Şimdi Ara

Rover alınırmı ? 2. el (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
349
Cevap
12
Favori
354.988
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 420 serisi roverların 416 dan motor hariç donanıumlarında çok fark var mı acaba? Bir de 416'ların hb versiyonları euro cıvıc'le aynı olduğundan poarça problemleri yok karoser ve mnotorda diye biliyorum ama gördüğüm 420'ler hep sedan. Ankarada parça sorunu yaşatır mı ki?Bir de 400 serileri var ki ben tam çözemedim, bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Saygılarımla.
  • HAYIR ALINMAZ
  • AKINMAZ DİYEN ARKADASLAR NEYE BİNİOLAR ACABA SOLERLERSE SEVİNİRİM
  • alınır alınır lafları ortada fazla dolaşmaya başlaınca fiyatlar yine yükseldi.

e bu haliylede yine alınabilirlik özelliği kalmadı. 94-98 arası 620si'lerin fiyatlarına bakınca en uygun 12000 ytl gibi bir sonuç çıkıyor.

kim 94-98 hemde rover marka bir araca 12binden başlayan fiyatlar verir ki?

ucuza bulan alır ama bu parada bu araca verilmez.
  • almasına alınır da parça fiyatları çok yüksek maliyetli

Rover alınırmı ? 2. el
  • alınır mı alınmaz mı bilemem ama şu 216 1,6 coupe 98 modelleri falan 9-10-11 bin ytl arası fiyatları var ve gerçekten donanım özellikleri olsun tipi olsun çok güzel araçlar. araç alacak durumda olsam araştırırdım ve rover almayı düşünürdüm.
  • diğer yorumları okumadım ama ben roverlara çok baktım
    ama kimse al demedi şimdiye kadar hem parça problemi yüzünden
    hem de satışı çok sorun olacagı için.. Bilgin olsun...
  • Ömründe bir tane bile Rover parçası almamış kişilerin gazel okumalarına
    Ülkemiz gerçeği malesef bu işte.Aman parçası ucuz olsun da,gerekirse konserve kutusuna bin diyor çoğu.Tabii kimse o konserve kutusundan bir kaza anında sağ çıkıp çıkamayacağını düşünmüyor.
    Arkadaşlar herşey ucuz parça ve bol ikinci el piyasası demek değildir bunu unutmayın.Konfor,güvenlik gibi unsurlar da var araba aleminde.
    Bu kadar donanımlı bir arabayı bu kadar ucuza alıyorsanız, satarken de biraz uğraşmayı göze alacaksınız elbette.Her güzel şeyin bir bedeli vardır.

Rover alınırmı ? 2. el

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dejavu_srkn -- 23 Aralık 2006; 23:50:06 >

• kardeş aklını başına devşir.hiç rover alınır mı?evet biraz kaliteli araba ama bu bişeyi değiştirmez.2. el piyasası yok.servis yok.parça ateş pahası.yazık etme kendine.bu zamanda ne patrondan hayır gelir nede başkasından.UNUTMA:HAYATTA BABANA BİLE GÜVENME.DÜŞÜN TAŞIN ÖYLE KARAR VER.
  • quote:

Orjinalden alıntı: set

bence çok riskli...

• quote:

Orjinalden alıntı: abatmaz

kardeş aklını başına devşir.hiç rover alınır mı?evet biraz kaliteli araba ama bu bişeyi değiştirmez.2. el piyasası yok.servis yok.parça ateş pahası.yazık etme kendine.bu zamanda ne patrondan hayır gelir nede başkasından.UNUTMA:HAYATTA BABANA BİLE GÜVENME.DÜŞÜN TAŞIN ÖYLE KARAR VER.

• quote:

Orjinalden alıntı: abatmaz

kardeş aklını başına devşir.hiç rover alınır mı?evet biraz kaliteli araba ama bu bişeyi değiştirmez.2. el piyasası yok.servis yok.parça ateş pahası.yazık etme kendine.bu zamanda ne patrondan hayır gelir nede başkasından.UNUTMA:HAYATTA BABANA BİLE GÜVENME.DÜŞÜN TAŞIN ÖYLE KARAR VER.

ya sizin gibi cahil insanlar oturdugu yerden konusunca bole oluo ne alsın peki şahin mi yada dogan mı ya dostum ben bu işin içindeyim galericiyim sana bi örnek vereyim megane ll 'nin parçası roverdan pahalı bu roverlar honda motoru kullanıo BİLMEMEK AYIP DEGİL OGRENMEMEK AYIP
  • Eğer arabayı uzun süre kullanıcaksan al yoksa satmak istersen elde patlayan cinsten.İstersen volvo motoru kullansın ama unutma ki Türk halkı çok ön yargılıdır ve kapanan bir firma sonuçta zor araç zorrrr.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kocaday -- 8 Eylül 2007; 19:13:24 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: eiskent

420 serisi roverların 416 dan motor hariç donanıumlarında çok fark var mı acaba? Bir de 416'ların hb versiyonları euro cıvıc'le aynı olduğundan poarça problemleri yok karoser ve mnotorda diye biliyorum ama gördüğüm 420'ler hep sedan. Ankarada parça sorunu yaşatır mı ki?Bir de 400 serileri var ki ben tam çözemedim, bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Saygılarımla.

Ankara' da Rover aervisi görmedim. O araba İstanbul' da kullanılır. Aslında güzel arabadır. Satmayı düşünmüyorsanız ve günlük kullanım için yedekte bir arabanız varsa alın derim. Motorunu bilemem ama ön düzen gibi önemli parçalar uymazsa parça bekleme gibi sıkıntı çıkar.
  • bence alınır, 8-10 ytl ye rahat 96-98 arası bi Rover 416 si alırsınız, parca konusuna gelince ben istanbulda oturuyorum, oto sanayileri burnumun dibinde muhakkakki istanbulda oturanlar bu konuda sıkıntı cekmezler bence alınır hocam, o fiyatlara sahin brodway alcana rover al daha iyi, hiç deilsen adam gibi bi arabaya binersin..Birde ikinci el satılmıyo falan dendi, tabii Türk milleti olarak biz arabaya değil yedek parcasına önem veririz, yedek parcası ucuzmu, servisi uıcuzmu hep bunu düşünürüz, babam bile öle, Yıllardan beri reno kullanıyoz artık bıktım renodan, önce brodway vardı simdide dizel clio..parcası hic de ucuz deil, tamamen yanılgı, ben olsam alırım arkadas birsürü site var bakın inceleyin sağlam araclar bulabilirsiniz bence roverla ilgili..Satma konusuna gelince elbette bi ihtiyac sahibi almak istiyecektir ömü boyu sizde kalmaz bence, Hararet ve conta yakma isine gelince tüm arabalarda bu olabilir, bizdeki brodwayda bile bu oldu sürekli hararetten babam bıktı ve sattı yani her aracta olabilir... Bence araca bakabilmek önemli modeli yılı deil, biraz emek ister araba sevgi ister, öle alayım kapımda dursun deil, ugrasacaksınız, ne demisler bakarsan bag bakmazsan dag olur..

• ARKADAŞLAR YAZILARDAN BİR KISMINI OKUDUM. GERİSİNİ OKMAYA İHTİYAÇ DUYMADIM.ÇOĞU KULAKTAN DOLMA BİLGİLERLE KONUŞMUŞ. 2004 YILINDA 1998 MODEL 414Sİ ALDIM.OZAMAN 1.4CLİO YADA PALİO LARLA AYNI FİYATA ALDIM.KESİNLİKLE CLİO YADA PALİO ARAÇALRLA KARŞILAŞTIRMANIZ MÜMKÜN DEĞİL?PARÇALARI PAHALI DİYENLER VAR? HANGİ PARÇASINI DEĞİŞTİRMİŞLER?HAVA FİLTRESİ YAĞ FİLTRESİ 23 ytl.3 YILDIR HİÇBİR SORUNLA KARŞILAŞMADIM.İZMİRDE YAŞIYORUM. PARÇA SORUNU YOK.İST YADA ANKARADADA YOKTUR. AMA ÇORUMDAKİ ARKADAŞ ALMASIN.PARÇAYI İZMİRDEN YADA ANKARADAN KARGOYLA GETRİTMEK ZORUNDA KALIR.BENİMDE SADECE ÜST KAPAK CONTASI YANDI.PARÇALARI (TÜM PARÇALARI)230YTL TUTTU. SADECE KAPAK CONTALARINI DEĞİŞTİRSEM 110 YTL İDİ.TAMİRCİM ÇİĞLİDE.YETKİLİ SERVİSİ BORNOVADA AMA GİTMİYORUM.SERVİS 550-600YTL OLUR DEDİ.TAMİRCİMEDE EL EMEĞİ 250 YTL VERDİM.TÜM GÜN UĞRAŞTI ADAM.KAPAK CONTASI YAPTIRANLAR BİLİR.YUKARIDA YAZAN ARKADAŞLARDAN BİRİ YAZMIŞ.KAPAK CONTA MASRAFI ŞU KADAR TUTMUŞ DİYE.VW YADA OPEL DE OLSA NE KADAR TUTACAĞI HAKKINDA BİLGİLERİ VARMI?İZMİR İSTANBUL PİYASASI FARKLI AMA ARACIMIN ŞUANKİ ORTAMA DEĞERİ 11000YTL.VE İDDİA EDİYORUM 11000YTL YE BU KADAR KONFORLU, AZ YAKAN, GENİŞ, HIZLI VE OTURAKLI ARABA ALMANIZ MÜMKÜN DEĞİL?TEK ZARARINIZ OLABİLİR?1 AY GEÇ SATARSINIZ.EĞER ZATEN SİZ 11000YTL LİK ARACI 10000 YTL YE ALDIYSANIZ.10000 YTL YE ÇOK RAHAT SATARSINIZ.BENİM İNŞAATIM VAR. O YÜZDEN İÇİM YANARAK SATMAK ZORUNDA KALIYORUM.10500 VERDİLER VERMEDİM.VERSEM 3 GÜN İÇİNDE SATMIŞ OLACAKTIM. HAYIRLI DEĞİLMİŞ.SONUÇTA 3 YILDIR KULLANIYORUM, NAZAR DEĞMESİN HİÇ SORUN ÇIKARTMADI.TEK BARİZ SORUNU TAVAN KUMAŞININ SARKMASI.HEPSİNDE OLUYOR.BENCE TEMİZSE ÇARPIĞI VS. YOKSA AL.

• roverin yanından bile geçmeyen o kadar kişi sallamış ki güzelim arabayı hurda yapıp çıkarttılar.
    Öncelikle rover 400 serisi kullanıpta arabadan çokça şikayetçi olan biri görmedim, okumadım ve de duymadım. bende rover 414 si var. 64000 de. kmsi orjinal. 1998 model. hatasız. haliyle araba temiz olunca sorunda sıfır oluyor. arabayı aldığımda sadece yağ filtresi ve yağını değiştirdim. 1 yıl oldu hala tık ses yok arabada. geçen kışlık bakımını yaptırdım arabanın sadece. arkadaşlar eğer arabanın parçasını zorunlu olarak değiştirecekseniz, servisten servise fiyat farkı olduğunu unutmayın. Honda civic parçalarının bu modelleriyle uyumlu olduğunu unutmayın. Motor ve yürüyen aksam aynı. arabanız arızalandığında zorla rover servisi aramayın. Honda servislerine gidebilirsiniz. Kasa-kaporta parçalarına gelince. Orası gerçekten pahalı işte. Çünkü orjinali nerdeyse yok. haliyle az olan da pahalı.
    çok kaliteli ve konforlu bir otomobildir. tabi temizini bulmak şart.

• Selam yaklaşık 1 yıl kadar rover 216si kullandım ve 6 gün önceydi sattım.. Bende aracı alırken alma diyenler oldu araştırdım baktım ettim parçası yok dediler kazıktır dediler elinde patlar dediler dedilerde dediler hiç birisine kulak asmadım aldım ve 1 yıl bindim 1 yıllık rover kullanmışlığım sonucunda varmış olduğum genel kanı herkesin abarttığı gibi parçaların öyle uçuk fiyatları yok aracı aldığımda 148.000 de idi satarken 185.000 de verdim motorla ilgili en küçük bi sorun yaşamadım sadece bi conta haricinde, ankarada proserde parça fiyatları hakikaten yüksek sözde orjinalmiş ama zaten bir çok parçasının yansanayisi mevcut ve sanılanın aksine uçuk fiyatlarda yok ben arabayı çok sevdim ama satmak zorunda idim yalnızca bir kaç resmini çekip nete koydum 2 ay içinde satıldıki acelem yoktu zaten arabayı öldü fiyatına getirmek isteyenlerde oldu hemen elinizden çıkarabileceğiniz bir araç değil orası bir gerçek ama şu var 10 tane şahin gözümde bir rover etmez

Not: Arabadan kâr bile ettim satarken bilginize....

• bende bakıorum rover 200 serisinden sanıldıuğı kadar pahalı veya ölü bi araba diil sonuçta araba yani baya bi konfor var
  • topiği okuyunca rover almaya karar verdim tam bana göre

ben bugüne kadar çok araba aldım sattım hepsi de alma son sahibi sen olursun parçaları da çok pahalı denilen arabalardır

en son manager aldım alma dediler parçası pahalı dediler yalan parçası da var megandan bile ucuzdu süper bir araba idi tepe tepe kullandım daha yeni sattım birkaç haftada satıldı kastamonuya gelin arabası oldu

şimdi roverı gözüme kestirdim ama piyasa biraz daha düşecek gibi ........hayırlı olsun alırsam yazarım
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.