Şimdi Ara

Rıza'nın Garaj'ı (tüm şeffaflığı ile otogaz dünyası, teknik, teori, bilgi...) (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
636
Cevap
20
Favori
28.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhabalar;

Desteğiniz ve cevabınız için teşekkür ederim.

Atiker OBDII taktırmam uygun olabilir mi ekonomik nedenlerde dolayı:) Tavsiye ettiğiniz diğer kitlere oranlara çok fark bulunmakta mıdır ?

Ayrıca 40 lt Lpg ile İstanbul şehir için 350 kilometre yol yapmaktayım yakıt durumu hakkında yorumlarınızı rica ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apothe_26--- -- 28 Şubat 2020; 8:1:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: apothe_26---

Merhabalar;

Desteğiniz ve cevabınız için teşekkür ederim.

Atiker OBDII taktırmam uygun olabilir mi ekonomik nedenlerde dolayı:) Tavsiye ettiğiniz diğer kitlere oranlara çok fark bulunmakta mıdır ?

Ayrıca 40 lt Lpg ile İstanbul şehir için 350 kilometre yol yapmaktayım yakıt durumu hakkında yorumlarınızı rica ederim.
    Rica ederim. Obd Ahc enjektör aracınız için uygun değil. Başlangıç paketi olarak Grand kullanmanızı öneriyorum...
    Lt olarak biraz fazla tüketim olmuş 400 420 km leri görmeniz gerekir kanısındayım. (çok fazla trafik içi dur kalk kullanımlarınız var ise normal olabilir)
  • 10 yildir atiker kullaniyodum bi gün olsun ariza vermedi sadece lpg kullanirken yağ eksiltmem vardi.İlk defa afr ayari yaptirdim araba daha atikleşip motor ferahladi uzun yolda rahat solmaya gecmeye başladim 30 lt ile 320-330km yaptim ama yağ durumunu henüz kontrol etmedim inş düzelmiştir..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: abidikgubidik63

10 yildir atiker kullaniyodum bi gün olsun ariza vermedi sadece lpg kullanirken yağ eksiltmem vardi.İlk defa afr ayari yaptirdim araba daha atikleşip motor ferahladi uzun yolda rahat solmaya gecmeye başladim 30 lt ile 320-330km yaptim ama yağ durumunu henüz kontrol etmedim inş düzelmiştir..
    İnşallah düzelmiştir yağ eksiltmeniz. Keyifli sürüşler...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mrb Riza Usta
    2019 otomatik corolla araca lovato obd2 lpg takildi 3 hafta oldu arac su an 6 bin km de lpg ile yaklasik bin km yaptim cekis gidis memnunum sorun yok tek sorunum arac lpgye gecerken devir cok oynuyor motor sicakken araci calistirdigimda vites d konumunda olunca ayakta frende ise aracin devri dusuk oldugu icin motor cogu zaman lpgye devir dalgalanmasindan stop ediyor usta motorun siki oldugunu zamanla acilacagini bunun duzelecegini soyledi ama kafama takildi sponsor bir usta tecrubeli isciligi iyi 9 saat surdu montaj manifoldu soktu en yakin yerden delindi hersey guzel iste sadece bu sorun var arac zamanla alisir mi yoksa baska bir ayar mi gerekli mesela arac 1500 devire gelince lpgye gecsin gibi bir ayar imkani varsa bu bir care olur mu?

• Merhabalar;

Tam olarak çalışmayan lpg enjektörlerini değiştirmeden aracı kullanmaya devam edersek motor ve diğer parçalarda sıkıntı yaşar mıyız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onyargisiz

mrb Riza Usta
    2019 otomatik corolla araca lovato obd2 lpg takildi 3 hafta oldu arac su an 6 bin km de lpg ile yaklasik bin km yaptim cekis gidis memnunum sorun yok tek sorunum arac lpgye gecerken devir cok oynuyor motor sicakken araci calistirdigimda vites d konumunda olunca ayakta frende ise aracin devri dusuk oldugu icin motor cogu zaman lpgye devir dalgalanmasindan stop ediyor usta motorun siki oldugunu zamanla acilacagini bunun duzelecegini soyledi ama kafama takildi sponsor bir usta tecrubeli isciligi iyi 9 saat surdu montaj manifoldu soktu en yakin yerden delindi hersey guzel iste sadece bu sorun var arac zamanla alisir mi yoksa baska bir ayar mi gerekli mesela arac 1500 devire gelince lpgye gecsin gibi bir ayar imkani varsa bu bir care olur mu?
    Merhabalar sanırım sizinle telefonda görüştük, bi bayim montaj yapmıştı avrupa yakasında sanırım?

• quote:

Merhabalar;

Tam olarak çalışmayan lpg enjektörlerini değiştirmeden aracı kullanmaya devam edersek motor ve diğer parçalarda sıkıntı yaşar mıyız ?
    Merhabalar. Tabiki yaşanır. O silindir zayıf yakıt ile yüksek ısı altında çalışır ve tüm içeriğine zarar verir. Buji, bobin, subaplar, piston ve kolları vs diğer silindirlere ve ekipmanlarından daha fazla yük altında çalışır ve motorun tamamiyle momentini karakterini etkiler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: RFB

Merhabalar sanırım sizinle telefonda görüştük, bi bayim montaj yapmıştı avrupa yakasında sanırım?

Alıntıları Göster
    telefonda gorusmustuk dogrudur ustam hatta dukkaniniza geldim siz yoktunuz Murat usta vardi 3 lovato bayisiyle gorustum biri 1000 devir digeri 1200 devir digeri 1600 devir ve yavaslarken gaza gecis olarak ayarliyormus ben de 1600 yavaslarken yaptirdim bu sekilde sorun yasamam insallah eski ayari 600 devirdi rolantide gecmeye calisirken bazen stop ediyordu su anda gaza basinca devir 1600 den asagi duserken gectigi icin hissettirmiyor bile tamam biraz benzinden fazla yakar ama olsun 3 kurus fazla yaksın stop etmesin benim ustaya biraksam boylesi kacamak ayarmis hic boyle ayar yapmamis arac zamanla alisirmis falan filan sagolun hallettik

• quote:

Orijinalden alıntı: Onyargisiz

telefonda gorusmustuk dogrudur ustam hatta dukkaniniza geldim siz yoktunuz Murat usta vardi 3 lovato bayisiyle gorustum biri 1000 devir digeri 1200 devir digeri 1600 devir ve yavaslarken gaza gecis olarak ayarliyormus ben de 1600 yavaslarken yaptirdim bu sekilde sorun yasamam insallah eski ayari 600 devirdi rolantide gecmeye calisirken bazen stop ediyordu su anda gaza basinca devir 1600 den asagi duserken gectigi icin hissettirmiyor bile tamam biraz benzinden fazla yakar ama olsun 3 kurus fazla yaksın stop etmesin benim ustaya biraksam boylesi kacamak ayarmis hic boyle ayar yapmamis arac zamanla alisirmis falan filan sagolun hallettik

Alıntıları Göster
    Hallolduysa sorun yok :)
    Keyifli sürüşler.

• 2020 model toyota corolla aracıma aksaray da 1 ay önce brc comfort taktırdım. Yakıtı ve performansı gayet güzel.Ama rölantide iken fren pedalı titreme yapıyor.Titreme telefon titreşimi gibi sabit değil,artıp azalıyor.Harekete gectiğimde hissetmiyorum.Sadece ayagımın altında hissediyorum aracta genel bir titreme yok.Benzinde kesinlikle böyle bir sorunum yok.
    Yorumlarınız bekliyorum.
  • Merhaba,
    Sportage aracıma taktırdığım Landirenzo kıtlı lpgde sürüş esnasında bir iki defa şöyle bir durumla karşılaştım, gaza yüklenip hızlanmak istediğimde sanki pedal boşa düşmüş gibi devir hareketi olmadı hiç. Araç hızlanmadı. Devir gaz pedalına yüklenmeme rağmen düşmeye başladı. Sanki gaz pedalı işlevsiz kalmış gibi. Yavaş yavaş tekrar gaza basınca normale döndü.
    110 ve üstü hızda oldu.
    Sebebi ne olabilir?

• Merhabalar;

Lpg montajında bakır,alüminyum ve termoplastik boru seçenekleri var. Kullanılacak boru çeşidine göre fiyat değişiyor.

Kullanılması gereken boru çeşidi nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: konamser

2020 model toyota corolla aracıma aksaray da 1 ay önce brc comfort taktırdım. Yakıtı ve performansı gayet güzel.Ama rölantide iken fren pedalı titreme yapıyor.Titreme telefon titreşimi gibi sabit değil,artıp azalıyor.Harekete gectiğimde hissetmiyorum.Sadece ayagımın altında hissediyorum aracta genel bir titreme yok.Benzinde kesinlikle böyle bir sorunum yok.
    Yorumlarınız bekliyorum.
    Manifol girişleri çok önemli o motorlarda. Bloktanmı yoksa manifolttanmı giriş yapılmış bilmemiz gerekir. Eğer manifolttan yapıldıysa subaba doğru açılı uzun nozul uygulaması yapılmalı. Enjektör hortumlarının kısa tutulmasında fayda var. Basit bir arıza aslında, tamamen işçilik odaklı emin olun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: s_mavus

Merhaba,
    Sportage aracıma taktırdığım Landirenzo kıtlı lpgde sürüş esnasında bir iki defa şöyle bir durumla karşılaştım, gaza yüklenip hızlanmak istediğimde sanki pedal boşa düşmüş gibi devir hareketi olmadı hiç. Araç hızlanmadı. Devir gaz pedalına yüklenmeme rağmen düşmeye başladı. Sanki gaz pedalı işlevsiz kalmış gibi. Yavaş yavaş tekrar gaza basınca normale döndü.
    110 ve üstü hızda oldu.
    Sebebi ne olabilir?
    Merhaba. Yazılıma ilk bağlandığınızda ekranın alt bölümünde yazılım bilgileri mevcut. 1.6 GDI motorlarda kullanılan yazılım bilgileri (12.10-12.12-14.12) şeklinde bilgiler vermekte. Aracınıza uygun olan yazılımı yetkilileriniz kontrol etsin...
  • quote:

Merhabalar;

Lpg montajında bakır,alüminyum ve termoplastik boru seçenekleri var. Kullanılacak boru çeşidine göre fiyat değişiyor.

Kullanılması gereken boru çeşidi nedir ?
    Fiyat değişmiyor. Bayiniz ile tekrar iletişime geçin isterseniz...
  • RFB kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim ilginiz için.

• quote:

Orijinalden alıntı: s_mavus

Teşekkür ederim ilginiz için.
    Rica ederim...
  • sayın ustam kolay gelsin. BRC Seq24 My07 tip gaz kiti takılı aracımda. Debriyaj fren yapıp yavaşlayınca aracın rölantisi 400d/d kadar düşüyor ve yükselip stabil hale geliyor. Benzinde bu dalgalanma olmuyor.Tek sıkıntım bu. BRC yazılımı var bende, ayar yapabiliyorum. Durmaya yakın devir düşüşünü programda hangi parametre ile oynarsam düzeltebilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fathTR

sayın ustam kolay gelsin. BRC Seq24 My07 tip gaz kiti takılı aracımda. Debriyaj fren yapıp yavaşlayınca aracın rölantisi 400d/d kadar düşüyor ve yükselip stabil hale geliyor. Benzinde bu dalgalanma olmuyor.Tek sıkıntım bu. BRC yazılımı var bende, ayar yapabiliyorum. Durmaya yakın devir düşüşünü programda hangi parametre ile oynarsam düzeltebilirim?
    Teşekkürler. Japon grubumu aracınız?
  • 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.