Şimdi Ara

RENO 19 MODEL YARDIMI!!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
21.163
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1.6 sedan reno 19 europa sedan lpg li almayı ciddi ciddi kafaya koydum..birkaç tane sorum olcak..
    --tercihim nasıl .. iyi mi?

--bu 1.6 RT, RTE, RN, RNE, İE olarak ayrılıyor farkları neler..bi ilanda abs+2 airbag lisini bile okudum halbuki benim bildiğim hiçbirinde airbag yok en fazla tek airbag var..bu modeller nelere göre ayrılıyor yardımcı olursanız sevincem.

öneri ve ekstra ilave etceğiniz bişi varsa edin sevinirim..
    tesekkurler..

• bence tercihin iyi.klimalı olanı alize oluyo sanırsam.başka bişey bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: honda04

http://forum.donanimhaber.com/m_34249634/mpage_1/key_//tm.htm#34275757
    aynı konudan var

RT, RTE, RNE, İE gibi ayrımların nasıl yapıldığına dair msjı ilgili linkte bulamadım..
  • ARKADAŞIM RT - RN VE İE ARACIN ILK URETILMEYE BAŞLANDIĞI YILLARDA KULLANILIRDI ZAMANLA BU İFADELER YERINI RNE RTE VE ALİZE YE BIRAKTI... BENCE 19 ALMAYA KARAR VERMEKLE EN DOĞRU OLANI YAPMIŞSIN... 2000 - 2001 ALİZE RTE BULABİLİRSEN KESINLİKLE KAÇIRMADAN AL DERİM... BILDIĞIM KADARIYLA RTE VE RNE 1.6 8 VALVE VE ENJEKSİYONLU MOTORLARI İFADE EDİYO VE BUNLARA ILAVE OLARAK ALIZE YAZISI VARSA KLIMA VE SURUCU HAVA YASTIĞI OLDUĞUNU BELİRTİYO...BU ARAÇLARIN HİÇ BİRİNDE 2 HAVAYASTIĞI OLMADI... SAHİP OLDUĞU GÜÇ ( 90 BG ) ÜZERİNDE TAŞIDIĞI KASAYI ÇOK RAHAT HAREKET ETTİREBİLEN SAHIBINI YILLARCA KESINLIKLE PİŞMAN ETMEYEN ÇOK SAĞLAM, RENOYU RENO YAPAN Bİ MODELDİR... BABAM 1.4 MOTARA SAHIP OLANI 7 YIL KULLANDI SADECE AKUSU DEĞİŞTİ ARABA KESINLIKLE ÇOK SAĞLAM Bİ ARABA... YALNIZ ALDIĞIN ARACIN ENJEKSIYONLU OLMASINA DIKKAT ET...
  • RT modeli daha eski üretim olan modeldir. 1998 öncesi...
    RNA en düşük donanım ve 1.4 motorlu olanlardır. Hatta bazı RNA'larda siyah tampon vardır
    RNE ve RTE 1.6 8V Megane motorlu olan modellerdir. 945 kg kasa için 90hp 137 nm yeterlidir.
    RTE RNE'den daha daha donanımlıdır. Tam hatırlamıyorum ama küçük farklar vardı. Arka koltuklarda aydınlatma vs.
    Alize modelleri özel seridir. En donanımlı olanlar bunlardı. Havayastığı cd çalar klima gibi donanımları standarttı.
    Bularbilirseniz temiz ALİZE olmazsa RTE, RNE şeklinde bakabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: supremum

Benim de merak ettiğim bir soruydu, teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: supremum

RT modeli daha eski üretim olan modeldir. 1998 öncesi...
    RNA en düşük donanım ve 1.4 motorlu olanlardır. Hatta bazı RNA'larda siyah tampon vardır
    RNE ve RTE 1.6 8V Megane motorlu olan modellerdir. 945 kg kasa için 90hp 137 nm yeterlidir.
    RTE RNE'den daha daha donanımlıdır. Tam hatırlamıyorum ama küçük farklar vardı. Arka koltuklarda aydınlatma vs.
    Alize modelleri özel seridir. En donanımlı olanlar bunlardı. Havayastığı cd çalar klima gibi donanımları standarttı.
    Bularbilirseniz temiz ALİZE olmazsa RTE, RNE şeklinde bakabilirsiniz.

Çok güzeL açıklama tşkLer
  • SAYIN reyhan_grp
    "RN VE İE ARACIN ILK URETILMEYE BAŞLANDIĞI YILLARDA KULLANILIRDI ZAMANLA BU İFADELER YERINI RNE RTE VE ALİZE YE BIRAKTI... "
    DEMİŞSİN ama ilanlarda 2000 model ie ilanları görüyorum bunlar alizelre kıyasla nasıl..
    aydınlatıcı msjlarınız için ayrıca tesekkurler..
  • i INJECTION demek yani enjeksiyonlu e ELECTRONIC elektronik ateşleme ve hidrolik direksiyon demek
  • Bizde 1996 model Renault 19 1.6 RT var. Klima+hidrolik direksiyon+uzaktan kumanda 4 kapı ve bagaj otomatik açılır. (orjinal) araç karburatörlü ve 80 hp sanırsam. Fena araç deil ama yerinde olsam alizelerinden alırdım. En donadımlı onlar. LPG oldugundan çok iyi cok hesaplı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.