Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

ROCKBOX kurulum SanDisk Sansa Clip+ [Rockbox ve Clip+]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
190
Cevap
24
Favori
26.450
Tıklama
Giriş
    4810 Mesaj
    Rockbox artık bir çok cihaz için olduğu gibi Sandisk içinde vazgeçilmez hale geldi. Birçok arkadaşımız bazı konulardan sıkıntılı durumdalar. Kendimi mecbur hisettim bu konu için, gerek ince ayarlar gerekse kurulum ve sonrası için bir konu oluşturmak istedim. Şimdilik temel konudan bahsettim.

Güncelleştirmem devam edecektir. Sansa sadece kurulum ile bitmiyor, kurulum sonrasında tema, font, eq ayarı gibi bir sürü detaya sahip. Hep beraber

güzel bir konu oluşturalım herkes faydalansın.

Şimdilik sadece Clip+ modeli için bilgi vermek istedim, diğer modellerini ekleyeceğim.

Rockbox nedir ? Kısaca sesi az çıkan yada sahnesi dar olan mp3/mp4 çalar ürünleri için sesi ve kaliteli hissedilir derece yükselten, iyileştiren açık kaynak kodlu mod yazılımı diyebiliriz. Birçok cihaz için var özellikle ipodların avrupa sürümü için sesi farkettiriyor. Üretici firma desteği yok yüklenen cihazı kullanılmaz hale getirebilir garantisi yok :) ben zamanında 2 adet clip bozdum ... Gerek var mı ? Herkese göre değişir

Güncel orjinal firmware dosyası tıkla indir

Rockbox utility programı tıkla indir

RockBox yükleme öncesi;

Clip+ için usb modunu değiştirmeniz gereklidir, aslında diğerinden çok farklı değil, kullanmasını daha pratik.

Bazı windows xp lerde mecburen kullanılıyor.

Bağlantı modundan sonra pc de flashdisk gibi görünür bize harfi gerekli...

Rocbox programı çalıştırılır ilgili model ve cihaza atanmış harf seçilir.

Yükleme işlemi için quick seçeneği altındaki minimal en basit ve hızlı olandır.

Sizden orjinal firmware ister, ilgili dosyayı pcden tanımlayın ve gerisini program halletsin.

RockBox yükleme sonrasında;

Cihazın usb bağlantısını kesin, otomatik update işlemi devreye girecektir.

İşlem bitene kadar cihaza dokunmayın. Açılışta RB olarak gelecektir.

RockBox silme işlemi için;

Player içinde yedeklenmesi gerekli veri, dosya vs. var ise farklı bir lokasyana aktarın ve direk formatlayın.

Sonrasında download etmiş olduğunuz firmware dosyasını yükleyin ve cihazı tekrar başlatın.

Açılışta otomatik olarak kendisi dosyayı tanır ve güncelleştirmeyi yapar.

Güncel orjinal firmware dosyası tıkla indir

Download etmiş olduğunuz dosyayı rar paketinden çıkartmayı unutmayın.

Cihaz içerisinde sansa firmware olduğu için sol tuşa basılı tutarak açarsanız sansa, normal power tuşu ile açarsanız RB-li olarak açılacaktır.

PC bağlantısı için cihazı kapalı iken veya sansa yazılımı açık iken takın.

Cihaz açılmaz ise power tuşuba 40sn basılı tutun resetlenme olacaktır.

Olaki cihaz sapıttı (: yada format attınız RB olduğu için açılışta hata verir. Yapmanız gerekenler, formatlayın tekrar orjinal firmware yükleyin.

Açılmadan sorun varsa reset atın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibraxi -- 18 Ağustos 2013; 18:49:21 >

|
    |

• Yarbay
    4810 Mesaj
    devam edeceğim inş.

tema ve diğer menü, çıkan hatalar için..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibraxi -- 4 Mart 2012; 22:50:16 >
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: ibraxi

devam edeceğim inş.

tema ve diğer menü, çıkan hatalar için..
    bekliyoruz, teşekkürler
    |
    |

Orijinalden alıntı:

Tema ve diğer menüler için yardımları bekliyoruz.Mesela ben hâlâ parçaların baştan başlamaması sorununu çözemedim.Her defasında rockbox'u yeniden yüklüyorum,karıştırırken filan yine aynısı oluyor.Bu sorunu çözmek için bu konuyu takip etmek gerek.Teşekkürler ibraxi...

Alıntıları Göster
    çok tşkler konu için benim acil bir sıkıntım var ve ne yapıcam bilmiyorum rb kurdum gel gelelim şuan bilgisayara bağladığımda görmüyor cihazı açılıştı yada kapanmada sorun yok müzikleri de dinliyorum şarj da oluyor ama bilg görmüyor ne yapmalıyım arkadaşlar bir yardımmmm !!!!!!!!!!!!!!!!11

• Binbaşı
    1526 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: deepdarkdirty

çok tşkler konu için benim acil bir sıkıntım var ve ne yapıcam bilmiyorum rb kurdum gel gelelim şuan bilgisayara bağladığımda görmüyor cihazı açılıştı yada kapanmada sorun yok müzikleri de dinliyorum şarj da oluyor ama bilg görmüyor ne yapmalıyım arkadaşlar bir yardımmmm !!!!!!!!!!!!!!!!11

Alıntıları Göster
    Eline sağlık İbrahim hocam.. Üst konu olması lazım hatta..
    |
    |

Orijinalden alıntı: Engin.

Eline sağlık İbrahim hocam.. Üst konu olması lazım hatta..

Alıntıları Göster
    Katılıyorum Engin'e. Üst konu olması lazım. Çok iyi olmuş . Eline saglık
    |
    |
    "Benim için müzik uykularımdaki rüyalarım gibidir, sadece ben görürüm, hissederim, yaşarım, unuturum, hatırladıklarımı aktarırım, yorumlarım... bazı rüyalar da gerçek olur. müzik iyi yada kötüdür, bir tercih yapmak ise hayattır." Erkan Oğur...
  • Binbaşı
    1814 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: modifix06

Katılıyorum Engin'e. Üst konu olması lazım. Çok iyi olmuş . Eline saglık

Alıntıları Göster
    kullananların yprumlarını da alsak tam süper olacak

şarj

ses kalitesi

kullanım kolaylığı vs
    |
    |

update yapılması gerekli xp/w7 hangisi ise....

cihazın usb modunu değiştirin ve kapalı iken takın.

windows media player güncelleştirmesi yapın..
    quote:

quote:

Alıntıları Göster
    harika olmuş eline sağlık
    |
    |

• Yüzbaşı
    465 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: drummer_bjk

harika olmuş eline sağlık

Alıntıları Göster
    clip+ ı yeni aldım az önce ykledim , değişik bişi oldu..
    |
    |
    quote:

quote:

rb yükledikten sonra menüler iyice değişti usb modunu aradım aradım bulamadım tam olarak nereye girip düzeltmeliyim
    |
    |

• Yüzbaşı
    465 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: chaviourknight

clip+ ı yeni aldım az önce ykledim , değişik bişi oldu..

Alıntıları Göster
    rb açıkken şarkı isimlerini değiştirdikten sonra sansa yazılımı çalmıyor o şarkıyı???
    |
    |
    quote:

sorunun aynısı benim fuze e oldu... hala düzeltemedim bende taktım bi microsd ordan dinliyorum şarkıları inşllh senin sorunun düzelir. gerçi benim sorun sanırım donanımsal bir hata ama işten güçten tamir ettirmye götüremedim.Bu arada bu konu da gördüğüm en iyi anlatım düzenlenmiş. Elinize sağlık ibrahim bey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exp16 -- 5 Mart 2012; 18:28:11 >

• Teğmen
    108 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: exp16

quote:

sorunun aynısı benim fuze e oldu... hala düzeltemedim bende taktım bi microsd ordan dinliyorum şarkıları inşllh senin sorunun düzelir. gerçi benim sorun sanırım donanımsal bir hata ama işten güçten tamir ettirmye götüremedim.Bu arada bu konu da gördüğüm en iyi anlatım düzenlenmiş. Elinize sağlık ibrahim bey

valla aynı şeyi ben düşündüm ya olmassa diye micro sd var 8 gb artık onunla idare ederim diye ama inş çözümü vardır usb seçeneğindne olduğunu düşünüyorum ama rb çok karışık yerini bulamadım biri yardım ederse adım adım yönlendirmeyele çok mutlu olucam
    |
    |

• Yarbay
    4810 Mesaj
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: exp16

quote:

valla aynı şeyi ben düşündüm ya olmassa diye micro sd var 8 gb artık onunla idare ederim diye ama inş çözümü vardır usb seçeneğindne olduğunu düşünüyorum ama rb çok karışık yerini bulamadım biri yardım ederse adım adım yönlendirmeyele çok mutlu olucam

Alıntıları Göster
    RB olduğu zaman açılışta SOL TUŞA basılı tutarak power tuşu ile normal sansa ile açabilirsiniz...
    |
    |

• Çavuş
    82 Mesaj
    quote:

arkadaşım rockbox yükledikten sonra bilgisayar cihazı görmüyor aynı sorun bende de vardı ama sana süper bir çözüm önerim var. açılışta sol tuşa basılı tutarak power tuşuna basarsan orjinal sansa yazılımı ile açılır cihaz. böyle açıp bilgisayara bağla sorunun çözülecektir. diyeceksin ki rockbox kullanamayacak mıyım? tabiki kullanacaksın. bilgisayardan şarkıları attıktan sonra cihazı kapat bu kez sadece power tuşuna basarak aç. işte sana rockbox. yapman gereken tek şey bilgisayara bağlayacağın zaman sol tuşa basarak açmak. böylece hem rockbox hemde orjinal yazılım sansa emrinde...

ayrı bir konu yeri değil belki ama ben övüldüğü kadar bulmadım cihazı. üstelik sony ex300sl kulaklık da aldım ama bir türlü istediğim derinlik mid oranını yakalayamadım. rockbox ile de durum aynı. daha önce bir arkadaşımda 512 mb eski bir iriver dinlemiştim bu onun yanından bile geçmez.isteyen olursa satabilirim arkadaşlar

• Çavuş
    65 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: calimero5316

quote:

arkadaşım rockbox yükledikten sonra bilgisayar cihazı görmüyor aynı sorun bende de vardı ama sana süper bir çözüm önerim var. açılışta sol tuşa basılı tutarak power tuşuna basarsan orjinal sansa yazılımı ile açılır cihaz. böyle açıp bilgisayara bağla sorunun çözülecektir. diyeceksin ki rockbox kullanamayacak mıyım? tabiki kullanacaksın. bilgisayardan şarkıları attıktan sonra cihazı kapat bu kez sadece power tuşuna basarak aç. işte sana rockbox. yapman gereken tek şey bilgisayara bağlayacağın zaman sol tuşa basarak açmak. böylece hem rockbox hemde orjinal yazılım sansa emrinde...

ayrı bir konu yeri değil belki ama ben övüldüğü kadar bulmadım cihazı. üstelik sony ex300sl kulaklık da aldım ama bir türlü istediğim derinlik mid oranını yakalayamadım. rockbox ile de durum aynı. daha önce bir arkadaşımda 512 mb eski bir iriver dinlemiştim bu onun yanından bile geçmez.isteyen olursa satabilirim arkadaşlar

Alıntıları Göster
    hocam resimler gözükmüyor
    |
    |

• Yüzbaşı
    953 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: emrz

hocam resimler gözükmüyor

Alıntıları Göster
    Ben de az önce kurdum. Kullandığım kulaklık (V-Moda Faze) çok baslı olduğu için rock şarkılarda çok rahatsızlık veriyordu. Şu anda çok iyi oldu. Daha ayrıntılı kurcalama fırsatım olmadı. Sadece rock eq ayarına getirdim. Biraz daha kurcalayınca çok daha iyi olacaktır eminim. Hazırladığınız rehber için çok teşekkür ederim. Çok işime yaradı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okhay -- 19 Mart 2012; 14:01:31 >
    |
    |

• Onbaşı
    16 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: okhay

Ben de az önce kurdum. Kullandığım kulaklık (V-Moda Faze) çok baslı olduğu için rock şarkılarda çok rahatsızlık veriyordu. Şu anda çok iyi oldu. Daha ayrıntılı kurcalama fırsatım olmadı. Sadece rock eq ayarına getirdim. Biraz daha kurcalayınca çok daha iyi olacaktır eminim. Hazırladığınız rehber için çok teşekkür ederim. Çok işime yaradı.

Alıntıları Göster
    Az önce bende Rockbox kurdum, bas ağırlıklı müzik dinlerim, rockbox ile kulaklarım patlamak üzere
    |
    |

• Onbaşı
    16 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: desperado1449

Az önce bende Rockbox kurdum, bas ağırlıklı müzik dinlerim, rockbox ile kulaklarım patlamak üzere

Alıntıları Göster
    BURADA sansa clip için temalar var ben indirip kurdum çok iyi gözüküyor
    |
    |

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
google reklamları
Mobilya Takımları
Masal
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,519
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.