Şimdi Ara

RESİDENT EVİL 7 (Playstation 4 & VR) [ANA KONU] (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.108
Cevap
14
Favori
55.910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Cngzhn20

Tam olarak aradığınızı istediğiniz şeyleri bulacaksınız. Dibine kadar çaresizlik. Ürpertici koridorlar. Mermi sıkıntısı. Korkunç derece vahşet. Bitmesin diye az az oynuyorum.

Peki hocam ben bu söylediklerimizi demoda hemen hemen hiç yaşamadım. Tam sürümde yaşayabilecek miyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kuon kullanıcısına yanıt
    Aynı şeyleri ben hem demoda hem full sürümde yaşadım. Oyunun metacritic ortalaması belli. Adamlar daha ne yapsın. Bunca inceleme sitesinin ortak sloganı RE7 köklerine döndü yahut RE7 geri döndü demesine rağmen hala ilginizi çekmiyorsa size tavsiyem almayın oyunu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: atatürkcü adam

anlatmak istediğimi anlamamışsın. bir gta 5 vardır oyun dünyası olarak uçsuz bucaksız olur, birde bir evin içinde geçen bir oyun vardır. oda doğal olarak oyunun hikaye alanı dar olduğu için kapladığı boyut düşük olur. gta 5 için dahi çıkış fiyatı fahişti. bu oyun için hayli hayli öyle. eğer forumda beni aydınlatırlarsa bu konuda, en azından gta 5 e verilen para ne kadar değiyorsa, bu oyuna da verilen para aynı değerde değiyorsa alabilirim. 20 gb olarak kastettiğim buydu. yoksa oyunları yüksek gb'sa iyidir diye değerlendirmiyorum tabi. ki grafikleride boyutuna göre iyi. bunun sebebi dediğim gibi hikaye alanı dar.

Just cause 2 haritası belki oyun tarihindeki en büyük olanıdır ama boyutu 8 gb di

• Adamlar seni korkutuyor geriyor ağzın açık oynuyorsun.
    Her şey Gb, fazla mekan vs değil ki. İçi boş olduktan sonra bi önemi yok.

Fiyatına gelecek olursak oyunun kendı fıyatından değil de kurdan ötürü pahalı maalesef.

Aşağı yukarı her oyunun ilk çıkış fiyatı 50-55 $ arası olur. Şuan bildiğim kadarı ile 55 dolar re7.
    6 ay önceki dolar kuru 2,9 iken 55*2,90=160 satış fiyatı 170-180 TL
    Şuan kur 3,83 55 $ 210 TL satış fiyatı 220 230 TL arası.
  • Beyler fark ettiniz mi karakteri hızlı geriye döndürme var eskiden olduğu gibi

• Oyun bitti. Muhteşemdi. Dlc çıksın tekrar alıcam. Oyunun sonunu tartışmak isteyenler mesaj atabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: kubica007

Beyler fark ettiniz mi karakteri hızlı geriye döndürme var eskiden olduğu gibi

Knk nası döndürcez geriye ben nemesiste öyle bişey hatırlamıyorum ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: atatürkcü adam

aslında uzunluktan ziyade kastettiğim oyundaki mekan çeşitliliği. örneğin uncharted 4 bu konuda beni çok tatmin etti. hikaye uzunluğuda öyle ama ondan ayrı olarak mekan çeşitliliği daha önemli benim için. bu oyuna baktığımızda grafikleri çok iyi, oynanışı çok iyi, hikaye uzunluğunu bilmiyorum zaten o konuda yorum yapmadım. tek yorumum oyunun bir evin içinde geçmesi oldu.

Uncharted 4 demiş mekan çeşitliliği demiş anlamıyorum diyorsunuz. Gayet net anlaşılıyor ne dediğiniz.

Aynı yerde dolaşıp durmayım, yeni mekanlar göreyim oyun içinde diyor arkadaş.

Fakat

Bu oyunları gerici kılan olay zaten mekan darlığıdır ve yapılacak şeylerin kısıtlılığıdır. Açık alana olup biraz daha silah koyarsan gerilim değil aksiyon oyununa döner.

Olur sana tam porsiyon bol gb lı Battlfield 4.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Oyun bitti. Muhteşemdi. Dlc çıksın tekrar alıcam. Oyunun sonunu tartışmak isteyenler mesaj atabilir.

ne kadar sürüyor ortalama bitmesi çok kısa değildir umarım
  • french press kullanıcısına yanıt
    10 ila 15 saat arası. 2 farklı son olduğu için diğer sonuda görmek gerekiyor. Yani bu süre çok rahat 20 saati bulabilir. Süre çok tatmin edici. O yönden sıkıntınız olmasın.

• FiFAMaster10 kullanıcısına yanıt
    L kol aşağı aynı anda yuvarlak. Zınk diye dönüyor :))

• quote:

Aynı şeyleri ben hem demoda hem full sürümde yaşadım. Oyunun metacritic ortalaması belli. Adamlar daha ne yapsın. Bunca inceleme sitesinin ortak sloganı RE7 köklerine döndü yahut RE7 geri döndü demesine rağmen hala ilginizi çekmiyorsa size tavsiyem almayın oyunu.

Sorun burada zaten döndü denilip dönülmemesi insanları enayi yerine koymaları sırf satmak için sarf edilmiş sözler onlar. Demesine ragmen dedikleri herşey gerçek mi. Bu kadar mı yani söylediler tamam inanalım mı herşey ortada. Yapmayın.
    Hocam öncelikle bunca oyun inceleme sitesinin hepsinin aynı anda yanılması imkansız. İkincisi kullanıcı yorumları çok olumlu. Üçüncüsü siz oyunu henüz oynamadınız. O yüzden kalkıp da oyun dönmedi demek çok mantıklı değil. Ben bitirdim eski bir re fanı olarak o eski havayı yakaladıklarını inaniyorum. Ayrıca Capcom kimseyi keriz yerine koymuyor. Ne vaat ettilerse önümüze sundular. Ne eksik ne fazla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sine-FİL -- 26 Ocak 2017; 10:30:38 >
  • quote:

Hocam öncelikle bunca oyun inceleme sitesinin hepsinin aynı anda yanılması imkansız. İkincisi kullanıcı yorumları çok olumlu. Üçüncüsü siz oyunu henüz oynamadınız. O yüzden kalkıp da oyun dönmedi demek çok mantıklı değil. Ben bitirdim eski bir re fanı olarak o eski havayı yakaladıklarını inaniyorum. Ayrıca Capcom kimseyi keriz yerine koymuyor. Ne vaat ettilerse önümüze sundular. Ne eksik ne fazla.

Oyun kötü demedim ben demoyu oynadım ve bir kaç part izledim. görünen köy klavuz istemez. Oyun güzel ona elbette laf edemem o yüzden diyorum keşke farklı isimle çıksaydı dedim. Eğer o havayı yakaladım diyorsanız bir şey diyemem fakat 27 yaşımdayım ve ilk re survivor'u daha sonra 1,2 ve 3'ü 2002-2003 yıllarında yani 15 yıl önce bitirmiş biri olarak o havayı hiç bulamadım veya göremedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kuon

quote:

Sorun burada zaten döndü denilip dönülmemesi insanları enayi yerine koymaları sırf satmak için sarf edilmiş sözler onlar. Demesine ragmen dedikleri herşey gerçek mi. Bu kadar mı yani söylediler tamam inanalım mı herşey ortada. Yapmayın.

Daha oncede yazdim yine yaziyorum su oyun fps diye veya zombi kavramını degistirdi diye eleştirmeyin. Onyargilarinizi birakin ve oyuna sans verin. Inanin eski RE leri sevdiginiz gibi seveceksiniz oyunu. Adamlar hem modern oyun çağına ayak uydurmus hemde eski RE lerdeki korku/gerilimi geri getirmisler

• Dayanamadim season pass aldim. Season pass aldigim oyunlar cok nadirdir :D Umuyorum capcom oyuna gosterdigi ozeni dlc lerede gosterir

O zaman şu paydada buluşalım. Siz henüz oyunu oynamadınız o yüzden önce bitirin. Daha sonra eski re havasını yakalayıp yakalandığını anlamanız daha sağlıklı olur. Çünkü herkesin önyargısı vardı oyuna karşı. Ama yaptıkları iş ortada ne kendilerini nede oyuncuları utandırdılar. Tavsiyem oyunu mutlaka alın bitirin.

• Pro damı yoksa normal ps4 te mi oynadınız ?
  • quote:

O zaman şu paydada buluşalım. Siz henüz oyunu oynamadınız o yüzden önce bitirin. Daha sonra eski re havasını yakalayıp yakalandığını anlamanız daha sağlıklı olur. Çünkü herkesin önyargısı vardı oyuna karşı. Ama yaptıkları iş ortada ne kendilerini nede oyuncuları utandırdılar. Tavsiyem oyunu mutlaka alın bitirin.

Evet haklısınız sonuçta sadece demoyu oynadım. Oynayıp tekrar yazarım artık.
  • Bir kaç saat oynadım şimdilik Re1'e benziyor bence, ev aynı birinci oyundaki malikanenin yerine geçmiş. Odalar arasında dolaşmak, oyunu kayıt ettiğimiz güvenli oda, atmosfer ve minik bulmacalar, akrep-yılan resimli anahtarları arayıp bulmak böylece haritanın genişlemesi falan. Sadece zombilerin yerini manyak aile ve eciş bücüş yaratıklar almış, o yaratıklar 4'de belli yerinden vurup öldürdüğümüz yaratıklara benziyor. Oyun muhteşem, şimdiye kadar yapılan en iyi RE oyunu olabilir bence, bitirip öyle karar veririm.

• 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.