Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

ROCKBOX kurulum SanDisk Sansa Clip+ [Rockbox ve Clip+]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
190
Cevap
24
Favori
26.429
Tıklama
Giriş
    4696 Mesaj
    Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El-Cezeri -- 2 Mayıs 2012; 14:19:31 >
    |
    |

Orijinalden alıntı: ibraxi

arkdaşlar konu içinde rica ediyorum alıntıları büyük büyük uzuuun olarak almayın,
    8MB net bile açamıyorum script hatası yüzünden.

EQ ayarlarını yazacağım. paylaşalım.

hocam eq ayarlarını paylaşacatınız merakla ve heyecanla bekliyorum hala. bass tiz ağırlıklı, dengeli ve detaylı ayar olursa çok memnun olurum. detaylıdan kastım crossfeed, gain, precut vs vs birsürü ayar var. ne nedir, ne işe yarar bilgilendirebilir misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Arkdaşlar bütün clip / clip+ / Fuze için RB yüklemesi aynı.
    Detay gececğim... Fuze+ ve zip için stabil olmayan beta gidi sürümler var.

EQ için ideal ayarları çıkartacağım.
    |
    |
    quote:

Benim Rock box ayarı
    Bass > 15
    Tiz > 17
    Eqolayzır ayarı

+12 ** +4 ** -1 ** +9 ** +13

@frux abimiz sağolsun..
    |
    |
    RockBox yüklediğim Clip+ 8GB cihazımı 1 yılı aşkın bir süredir zevkle kullanıyordum...

Araçta kullanımda RockBox yazılımının küçük fontları kaynaklı sıkıntı nedeniyle "RockBox'ı kaldırmak" anahtar kelimeleri ile geldiğim konu başlığınızda aşağıdaki mesajınız sayesinde kaldırmaktan vazgeçtim

quote:

...Cihaz içerisinde sansa firmware olduğu için sol tuşa basılı tutarak açarsanız sansa, normal power tuşu ile açarsanız RB-li olarak açılacaktır...

ben bu özelliği bilmiyordum.. sağolun, teşekkür ederim :D
    |
    |
    Clip zip için rockbox kurulumu bekliyoruz.
    |
    |
    Fuze+'a rockbox yükledim ama sitede de yazıldığı gibi hiç stabil değil rockbox yüklemeyin. Şimdi de bilgisayara bağlayamıyorum aleti elimde kaldı yardım edebilecek varsa sevinirim. USB timed out diyor ve şarja geçiyor alet.
    1240 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: The_Illusionist

Fuze+'a rockbox yükledim ama sitede de yazıldığı gibi hiç stabil değil rockbox yüklemeyin. Şimdi de bilgisayara bağlayamıyorum aleti elimde kaldı yardım edebilecek varsa sevinirim. USB timed out diyor ve şarja geçiyor alet.

Fuze+ sitesinde Unstable ports da yer alıyor.Şuan yazılım bu model için stabil değil zaten.
    |
    |
    **Oem Pc :Amd Phenom 2 955 B.E(Gelid Tranquillo+Noctua Nf-P12)//Asus M4A87TD/USB3//2*2 G.SKILL Ripjaws DDR3-1333Mhz CL7//Sandisk 120GB Extreme SSD//Seagate 320 GB NCQ//Asus EnGtx460//Samsung 2253 Lw//Cooler Master Storm Sniper B.E//High Power 600 Watt//Samsung DvdRw//Creative Augidy Value//**Laptop: Lenovo G500
    **Cinema Sys :Panasonic Tx-P42g20e//Pioneer VSX-520//Sony SS-MF400 (Front)//Tannoy Mxc (Center)//Creative S750 (Surround) //Pioneer S-21W (Sub)
    **Stereo Sys : Pioneer A-209R//Sony SS-H12 Bookshelf
    **Sansa C200(Rockboxed)//Sony MDR1R//Philips She3590//Sennheiser Mx80//Section 8//Lg G4//Xiaomi Mi Band 2
  • Yüzbaşı
    703 Mesaj
    Rockbox utility link acilmiyor, biri pm atabilirmi yada saglam link verebilirmi, simdiden tesekkurler.
    |
    |

Orijinalden alıntı: drummer_bjk

tamamlanmayan ya da stabil olmayan rockbox kullanmayın derim. fuze v2 yi yaktım rockboxla

ben rockboxla clip yaksam içim acır derken fuze V2 demek içim sızlardı valla.geçmiş olsun ne diyim
    quote:

Orijinalden alıntı: btelgezer

quote:

Orijinalden alıntı: drummer_bjk

rockbox olmadan pek bi işime yaramıyor alet o yüzden risk aldım bi yerde denk gelen bi driver ile yükledim sonra bi ara yetersiz hafıza uyarısı verdi dondu bidaha da düzelmedi. tamircisini buldum anakart arızası vermiş yapılmadı.

cliplerin de sarjı az geliyo. geriye fuze v1 kalıyo ki onuda uygun fiyata sıfır bulmak mesele. fuze + a çıksa sorunsuz rockbox da alsak kursak..
    |
    |
    |
    |
    |
    Hacım 1 yıl önce almıştım Clip+, gayette güzeldi. Bir ara birşey oldu, sonra sapıttı. Bilgisayara bağlıyorum usb görmüyor, bilgisayara bağladığımda şarj oluyor ekranı çıkıyor 3-4 saniye sonra kapanıyor ve öyle kalıyor, aleti bir yere bağlı değilken de açamıyorum. Ne yapacağımı bilmiyorum, bir arızası olsa hiç açılmaz diye düşünüyorum.

Bunun haricinde denediğim yollar;
    Uzun bir uğraş sonrası sansanın orjinal yazılımına girdim ve usb modlarının hepsini denedim, hard reset atmıştım.

Yardımcı olursan gerçekten çok sevinirim, clip bozuldu bozulalı yatarken boş boş duvara bakıyoruz.

Dipnot: Aldığım ilk hafta içinde RB kurmuştum, sanıyorum o sapıttırdı cihazı.
    |
    |
    ben sansa clip'e rockbox yükledim fakat bir türlü playlist oluşturamıyorum. Şarkıyı seçip ortadaki tuşa basılı tutuyorum current playlist diyorum fakat şarkı playliste geçmiyor. Sorun ne olabilir? Ne yapmalıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lombak -- 12 Ağustos 2012; 19:59:42 >
  • Er
    6 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: lombak

ben sansa clip'e rockbox yükledim fakat bir türlü playlist oluşturamıyorum. Şarkıyı seçip ortadaki tuşa basılı tutuyorum current playlist diyorum fakat şarkı playliste geçmiyor. Sorun ne olabilir? Ne yapmalıyım?

current playlist 'ten sonra insert çıkmıyo mu? onu yapınca çalma listesine ekleniyor o parça bende. ve öyle öyle çalma listeleri oluşturup kaydediyorum :) öğrendim artık ben yaa :)
    |
    |
    |
    |
    Arkadaşlar sizce yüklemeli miyim? Neler farkediyor bariz bir değişim oluyor mu? Ve Rockbox kaldırılabiliyor mu? Şimdilik standart halini kullanıyorum ve memnunum ama özellikle bass kalitesinde bariz fark yapıyorsa yüklemeyi düşünebilirim.
    |
    |

%80 Rock dinlerim geri kalanda güncel dünya hitleridir bassı severim fakat abartısından haz etmem tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Reklamlar
    Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
    son dakika
    haberler
    Masal
    Bu sayfanın
    Mobil sürümü
    Mini Sürümü

DHBR1
    0,293
    1.2.165

Reklamlar

google reklamları Mobilya Takımları haberler son dakika
    SEO Masal üniversite
    Kurumsal Web Tasarım Şirketi Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
    Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü

DHBR1
    0,402
    1.2.165

Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.