabilirdim ki?... 6 yıl boyunca hayallerimde olan rover coupeye 2 yıldır biniyorum ve ayrılmayı da hiç düşünmüyorum. hatta mümkün olursa son sahibi olmak ve çocuklarıma, torunlarıma bırakmak istiyorum. Allah da ayırmaz inşallah...

Alıntıları Göster
    Maalesef bilip bilmeyen yazmış roverın parça fiyatları oldukça uygundur hava filtresi 10 lira, yağ filtresi 20 lira, 4 bujisi 20 lira, komple debriyaj seti 200 liradır. Fakat allah korusun bir kaza anında kaportası tamponu falan bir tofaş kuş serisinden pahalıdır fakat bir opelle kıyaslanınca opelden daha ucuzdur.Motora gelince genelde 96 modele kadar honda motora sahiptir çoğu 97 model ve sonrasında ise dönemin ödüllü motoru rover k serisi motoru kullanılmıştır(97model ve sonrası çoğu modellerde;214si,216si,,200vi,216coupe,218vvc coupe,25,414,416,45,vs gibi) ayrıca rover motorları bi çok lotus modelindede kullanılmıştır bakınız:http://www.sandsmuseum.com/cars/elise/thecar/engine/rover.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: yck86

Maalesef bilip bilmeyen yazmış roverın parça fiyatları oldukça uygundur hava filtresi 10 lira, yağ filtresi 20 lira, 4 bujisi 20 lira, komple debriyaj seti 200 liradır. Fakat allah korusun bir kaza anında kaportası tamponu falan bir tofaş kuş serisinden pahalıdır fakat bir opelle kıyaslanınca opelden daha ucuzdur.Motora gelince genelde 96 modele kadar honda motora sahiptir çoğu 97 model ve sonrasında ise dönemin ödüllü motoru rover k serisi motoru kullanılmıştır(97model ve sonrası çoğu modellerde;214si,216si,,200vi,216coupe,218vvc coupe,25,414,416,45,vs gibi) ayrıca rover motorları bi çok lotus modelindede kullanılmıştır bakınız:http://www.sandsmuseum.com/cars/elise/thecar/engine/rover.html

Alıntıları Göster
    bu arada bahsettiğim fiyatlar kendi arabam(216si) için geçerlidir diğer modellerdede fiyatlar hemen hemen aynıdır ama yanılmıyorsam debriyaj baskı balata seti 2000 motorlar için daha yüksek bi rakamdı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yck86

bu arada bahsettiğim fiyatlar kendi arabam(216si) için geçerlidir diğer modellerdede fiyatlar hemen hemen aynıdır ama yanılmıyorsam debriyaj baskı balata seti 2000 motorlar için daha yüksek bi rakamdı.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: yck86

1.6 motorlar 200-220ytl civari, 2.0 motorlar ise 250-280ytl civari.

ayrica verdiginiz bilgilerden oturu tesekkur ederim.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: yck86

1.6 motorlar 200-220ytl civari, 2.0 motorlar ise 250-280ytl civari.

ayrica verdiginiz bilgilerden oturu tesekkur ederim.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar ben 11 senedir rover kullanıcısıyım ve gördüğüm kadarıyla yedek parçası cok pahalı değil. fakat silindir contasında problem olabiliyor ki bende oldu masraf acabilir ama genel olarak gerçekten kullanımı çok rahat olan bir arabadır. tavsiye ederim rover ı severek kullanıcak ise. saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdi

topiği okuyunca rover almaya karar verdim tam bana göre

ben bugüne kadar çok araba aldım sattım hepsi de alma son sahibi sen olursun parçaları da çok pahalı denilen arabalardır

en son manager aldım alma dediler parçası pahalı dediler yalan parçası da var megandan bile ucuzdu süper bir araba idi tepe tepe kullandım daha yeni sattım birkaç haftada satıldı kastamonuya gelin arabası oldu

şimdi roverı gözüme kestirdim ama piyasa biraz daha düşecek gibi ........hayırlı olsun alırsam yazarım

Alıntıları Göster
    motoru iyi durumdaysa araba temiz ve kaporta sağlamsa alınır
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaSaTuRa.

motoru iyi durumdaysa araba temiz ve kaporta sağlamsa alınır

Alıntıları Göster
    bence alınır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bodyy

bence alınır

Alıntıları Göster
    konu açılalı baya olmuş fakat ben yine de yazayım bildiklerimi,

bizde 4.5 yıldır rover 416 si kullanıyoruz,araç 99 model,1600 motor 111 hp gücünde,75000 kmde,uzun yolda 120 km ya da üzeri gittiğinizde 100 km de 7 lt yakıyor,lpg de yine uzun yolda km de 140 kuruş yakıyor,(bagaj hacmide yabana atılmayacak cinstendir bu arada,bugün 2009 model bir ford focus un içinden ve bagajından daha geniştir araştırın görün hatta araştırmanıza gerek yok öyledir :D bu arada bagaj hacmi 550 lt dir,60 lt lik lpg tüpünü sığdırdık ve daha çok geniş bir alan var eşya konulacak)biri demiş ilk sayfa da şahin doğan al daha iyi falan diye haha !? neye göre kime göre kötüleniyor bu araba önce bunu sormak lazım,şahin in parçası mı ucuz?evet ucuz,elinde kalmaz mı ? kalmaz ,eööö başkaa türkiye nin mercedes i işte dayı daha ne ?bırak Allah aşkına abi ya,şahin i gelip rover 416 yla filan kıyaslarsan çok büyük ayıp edersin ,benden önce de çoğu arkadaş yazmış zaten arabanın hangi parçalarının ne kadar olduğunu hava filtresi vs. yi,bi kere şahin doğan dan az yakar bu araba eğer sorun buysa,ama arabanın adı çıkmış 9 a inmez 8 e abi bu da ayrı bir dert,eğer sen arabada istediğin özelliklerde eminsen yani hidrolik,abs,elektrikli yan aynalar,alarm,immbolizer,falan filan bu modelde bu özelliklerde bundan ucuzunu bulamazsın hocam,gidipte yerli araba alacağına alırsın rover ını binersin mis gibi ooohhh

parça sorunuyla filan karşılaşmadık biz bugüne kadar,olmadı istanbul dan kargoyla yolluyolar,uçuk fiyatlar filan yok,4 buji 25 tl,debriyaj baskı balata takımı 210-220 civarı gerçekten abartılacak bir şeyi yok yani,alacağınız zaman kullanan kişilerle konuşun ne istediğinizi bilip almanızda bir o kadar önemlidir,aşırı ucuz parça ya da bakkala koyalım ilanı satılsın akşama diye alacaksanız yerli araç alın,uçan teneke gibi gidin sonra yolda(rover a kıyasla deyim de yerli araç sahipleri yanlış anlamasınlar boş muhabbet çıkmasın şimdi durduk yere )konfor,performans,rahatlık,genişlik,kalite istiyorsanız da rover alın..selametle kalın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi venom_mf -- 28 Nisan 2009; 16:27:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: herrero

BENİM PEDERDE 1997 820 Sİ VAR ARABADAN COK MEMNUN USTLİK SANILDIGI GİBİ COK YAKAN VEDE PARCASI PAHALI BİR ARAC DEGİL

Alıntıları Göster
    rover gayet gzl bi araç yol tutuşu gayet oturaklı ve seri ama türkiyede tutulmadığı için 99 yılından sonra üretimi durdu hak ettiği yeri bulamadı bu yüzden 2. eli yok gibi alsanda sataamzsın pek
  • quote:

Orijinalden alıntı: HP.

rover gayet gzl bi araç yol tutuşu gayet oturaklı ve seri ama türkiyede tutulmadığı için 99 yılından sonra üretimi durdu hak ettiği yeri bulamadı bu yüzden 2. eli yok gibi alsanda sataamzsın pek

Alıntıları Göster
    ben de niyetlendim ama 216 si'ler nasıldır? abs var mı hepsinde? 97 98 model falan alabilirim sanırım maksimum 8bin liraya. bilgi verir misiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: yigit+

ben de niyetlendim ama 216 si'ler nasıldır? abs var mı hepsinde? 97 98 model falan alabilirim sanırım maksimum 8bin liraya. bilgi verir misiniz

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: yigit+

sevgili arkadaşım, tüm bilgileri pm attım biliyorsun. zaten Rover kullanan eski dostlarım da gerekeni buraya yazmışlar. Şahin kullanıp arabaya binmeyenlerin Rover yorumlarını dinlemeyeceksin. imza; eski bir mgroverturk üyesi......ve 620 Si A kullanıcısı -tam 11 yıl---
  • quote:

Orijinalden alıntı: reisG

quote:

Orjinalden alıntı: yigit+

sevgili arkadaşım, tüm bilgileri pm attım biliyorsun. zaten Rover kullanan eski dostlarım da gerekeni buraya yazmışlar. Şahin kullanıp arabaya binmeyenlerin Rover yorumlarını dinlemeyeceksin. imza; eski bir mgroverturk üyesi......ve 620 Si A kullanıcısı -tam 11 yıl---

Alıntıları Göster
    Rover 400 serisi almayı düşünmeye başladım.bir kaç sorum var. -"elinde patlar, satamazsın" diyen arkadaşlar yorum yapmazsa sevinirim.-

1. kullanan varsa eksi yönlerini yazabilirler mi?
    2. yarın öbürgün rot rotil bişya gibi öntakım parçalarını bulmakta sıkıntı yaşar mıyım?
    3. BU araçların motoru çok mu kolay hararet yapıyor?

kullanıcı arkadaşların yorumlarını bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Lupara_

Rover 400 serisi almayı düşünmeye başladım.bir kaç sorum var. -"elinde patlar, satamazsın" diyen arkadaşlar yorum yapmazsa sevinirim.-

1. kullanan varsa eksi yönlerini yazabilirler mi?
    2. yarın öbürgün rot rotil bişya gibi öntakım parçalarını bulmakta sıkıntı yaşar mıyım?
    3. BU araçların motoru çok mu kolay hararet yapıyor?

kullanıcı arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Alıntıları Göster
    Arabam perte çıktı ve kaskodan 15.000 civarı bir para alacağım ne alabilirim diye bakarken roverı gördüm. Rover 25 fiyatı ve özellikleriyle hoşuma gitti. Ama bir sorayım dedim. Nasıldır?
    (Arabayı satmak için değil kullanmak için alıyorum) Servis olarak hangi servis bakabilir (antalya-bursa) ?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.