Şimdi Ara

Rover alınırmı ? 2. el (15. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
348
Cevap
12
Favori
355.127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 75 sınıf, konfor ve donanımında o fiyata başka araba bulmak güç. Ancak alım konusunda karar verilirken kıstas olarak bunu düşünmemek lazım. Çünkü mesele sadece ekonomi ya da eldeki parayı en verimli şekilde değerlendirmek olacaksa o zaman bu tür "piyasası olmayan" diye tabir edilen araçlar yerine, sokaklarda sebil gibi dolaşan, akşam alıp sabaha satabileceğiniz piyasa arabaları daha mantıklı olur.

Eğer bir 75 düşünülüyorsa bu araçları, keyfini çıkarmak, farklı olmak ve arabayı sadece bir ulaşım aracı olarak değil aynı zamanda bir keyif aracı, bir yaşam tarzı olarak değerlendirmek adına almak ve kullanmak gerek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar ben de 820 almak taraftarıyım, donanım paketi beni fena halde cezbediyor, 12 bin TL civarındaki bir bütçeyle ısıtmalı deri koltuğun ve 200 beygirin satın alınabileceği başka bir araç ben de bilmiyorum. kaldı ki geçmişte rover 216 Si kullanmış biri olarak çok da memnundum aracın genel performansından.
    bununla ilgili kafama takılan 1-2 şey var onları paylaşmak ve fikrinizi almak istiyorum.

öncelikle 820 ti ve si arasında kaldım. baktığım araçlar 150-200 bin km arasında yaş itibariyle. turbo almam başıma bela olur mu sonradan sizce? bu seride kullanılan turbonun sıkıntısı var mı? ikinci olarak, 2 araba arasında çok gidip geliyorum,
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-rover-2-arac-oldu-artik-biniciden-az-yakit-super-konfor-orijinal-127796619/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-rover-2-sahibinden-sorunsuz-rover-128620627/detay

araçlar bunlar, biri otomatik diğeri manuel şanzıman, almışken otomatik alayım diyorum ancak manuel olan araba çok temiz göründü gözüme. arabayı daha ziyade eşim kullanacak, otomatik şanzıman problem olur mu sizce?
    en kısa zamanda yorum ve fikir yazabilirseniz sevinirim. 2 hafta almayı planlıyorum arabayı
    değerli fikirleriniz için teşekkürler

• Selamlar,

800 serisi ile ilgili nerde bir soru görsem hep aynı cevabı yazmışımdır, yine aynısını yazacağım;

800 serisi döneminde markanın amiral gemisi ve mükemmel bir üst sınıf makam aracıydı. Ancak burda püf noktası "döneminde" kısmında yatıyor. 800 serisi döneminde ne kadar başarılıysa günümüzde o kadar can sıkıcı olabilir. Büyük ve yorgun kasa, günümüzün yoğun trafikli şehir içlerinde kullanımdan park problemine kadar bir çok konuda sıkıntı yaşatacaktır ki siz aracı bir de eşinizin kullanacağından bahsediyorsunuz. Devasa bir kasa, 200 beygirlik bir canavar ve bir bayan sürücü; ne kadar profesyonel olursa olsun bir bayan için o araç zor bir araç olacaktır.

Ben bu tür durumlarda 600 serisinin 800e göre her zaman için daha rahat, daha güvenli, daha stabil ve her anlamda daha sağlıklı olacağını düşünür ve savunurum.

Motor seçeneklerinde ise;

Ti versiyon, rover'ın geliştirdiği turbo beslemeli, 200 beygir, manuel vitesli versiyondur ve turbo beslemeden dolayı daha narindir. Daha dazla dikkat, daha fazla bakım ve turbo konusunda profesyonellik gerektirir. Sorunlara daha açıktır ve daha masraflıdır.

Si versiyonlar ise, tamamen hondadan alınmış, Euro accordlarda da aynen kullanılan 136 beygirlik motor ve yine ona mükemmel eşlik eden bir otomatik vites kutusunu temsil eder. (Yanlış hatırlamıyorsam, nadiren de manueline rastlayabilirsiniz ancak dediğim gibi nadirdir). Turbolara göre daha sağlamdırlar. Şans işidir ama otomatik vites kutularında pek sorun rapor edilmemiştir.

Bu Ti ve Si versiyonlar 800 ve 600 serisinin ikisi için de geçerlidir. Tercihlerinizi bu doğrultuda kullanabilirsiniz.

• http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-rover-2004-otamatik-triptonik-rover-25-129296557/detay/

arkadaşlar bu araç bıraz ucuz degıl mı:) mesaj attım hasarı varmı dıye.cevap beklıyorum.

arabadan fazla anlamam ,bu rover benı ne kadar uğraştırır.kocaelınde bu roverın ustası var mı acaba ?
    tşk ederım
  • fiyat düşük değil, normal. ancak araç otomatik ve 200 serisinin otomatik versiyonları ile ilgili tonlarca yazı var bu başlık ve muhtelif başlıklar altında...
  • http://www.arabam.com/ikinciel/ilan/detay/4509836

Arkadaşlar, arabadan pek anlamıyorum. Uzun süreli araç kullanmayı düşünenlerdenim. Alıp hemen satmak gibi bir derdim yok. Yukarıdaki araç görüntü olarak hoşuma gitti. Motor, parçalar, marka, model vs. yeni bir araba kullanıcı olduğum için pek bir bilgim yoktur. Araç sahibiyle konuşmam beni tatmin etti, yalnız fiyat konusunda pek anlaşamadık. Sizce de 15.500 TL 2001 model bir Rover 45 için pahalı değil midir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Totemm -- 24 Ağustos 2013; 17:27:39 >
  • Bence biraz pahalı ama rover'den daha iyi anlayan arkadaşlar vardır muhakkak
  • merhaba dun Rover 414 aldım aracı kardeşim baktı ve getırdı araç geldıgınde sankı kayış sürtme sesılıyordu kafama takıldı sabah arabayı calıstırdıgımda o ses yok du bunedır onemlımıdır yardımcı olURSANIZ SEVINIRIM
  • rover forumunda cevap verildi bu soruya...
  • Sahibinden sitesinde 7999 tl ye rover 600ti devir arızası varmiş arac hakkinda bilgisi olan ?

• Arkadaşlar benim Rover 75 satılık.ASALET,KONFOR.İŞTE BU.. (#144550106) sahibinden com da.Aracı almadan üstadlarımdan özel mesajia bilgi aldım.Tüp için Faruk Sevgili kardeşimin önerilerini tuttum.Stedeki arkadaşlara çok teşekkür ederim.Gerek tlfda gerekse sitede bana çok yardımcı oldular(Tuncaybey,chnbs,BlueKing kardeşlerim)
  • 2000 model rover 45'im var. 13500 tl ye almıştım. 13 ay oldu. şu ana dek su ve yağını değiştirmek dışında sanayiye gitmedim. hiçbir arızası ıvırı zıvırı olmadı. arabayı bilen bilir k motordur ödüllü motordur, yol tutuşu da gayet iyidir. amacım sadece bilgi vermek. arabamı satmıyorum :) ayrıca rover ne ne malı yav diye soru iaşretiyle yaklaşan arkadaşlarım şu an bi rover alma peşinde :) çünkü araç tam bir fiyat performans ürünü. aldım hiç pişman değilim aksine çok rahat ettirdi bizi araba. umuyorum daha iyileri sizin olur ancak önceliğiniz güvenlik yol tutuşsa ve çok fazla paranız yoksa rover ı öneririm. :) daha iyi bilgiyi mgroverturk.com sitesinde merak eden arkadaşlar bulabilir. eğer temizini bulduysanız kaçırmayın derim :)

not: buna alıştıktan sonra clio, palio filan yanlış anlaşılmasın oyuncak gibi geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi carlos tevez -- 7 Ocak 2014; 16:46:28 >
  • Rover 45 in Yakıt tüketimi nasıl km/lt söylerseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rosnakurul21 -- 7 Ocak 2014; 21:20:00 >
  • http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-rover-1997-model-tdi-orjinal-150.000-de-klimalli-150198233/detay

arkadaşlar yarın bu arabaya bakacağım honda accord motorunu kullanıyormuş. dizel tavsiye eder misiniz.
  • 1) rover'ın 1.6 dizel motoru hiç olmadı.
    2) emin değilim ama honda'nın bile muhtemelen 1,6 dizeli yok. Hele de accord gibi büyük ve ağır bir arabada 1,6 dizel kullanılacağını düşünmek için bu işlerden anlamamak lazım. Bir de üstelik 105 beygir, hemi de volkswagen dizel kısaltması olan TDI koduyla...
    3) Türkiye'ye gelen honda motorlu rover'ların tamamı otomatik vitestir.
    4) rover'ın kullandığı L serisi dizel motorları ise 2.0 litrelik 136 beygirlik, cummins menşeli atmosferik düzeldirler.
    5) bu ilan sahibi, ya hiç bir şeyden anlamıyor, ya bindiği ve satacağı arabayı tanımıyor ya da art niyetli...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aya -- 17 Şubat 2014; 21:57:27 >
  • ARKADAŞLAR MERHABA,ROVER 820Sİ ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM.ALIRKEN ÖZELLİKLE DİKKAT ETMEM GEREKEN

HUSUSLAR VAR MI ? ROVER KULLANAN ARKADAŞLAR ARKADAŞLAR YARDIM EDEBİLİR Mİ ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrah5587

ARKADAŞLAR MERHABA,ROVER 820Sİ ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM.ALIRKEN ÖZELLİKLE DİKKAT ETMEM GEREKEN

HUSUSLAR VAR MI ? ROVER KULLANAN ARKADAŞLAR ARKADAŞLAR YARDIM EDEBİLİR Mİ ?

https://www.facebook.com/groups/roverturk/?fref=nf kardeşim bu sayfada istediğin kadar yardım alırsın en ufak ayrıntılarına kadar sorabilirsin
  • rover neydi sahi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Son Sahibi Olursun

rover neydi sahi

bisiklet

• quote:

Orijinalden alıntı: Son Sahibi Olursun

rover neydi sahi

Ben öğretmeye çalışırdım da, sende öğrenecek kapasite olmayınca boşa enerji harcaması olur.

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.