Şimdi Ara

Rezil oldum ! Yardım etmeyi bu yüzden sevmiyorum !

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
2
Favori
6.793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dayıma, dayımın arkadaşına rezil oldum Dayım arkadaşına söz vermiş kuzen (ben) finalleri bitip memlekete gelince bilgisayarına format atar ayarlar demiş. Nitekim geldim dayımın arkadaşıylada konuştum, işte bilgisayar çok yavaş falan dedi. Acele etme 2-3 güne verirsin dedi. Bende tamam abi ayarlarız dedim.
    Dün akşam format attım. Bu arada bilgisayar Lenovo G550.. Neyse formatta herşey sorunsuzdu. Gayet güzel çalışıyordu. Dedim driver ve güncelleştirmeleri yapayım. Onlarıda yaptım. Lenovonun kendi sitesinden g550 güncelleştirmelerini yaparken BIOS güncelleştirmesinide yapayım herşey son sürüm olsun dedim ki demez olaydım. Bios u güncelleme yaparken bilgisayar dondu. 5-6 dk bekledim kendine gelmedi programı sonlandırmak zorunda kaldım. Bilgisayarı kapattım gayet normal biçimde, ama bir daha açamadım Power tuşuna basıyorum fan falan çalışıyor ses geliyor ama hiç bir görüntü yok, 1 gram bile. Bios çalışmıyor. Windowsu çalıştıramıyor yani.. Bugün ilçe merkezine gidip bilgisayar tamircileriyle konuşucam. Bu iş bana pahalıya patlayacak gibi geliyor. Lanet gitsin ya nerden yardım ettim ! Final notlarının açıklanmasını bile beni bu kadar germiyor yemin ederim... en geç 2 gün içinde yapmam lazım. Anlatmak istedim içimde patlayacak yoksa dertsiz başıma dert aldım. Şimdi çıkartırlar 300 lira - 400 lira hesap öğrenciyim anca o kadar param var seneye yurt yada ev için ön biriktirme yapıyordum oda gidecek, hay ben böyle işin

Not : 19.06.2012 : Bilgisayar elime ulaştı arkadaşlar. Para falan vermedim. Sonunda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psikotrex -- 19 Haziran 2012; 17:21:00 >

• Güldürdün
    Kötü olmuş
  • Bios gitmis off off ne masraf cikar simdi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçmiş olsun. Umarım ciddi bi boyut çıkmaz. Sonucu da yazarsan iyi olur.
  • Biosu niye güncelliyorsunki
    Peki tamir parasını sen niye ödüyorsun?
  • dayına söyle, karşılasın masrafı. karşılamazsa dayılık yapmasın
  • E hocam forumda bilgisayar bolumunden ya da teknik destek bolumunden yardim alsana?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bios guncellemesi sakat is, yapmadaydin keske.

• Hmm o durumda, ana kart kısmen yanmış, Romlar iflas etmiş ve ram teklemeye başlamış hard disk son günlerini yaşıor power felan sorma bile. geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sosyal-Sol

E hocam forumda bilgisayar bolumunden ya da teknik destek bolumunden yardim alsana?

Aynen git yaz teknik yardıma dayının arkadaşı sana plaket bile verir
  • Dayın ödesin sen niye ödüyorsun ki ? Bozulduysa bozuldu onun rızasıyla olmuş birşey. Sen kendin alıp kurcalamadın ki.
  • Sen de belanı aramışsın yani,bas formatı,kur programları gitsin BIOS'a ne diye dokundun ki?

• merhaba ilk önce kasayi acın sonra ekrana bağlı kabloyu çekin oraya üfleyın sonra kabloyu yerine takın tekrar power tuşuna basın (bizde genelde öyle oluyor) ve bilgisayarın çalışması lazım

• Laptop vga çıkışını bir monitöre takın. Ekrana öyle görüntü gelirse bir flash belleğe bios dosyasını atın ve flash bellekten başlatmayı ayarlayın dosyayı yükleyin. Görüntü gelmiyorsa iki seçenek vardır biri ekran kartı sorunu vardır ikincisi bios uçmuştur. Anakart yani laptop açılıp bios anakarttan çıkarılıp yüklenecek. Pahalı iş değil dükkana göre değişir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ankaragücü1910

merhaba ilk önce kasayi acın sonra ekrana bağlı kabloyu çekin oraya üfleyın sonra kabloyu yerine takın tekrar power tuşuna basın (bizde genelde öyle oluyor) ve bilgisayarın çalışması lazım

Kasa mı ? Arkadaşım labtop bu ben bilmem içini açmayı yanlış kabloyu keserim patlar falan.
    Gülmeyin ya sinirliyim herkes gülüyor şuan sinirden bende gülüyorum o ayrı
    Ayrıca sen niye ödeyeceksin diyen arkadaşlar. Adam bilgisayarı sağlam verdi adama bozuk mu vericem En azından o verdiğinde bilgisayar açılıyordu biraz yavaştı sadece öyle birşey yapamam ben oof of
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hümiyettin

Dayın ödesin sen niye ödüyorsun ki ? Bozulduysa bozuldu onun rızasıyla olmuş birşey. Sen kendin alıp kurcalamadın ki.

Öyle diyorsunda evlenecek adam ev hazırlığı yapıyor. Dün 850 liralık birşeyler yaptırdı eve, telefonda konuşuyordu yok işte para yetmedi durumlar sıkışık falan filan diyordu.. Para isteyemem ya... 300 lira falan tutsada 100 lira tuttu derim 200 lira bana girer kimsenin haberi olmadan. Girmeden acısını hissetmeye başladım. Hadi girecek o kesinde bari 1 en geç 2 gün içinde yapsalar adama rezil olmasam. Adam neden getirmiyorsun bilgisayarımı derse ne diyeceğim..

Ben şöyle bir pembe yalan düşündüm artık uzun süre olursa : Ya xxx abi sorma senin bilgisayarın bios u bozukmuş windowsu tam kullanamıyordu , en son kim format attıysa bozmuş ayarları (sahiden bozmuş ama recovery calısmıyor ve recovery dosyalarını silip korsan kurmuş) biosun arızalı bende arkadaşların servise götürdüm ayarlıyorlar fazla birşey tutmaz (tutsa bile paranın çoğunu ödeyip sembolik bir rakam söylerim adam sağlam verdi tutupda 300 lira diyemem dayım o kadar övmüş işte çok anlıyor bilmem ne cart curt)
    Sonuç : girdi girdi kesin girdi yapcak birşey yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psikotrex -- 29 Mayıs 2012; 10:06:40 >
  • BİOS'u ne elliyon :) formatı at ver adama sanki sana para vercek. Geçmiş olsun, umarım sorundan kurtulursun.
  • eski anakartımı bios güncellemesi yapmaya çalışarak yakmıştım

• quote:

Orijinalden alıntı: Psikotrex

quote:

Orijinalden alıntı: Hümiyettin

Dayın ödesin sen niye ödüyorsun ki ? Bozulduysa bozuldu onun rızasıyla olmuş birşey. Sen kendin alıp kurcalamadın ki.

Öyle diyorsunda evlenecek adam ev hazırlığı yapıyor. Dün 850 liralık birşeyler yaptırdı eve, telefonda konuşuyordu yok işte para yetmedi durumlar sıkışık falan filan diyordu.. Para isteyemem ya... 300 lira falan tutsada 100 lira tuttu derim 200 lira bana girer kimsenin haberi olmadan. Girmeden acısını hissetmeye başladım. Hadi girecek o kesinde bari 1 en geç 2 gün içinde yapsalar adama rezil olmasam. Adam neden getirmiyorsun bilgisayarımı derse ne diyeceğim..

Ben şöyle bir pembe yalan düşündüm artık uzun süre olursa : Ya xxx abi sorma senin bilgisayarın bios u bozukmuş windowsu tam kullanamıyordu , en son kim format attıysa bozmuş ayarları (sahiden bozmuş ama recovery calısmıyor ve recovery dosyalarını silip korsan kurmuş) biosun arızalı bende arkadaşların servise götürdüm ayarlıyorlar fazla birşey tutmaz (tutsa bile paranın çoğunu ödeyip sembolik bir rakam söylerim adam sağlam verdi tutupda 300 lira diyemem dayım o kadar övmüş işte çok anlıyor bilmem ne cart curt)
    Sonuç : girdi girdi kesin girdi yapcak birşey yok

O zaman en kolay şekilde çıkarmanın yolunu bulacaksın
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.