Şimdi Ara

Rover alınırmı ? 2. el (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
349
Cevap
12
Favori
354.942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben 2004 yılından beri ROVER 216 COUPE 1998 model kullanıyorum. Şimdiye kadar hiç bir problem yaşamadım arabamda. Her araçta yaşanan rutin bakımlar hariç. Yedek parça fiyatları piyasayı araştırırsanız Honda veya Opel ile aynı ve hatta daha ucuz. Debriyaj seti komple orjinal:300 TL, yansanayi:200 TL. gördüğünüz üzere 2 alternatifiniz her zaman var.

Ayrıca 10.000 TL gibi bir fiyata yürüyen tabut almaktansa,( araç isimlerini yazmıyorum ama hepiniz biliyorsunuz) kaliteli işçiliğiyle,kasasıyla, güvenlik donanımıyla ün salmış bu arabayı almakta tereddüt etmem.

Zamanında lüks araba segmentinde yer alan, forumlarda bu şekilde konuşulmayacak kadar ulaşılmaz olan bu araçların(jaguar, BMV, ayarında) ingiliz otomotiv sektöründe yaşanan kriz neticesinde 2005 yılında batmasıyla(çinli bir firmaya satıldı) değerini kaybetmiş olarak otomotiv tarihine adını Altın harflerle yazdırmıştır.

Sonuç olarak, gerçekten kalite ve güvene önem veriyorsanız ki can taşıyorsunuz, ROVER'den vazgeçmeyin...

• asla almayın ben yandım siz yanmayın arkadaşlar
    birinde alacagım vardı ödemede sıkıntı cekince arabasını almak zorunda kaldım 95 model rover cupe ilk bir ay sonra krank krank yatagı piston yag pompası masrafı cıkardı 800 tl turbosuz krank 300 tl piston 350 tl yag pompası 250 tl debriyaj balatası set 500 tl de işçilik masrafı açtı anlayan usta bulana kadar 500 tl de cekici masrafı ödedim sakın ama sakın almayın gidin murat 131 alın genede almayın
  • quote:

Orjinalden alıntı: nefsim

asla almayın ben yandım siz yanmayın arkadaşlar
    birinde alacagım vardı ödemede sıkıntı cekince arabasını almak zorunda kaldım 95 model rover cupe ilk bir ay sonra krank krank yatagı piston yag pompası masrafı cıkardı 800 tl turbosuz krank 300 tl piston 350 tl yag pompası 250 tl debriyaj balatası set 500 tl de işçilik masrafı açtı anlayan usta bulana kadar 500 tl de cekici masrafı ödedim sakın ama sakın almayın gidin murat 131 alın genede almayın

arkadaşım senin canın yanmış ama milleti yanlış yönlerdirme lütfen.her arabanın düzgünü vardır,problemlisi vardır.sana problemlisi denk geldi diye hepsi öyle olacak değil ya.geçmiş olsun
  • 2.el rover almak istiyorum. 98 model 214si leri ne kadara bulabilirim?
  • ben istanbulda oturuyorum. bakım ve yedek parçalar konusunda sıkıntı yaşar mıyım? aynı sorunlar fiyat konusunda da yaşanır mı?
  • size mail yolladım.gönderdiğim siteyi ziyarat edin
  • Yıllardır görür hayret ederim:) bu arabalar nasıl bu kadar ucuz oluyor diye.. İngiliz malı, en az bir BMW kadar rahat ve oturaklı bir otomobil. Aracı ben beğendikten sonra kimsenin yorumunu dikkate almam...

Bugun yarın dizel 1.4 FORD FİESTA mı satıyorum. Güzel bir ROVER STREETWISE gördüm. gayet hoş bir araba 2005 model ve resmen sıfır ayarında.
    özellikleri Ford ile kıyaslanamaz bile. 1-2 milyar vererek bu arabaya kavuçacağım kısmetse. Bu otomobiller türkiyede satılan ucuz / lüks / karizma
    üçgeninin tam ortasındalar. Farklılar... Az sayıdlar vs...
    Kafamda 3 soru var çözdüğüm an bu arabalardan bir tane alıyorum:)

1- Ford 1.4 TDI da 130 - 140 kuruş yakıyorum. (bence süper bir fiyat) - Bu fiyat değişimi beni ne kadar etkiler?
    2- Büyük servislerden birinde tanıdık ustam var, herşeyi ona yaptırıyorum.- Aynı şekilde olmasada servis ve bakım sağlayabilirmiyim?
    3- Sürekli araba alan satan biri değilim. Araba sorun çıkartmadıktan sonra uzun süre binebiliyorum. - Çok canım sıkıldı çat diye satmak istedim, ne kadar sürer?

Bunları içimde çözebilirsem , 1-2 hafta içindeb ir rover sahibi olacağım.

bir hyundia , dacia , fiat , renault alacağım paraya , lüks bir araca binmek... hemde 2005 model. hemde kimsede olmayan orjinal bir araç:D
    süper. Umarım herşey iyi olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: mikininfifisi

1- Ford 1.4 TDI da 130 - 140 kuruş yakıyorum. (bence süper bir fiyat) - Bu fiyat değişimi beni ne kadar etkiler?
    2- Büyük servislerden birinde tanıdık ustam var, herşeyi ona yaptırıyorum.- Aynı şekilde olmasada servis ve bakım sağlayabilirmiyim?
    3- Sürekli araba alan satan biri değilim. Araba sorun çıkartmadıktan sonra uzun süre binebiliyorum. - Çok canım sıkıldı çat diye satmak istedim, ne kadar sürer?

1-belki lpg ile bu değeri yakabilirsin ama zor görünüyor.
    2-bir çok şeyi yaptırabilirsiniz ama rover özel bilgi gerektiren bir arabadır.onlar da bir noktada kalabilirler.bilmedikleri hiç bir yerine elletme.işinin ehli bir usta bulmanız sizin için iyi olur.(yani olur ya çözemeyeceğiniz bir şey olur.gidip danışırsınız.illa sorun çıkaracak diye demiyorum)
    3-meraklısını bulmak lazım.şıp diye satılan bir araç değil.ama bugün sıfır araç almaya gittiğinizde illaki aracı alıyorlar.ama siz sıfır alır mısınız bilemem.(yani amaç elden çıkarmaksa). mgroverturk.cm adresini ziyaret edersen daha geniş bilgi bulabilirsin

• http://www.araba.com/2268567.html arkadaşlar bu aracı gözüm kestirdim ilanı okuyup yorum yaparmısınız 14.000 tl ye bırakırsa alayımmı
  • istediği fiyat fazla.açıkçası 14000 de fazla. bence max. 12500 e bağlayın
  • http://www.arabam.com/IKINCIEL/Ilan/Detay/2265963

BU ROVER NE DERSİNİZ?
    ALINIRMI BU PARAYA
  • quote:

Orijinalden alıntı: Salvodor_07

http://www.arabam.com/IKINCIEL/Ilan/Detay/2265963

BU ROVER NE DERSİNİZ?
    ALINIRMI BU PARAYA

pazarlık da edeceğinizi düşünürek fiyat makul.mutlaka ama mutlaka rover den iyi anlayan bir ustaya muayene ettirek satın alın.ilk bakışta km fazla gibi duruyor ama motor sağlıklıysa kabul edilebilir
  • Rover 820 Turbo modifiyeli araç sahibiyim

Sorularınız varsa yanıtlarım.
  • arkadaşlar rover 200 216 arıyorum nasıl arabalar bursda oturuyorum ıkı tane servısı ve yedek parça sıkıntısı olmadıgını duydum lpg taktırırsam yakıttan dusermıyım varsa satılık talıbım kolay gelsın herkese
  • Uzun yıllardır rover 400 kullanıyorum.Üretimden kalktı.Yedek parça sorun olabilir.Ankarada 2 tane rover'a bakan servis var.Araba kaliteli ancak 2.el satış fiyatı DÜŞÜK ve satması ZOR.Alırım zevkine sürerim, 2.el satışı önemli değil diyorsan AL.
  • arkadaşlar öncelikle selamlar herkese.. :) siteye bu rover la ilgili başlığı görünce üye oldm çnk rover hayranı biriyim.. 10 yıldır rover 200 kullanıcısıyım.. 1.6 motor 111 hp lik bi araçtır.. 99 model.. arkadaşlar bu aracı binen bilir öncelikle bunu diyim.. kawramasını ivmelenmesini hisseden anlar.. 111 beygirlik gücün seni nası fırlattığını kullanan anlar.. araca binmiyen araç hakkında sağdan soldan dedikodularla gelip buraya yazanları dinlemeyin derm.. birincisi aracın yedek parça bulunmuyor diye birşey yok.. bn bursada oturuorm we sanayisinde servisi war.. bnm arabam 99 model we 80 bin de.. şimdiye kadar hiç bi şekilde ciddi bi sorun çıkartmadı.. şunuda söliyim aracın sorun çıkartması sürücünün onun kullanışına görede değişir.. bu araçların ikinci elleride bi opel, ford, bmw, seat.. vs. bunun gibi bi çok arabanın ikinci eli gibi satılmaktadır.. parçası pahalıdır belki ewt ama bi ford kadar bi bmw kdr bi opel kadar belki ztn kaliteli bi araç istiyosanızda paraya brz kıymalısınız derm.. bu araç içinde kesnlikle değer.. ve şunuda unutmıyalım ki 99 yılında rover 200 lerde we dier 400,420,600,620,800,820,827, MG.. vs. gibi modellerinde o yıllarda orjinalinde bulunan.. sunroff, airbag, otomatik camlar, çelik jant ve günümüzdeki araba tasarımlarıyla hala daha yarışan bi tasarım, iç tasarım ve ön paneldeki ahşap işlemeler ve konforla birleşen bir motor gücü.. ozmn ki opeller, fordlar vs. gibi araba markalarının bir çoğunda böle özellikler yoktu.. rover a o yıllarda 1.6 motor ve 111 hp koymuşlar bundan 10 yıl önce şu yıllarda daha araçlara yeni yeni bu beygire yükseltiolar.. aslında rover 10 yıl öncesinde bgnkü araçlarla yarışıodu.. ve eğer sıfır satımında üretimindeki sıkıntıları yaşamasaydı.. şuan nederecede olurdu bi düşünün.. ki 25,45,75 model yuwarlak farlı modellerindeki tasarımlarıda görüosunuz.. bilmem anlata bildm mi arkadaşlar durum böyle?? yakıta gelince şehir içi 270 şehirler arası 250 yakan bi araçtır net olarak söyliyebilirm 10 yıllık rover200 1.6 motor 111 hp kullanan biri olarak.. ve beni bir kere yolda bırakmamış bir araçtır.. şunuda tekrar belirtiyim.. bu aracın yedek parça ve ikinci el satım ın da söylenenler gibi abartı bi şekilde bir sıkıntısı kesinlikle yoktur arkadaşlar lütfen gözünüz korkmasın.. alın binin we gaza bir dokunun sadece bunu sölüorm.. herkese saygılar..

ROVER KULLANMAK Bİ AYRICALIKTIR!!

(ROVER 200' ÜM YANDAKİ RESMDEKİ ARAÇTIR)

Rover alınırmı ? 2. el

• arkadaşlar araçla ilgili düşüncesini belirtmek istenler yazsın....

• güzel bir araç.güle güle bin...
  • bende yaklaşık 1 aydır int ilanlardan rover bakıyorum.ama araç hakkında o kadar çok değişik şeyler deniyorki.sırf etraftan duyduklarım yüzünden 2 tane tertemiz rover kaçırdım.bu araçlar o kadar kullanışsızmı yada insanların ne alıp veremediği var rover la.özellikle 416 yada 420 kullanan arkadaşlardan ricam araç hakkında detaylı bilgi verebilirlermi.kronik sorunları nelerdir parça sıkıntısı yaşatırmı.birde ilanlardaki roverların çoğunda düşük km de motor yaptırıldığını görüyorum.motoru o kadar çabukmu bitiyor?bilgileri için şimdiden tşk...
  • http://www.sahibinden.com/muhtesem_4_20_dizel_ekonomik_yakit-99WQQaXQQ13823789WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/131000_km_de_1999_model_rover_416_si-19WQQaXQQ16868207WQQpXQQdisplayitem

bu araçlardan birisini almayı düşünüyorum.dizel olan araç daha ağır basıyo ama km den dolayı biraz şüpheliyim.acaba masraf çıkarırmı. yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar...

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.