Şimdi Ara

Güncel ReVanced Yükleme Kılavuzu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
287
Cevap
42
Favori
43.896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilen bilir, Vanced adında bir uygulama vardı. Sadece reklam gizlemek değil, sponsor içeriklerini atlamak, ekran içinde ekran (PiP) ve arka planda oynatabilme özelliği, Google hesabına giriş yapabilme, simsiyah tema desteği gibi yetenekleriyle Yotube Premium'a taş çıkarabilecek yetenekleri vardı. Ama kendisi geçmiş zamanda kaldı.
    Eğer Vanced'i kullanmanın konforuna alıştıysanız ve bazı açık kaynaklı alternatifleriyle devam etmek istemiyorsanız, sizi ReVanced ile tanıştıralım. Özellik konusunda Vanced'den eksiği olmadığı gibi aktif geliştirme süreci devam ediyor. ReVanced projesi, ayrı bir uygulama yayımlamak yerine orijinal (resmî) uygulamanın APK dosyasını root (kök) erişimi gerektirmeden modlayıp yüklemenizi sağlıyor.

https://github.com/revanced
    Kendi güvenliğiniz için ReVanced'i sadece kendi sayfasından takip edip yükleyiniz.

Aşağıda basitleştirilmiş kılavuzun Türkçe çevirisini sunuyorum. Konunun güncel tarihi: 2024-03-27. Orijinal kılavuza gitmek için tıklayınız: Orijinal kılavuza gitmek için tıklayınız.

Root gerektirmez. Bu kılavuz root erişimi olmayan cihazlar için hazırlanmıştır, ama root'lu cihazlara da uygulanabilir.
    Tüm işlemler için Android telefon gereklidir.
    Cihazınızda Vanced yüklüyse silmeniz gerekmez.
    Bu kılavuz ara sıra güncellenecektir.
    Bu kılavuz Yotube içindir ama başka uygulamalara da uygulanabilir, desteklenen uygulamaların listesi için tıklayınız: desteklenen uygulamaların listesi için tıklayınız.
    Eğer hazır APK veren sitelerden yüklediyseniz onlar gayrımeşru şekilde oynanmış ve sıkıntılı olabilir. Bu yüzden onu kaldırıp bu kılavuz yardımıyla kendi APK'nizi yapıp kullanmanız önemle tavsiye edilir.
    Bu kılavuz resmî değildir, resmî kılavuza gitmek için buraya tıklayınız: resmî kılavuza gitmek için buraya tıklayınız.
    Video kılavuz için buraya tıklayınız: Video kılavuz için buraya tıklayınız.

YouTube ReVanced APK'sını Oluşturup Yüklemek

• ReVanced Manager'ın (Müdür) en güncel sürümünü yükleyin.
    • Müdürü açıp “Yamayıcı” -> “Bir Uygulama Seç” ekranında “YouTube“ arayın.
    • “Önerilen: vXX.XX.XX” yazısına dokunun.
    • Google arama sonuçları açılacak.
    • “APKMirror” sitesinden “(nodpi)“ yazan sonucu seçin.
    • Bu APK'yi indirin.
    • APK indikten sonra Müdür'e geri dönün.
    • “Bir Uygulama Seç”in ve “Depolama”yı açın.
    • Bu aşamada ReVanced Manager için dosyalarınıza erişim izni gereklidir.
    • İndirdiğiniz YouTube APK'sini seçin.
    • “Yama”yı seçin.
    • YouTube ReVanced uygulamasının oluşturulmasını bekleyin.
    • “Yükle”yin.
    • Uygulama yüklerken Play Protect'in engellediğini belirten bir uyarı alabilirsiniz. Bu uyarıyı aşmak için “Daha çok ayrıntı“yı seçip “Yine de kur”un.
    • Eğer kurulum başarısız olursa sol alttaki disket simgesini seçin.
    • APK'yi indirilenler klasörüne kaydedin.
    • Dosya gezgini uygulamanızı kullanarak bu APK dosyasını yükleyebilirsiniz.
    • Yükleme tamamlandıktan sonra YouTube ReVanced açın.
    • MicroG'nin yüklü olmadığını söyleyen bir uyarı alırsanız sizi indirip yüklemeniz için yönlendirecektir. Yükledikten sonra oturum açabilirsiniz.

Kurulum başarısız olduysa

• Kurulumda sorunla karşılaştıysanız en baştan başlamayı deneyin.
  • Bunun için sırasıyla ReVanced Manager, YouTube ReVanced ve MicroG'yi cihazınızdan silin.
  • Hepsini sildikten sonra kılavuzdaki adımları en baştan tekrar uygulayın.
  • Eğer yine olmuyorsa cihazınızda en az 2GiB boş yer olmasına dikkat edin.
  • Eğer hâlâ işe yaramıyorsa Müdür'ün hata kaydını bu adrese gönderin.

Müdür'ü güncelleştirmek için

Müdür'ün içindeki “Update manager” düğmesini kullanabilirsiniz. Bu düğmeye dıkladınızda yeni sürümü cihazınıza indirip kuracaktır.
    Eğer bu şekilde olmuyorsa bu adresten Müdür'ün resmî APK dosyasını indirebilirsiniz.

YouTube ReVanced'ı güncelleştirmek için

Uygulamayı kullanırken haftada bir Müdür'den güncelleştirmeleri kontrol edebilirsini.
    Müdür'ün ve yamaların ne zaman güncelleştirdiğini uygulamanın ana sayfasında bulabilirsiniz.
    Eğer sizdekinden daha yeni bir sürüm yazıyiyse güncelleştirebilirsiniz.
    Güncelleştirmek için bu kılavuzdaki adımları uygulamanız yeterlidir.
    Yamalar için daha güncel bir YouTube APK dosyası gerekebilir, bu durumda onu da indirmeniz gerekir.
    Eğer GitHub hesabınız varsa yama deposuna güncelleştirme geldiğinde bildirim alabilirsiniz: varsa yama deposuna güncelleştirme geldiğinde bildirim alabilirsiniz.

Videolu anlatım

İki kılavuz da aynıdır, yedek amaçlı sunulmuştur.

https://streamable.com/dtf14c
    https://mega.nz/folder/iNcCCZQJ#lFBrDFD3gp-C_Y4jN_MMsw

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurcansayan -- 29 Mart 2024; 19:33:35 >

• Öncesinde tüm vanced uygulamalarını ve microg'yi silin. Manager'i indirip yükleyin. Paylaştığım Youtube apk'sını indirin. Manager'i açıp Patcher > Select an App > Storage > indirdiğiniz Youtube apk'sı şeklinde ilerleyin. Patch ve kurulum gerçekleşecek. Ardından paylaştığım linkten gmscore'u indirip yükleyin, açıp Google hesabınızla giriş yapın. Bu kadar.

Ek:
    1. Gmscore içerisinde Google hesabıyla giriş yapmada sorun yaşarsanız(genellikle Huawei cihazlarda yaşanıyor), önce Google Accounts bölümünde bulunan 4 seçeneği pasif duruma getirin. Böylece oturum açma sorunu çözülecek. Ardından kapattıklarınızı yeniden aktif edin. Yoksa vanced içinde başka bir hata vermeye başlıyor.
    2. Tüm bu işlemlerin ardından vanced açılır fakat farklı oynatma sorunları açığa çıkarsa telefonun uygulamalar ayarlarından cihazınızdaki "Orjinal" YouTube uygulamasını aktif duruma getirin. Bu sorun sadece bu şekilde çözülebiliyor şimdilik.
  • Müdürü güncelleştirmek için

Müdürde mavi renkli bir “Update Manager” düğmesi gördüğünüzde Müdür güncelleştirilebilir demektir. Bunu tıklayıp yükleyebilirsiniz.

Eğer bu şekilde olmazsa resmî müdür APK dosyaları için GitHub sayfasına bakabilirsiniz.

Yotube Revanced güncelleştirmeleri

Ara sıra Müdürü kontrol edip güncelleştirme var mı bakabilirsiniz. Uygulama alfa sürümünde olduğu için hataların olması beklenmelidir ama zamanla düzeltilecektir. Eğer güncel bir sürüm olduğunu fark ederseniz güncel sürüme geçmeniz önerilir.

Yotube Revanced açar açmaz çöküyorsa

Muhtemelen yanlış APK indirip yamadınız.

İndirdiğiniz dosyada “APK” yazdığına emin olunuz.

“Bundle” yazan dosyayı seçmeyin çünkü o splitapk dosyası olup yamayla düzgün çalışmayacaktır.

Yukarıdaki adımları tekrar uygulayarak yeni bir APK dosyası üretiniz.

Bu işe yaramıyorsa “Recommended” seçeneklerle yamayıp yeni APK üretiniz. Eğer bunların hepsini yapmanıza rağmen olmuyorsa Discord sunucusunda yardım isteyiniz.

• ReVanced linkleri

Web sitesi:
    revanced.app (tıkla)

GitHub sayfası:
    github.com/revanced (tıkla)

Discord:
    revanced.app/discord (tıkla)

Reddit:
    reddit.com/r/revancedapp (tıkla)

Telegram:
    t.me/app_revanced (tıkla)

Twitter:
    twitter.com/revancedapp (tıkla)

Youtube:
    youtube.com/@revanced (tıkla)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurcansayan -- 24 Mayıs 2023; 21:58:54 >

• Konu için eline sağlık..

Vanced bayadır tökezliyordu, revanced'de bayadır doğru düzgün çalışmıyor ve yetmiyordu ama vanced'in son 1 haftadır iyice fişi çekilince Revanced mecburi seçenek oldu bir bakıma.. Umarım ReVanced aranan ilaç olur..

İlerleyen günlerde uygulamanın içerisine hiç bir şey yapılamıyorsa bile en azından Türkçe desteği eklenebilse müthiş olur aslında.

• Vanced gidince bende mobil youtube'un tadı tuzu kalmadı.

Bir de evde akıllı tv var ona lanet olsun! Bir şey izliyorum reklam, bir şeye bakıyorum hop kenardan reklam!!

Sinir oldum böyle akıll tv'yi ben.. Bunların çözümü de var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rindaman -- 21 Nisan 2023; 3:38:1 >
  • MicroG güvenli bir araç değil, buraya gireceğiniz hesabı buna özel oluşturun sakın genel olarak kullandığınız gmail adresinizi filan girmeyin pişman olursunuz

• Rindaman kullanıcısına yanıt

Hocam smart tv'niz android ise eger assagidaki uygulamayi tv'ye yükleyin ben yillardir kullaniyorum,youtube vanced'den bile sorunsuz calisiyor.

SmartTubeNext APK 17.71 Download Official (2023)

• Merhaba ben de bir alternatif önerebilirim Android cihazlar için.

Öncelikle download etme özelliği var, ister video ister m4a müzik dosyası olarak indirebilirsiniz.

https://newpipe.net/

Bu arada ReVanced ile de uyumlu çalışıyor. Revancedde download butonuna basınca direk np ye yönlendiriyor.

• Guzel bir rehber olmuş eline sağlık

• Revancedda shorts lar yoktu.
    Daha dün vanced ı kaldırdım sürüm eski diye videoları acmamaya başladı.
  • Marty.McFLY kullanıcısına yanıt

ReVanced'de shorts çalışıyor, siz gizleyen yamayı yüklemişsiniz. Ayarları kurcalayınca gizlemeyi geri alabilirsiniz.

• Nosferatu` N kullanıcısına yanıt

Sadece NewPipe değil, LibreTube, SkyTube... F-Droid'de var. Ne olur ne olmaz diye cihazımda hepsi yüklü:)

• Ben bu programa guvenemedim. Vanced yıllarca kullandim ama bunu bilemiyorum. Bu sebepten premium aileye katildim.
  • Hocam emeğine sağlık. Android 5 veya Android 6 için ReVanced kullanmak mümkün mü? Minimum hangi Android sistemini destekliyor?
  • ibo-wan kullanıcısına yanıt

Hesap için güvenli değil, peki telefona kurduğumuz apk güvenlik için bir sorun oluşturur mu?

• Ben ücretsiz sunulan bu tarz programların çok güvenli olduğunu düşünmüyorum en kötü bazı bilgilerinizi satma ihtimalleri bulunuyor yoksa kimse kimse için bedava bir ürün vermez

• Root kurmuyorsunuz sonuçta, başka uygulamaların yaptıklarını alamaz, tıklama izleyecek veya klavye vuruşlarını alacak yetkileri de yok. En yüksek ihtimalle tracker veya miner şüphesi olabilirdi diye tahmin ediyorum. Kodlama/yazılım bilenler için açıp koduna bakabilirler, kaynak kodu açık. Zaten güvenebileceğimiz tek yönü bu
  • MicroG ile ilgili endişeniz varsa GitHub içinden dosyalara veya yorumlarına bakabilirsiniz. Benim bu konuda ve önceki konuda (Vanced) paylaştığım MicroG varyantları Google ve Youtube sitesinden başka yerlere bağlanmıyor. Hesabınızla giriş yapmak da zullanıp kullanmamak da size kalmış. Ama kurumsal hesapla girmeyi veya ödeme bilgisi paylaşmanızı önermem, işin içine ticaret girince her zaman başka sıkıntılar çıkabilir.
  • Hiçbirine gerek yok. https://revancedextended.com sitesinden APK ve MicroG indirip yüklediniz mi tamamdır 👍

• Youtube dan video indirmek için Tubemate dışında bi öneriniz var mi acaba?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.