Şimdi Ara

Renault ve Mercedes'den yeni 1.3 litre turbo beslemeli benzinli motor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
0
Favori
4.303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: obsesoz

Aynen öyleymiş geçen bir arkadaşım söyledi. Fakat anlamadığım Mercedes sorunsuz diye biliyoruz duyuyoruz. Ama bizde bir megan 2 vardı bozulmadık yeri kalmadı. Okuyamama sebebimiz bu.

Onu da yanlış biliyorsun arıza istatistiklerinde en sorunsuz araçlar Mercedes değil Japon Araçlarıdır

Ayrıca sizin megane 2 deki Yaşadığınız sorunlar otomobil sektörünü bağlamıyor.

Münferit de olabilir başka sebeplerden de olabilir bu durum Reno motorları ya da Araçları sorunlu anlamına gelmiyor

Bende megane 4 var hiçbir sorun yaşamadım şimdi Kalkıp en sorunsuz araçlar Reno mu demem gerekiyor

Tekrar etmeme gerek var mı bilmiyorum ama Mercedes küçük hacimli motorları kendi Üretmek yerine Reno dan

Almayı tercih ediyor

Reno yeni bir firma değil 100 senedir otomobil üretiyor yeri gelir mercedesin yanına yazılır yeri gelir formula 1 de

Şampiyon araç üretir üzerine yazılır

Sen ve senin gibiler de güzel güzel okursunuz 👍

Yeniliklere ve bilgiye açık olman dileğiyle😀

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Şu reno yu küçümserler ama çoğu Mercedes arabada Renault motoru kullanıldığını bilmezler. Adı Mercedes sadece..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3 cc için senede 500₺ vericek çıkar mı

• Hala renault motoru dıyor, adamlar ortak gelıstırmısler anlamıyor musun okudugunu?

Ayrıca mercedes'ın kendı yukske hacımlı motorları var ama devlet sağolsun saçma sağan vergı sıstemı yuzunden kımse alamıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Float left Onur

Adama sorarlar;

Benzinli motor mu kaldı?

kalmaması ve yasaklanması gereken araç dizeldir. ticari araçlar hariç tüm araçlarda yasaklanmalı. emisyonu çok yüksek. yakında dünya elden gidince süper dizellerle gezersin artık:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa

Şu reno yu küçümserler ama çoğu Mercedes arabada Renault motoru kullanıldığını bilmezler. Adı Mercedes sadece..

sadece mercedesin fiyat odaklı cla serisi a serisi felan kullanıyor Renault motorunu. alt seviye yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kragen

3 cc için senede 500₺ vericek çıkar mı

1.3 motordan 140 ve 160 beygir alan tip var

Zaten bugüne kadar bu gücü 1.4 ya da 1.6 turbo llarda gördük

Herkes de 500 tl fazla vergiyi verdi

Edit : sen düşük mtv ödemek istiyorsan 1.3 multijet 95 beygir egea falan alabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akifsari -- 8 Aralık 2017; 21:16:37 >
  • 1303

• quote:

Orijinalden alıntı: MKVll

1303 ten sonrasını okumadım

Hehe ben de ayni yerde okumayi biraktim xd

• Silindir kapağını taşlayıp, hacmi 1300'den aşağı indirip, ruhsata işletip, alt dilime girmek mümkün müdür?

• quote:

Orijinalden alıntı: CoreXXX

quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa

Şu reno yu küçümserler ama çoğu Mercedes arabada Renault motoru kullanıldığını bilmezler. Adı Mercedes sadece..

sadece mercedesin fiyat odaklı cla serisi a serisi felan kullanıyor Renault motorunu. alt seviye yani

peki reno nun motor teknolojisini bmw den aldığını biliyor msunuz ?
  • akifsari A kullanıcısına yanıt
    Gerek yok 1.0 TSI 115 HP yetiyor ralli yapmıyoruz. Maalesef ekonomi ön plana çıkıyor ülkemizde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kragen

Gerek yok 1.0 TSI 115 HP yetiyor ralli yapmıyoruz. Maalesef ekonomi ön plana çıkıyor ülkemizde.

Ben de onu diyorum benzinli golf sonuçta benzinli

1.3 dizel egea tavsiye ederim 500 tl mtv den de kazandırır

Yakıt olarak da kazandırır

95 hp de gayet yeterli Dediğiniz gibi ralli yapmıyoruz

• ben bilmiyorum haberi ve kaynağını paylaşırsan sevinirim.
  • Asıl bitmesi gereken motor Dizeldir.Emisyonu fazla ve o motor sesini hiç sevmiyorum,traktör gibi çalışıyor.

• Dizel + SCR

• Bu motoru yeni A ve Cla da kullanabilir Mercedes

Böyle bir sürpriz bekliyorum

Yeni A nın iç dizaynı muhteşem

Dışı da güzel olursa ilk müşterisi ben olurum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • başlıkta 1.3'ü görünce sevindim. torku falan çok iyi. tce'deki sorunlar da olmazsa on numara motor diyecektim ki.
    1.3cc den büyükmüş. 1.3ü geçmişken honda gibi vag gibi 1.5 turbo yapsalarmış keşke.
    1.33 corollayı eleme sebeplerimden biriydi bu kıl payı üst vergi dilimine girme konusu.
    demek ki türkiyeye satma planları yok. zaten scenic de türkiyede pek satmıyor
  • Şunu 1299 cc yap Türkiye' de peynir ekmek gibi satılsın...

• quote:

Orijinalden alıntı: orcnd

başlıkta 1.3'ü görünce sevindim. torku falan çok iyi. tce'deki sorunlar da olmazsa on numara motor diyecektim ki.
    1.3cc den büyükmüş. 1.3ü geçmişken honda gibi vag gibi 1.5 turbo yapsalarmış keşke.
    1.33 corollayı eleme sebeplerimden biriydi bu kıl payı üst vergi dilimine girme konusu.
    demek ki türkiyeye satma planları yok. zaten scenic de türkiyede pek satmıyor

Bizim vergi sistemimize göre dünya Çapında hiçbir firma motor geliştirmiyor

Kaldı ki yeni motor düşük hacimden oldukça yüksek güçlere çıkıyor

Bu motor Corolla 1.33 gibi 90 beygir değil 160 beygire kadar çıkıyor

Yani ödediğin fazla mtv nin Fazlasıyla Hakk'ını veriyor

Motor sadece scenic için değil Reno nun diğer modellerinde de Kullanılacak

Mercedes a ve Cla için de ekonomi olarak fayda sağlayacak

Özellikle 140 beygir a serisi çok tercih edilecektir (Avrupa'da)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.