Şimdi Ara

RENO CLİO ŞİKAYET REKORU KIRIYOR !!! (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
280
Cevap
1
Favori
35.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Aynı içerikte ve karşılığı olarak açılan aşağıdaki konu şikayet edildi ve tekrar "onay bekliyor" durumuna düşürüldü.

http://forum.donanimhaber.com/m_75799853/f_//tm.htm#75827535

Fakat aynı içerikli bu konu ise aynen devam ediyor.

Şimdi tekrar şikayet edeceğim.

Tarafsızlık var mı, yok mu görülsün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aydoğan*

bu çok iyiydi ama
  • http://forum.donanimhaber.com/m_75799853/f_//tm.htm#75827535

Yukarıda lingi verilen konuda tamamen şahsıma yönelik mesaj alıntısı. İlgili konu "onay" sürecinde olduğu için buraya

alıntıladım.

İlgili mesaj:

"Orijinalden alıntı: Anro

Aynı Konu dün '' CAD34 '' tarafından açıldı ve ettiğim şikayetle kapatıldı.

Şimdi sende aynı konuyu bilerekten açtın, sen forum kurallarını öğren çocuk gibi aynı konuları açarak kişiye yüklenmenin alemi yok.
    Dün gerekli cevabı verdim.

Çok net olarak anlaşılıyorki Dsg'si olmayan Dsg'si olandan daha fazla konu açıyor ve daha çok bilmiş yorumları yapıyor. Sen ne kadar büyük firmasın helal sana '' VolksWagen '' her durumun konu ve bitmek bilmeyen cevaplar ile dolu."

Cevabım.

1. Aynı konuyu ilk önce ben açtım. Okumadan, bilmeden sallama bilgilerle lütfen yorum yapma.

2. "Sen" diye hitap etmek ancak seviyenizi ortaya koyar. Burası sanal alem de olsa saygı ve nezaket kurallarına herkes uymalı.

3. Forum kurallarını en az sizin kadar ( bak sen demedim) biliyorum ve formu sevenler arasındayım.

4. Bu konu mu çocukça yoksa sizin bu konudaki tamamen şahsıma yönelik söylemleriniz mi?

5. Bu konuyu Cihan Bey'in anlayışına sığınarak açtım. Zaten kendisi de bana sil falan demedi. Yoksa anında silerdim.

Ama siz niye hep Cihan Bey'i ve VW'ni savunmaya geçiyorsunuz, anlaşılır gibi değil.

6. DSG'li aracı olmayanlar kimler? Bunu nasıl anlıyorsunuz? Yoksa sallama yorumlar mı?

7. AYNI TEPKİYİ BU KONU İÇİN DE VERİN. SİZİ TARAFSIZ İLAN EDELİM. Konu :

RENO CLİO ŞİKAYET REKORU KIRIYOR !!!

8. İki konu da "şikayetvar" alıntı. Birine tepki, birine ise prim ve destek.

• quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

Şikayetvar'da şikayet edilmeyen hiçbir şey yok.

Yüzlerce şikayet bulup, burada konusunu açmak mümkün.

OLAYA YANLI BAKIYORSUNUZ

şimdi liseliler bilmez ama söyleyelim. Ww de birzamanlar böyle kusurlu araba üretiyordu net yaygın değldi tabi ama dilden dile giderdi. Ahh o polo yok mu onun o bitmek blmeyen motor gürültüsü arka amortisör ve bilya dağıtma sorunları evet evet 98 model polo ve aynı sıkıntılar 2004 model poloda da gderiliemedi. Seatın ww motoruyla üretilen turbolu bütün motorları turbo valfinden problem veriyodu belkş forumda o konular vardır bakın . Toyota corolla hb kasa turbo dizellerde turbo patlatıyo du ki toyota en sorunsuzlardandı. Kul yapısı bozulur. Birde ab'de olmaz bunlar bize gelen yada burda yapılan araçlar adi yapılır bize 3.sınıf muamelesi yapılır devlette buna göz yumar 1987den beri isteyen olursa epostayla belge belge ispatlarım. Bz enayi yerine konmuş bir tüketim milletiyiz.
    Bizler avrupanın sömürgesiyiz.
    Milli araba mevzuhu da göz boyamaktan başka bişey değil. Hükümetle de sorunum yok ben hortumcuları sevmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: omerf

Benden daha uzun suredir clio iv kullanan sayisi cok yoktur 2012 kasim ayindan beri kullaniyorum. Beni rahatsiz eden tek sorun kelebek camindaki plastik parcanin ruzgar sesi yapmasi onuda servis suan cozuyor parcam dahi geldi servise fakat bir turlu zaman bulup servise ugrayamadim.
    Her aracin ilk uretiminde sorunlar olabilir bunda cok anormal birsey yok fakat sikayetvar gibi sitelere bakip bu araba bozukmus demekde sacma oluyor.

bahsettiğiniz ses nasıl bir ses? benim aracımda da 100'ün üzerinde seyrederken bir rüzgar sesi duyuyorum, ancak hemen önden geliyor. sizinki arkadan gelen farklı bir ses mi? yazdığınızı okuyunca nedense panikledim biraz :)
  • ben de ne güzel araba diyordum tarzına
  • quote:

Orijinalden alıntı: archerman11

quote:

Orijinalden alıntı: omerf

Benden daha uzun suredir clio iv kullanan sayisi cok yoktur 2012 kasim ayindan beri kullaniyorum. Beni rahatsiz eden tek sorun kelebek camindaki plastik parcanin ruzgar sesi yapmasi onuda servis suan cozuyor parcam dahi geldi servise fakat bir turlu zaman bulup servise ugrayamadim.
    Her aracin ilk uretiminde sorunlar olabilir bunda cok anormal birsey yok fakat sikayetvar gibi sitelere bakip bu araba bozukmus demekde sacma oluyor.

bahsettiğiniz ses nasıl bir ses? benim aracımda da 100'ün üzerinde seyrederken bir rüzgar sesi duyuyorum, ancak hemen önden geliyor. sizinki arkadan gelen farklı bir ses mi? yazdığınızı okuyunca nedense panikledim biraz :)

aynı sesten bahsediyorsunuz arkadaşın kelebek cam dediği ön kelebek cam kolaylıkla çözülüyor bu sorun.

• bir araç yeni kasası çıktı mı hemen almayacaksın.özellikle de fransızsa bebeklik hastalığı çok olur sürpriz birşey değil bence.şans işi biraz da.

• quote:

Debriyajı düzgün kullanmazsanız zaten baskı balata biter. Bunun protesto edilecek bir yanı yokki. Altınızdaki şey sonuçta tanrının ürettiği bir şey değil. İnsan yapımı mekanik bir alet. Siz bunu düzgün kullanmazsanız herhaldeki sıkıntılar olacaktır. 1600lirayı vermemek için bu tarz yöntemlere başvurmak bir tek bizim milletin düşüneceği bir şeydir herhalde. Her yokuşta debriyajı zorlar, her ışıkta ayak debriyajda bekler, sonra da baskı balata niye bitti diye merak eder bizim insanımız...

Edit: Bu aracı VW olduğu için savunmuyorum bu arada. Bazı insanlar hemen durumu bu şekilde anlamasın. Herhangi bir araçta da başınıza gelebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FirstClass -- 23 Ağustos 2013; 1:31:48 >

• Hahahahahahah. 135 bin km meselesine mi güleyim yoksa Aydoğana mı güleyim bilemedim, adam bluemotion donanımdan bahsedip trendline donanımını ortaya koyuyor Bu arada aracına güle güle bin çok hoş

• Bu tarz şikayetlerin tamamen misilleme olduğunu düşünüyorum artık.
  • otobanda otomatik açılan kapılar yeni clioda standart yeni clio merhaba arka koltuktakilere elveda
  • bu bir pazar yarışı sonuçta her arabayı markaya genellemek lazım b segmentinde diğer araçlara yetişebilmek için sadece artırılmış donanım ve biraz gösteriş sağlanarak piyasaya sunulmuş olan cliodan çok birşey beklememek lazım sonuçta sonuçta polonun bi önceki kasayla değişimine baktığımızda artan kaliteyi görmemek imkansız. Şimdi kim kalkıp renonun dci 130 motorouna en ufak bir laf söyleyebilir ki
  • quote:

allah allah benim araç 67 binde ben gelip bilmiyorum demekki üstünde 3 ncü baskı balata var demem ALLAH ALLAH

• Gerçekten yazmıyayım yazmıyayım dedim ama duramadım yine.Öncelikle kendi başımıza gelen ile başlıyorum caddy ler çıktıkdan sonra maxi miydi birşeydi uzun şase si çıktı ve şirketimize 2 adet aldık araç uzun yolda kullanılmıyordu şehir içi mal teslimatlarında kullanılıyordu gel gelelim 2 ay sonra araç yolun ortasında kalmış ve cekici ile servise goturuldu araç 2 aylıktı ve 8000km civarı hatırlıyorum km sini servis den bize direksiyon kutusunun arızalandığını söylediler ve 5 gün sonra alabilirsiniz dediler biz o aracı 17 gün sonra alabildik bu 1.İkincisi bu sefer diger arac 14.000km civarında mazot pompası nı patlattı ve buda bardağı taşırmıstı ikisinide 1 hafta içinde sattık çünkü normalde 4 araçlık şehir içi taşıma araçları hep 2 tane olarak devam etti neredeyse.Diğer 2 araç ise renault kangoo dizel periyodik bakımları dışında hiçbir sorun yaşatmadı bu bizim başımıza gelen sadece.Komşumuzun aracını yıkatırken çatır çatır krom kaplamaları söküldü benim arkadaşımın golf ü sürekli farlarına su alıyor ve elektrik arızası yaşıyor.Mazot pompası patlatan carevelle sahibi tanıdığımız dsg ve stronıc arızaları vs vs uzuyor gidiyor.

Bunuda neden yazıyorum vw severler renault a yuklenıyor yok ıste boyle soyle suan adamlar dızel motorda çığır açtılar neredeyse mercedes benz bile arge yapıcağına en güvenilir ortak olarak renault u goruyor dusunun alman bir şirket fransız bir şirket ile anlaşmaya varıyor başka alman üreticiler varken neyse.Dediğim üzere kozmetik sıkıntılar yaşanabilir bu her markanı başına gelebilir geliyorda ancak benim anlıyamadıgım vag grubu kullanıcı kıtlesın dıger markaları hor görme aşağılama oranlarının yuksek oldugu ve bunları gormek okumak insanı sıkıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: canakkaleli17

quote:

allah allah benim araç 67 binde ben gelip bilmiyorum demekki üstünde 3 ncü baskı balata var demem ALLAH ALLAH

Baskı-balata olayı tamamı ile kullanıcı ile ilgili....Çoğu kişi kırmızıda beklerken debriyajı basılı tutar.....Buda süreden yer.......
    reno 12 (110 bin)
    ford taunus(90 bin)
    opel vectra(11o bin) Kullandığım arabalar....Hiç birinde baskı balata değişmedi....

Şimdi civic var...Oda otomatik....

• quote:

Orijinalden alıntı: LiveForSpeed

quote:

yolda giderken sürücü kapısı açılıyor

Sürücüsünü atan araba mı olur ya nasıl bir hatadır bu ?

ben bunu çocukken görmüştüm
    karaşimşekteydi sanırım
    yolcu koltuğundakini fırlatıyordu şöförü fırlattığını görmedim ama yalan yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: expert****or

quote:

Orijinalden alıntı: canakkaleli17

quote:

Baskı-balata olayı tamamı ile kullanıcı ile ilgili....Çoğu kişi kırmızıda beklerken debriyajı basılı tutar.....Buda süreden yer.......
    reno 12 (110 bin)
    ford taunus(90 bin)
    opel vectra(11o bin) Kullandığım arabalar....Hiç birinde baskı balata değişmedi....

Şimdi civic var...Oda otomatik....

ama başkaları kronik sorun diyor 98 model corolla 130 binde sattık mahsallahi vardı baskinin

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.