Şimdi Ara

RENO CLİO ŞİKAYET REKORU KIRIYOR !!! (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
279
Cevap
1
Favori
35.283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cihanair

Kesinlikle reno ac gozluluk yapti bu araci piyasaya surerken

Acele etti sonucta bu oldu

Emin olun 30.000 km olmadan o araclari ici soyulur

quote:

Yaklaşık 3 ay önce Altuniza de detay Renault'tan sıfır aldığım Renault clio 4 aracım aldığım günden beri 90 model arabada olmayacak problemlerle karşılaşıyorum. Aracım şuan serviste garantiden yapılmak için bekliyor. Aracımın problemleri yolda giderken sürücü kapısı açılıyor (otobanda düşme tehlikesi atlattım ) , start stop arızalı arıza ışığı yanıyor esc kontrol ettirin yokuş kalkış kontrol ettirin yazıyor. Aracı aldığımdan beri araç durmuyor frenlerinde problem var , sol arka çamurluğum da boya hatası var debriyajı ara ara takılı kalıyor, direksiyon kutusu arızalı çıktı.

Bu nasıl iş ya

cihan haklısın bu soyulma işi hepsinde olmasada genelde var clio ve megane modellerinde özellikle kapı tutacakları ve bilgi ekranını üstü

• Belki bi geri çağırma olur Clio'lar için
  • bir çok araçta var bu şikayetler, ama son zaman da renaultun bu tavrı inanılmaz soğuttu beni markadan.
  • Reno: Sınıfı ne olursa olsun kalitesiz iç plastik-zayıf işçilik-Zayıf yol tutuş-Az yakan iyi giden araba.(dci)
  • Direksiyonu soyulmayan Reno yoktur az fanatiklik vardır.

25bin kmde Fluence aracımızın(iş yeri) içi bitmiş durumda.
  • 135 BİN km. deyim. İlk sahibiyim imzamda yazan arabanın ve 135 bin km. dir ben kullanıyorum. Direksiyon soyulması yoktur. Buyrunuz Ekim 2012'de çekilmiş iki fotoğraf. Sadece vites kolunda soyulma var o kadar. O da tutmaktan artık ve son bir yılda soyulmaya başladı.

RENO CLİO ŞİKAYET REKORU KIRIYOR !!! RENO CLİO ŞİKAYET REKORU KIRIYOR !!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CAD34 -- 24 Mayıs 2013; 8:34:11 >

• Konuya yorum atan arkadaşlar şunu unutmayın,renault daha önceki modellerinde de ciddi hatalar yaptı.
    Özellikle fluance modeli milletin burnundan getirdi,eğer clioya dikkat etmedilerse tam fiyasko olur.
    Kapının kendiliğinden açılması çok zor bir durum,direkt üretim hatasını akıllara getirir.
    Şu ana kadar etrafımdan 2 adet clio alındı,2si de memnun araçlarından.
    Ancak şikayet olursa direkt konu açarak bilgilendiririm sizleri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: met.nar

quote:

Orijinalden alıntı: BebeBiskuvisi

Her araba sorun çıkarır. Bazıları daha fazla.
    25bindeki dizel Fiesta'mın yazılımı sorunlu(bu Avrupa'nın en çok satılan modeli güya). Tam bir yazılım yapılamadı henüz. Yazılım güncelleyene kadar da kışları birkaç marşta çalışıyordu. Çalışınca rolantisi 0 civarlarındaydı. Ayrıca egsozdan duman atıyordu. Yazılımı güncelledik, çalışma problemi gitti, duman atma problemi hala var.
    Mazot kaçağı problemi çıkardı bir keresinde. PSA motoru dedim normal karşıladım o olayı da.
    Renault'un da hiçbir modeline güvenmem. Hakkaten çok şık gözüküyor ama her şey tasarım değil maalesef.

hocam dizel fiestalar için yazılım update'i geçen ay çıktı. Arkadaşın 2013 fiestaya araca uygulattık. yer: Almanya.

1.4 TDCI için mi? 2013 modellerde 1.5TDCI ve 1.6TDCI var bir tek.

• quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

Konuya yorum atan arkadaşlar şunu unutmayın,renault daha önceki modellerinde de ciddi hatalar yaptı.
    Özellikle fluance modeli milletin burnundan getirdi,eğer clioya dikkat etmedilerse tam fiyasko olur.
    Kapının kendiliğinden açılması çok zor bir durum,direkt üretim hatasını akıllara getirir.
    Şu ana kadar etrafımdan 2 adet clio alındı,2si de memnun araçlarından.
    Ancak şikayet olursa direkt konu açarak bilgilendiririm sizleri.

Bekleriz canimsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bundan 1 sene önce herhalde,

aracın argesınde calisan bir arkadasım "valla clioyu bence hemen almayin, biraz bekleyin henuz cozulemeyen kronik sıkıntıları var" demisti. ben de bunu konuda paylasmistim.

o zaman arabaya camur attigimi, sayfanin ciktisini aldigini soyleyip ertesi gun beni renault'a sikayet edecegini soyleyen, IP adresin elimde mahkemede renault'a anlatirsin bunu diyen, hatta renault call center'i arayip arabada oyle bir sorun olmadigini orada calisan hanim kıza teyit (!) ettiren bir arkadas ise millete "rahat rahat alin ben de alacagim" dedi ve sonra bir sebepten vazgecti..

bakin bugun de araba aceleye geldi demis.

boyle insanlar midemi bulandiriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CemUsUs -- 24 Mayıs 2013; 9:14:32 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her arabada olabilecek şikayetler o siteye bakarsak her araba için vardır, bunlara bakarak clionun sorunlu olduğunu söleyemeyiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CemUsUs

Bundan 1 sene önce herhalde,

aracın argesınde calisan bir arkadasım "valla clioyu bence hemen almayin, biraz bekleyin henuz cozulemeyen kronik sıkıntıları var" demisti. ben de bunu konuda paylasmistim.

o zaman arabaya camur attigimi, sayfanin ciktisini aldigini soyleyip ertesi gun beni renault'a sikayet edecegini soyleyen, IP adresin elimde mahkemede renault'a anlatirsin bunu diyen, hatta renault call center'i arayip arabada oyle bir sorun olmadigini orada calisan hanim kıza teyit (!) ettiren bir arkadas ise millete "rahat rahat alin ben de alacagim" dedi ve sonra bir sebepten vazgecti..

bakin bugun de araba aceleye geldi demis.

boyle insanlar midemi bulandiriyor.

Size laf söyleyenlerden biri bendim özür dilerim

Haklıymışsınız

• quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Kesinlikle reno ac gozluluk yapti bu araci piyasaya surerken

Acele etti sonucta bu oldu

Emin olun 30.000 km olmadan o araclari ici soyulur

quote:

Yaklaşık 3 ay önce Altuniza de detay Renault'tan sıfır aldığım Renault clio 4 aracım aldığım günden beri 90 model arabada olmayacak problemlerle karşılaşıyorum. Aracım şuan serviste garantiden yapılmak için bekliyor. Aracımın problemleri yolda giderken sürücü kapısı açılıyor (otobanda düşme tehlikesi atlattım ) , start stop arızalı arıza ışığı yanıyor esc kontrol ettirin yokuş kalkış kontrol ettirin yazıyor. Aracı aldığımdan beri araç durmuyor frenlerinde problem var , sol arka çamurluğum da boya hatası var debriyajı ara ara takılı kalıyor, direksiyon kutusu arızalı çıktı.

Bu nasıl iş ya

eğer otobanda arabamın kapısı açılsa ve ben ölüm tehlikesi atlatsam 0 araba verseler de dava açardım firmaya

• Ya gelişen teknolojiyle beraber araçlar çok fazla sıkıntı çıkarmaya başladı ya da bu şikayetim var internet sitesinde biraz üfürüyorlar. Bmw ile ilgilişikayetleri okudum geçenlerde akıl alır gibi değil. Adamın 2012 model sıfır aldığı araç adam içinde değilken ve araç çalışıyorken kapıları kilitlemiş adam servisi çağırmış onun için falan filan..

Ama ben arkadaş çevremde clio ile sıkıntılar duyuyorum sürekli ses problemı varmış. Sağında solundan ses geliyor diyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: panda34

Kapı açılıyosa dert mi yani emniyet kemeri takmıyormusunuz niye düşeceksiniz yola Bide otoyolda 130'la gidecek aracın kapısının kendiliğinden açılması akışkanlar dinamiğinin iflas ettiği andır heralde. Kapıyı o hızda isteyerek açmak için ayağınızla kapıyı ciddi anlamda tepiklemelisiniz arabanın diğer kapısına yaslanarak güç alıp, elle kolla ittirerek açılmaz.

arkadaşın dediği, söz konusu tartışmalara neden olan şikayetle en ilgili mesajın buraya sayfalarca yazan çeşitli marka fanları tarafından(renault-vw-diğer) görülmemesi, tabi ki şaşırtmadı.

forumda amaç üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek olup çıkmış.
    ya da son dönem siyaset modasına uyup asıl gündem maddesini bırakıp, konunun etrafında dönen polemiklere odaklanılıyor. daha zevkli geliyor galiba.

renonun ne mal olduğunu çok iyi biliyoruz zaten, her yıl açıklanan sorunsuzluk, arıza çıkartmama vs gibi listelerde yerini biliyoruz, clio'da da aynı durumun olmasına şaşırmayız ki bu da yeterli bir veri olmadan üzerine net yorum yapılamayacak bir konudur. önce bu problemlerin clioların yüzde kaçında ortaya çıktığının belirlenmesi, kabul edilebilir mi, bunun üstünde mi belirlenmesi gerekli, servis şikayetlere nasıl yaklaşıyor bu önemli.

bu şikayete gereken cevap ise yukarıda, inanmayana denemesi bedava

• Benden daha uzun suredir clio iv kullanan sayisi cok yoktur 2012 kasim ayindan beri kullaniyorum. Beni rahatsiz eden tek sorun kelebek camindaki plastik parcanin ruzgar sesi yapmasi onuda servis suan cozuyor parcam dahi geldi servise fakat bir turlu zaman bulup servise ugrayamadim.
    Her aracin ilk uretiminde sorunlar olabilir bunda cok anormal birsey yok fakat sikayetvar gibi sitelere bakip bu araba bozukmus demekde sacma oluyor.

• renault dan hep nefret ettim.

• şiakyetvar sitesine bakarak, bir marka veya modelin kalitesini değerlendirirsek iyi marka yoktur diyebiliriz. adı üstünde şiakyetvar sitesi, her markadan şikayet bulabilirsiniz.saçma bir konu olmuş.
  • milleti anlamak zor alırken hiç mi bakmadın hangi özelliğinin olup olmadığına
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.