Şimdi Ara

rent a car arabası ile kaza yaptım acill yardım lütfen!!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
2
Favori
22.236
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sırtım sağlam değil işte sağlam olsa bu foruma danışmam kendi usulümle hallederdim ama öğrenci adamız işte garibanız bir şekilde ödeyeceğiz...
  • Geçen yine böyle bi konu vardı. Çocuk boş senete imza atmış adam para istemiş seneti vermem falan demişti.

Neyinize güvenip boş senete imza atıyorsunuz. Adam sana -borç 10 bin tl dese, senete 10 bin yazsa mecbur vereceksin. Hiç mi çevrenden böyle olaylar duymuyorsun, hiç mi tv izlemiyorsun, hiç mi bi arkadaşının başına gelmedi. Bu zamanda bu kadar düşüncesizlik olmaz. Belki zor durumda kaldın, araba kiralamak zorundaydın ama yinede ne olursa olsun yapmaman lazımdı. ÖDeyeceğin 4000 belkide seni 1 yıl sıkıntıya sokacak.

Hocam geçmiş olsun ama adam rent a car falan firması demeyin demiş. Kaldı ki sözleşme falan yerine senete imza attırmış. Büyük ihtimalle yasal değil. Kafasına göre araba kiralayan biri (sen daha iyi bilirsin.)

Suç duyurunda bulun olanları bir bir anlat polise. İnş olumlu birşey çıkar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dogancan355

sırtım sağlam değil işte sağlam olsa bu foruma danışmam kendi usulümle hallederdim ama öğrenci adamız işte garibanız bir şekilde ödeyeceğiz...

teknik olarak araç kiralama şirketi değil ise, zaten burada bir vergi kaçırma durumu söz konusu, işte sana ilk iletimde dediğim gibi, bilir bir kişiye danışıp belkide hiç para vermeden sıyrılabilirsin.
  • Boş senet imzalatmak yasak diyorsunuzda bu adam senedin imzaladıgında boş oldugunu nasıl ispat edecek adam ben doldurdum bu adamda imzaladı der çıkar işin içinden. Yapabilecegin bişey yok anlaşma yoluna git kredi felan çek gerekirse 4000 lira taksitle bankaya ödersin ama şahısla ugraşılmaz istese o senetle seni içeri bile attırabilir. (Borcunu ödemedigin için)
  • izmirde rent a car işleten çoğu böyle bazıalrıda mafya hele ki alsancaktan sakın araç kiralamayın.
  • ben kararımı verdim bu parayı adama vericem senetimi alıcam yapacak birşey yok sanırım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ottoman_solider

Baktin cok zor bir durum var. Eger hic bir sozlesme vs vs yapmadiysan adam da seni kolay bulamayacak gibiyse 3000 e anlas. Koy beline bir 14 lu ama yalniz git. Ver namluya mermiyi ilk once ayaga kaldir ustunu kontrol et sonra kalorifer borusuna kelepcele bu tur kan emiciler genelde senetleri kasa da saklar. Actir kasayi al senetleri kac. Eger kasayi actirirsan elinde silahla kasada ki silahla canindan olabilirsin dikkat. Bunlarin alayi serefsiz cunku

Ne yaptın hacı abi fazla agır olmamışmı
  • gecmis olsun senet isi cok sakat adam herseyi yapabilir elindeki senetle.
  • Önce bir şekilde anlaşıp bir miktar para verip senedinizi geri alacaksınız.

Çevreniz güçlü olmadığına göre,
    İntikam soğuk yenen bir yemektir.
    Sonrasında maliyede bir tanıdık bulacaksınız, durumu anlatacaksınız. Onlar bir şekilde tepesine inerler.
    Bunu aralıklı tekrarlayarak adamın canını iyice sıkacaksınız.

İkinci yol,
    Bu adamın kiraladığı araçlarcgenelde dükkanın önünde durur.
    Bir sigortacı tanıdık bulacaksınız. Araç plakalarını ona vereceksiniz. O da araç plakalarından kaskolayan şirketi bulacak ve araçların rent a ar olark kullanıldığını bildirecek.
    Sigortacılar da ona sorun çıkartacak.

Hem sizin yaptğnızı bilmeyecek, sizin başınızı ağrıtmayacak
    Hem de canı yanacak.

Gitsn kendine legal bir iş kursun.

Bu da size ve çevrenizdekilere bir ders olur, bu kan emicilerden uzak durursunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hasan Paşa

quote:

Baktin cok zor bir durum var. Eger hic bir sozlesme vs vs yapmadiysan adam da seni kolay bulamayacak gibiyse 3000 e anlas. Koy beline bir 14 lu ama yalniz git. Ver namluya mermiyi ilk once ayaga kaldir ustunu kontrol et sonra kalorifer borusuna kelepcele bu tur kan emiciler genelde senetleri kasa da saklar. Actir kasayi al senetleri kac. Eger kasayi actirirsan elinde silahla kasada ki silahla canindan olabilirsin dikkat. Bunlarin alayi serefsiz cunku

Ne yaptın hacı abi fazla agır olmamışmı

İste cok okuyunca boyle oluyor bundan 5 yil once bir arkadas boyle arac kiralamis beni de karsi cikmama ragmen kefil etmis kiralamistik 3 gun 3 gece dua edip bu plani yapmistim. Hatta isi garanti etmek icin yine bir eleman daha acil yardim sibobu olarak disarda bekleyecekti. Cunku bunlar suru halinde yasayan cakal suruleri neyse ko sukur problemsiz senetleri geri almistik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ottoman_solider -- 4 Aralık 2011; 23:52:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bal974

Önce bir şekilde anlaşıp bir miktar para verip senedinizi geri alacaksınız.

Çevreniz güçlü olmadığına göre,
    İntikam soğuk yenen bir yemektir.
    Sonrasında maliyede bir tanıdık bulacaksınız, durumu anlatacaksınız. Onlar bir şekilde tepesine inerler.
    Bunu aralıklı tekrarlayarak adamın canını iyice sıkacaksınız.

İkinci yol,
    Bu adamın kiraladığı araçlarcgenelde dükkanın önünde durur.
    Bir sigortacı tanıdık bulacaksınız. Araç plakalarını ona vereceksiniz. O da araç plakalarından kaskolayan şirketi bulacak ve araçların rent a ar olark kullanıldığını bildirecek.
    Sigortacılar da ona sorun çıkartacak.

Hem sizin yaptğnızı bilmeyecek, sizin başınızı ağrıtmayacak
    Hem de canı yanacak.

Gitsn kendine legal bir iş kursun.

Bu da size ve çevrenizdekilere bir ders olur, bu kan emicilerden uzak durursunuz.

çok teşekkürler söyledikleriniz gayet mantıklı yarın gidip konuşucam bakalım çözüm yoluna gideceklermi gitmezlerse veririm parası neyse sonra alırım intikamımı...

• öğrenciysen arabayla ne işin var ...hiç mi düşünmedin kaza yaparım..yada biri bana çarpar...tanımadığın kişilerden araba kirala....kaza yap ...adamlar bulsun fırsatı dayasın borcu...yok param yok kimsen yok..arkadaş biraz düşünün yaw..ne biçim insanlarsınız....boş senede neden imza atıyorsun....fırsat buldumu hiç affetmezler...
  • quote:

Cok fazla film izlemeyin yan etki yapmış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araba kiralarım, arkadaşı da yaya bırakmam, havamı da atarım.

Al sana hava. Çek içine.
  • ya 4 bin'i vereceksin ,ki 4 bin bence makul bir rakam, ve hır gür olmayacak,

ya adama ver icraya al, param yok diyeceksin,

icra celbi gelecek,

itiraz edeceksin, böyle bir senede imza atmadım diyeceksin,

karşı tarafın elinde fatura belge vs olmadına göre,

sen de öğrenciysen ve eğer ticaretle uğraşmıyorsan aranızda ticari bir ilişki olamayacağından , adam da ben böyle böyle araba kiralıyorum veya tefecilik yapıyorum diyemeyeceğine göre icrayı geri çekecek ve konu kapanacak.

tabii seni uzunca bir süre tacize devam ederler o ayrı.
  • Kardeş olan olmuş artık yapacak bir şey yok.Adama git usta bu araba kaskolu mu kaskolu.Ben niye hasar parası vereyim? o zaman adam gibi kaskolatsaydın.10 günlük yattı parası vereyim helalleşelim de.
  • Bence 4000 Lira ödeyeceğinize bir avukata başvurun. Siz zaten 4000lirayı ödemeye razı olmuşsunuz . Belki bir çözüm vardır . 3-5 kuruş daha verip bi avukata durumu anlatın .
  • quote:

Orijinalden alıntı: dogancan355

selamlar izmirde oturuyorum yalovadan arkadaşım gelicekti haftasonu için gittim araba kiraladım.
    arabayı kiralarken boş senet imzalattılar...
    kiralama sözleşmesi imzalatmadılar...
    arabanın rent a car kaskosu yok şahıs kaskosu var...
    neyse araba ile kaza yaptım kaldırıma çıktım ön aks koptu tampon gitti ön cam çatladı ön teker jant kapağı lastik demiri gitti...
    rent a car ı aradım adam bana arabanın kaskosunun olduğunu polise arabanın rent a car olduğunu söylemememi söylersem sorun çıkacağını söylediler...
    bende polise araba bi arkadaşımın dedim ruhsatta yazan ismi söyledim...
    polis tutanak tuttu çekici ile arabayı yolladık servise ...
    aradan 1 hafta geçti araba hala başlanmamıştı tamire...
    bende kasko şirketini aradım onlarda bana bilirkişi(eksper)nin numarasını verdiler onu aradım...
    oda arabanın rent a car arabası olduğunu tespit ettiklerini bu sebeple kaskonun hasarı karşılamayacağını söylediler...
    rent a car sahibi bana arabanın hasarının 5.700 tl olduğunu sigortanın yarısını karşıladığını benim yattı parası ile beraber toplam 4000 lira verirsem olayın kapanacağını söyledi...

benim sorum şimdi benim 4000 lira verecek durumum yok bu saatten sonra bu işten alnımın akıyla çıkmak için ne yapabilirim?
    rent a car sahibinin yaptığı illegal imiş yeni farkettim bu durumla ilgili yasal bir işlem başlatırsam benim başım yanarmı?
    imzaladığım senet ile ne yapabilirler??senette fiyat yazmıyordu.
    boş senete fiyatı sonradann yazmak suç imiş bunuda yeni öğrendim...eğer ben dükkandan çıktıktan hemen sonra yazdılarsa rakamı bi şey elde edebilirlermi bu durumda??

kısacası yorumlarınızı ve yardımlarınızı bekliyorum sevgili dostlar hepinize teşekkür ederim....

geçmiş olsun dostum. son durum nedir ?

• Arkadaşım adam o elindeki senetle hiç bişey yapamaz. eksperle rent a carın anlaşması var senden para koparmaya çalışıyorlar. Arabanın tamir süresi 1 haftaysa 1 ayda yapıyorlar. Masrafın karşılanmayacağını söylüyorlar. Eğer masrafı kasko karşılamıyorsa bu senin hatan değil rent a carın hatası çünkü rent a car arabaları kaskolu olmak zorunda ve şirket üzerine olmak zorunda. Yalnız şöyle bişey var. Sigorta şirketleri rent a carın kaza yapması durumunda aracın ekper değeri üzerinden en az yüzde %2 (500tl) olmak üzere muafiyet parası alır.Bunun haricinde eğer kiralama sözleşmesi imzaladıysan ki imzalamadım diyosun masrafın yüzde %20-%30 arası değer kaybı parası alır bazı rent a carlar bide yatma parası var. bunların haricinde para alamaz. Sen sözleşme imzalamadığına göre sadece %2 muafiyet parası çıkar cebinden ki onuda rent a cara vermezsin direk kasko şirketiyle bağlantıya geçip ona ver. ve verdiğin para için fatura yada parayı teslim aldım yazısı al imzalı bir şekilde. Sen kaskoya o parayı ver sadece eğer adam seni sıkıştırmaya yada tehtit etmeye çalışırsa dava aç. Ama bak bu söylediklerim herhangibir sözleşme imzalamadığında geçerli. Aracın markası modeli ve yılı neydi acaba?

• üniversite 1. sınıfta arkadaşlar araba kiraladı ve araç ile ankara hipodrom civarında kaza yaptılar sakaryadan ankaraya at yarışına gitmişlerdi kırık kollar çatlak kemikler ve bir şahine kaza yüzünden bir şahin parası kadar vermeler . Aman aman
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.