Şimdi Ara

Rover alınırmı ? 2. el (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
349
Cevap
12
Favori
354.582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 10 yıl kadar rover'a bindikten sonra, yaklaşık bir yıldır da volvo'ya biniyorum ve her fırsatta kıyaslamasını yapıyorum. her yerde söylediğim tek bir değerlendirme var; gerek parça, gerek işçilik (yani işletme maliyetleri) ve gerekse de yakıt olarak ben rover'a bedava biniyormuşum resmen...
  • Arkadaşlar Rover alınır mı konusunda hiç şüpheniz olmasın. Rover dünde alınır, bugünde alınır, yarında alınır. Volvo gibi, hiç ölüye benzer hali de yok. Tabi birkaç koltuk yıpranmaları dışında.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 216si hakkında yorumlarınızı alabilir miyim ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam arkadaşlar bnde 1998 model rover 414 si sahibiyim aracımdan çok memnunum fakat nakit ihtiyacından dolayı satmaktayım

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-rover-1998-model-tam-bir-aile-araci-182715732/detay/

• quote:

Orijinalden alıntı: zikreddin

Selam arkadaşlar bnde 1998 model rover 414 si sahibiyim aracımdan çok memnunum fakat nakit ihtiyacından dolayı satmaktayım

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-rover-1998-model-tam-bir-aile-araci-182715732/detay/

Motoru neden değiştirdiniz? Motor dayanıklı değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: aya

10 yıl kadar rover'a bindikten sonra, yaklaşık bir yıldır da volvo'ya biniyorum ve her fırsatta kıyaslamasını yapıyorum. her yerde söylediğim tek bir değerlendirme var; gerek parça, gerek işçilik (yani işletme maliyetleri) ve gerekse de yakıt olarak ben rover'a bedava biniyormuşum resmen...

aya hocam biraz gereksiz olacak ama.
    Volvonun hangi modelini kullanıyorsunuz?

• 2.0T - otomatik.

Otomatik büyük konfor, manuel gerçekten hamallık. Ama sanırım rover'a dönüş yapabilirim. Tüm bu konfora rağmen, volvoda iken rover'ı özlüyorum. Onun başka bir çekimi vardı, kendisine bağlayan.

Güzel bir tomcat Kafamı kurcalamıyor değil... :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aya -- 5 Aralık 2014; 22:39:41 >
  • quote:

2.0T - otomatik.

Otomatik büyük konfor, manuel gerçekten hamallık. Ama sanırım rover'a dönüş yapabilirim. Tüm bu konfora rağmen, volvoda iken rover'ı özlüyorum. Onun başka bir çekimi vardı, kendisine bağlayan.

biz de seni ozledik don gel gittigin yol yol degil

al bi rover yakalim basini hadin

• quote:

Orijinalden alıntı: Son Sahibi Olursun

quote:

2.0T - otomatik.

iyi ki varsınız, eksik olmayın... eşşek hoşaftan anlasaydı, biz bu arabalara binemezdik. sayenizde...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Son Sahibi Olursun

quote:

2.0T - otomatik.

Roverda son sahibi olursun diye bişey yok. Sizin gibi önyargılı insanlar yüzünden Rover alınamıyor. Bu yüzden Rover markasıyla uğraşmayın, gidin kendi arabanızla uğraşın.

• Merhaba arkadaşlar bugün bir tane 98.000'de. 98 model. benzinli 414 si buldum araç temiz duruyor. Arkadaşların kesinlikle alma yada al demeleri kafamı karıştırdı ancak farklı modeller için yorum yapılmış.
    Sorum:
    1, 414 si Yukarıdaki özelliklerde 11 bin tl ye alınır mı?
    2. Ben km konusunu pek anlamadığımdan anlayacağım dilde sorayım istanbul ankara arası ne yakar. Gidiş geliş..
    3, İstanbulda oturuyorum. Yedenk parça servis gibi konularda sıkıntı yaşarmıyım?
  • 20 gun önce 2004 model rover45 1.6 aldım. Sabahleyin aracı çalıştırdığımda benzinden lpg ye gecmeden hareket ettiğimde gaz yemiyor, stop ediyor. Motor ısındiktan sonra yani lpg ye gecince duzeliyor. Arada bir teklemede yapiyor. Üzerinde clio bujisi varmiş ddgistirdim, bogaz kelebegini temizlettim, düzelmedi, uzerinde aldesa marka lpg vardi, sorunu bundan dediler lpg sistemini komple degistirdim atiker taktirdim yine duzelmedi. Antlyada ikamet ediyorum. Yardiminizi bekliyorum bilgisi olnlardan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeACAR -- 9 Nisan 2015; 20:01:30 >
  • Arkadaşlar merhaba bir konuda bilginize başvurcağım bir arkadaştan temiz bir rover 620 si var bayağada ekonomik alacağım lakin bir sıkrıntı var hadi motor honda accord orada sıkıntı yokda kaborta malzemeleri konusunda sıkıntı yaşarmıyım tecrübeli arkadaşlardan bilgilerini paylaşmaları konusunda ricada bulunacağım önemli benim için
  • iyi günler dilerim bir sorunum olaacak şimdi bir arkadaşımdan gayet temizr bir rover 620 si almayı düşünüyorum honda motoru da kullanılmış onda lakin kafamdaki soruyo bir türlü cevap bulamıyorum bu aradanın kaporta aksanınında bir durum meydana gelirse parça bulabilirmiyim
  • iclever İ kullanıcısına yanıt
    620 seilerinde bazi parcalarda sikinti olabilir bizde 400 serisi var istiyorsan vereyim arac 3 parca boya var ikinci sahibiyiz arayipta bulamayacagin temizlikte bir arac bir ay once rover serviste adan zeye komple parcalar yenilenmek sartiyla mitor yapildi 4 tane yeni goodyear effinentgrip lastik takildi toplamda 7500 tl para harcandi araca kefiliz yaklasik 7 senedir bizde gel al git 5-6 sene masrafsiz binersin arabaya bilmedigin araci alipta kumar oynama arac 98 414 si abs klima elektrikli ayna tek airbag konforu ust duzeyde lpg yok hic takilmadi gerekte yok gayeet az yakiyor 1,4 103 hp dohc motor zaten

• Rover 216 si var. Otomatik. 99.000 km sizce alınırmı. İleride sıkıntı çıkarırmı?

• Unoyu satıp 216 si yada 25 alınır mi dün denk geldim trafikte çok hoşuma gitti, neymis diye araştırırken abisi 25 i gördüm oda güzel ama biraz daha pahalı, okuduğum kadarıyla kronik hararet sorunu varmış bunların yılda 2-3 kez konya-osmaniye, max 1-2 kez de konya- alanya haricinde şehir içi kullanacam basımı agritir mi

• quote:

Orijinalden alıntı: tt.us

Unoyu satıp 216 si yada 25 alınır mi dün denk geldim trafikte çok hoşuma gitti, neymis diye araştırırken abisi 25 i gördüm oda güzel ama biraz daha pahalı, okuduğum kadarıyla kronik hararet sorunu varmış bunların yılda 2-3 kez konya-osmaniye, max 1-2 kez de konya- alanya haricinde şehir içi kullanacam basımı agritir mi

bak dostum kronik hararet sorunu falan yok, soğutma sistemin temiz ve sağlıklı çalışırsa çok çok ekstrem durumlar haricinde fan bile açmaz araban. 6 aydır 216si sahibiyim. Kendi hatam yüzünden (susuz bıraktım arabayı) conta yaktım. Kapak açıldı haliyle ve üst kapakta değişti+ segman atıldı, bana 2000 civarına mal oldu.
    Yapıldıktan sonra 4 aydır kullanıyorum ve tüm yaz sıcağında trafikte arabalar deli gibi fan açarken benimki 1 kere bile açmadı, hararette gram yükselmedi.
    Çok şükür sorunsuz biniyorum şimdilik. Özet geçeyim soğutma sağlıklıysa hararet falanda yok.
  • herkes keseden sıkıyor.
    kısaca rover 200 serisi vs..
    arkadaşlar rover fabrikası bu araçları ürettiği zaman motorda sadece kavuçuk alışımlı ısıya dayanıklı conta kullanmış bu conta zamanla aşınınca üfleme ve yağ yakmaya sebebiyet veriyor ve motor yapılıyor.bu bir gerçek 195 bin 200 bin civarında patlıyor.fakat gel gelelim ki motor yaptırdın bu da 3000 civarı buluyor.parça heryerde yok fakat internet artık uzaya çıktık.eskisi gbi mektuplaşma yok.ben tüm parçalarımı internetten aldım ve hepsi oldu.uyuşma sıkıntısı filan yok.araç lüx donanımlara sahip.ha rover almayı düşünenler şunları yapsın.
    1-aracın motorunu aç yağ çubuğunu çıkar çalışıyorken üsleme yapıyormu bak
    2-araç ile 120 km hızla bir kullan sallama yapıyormu ön düzen için
    3-gaza bas çek hırıltı varmı bak.yatak vuruyormu
    4-debriyaj teli önemli telin kablo kısmında beyaz ayar somunu varmı bak eğer varsa çakma yani çin malı çünki baskı balata 600 tl
    5-rot balance için önemlitekerleri döndürt vuu diye veya lıkırtı varmı baktırd çünki teker bilyası 150 tl civarı
    6-tabiki kaporta önemli boya olabilir 99 model araç alıyorsun 2013 insignada bile arkadaşın boya ve değişen var.
    bunları kontrol ederek araç alın yoksa masraf toplamı 5000-6000civarı tutar buda 10000 tl lik rover 16000 tl ye gelir demek
    binilecek bir arabamı dersen temiz ve masrafsız veya alayım yaptırayım diyorsan düşünme al derim gazda uzun yol 18 kuruş kısa mesafe 20 kuruş yakar
    saygılarla....ulaşmak isteyen arkadaşlar serkantuluk@hotmail.com adresine mesaj atabilir yardımcı olurum.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.