Şimdi Ara

Rıza'nın Garaj'ı (tüm şeffaflığı ile otogaz dünyası, teknik, teori, bilgi...) (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
636
Cevap
20
Favori
28.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese selamlar. Kış aylarında lpg'li araçlarımız sabah benzinden gaza ilk geçiş esnasında silkelemeler yada stop etmeler ile karşılaşmakta. Bu video'da bu konuya biraz değinelim dedik, umarım faydalı olucaktır. Keyifli seyirler... (grip olduğum için sesim biraz kulak tırmalayabilir, bunun için sizlerden özür diliyorum)
    https://www.youtube.com/watch?v=yzLH0oTs8j4&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RFB -- 6 Şubat 2020; 12:1:49 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Rıza hocam öncelikle değerli paylaşımların için çok teşekkürler, bol kazançlı işler diliyorum.
    Hocam 2010 model c180 1.6 kompressor motor için lpg uygulaması verimli olur mu? Uyum konusunda sıkıntılar var mıdır? Hangi kit ile max verim alabilirim? Aklımdan geçen lovato. Bir de lpg montajı yapışmış bazı c 180 kompressor araçlara baktığımda motorun dik konumlandırılması yüzünden lpg enjektörleri manifoldtan çok uzakta konumlandırılmış. Lpg enjektörlerinden uzun uzun hortumlar gidiyor manifolda. Bu tarz bir montajla sanki pek verim elde edilmez gibi geliyor bana. Enjektörleri manifolda yaklaştırmanın başka bir yolu yok mudur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tafo0911 -- 7 Şubat 2020; 16:37:8 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tafo0911

Rıza hocam öncelikle değerli paylaşımların için çok teşekkürler, bol kazançlı işler diliyorum.
    Hocam 2010 model c180 1.6 kompressor motor için lpg uygulaması verimli olur mu? Uyum konusunda sıkıntılar var mıdır? Hangi kit ile max verim alabilirim? Aklımdan geçen lovato. Bir de lpg montajı yapışmış bazı c 180 kompressor araçlara baktığımda motorun dik konumlandırılması yüzünden lpg enjektörleri manifoldtan çok uzakta konumlandırılmış. Lpg enjektörlerinden uzun uzun hortumlar gidiyor manifolda. Bu tarz bir montajla sanki pek verim elde edilmez gibi geliyor bana. Enjektörleri manifolda yaklaştırmanın başka bir yolu yok mudur?
    Çok teşşekkür ederim. 156 hp besleyebilecek kitler taktırın derim. Bu hafta Mercedes servisinden subap eritmiş ve yolunu çatlatmış bir araç geldi, kanalda video çarşamba gösterime girecek, detayları paylaştım. Ben bu motorda lpg enjektörlerini hava filtre kazanının içine konumlandırıyorum, dışardan bakıldığında hiç bir şey görülmüyor enjektörlerle alakalı... Hem kısa yollu yakıt enjektörleri ile çok iyi sonuçlar da alabilmek mümkün...
    Lovato c-obd2 (Thp redüktör. K injector. D nossul)
    Brc Platinium (1500 Mbar redüktör. Sarı injector) çoğu ustamız turuncu takıcaktır, yeterli mi? Bence sarı olmasında fayda var...
    Prins Siver (72 73 74cc injector)
    Tüm bu markalarda;
    Emme manifolt'u sökülerek içeri 6 cm sallama yapılmalı...
    Yakıt boruları 6mm'den 8mm'e çıkartılmalı...
    Enjektör kontak ve devir uçları filtre kazanı yanında bulunan araç beyninden alınarak montaj yapılmalı... (prins'çiler v brc'ciler gerek yok dicekler :) ama gerekli...
    Söyleyeceklerim şimdilik bu kadar :)
    Umarım işini seven v işçilik konusunda titiz bir bayi ile iletişime geçersiniz. Şimdiden hayırlı olsun, keyifli sürüşler...

• quote:

Orijinalden alıntı: RFB

Çok teşşekkür ederim. 156 hp besleyebilecek kitler taktırın derim. Bu hafta Mercedes servisinden subap eritmiş ve yolunu çatlatmış bir araç geldi, kanalda video çarşamba gösterime girecek, detayları paylaştım. Ben bu motorda lpg enjektörlerini hava filtre kazanının içine konumlandırıyorum, dışardan bakıldığında hiç bir şey görülmüyor enjektörlerle alakalı... Hem kısa yollu yakıt enjektörleri ile çok iyi sonuçlar da alabilmek mümkün...
    Lovato c-obd2 (Thp redüktör. K injector. D nossul)
    Brc Platinium (1500 Mbar redüktör. Sarı injector) çoğu ustamız turuncu takıcaktır, yeterli mi? Bence sarı olmasında fayda var...
    Prins Siver (72 73 74cc injector)
    Tüm bu markalarda;
    Emme manifolt'u sökülerek içeri 6 cm sallama yapılmalı...
    Yakıt boruları 6mm'den 8mm'e çıkartılmalı...
    Enjektör kontak ve devir uçları filtre kazanı yanında bulunan araç beyninden alınarak montaj yapılmalı... (prins'çiler v brc'ciler gerek yok dicekler :) ama gerekli...
    Söyleyeceklerim şimdilik bu kadar :)
    Umarım işini seven v işçilik konusunda titiz bir bayi ile iletişime geçersiniz. Şimdiden hayırlı olsun, keyifli sürüşler...

Alıntıları Göster
    Kısmetse o bayi siz olacaksınız hocam. Çok teşekkür ederim bilgilendirme için.

• Merhaba, bende atiker nanofast var ben bunu safefast ile değişe bilir miyim sadece ecu olarak. Yada başka ecuda olabilir.

• RFB kullanıcısına yanıt
    RıZa ustam merhaba, 2012 hyundai i30 1.6 gdi aracıma ne önerirsiniz. Bir de size nasıl ulaşabiliriz, sanırım istanbuldasınız.

• mahsun494 kullanıcısına yanıt
    Merhaba, Ecu, tesisat, map, düğme değiştirmelisiniz...

• cumhur.a C kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Lovato Easyfast Di. Atiker Atikfast Di... Evet İstanbul Anadolu yakasındayım...

• quote:

Orijinalden alıntı: tafo0911

Kısmetse o bayi siz olacaksınız hocam. Çok teşekkür ederim bilgilendirme için.

Alıntıları Göster
    Nasip inşallah.Çok teşşekkürler...
  • Astra j 1.4t de nozulu emme manifoltuna uzatmak verim artışı saglar mı

• Ustam merhaba tekrardan, hyundai i30 1.6 gdi aracım var. Şu an benzinde şehiriçi 10 lt yakıyor. Karma sistem taktırmayı düşünüyorum ama bir hesap yapıyorum başabaş çıkıyor neredeyse tüketim. 10 lt benzin tüketiyorsa lpg de 12 lt gaz tüketir diyorım, 1-2 lt benzin tüketse. Nerdeyse başabaş. Hesaplama da bir yanlışlık mı yapıyorum acaba. Yüzde 30 tasarruf nasıl olacak. Karma sistemin yakıt tüketimini örnek vererek açıklarsanız çok sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ototube

Astra j 1.4t de nozulu emme manifoltuna uzatmak verim artışı saglar mı
    Bahsetmiştim bu konudan...
    1.4 lt turbo 138hp 140hp opel chevy motorlarında orjinal gaz giriş yerleri var manifoltta. Oralardan giriş yapılmasını tavsiye ediyoruz... Bu motorlar biraz yüksek ısı altında çalışmakta ve lpg de ısı artışı sağlamakta hepimizin bildiği üzere. Buradaki matematik, yakıtı geriden vererek bir miktarda olsun soğumasını sağlamak. Güçlü bir redüktör ve enjektör ile performanstan ödün vermeden yıllarca kullanılmakta...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cumhur.a

Ustam merhaba tekrardan, hyundai i30 1.6 gdi aracım var. Şu an benzinde şehiriçi 10 lt yakıyor. Karma sistem taktırmayı düşünüyorum ama bir hesap yapıyorum başabaş çıkıyor neredeyse tüketim. 10 lt benzin tüketiyorsa lpg de 12 lt gaz tüketir diyorım, 1-2 lt benzin tüketse. Nerdeyse başabaş. Hesaplama da bir yanlışlık mı yapıyorum acaba. Yüzde 30 tasarruf nasıl olacak. Karma sistemin yakıt tüketimini örnek vererek açıklarsanız çok sevinirim.
    Merhabalar. Lpg sistemi ne marka? Ona göre yorumlamak isterim...
  • RFB kullanıcısına yanıt
    Atiker atikfast di düşünüyorum ustam. Bi de modül taktırmayı önerir misiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: cumhur.a

Atiker atikfast di düşünüyorum ustam. Bi de modül taktırmayı önerir misiniz.
    %30 ları bulmakta tasarruf. Modül tabiki taktırın faydası inanın çok fazla... Redüktör montajını yapan usta su hortumlarına demir su T'si kullansın, giriş çıkış yapıldığında soğuma yapıyor yüksek süratlerde bilginize...
  • Lpg Tank montajında dikkat edilmesi gereken hususlara değindim. Lpg Çözüm Merkezi YouTube kanalımızda...

Rıza'nın Garaj'ı (tüm şeffaflığı ile otogaz dünyası, teknik, teori, bilgi...)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RFB -- 14 Şubat 2020; 11:26:28 >
  • Herkese günaydın mutlu sabahlar hayırlı haftalar...

• Değerli takipçilerimiz, birbirimize yol göstermesi adına, sizlerden ricam özelden değil, burdan mesaj atmanız olucaktır. Anlayışınız için teşekkür ediyorum...
  • ustam günaydin
    2008 honda jazz 98binde aldim 102 küsür simdi 100bin bakimi yaptirdim, aku gitmisti varta aku aldim 4 ay once
    arabam bu aralar ilk marsi gec almaya başladı, sonrasi 1kac sn sonra kontak kapar sonra acarsam hemen aliyor. Sebep ne olabilir, gun icinde sabah 8 de 4 de is cikisi hep ayni ilk mars zor aliyor. Videoyu atiyorum bir bakarmısınız.https://www.youtube.com/watch?v=JG5vNCLyPVo&feature=youtu.be

lpgyi depodan kapar benzinli gezersem direk mars aliyor ama lpg li kullaniyim dersem sabah ilk mars ve aradan 3-4 saat gecinceki ilk mars hep bu sekil yapiyor. lpg enjektor yada lpg regulator sorunu deniliyor forumda acaba ne yapmaliyim.
    cihaz olarak prins technomax var ama ilginc bir durumda motor üstü enjektorlerde atiker yaziyor.
    2016 mayısda takılmış 56 binde araç simdi 103bin oldu

bugun aracı goturdum bir yere 2 saat durdu motor soguyunca regulator boru su testi yapıldı gaz kacağı yoktu sonra trink diye çalıştı normalde 2-3 saat durunca sorun ederker ustanın dukkanda yapmadı şok olduk bilmiyorum ne yapacağım.

1. lpg regulatorden olabilirmi
    2. lpg enjektorden olabilirmi
    3. depoda benzin çok kalırsa sorun full doldurun depoyu diyen var
    4. gaz kesiciden olurmu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gzegen -- 17 Şubat 2020; 22:30:47 >

• Merhaba,
    https://forum.donanimhaber.com/lpg-donusumunde-yapilmasi-gerekenler--65587981
    İLGİLİ KONUNUZ TIKLAYINIZ

Bu konuda bahsettiğiniz hususları, 2004 LADA Vega 1.5 16V araçta da yapmak mümkün müdür?

Hangi KİT'i tavsiye ediyorsunuz?

Adresiniz nerededir? Ben İstanbul'dayım.
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.