Şimdi Ara

rent a car arabası ile kaza yaptım acill yardım lütfen!!! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
2
Favori
22.236
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dogancan355

bugün adam geldi yanıma rent a car sahibi belinde silah vardı ufak makinalılar varya onlardan

neyse bana paranın bir kısmını şimdi kalan kısmınıda taksitler halinde vermemi söyledi...

biraz tehditkar konuştu bende bunun üzerine polisi aradım

asayişden bir polis beni bekliyor olayla ilgili ifademi almak için

benim şimdi korktuğum tek şey bu adamı içeri alırlar sonra bu adam dışardaki bi adamına söyleyipte aileme ve bana zarar vermeye kalkışmaya cesaret edebilirmi??

Vay anasını
  • quote:

bugün adam geldi yanıma rent a car sahibi belinde silah vardı ufak makinalılar varya onlardan

neyse bana paranın bir kısmını şimdi kalan kısmınıda taksitler halinde vermemi söyledi...

benim şimdi korktuğum tek şey bu adamı içeri alırlar sonra bu adam dışardaki bi adamına söyleyipte aileme ve bana zarar vermeye kalkışmaya cesaret edebilirmi??

Zor bir durum polisi arasan bir dert aramasan bin dert.
    Bence eğer parayı vermeyi düşünüyorsan git ver parayı al seneti,o mafya bozuntusunuda Allah'a havale et çık git evine.
    Eğer polisi felan karıştırırsan inat edip bu sefer 4 bin lirayıda kabul etmez,senete çok daha büyük bir mebla yazıp icraya verebilir.
    Bu belindeki silaha fazla takılma senin için silahı takmamıştır beline,zaten onlar boş gezmez,bir kaç yorum önce yazmıştım zaten bunların ya direk yada dolaylı yollardan mafya ile kesin bağlantısı var.Normal sade bir vatandaş bunlar ile uğraşamaz.

• quote:

Edebilir. Sen polise olayı detaylı anlat onlar yardımcı olcaktir
  • Ailenin haberi var mı bu olanlardan?
  • bu parayı ödeyecek durumum olsa gider öderim zaten ve bu parayı ödeme taraftarı değilim zaten ödeyememde umarım polis işi çözer ama polise gitmeyede korkuyorum ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: BARKU

Ailenin haberi var mı bu olanlardan?

hayır yok olmasınıda istemiyorum olaylar çok büyürse onlarada söylerim...
  • quote:

quote:

Bence haber vermenin zamanı gelmişte geçiyor bile.
  • quote:

quote:

quote:

onlara haber veremem ya büyük bi güvensizlik olur...
  • quote:

bu parayı ödeyecek durumum olsa gider öderim zaten ve bu parayı ödeme taraftarı değilim zaten ödeyememde umarım polis işi çözer ama polise gitmeyede korkuyorum ya

Parayı ödeyemeyeceksen daha ne duruyorsun,tabi ki kalk git hemen polise.
    İlk önce polise git tüm olanları detaylı bir şekilde anlat can güvenliğinin olmadığını söyle.
    Hemen ardından savcılığa git mümkünse bizzat savcı ile görüş durumu aynen anlat,ve tehtid edildiğini,ailene bir şey yapmalarından korktuğunu,üzerine basarak söyle.
    Tanıdık bir polis,savcı,hakim varsa onuda devreye sokun.
  • ailemin güvenliği için önlem alırlarmıki
  • quote:

ailemin güvenliği için önlem alırlarmıki

Savcının takdirine kalmış,ilk önce o adamı ifadeye çağırır sonra eğer adamın bir şey yapabileceğini sezerse evinizin yakınlarına ekip verebilirler ortalık sakinleşene kadar.
    Bu arada hâlâ ailene haber vermemişsin güvensizlik olur diye,çok ama çok yanlış yapıyorsun.
    Bu senin tek başına altından kalkabileceğin bir durum değil,ailene hemen haber ver derim,aile büyükleri işin içine girerse tatlıya bağlanabilir konu.
  • çok haklısınız galiba önce polise gidip anlatıyorum sonrada aileme anlatıcam durumu...

bakalım neler olacak yardımlarınız için çokk teşekkürler...
  • quote:

ailemin güvenliği için önlem alırlarmıki

Öncelikle geçmiş olsun. Maalesef bazen bazı olayları yaşayarak öğreniyor ve ders alıyoruz. Olmuş bir cahillik, bu noktadan sonra dönüş yok. Yazılarını okuduğum kadarı ile bu konularda oldukça pasif bir insansın ve bu tip insanlar karşında dik bir duruş sergilemiyorsun. Bu da büyük bir olasılıkla, hayatta ki tecrubesizliğinden kaynaklanıyor.

Şimdi, senin yapacağın en mantıklı şey, aileni bu durumdan haberdar edip, olayı babana bildirmek olacaktır. Daha sonra babanla paşa paşa gidip rent a car ile görüşüp, orta yol bulacaksınız. Ailenin maddi durumunu bilemem fakat bir yerlerden borç harç bulunur diye tahmin ediyorum. Tabii ailenden bu durumu saklayıp kendini daha zor duruma sokmamanı tavsiye ederim. En mantıklısı bu olacak sanırım. Ben şahısları görmediğim için ancak bu kadar tavsiye verebiliyorum. Yani avukat tutarsın adamla uğraşırsın fakat onların seninle uğraşmayacakları ne mağlum değil mi? Sen dediğim gibi yap. Geçmiş olsun tekrardan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SonpoL -- 6 Aralık 2011; 16:45:36 >

• eh be kardeşim bu devirde boş senede imza mı atılır!

Çok açık olarak ifade ediyorum. g.tüne güveniyorsan adamı tehdit et.

Adamın yaptığı iş kanunsuz. Yasal olarak çok büyük sıkıntı yaşatırsın. Bunu yapabileceğini yüzüne açık açık net olark söyleyebilirsin.

Geri adım da atar. Atmak zorunda. Sonrasında da arkanı dayayabileceğin sağlam biri varsa sorun değil.

Ammaaa ben kendi halimde halim selim bi gencim böyle işlerden çekinirim diyosan parayı verirsin senedi alırsın olur biter...
  • geçmiş olsun. polise gitmen en iyisi bence
  • işler çığrından çıkmadan savcıya git durumu anlat
    detaylı olarak başka çare yok gibi zaten
  • Son durum nedir?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

onlara haber veremem ya büyük bi güvensizlik olur...

güvensizlik degil isgüzarlik ve sorumsuzluk olur.

• babanı yanına al mümkünse üstünüze bi tanede ses kaydedici koyun tehtit ederlerse diye.(elinde duran bi telefon bile olur ki olay büyürse bu ses kaydı senin tehtit edildiginin,aracın şahsi kaskolu oldugunun,adamların usülsüz iş yaptıgının kanıtıdır ki b.ka iyice batarsan bu senin çıkış yolun olacak) rente gidin orta yolu bulmaya çalışın, aracı sanayide kendiniz yaptırmayı teklif edin.sanayide ucuza kapatabilirsiniz.. bu arada adamlara boş senete imza attırdıklarını falanda söyletmeye çalışın.anlaşmaya çalışın.kimseyi tehtit etmeyin.adamları kıllandırmayın.adamlarsana taksitle öde demişler.bişeler yapmaya çalışın.lakin artık kendi kafana göre iş yapma annene babana birilerine söyle.. ne olayların çözüldügünü gördüm.ya tanıdık çıkarsa adam? ya birisi bi yerden çözüverirse olayı.. öle silah falan işleri boş işler.. aman deyim kan alırlar valla. bi kaç tanıdıgım var rent a car cı tavsiye etmem öyle durumları.
    allah yardımcın olsn şu saatte düşünebildiklerim bu kadar

• he ayrıca ne derlersede tamam demeyin ayrıca sizince çıkarlarınız olmalı çünkü onlarında açıkları var
    not: bi daha bırak boş seneti, bişeye imza atma
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.