Şimdi Ara

Rezil oldum ! Yardım etmeyi bu yüzden sevmiyorum ! (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
133
Cevap
2
Favori
6.796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Valla ben büyüklerimle pc muhabbetine kesinlikle girmiyorum.Girersem kesin kafayı yiyeceğimi biliyorum.

Geçen dayım geldi kuzenlerle.Kuzenle Gta Iv oynuyoruz benim pc'de.Kuzen çok sevdi oyunu.Dedi bana ver yükler birdahaki tatile getiririm.Dedim sen önce pc'nin özelliklerini söyle kaldırmıyacaksa hiç vermiyeyim orj. oyunumu.Multi felan oynarım ben dedim.İnanmıyon bana babama sor dedi.Dayım geldi.Bana diyo işte ben son model experin laptoplarından aldımda yok efendim şöylede son model laptop hiç bunu kaldırmazmı benim laptop canavar gibi.Zorla aldı oyunu elimden.Gitmiş yüklemeyememiş laptop kaldırmamış tabi.Bilgisayarcı bir arkadasını çağırmıs orda kaldırmaz diyince mort olmus yazık dayım .Yaz tatilini bekliyoruz bakalım orj. oyunu geri almak için.Bizim büyükler anlamıyor bu işten işin açıkçası.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nicegame!

Valla ben büyüklerimle pc muhabbetine kesinlikle girmiyorum.Girersem kesin kafayı yiyeceğimi biliyorum.

Geçen dayım geldi kuzenlerle.Kuzenle Gta Iv oynuyoruz benim pc'de.Kuzen çok sevdi oyunu.Dedi bana ver yükler birdahaki tatile getiririm.Dedim sen önce pc'nin özelliklerini söyle kaldırmıyacaksa hiç vermiyeyim orj. oyunumu.Multi felan oynarım ben dedim.İnanmıyon bana babama sor dedi.Dayım geldi.Bana diyo işte ben son model experin laptoplarından aldımda yok efendim şöylede son model laptop hiç bunu kaldırmazmı benim laptop canavar gibi.Zorla aldı oyunu elimden.Gitmiş yüklemeyememiş laptop kaldırmamış tabi.Bilgisayarcı bir arkadasını çağırmıs orda kaldırmaz diyince mort olmus yazık dayım .Yaz tatilini bekliyoruz bakalım orj. oyunu geri almak için.Bizim büyükler anlamıyor bu işten işin açıkçası.

Ayar olurum la öyle ben son model aldım benim pc king diyen lere,
    Adam gidiyor 512 mb ekran kartlı pc alıyo getiriyo bak buna en son oyunları yükle son model aldım
    Herhalde sanıyolarki yeni alınca en iyisi o oluyor.

• vay be zamanın da ilk formatımı başkasının bilgisayarında atmıştım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: MESUT52_34

quote:

Orijinalden alıntı: Nicegame!

Valla ben büyüklerimle pc muhabbetine kesinlikle girmiyorum.Girersem kesin kafayı yiyeceğimi biliyorum.

Ayar olurum la öyle ben son model aldım benim pc king diyen lere,
    Adam gidiyor 512 mb ekran kartlı pc alıyo getiriyo bak buna en son oyunları yükle son model aldım
    Herhalde sanıyolarki yeni alınca en iyisi o oluyor.

Aynen kardesm ya

• Geçmiş olsun bu da sana ders olmuş oldu.
  • Eğer bilgisayarcı yapamazsa yada haddinden fazla para isterse, şanslıysan aynı laptobun bozuk anakartını bulursun 2. elden.(bios arızası olanlar hariç)
    Üstte bir arkadaşın gösterdiği gibi. Aldığın anakartın üzerindeki bios çipini kendininki ile değiştirirsin. Ama onu yapmakta el becerisi ister.
  • biosla alakalı bir sorun olmadıkça yapılan bios güncellemesi gereksiz riskten başka birşey değildir.
  • BIOS işi biraz sakat iş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkflow

[simage]http://bios-repair.co.uk/Images/Laptops/Lenovo/IdeaPad/IdeaPad-Z560-Mainboard.jpg
    Yukarıdaki resim başka bir modele ait maksat fikir olsun, 8 bacaklı entegrenin bir eeprom programlayıcıyla programlanması gerek en son çare, veya hazır programlanmış chip ile değiştirilebilir.
    Örnek programlayıcı:
    [simage]http://www.sivava.com/img-product/EPROM_Pro_04/pcb4-5c_construction-EBay.jpg

Arkadaşın dediği gibi aynen bios çipini değiştireceksin hallolur.Ebay'de birkaç dolara satılıyor bu bios çipleri.

Yapabileni buldun mu çok basit bir iş.Ama ekipman lazım işte.

Ayrıca windows üzerinden bios yapmak isteyenlere söyliyim.Bende aynı şekilde Acer laptopun bios unu yaktım oradan tecrübeliyim.

Bios güncelleme programını açmadan önce sağ tıklayıp " Yönetici olarak çalıştır " deyip öyle açacaksınız programı.

Ama en sağlamı eğer Bios bölümünde güncelleme yeri varsa ordan yapmak.

• Bizim burdaki servis yapamadı lenovoyu ara dedi. Bende lenovoyu aradım serial numarasını istedi bilgisayarın verdim. Adresimi verdim gelip alacaklarmış. Garantisi varmış makinanın haziranın bilmem kaçına kadar seri numarasından kontrol ettiler. Ama bios güncelleştirmesi sebebiyle kullanıcı hatasına girebilirmiş. Neyse bir an önce gelip alsınlar yapsınlar umarım sıkıntı çıkmaz. Adam dün cumaya kadar getirirse iyi olur demiş dayıma dedim arkadaşına söyle böyle böyle yapacak birşey yok dedim. Napem ölem mi ? (Bilerek yerel ağızdan konuştum) Dünyanın sonu değil ya 200 lira tutarsada veririz yemişim parasını yaz tatiline girdim memleketime geldim adamın asabını bozmasınlar, adam beni köşeye sıkıştırıp bir bilgisayar için öldürmeyecek ya ? Sonuçta tüm olanlar iyi niyetle oldu. Gelişmeleri bildiririm. İyi forumlar adamı hasta etmeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Psikotrex

Bizim burdaki servis yapamadı lenovoyu ara dedi. Bende lenovoyu aradım serial numarasını istedi bilgisayarın verdim. Adresimi verdim gelip alacaklarmış. Garantisi varmış makinanın haziranın bilmem kaçına kadar seri numarasından kontrol ettiler. Ama bios güncelleştirmesi sebebiyle kullanıcı hatasına girebilirmiş. Neyse bir an önce gelip alsınlar yapsınlar umarım sıkıntı çıkmaz. Adam dün cumaya kadar getirirse iyi olur demiş dayıma dedim arkadaşına söyle böyle böyle yapacak birşey yok dedim. Napem ölem mi ? (Bilerek yerel ağızdan konuştum) Dünyanın sonu değil ya 200 lira tutarsada veririz yemişim parasını yaz tatiline girdim memleketime geldim adamın asabını bozmasınlar, adam beni köşeye sıkıştırıp bir bilgisayar için öldürmeyecek ya ? Sonuçta tüm olanlar iyi niyetle oldu. Gelişmeleri bildiririm. İyi forumlar adamı hasta etmeyin.

• Geçmiş olsun dediğin gibi dünyanın sonu değil ya takma kafaya olcağına varır.
  • Dayımın bilgisayarına format atıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psikotrex -- 30 Mayıs 2012; 22:17:17 >
  • quote:

Bizim burdaki servis yapamadı lenovoyu ara dedi. Bende lenovoyu aradım serial numarasını istedi bilgisayarın verdim. Adresimi verdim gelip alacaklarmış. Garantisi varmış makinanın haziranın bilmem kaçına kadar seri numarasından kontrol ettiler. Ama bios güncelleştirmesi sebebiyle kullanıcı hatasına girebilirmiş. Neyse bir an önce gelip alsınlar yapsınlar umarım sıkıntı çıkmaz. Adam dün cumaya kadar getirirse iyi olur demiş dayıma dedim arkadaşına söyle böyle böyle yapacak birşey yok dedim. Napem ölem mi ? (Bilerek yerel ağızdan konuştum) Dünyanın sonu değil ya 200 lira tutarsada veririz yemişim parasını yaz tatiline girdim memleketime geldim adamın asabını bozmasınlar, adam beni köşeye sıkıştırıp bir bilgisayar için öldürmeyecek ya ? Sonuçta tüm olanlar iyi niyetle oldu. Gelişmeleri bildiririm. İyi forumlar adamı hasta etmeyin.

kahkaha üzerine kahkaha attım son cümlene

• adam saykoya bağladı. çık açık havada gez dolan gel hele yeğenim.
  • iyi ders olmuş.
    milletin bilgisayarına bulaşmamak lazım.özeliklede telefonuna.
    benimde aynı şey var başımda bi arkadaş var hesapta çok iyi anlar pc işinden amaher ay beni format attırmaya çağırıyo.para vercekleri zamanda ayıp olmasın 12senelik arkadaşım diyorum almıyorum ama her ayda bıktırdı :D
    telefon ise kuzenin telefonuna rom atarken telefon kilitlendi adını unuttum bi olay oluyodu açılmıyodu.bi devre hazırlayıpt açıyoduk.o devreyi yaptım açıldı düzelttimde.
    bundan sonra artık anlarmısın diyene yok ya işim olmaz vs. diyorumda babam yine sorana anlatmaya devam ediyo evde yaptıklarımı.geçen günde getirmiş arkadaşının laptopunu linux at dedi mac os attım bakalım kullanabilecekmi
  • Arkadaşlar geçen perşembe kargoyla istanbula gönderdim bilgisayarı hala gelmedi. Bende bugün telefon açtım lenevoya bilgisayar ellerindeymiş anakartı değiştiriceklermiş. Makinanın garantisi varmış. İlk telefon açtığımda geçen hafta adam garanti kapsamına girmeyebilir dedi. Bugün konuştuğum işte anakartı değiştirecekler dedi. Bende garanti kapsamına giriyormu dedim. Onlarda yea giriyor dedi. Beleş olacak para ödemeyeceğim en azından (Umarım öyle olur ilk aradığım adamlar fatura kesebilirler demişti )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psikotrex -- 7 Haziran 2012; 15:12:05 >

• quote:

Arkadaşlar geçen perşembe kargoyla istanbula gönderdim bilgisayarı hala gelmedi. Bende bugün telefon açtım lenevoya bilgisayar ellerindeymiş anakartı değiştiriceklermiş. Makinanın garantisi varmış. İlk telefon açtığımda geçen hafta adam garanti kapsamına girmeyebilir dedi. Bugün konuştuğum işte anakartı değiştirecekler dedi. Bende garanti kapsamına giriyormu dedim. Onlarda yea giriyor dedi. Beleş olacak para ödemeyeceğim en azından (Umarım öyle olur ilk aradığım adamlar fatura kesebilirler demişti )

ee noldu ya

• quote:

Dayıma, dayımın arkadaşına rezil oldum Dayım arkadaşına söz vermiş kuzen (ben) finalleri bitip memlekete gelince bilgisayarına format atar ayarlar demiş. Nitekim geldim dayımın arkadaşıylada konuştum, işte bilgisayar çok yavaş falan dedi. Acele etme 2-3 güne verirsin dedi. Bende tamam abi ayarlarız dedim.
    Dün akşam format attım. Bu arada bilgisayar Lenovo G550.. Neyse formatta herşey sorunsuzdu. Gayet güzel çalışıyordu. Dedim driver ve güncelleştirmeleri yapayım. Onlarıda yaptım. Lenovonun kendi sitesinden g550 güncelleştirmelerini yaparken BIOS güncelleştirmesinide yapayım herşey son sürüm olsun dedim ki demez olaydım. Bios u güncelleme yaparken bilgisayar dondu. 5-6 dk bekledim kendine gelmedi programı sonlandırmak zorunda kaldım. Bilgisayarı kapattım gayet normal biçimde, ama bir daha açamadım Power tuşuna basıyorum fan falan çalışıyor ses geliyor ama hiç bir görüntü yok, 1 gram bile. Bios çalışmıyor. Windowsu çalıştıramıyor yani.. Bugün ilçe merkezine gidip bilgisayar tamircileriyle konuşucam. Bu iş bana pahalıya patlayacak gibi geliyor. Lanet gitsin ya nerden yardım ettim ! Final notlarının açıklanmasını bile beni bu kadar germiyor yemin ederim... en geç 2 gün içinde yapmam lazım. Anlatmak istedim içimde patlayacak yoksa dertsiz başıma dert aldım. Şimdi çıkartırlar 300 lira - 400 lira hesap öğrenciyim anca o kadar param var seneye yurt yada ev için ön biriktirme yapıyordum oda gidecek, hay ben böyle işin

gecmis olsun da kardesim bios güncellemesini ne diye yapar insan ya ben korkuyom hic bulasmıyorum ona

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• dur bi bende bios güncellemesi yapayım, dediğiniz kadar varmıymış görelim.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.