Şimdi Ara

Renault ve Mercedes'den yeni 1.3 litre turbo beslemeli benzinli motor

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
89
Cevap
0
Favori
3.882
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Renault ve Mercedes'den yeni 1.3 litre turbo beslemeli benzinli motor
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    16353 Mesaj
    |
    |

Orijinalden alıntı: mesuthaksoy

Bu motoru yeni A ve Cla da kullanabilir Mercedes

Böyle bir sürpriz bekliyorum

Yeni A nın iç dizaynı muhteşem

Dışı da güzel olursa ilk müşterisi ben olurum

Surpriz degil zaten olacak bisey.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: kadirirdem

Asıl bitmesi gereken motor Dizeldir.Emisyonu fazla ve o motor sesini hiç sevmiyorum,traktör gibi çalışıyor.

Aynen katılıyorum. Motorin aslında bir çeşit yağdır. O nedenle kirli bir yakıttır. Çevre ve insanlar için zararlıdır. Ekonomik olduğu için tercih ediliyor fakat durum böyle. Zaten avrupada uzun vadede yasaklama girişimleri başladı.

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    2430 Mesaj

tabiki corollanın 1.33 atmosferiği gibi değil.
    fakat aynı vergi diliminde vag'ın 1.5 tsi'ı ve hondanın 1.5 turbosu gibi rakipleri var.
    verdiği güç değerleri hacmine göre çok rekabetçi buradan sıkıştırma oranının yüksek olduğunu çıkarıyorum.
    sıkıştırma oranı ne kadar yüksek olursa üretim kalitesi yani maliyeti de o kadar yükselecektir.
    fiyat olarak da rekabetçi olması zor görünüyor.
    umarım yanıltır ve renonun baz donanımındaki 1.6 atmosferiklerin yerine geçer
    |
    |
    akifsari kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: dodomoco

Yeni bir utanc kaynagi yemin ediyorum tam bir utanc ya

Motoru siz mi dizayn ettiniz?
    |
    |
    MSI MPG X570 GAMING EDGE WIFI, AMD Ryzen 3700x, G.SKILL Trident Z Neo 64GB (4 x 16GB)DDR4 3600, iChiLL GeForce GTX 1080 Ti X3 Ultra, Corsair HX1200, Corsair Air 540,ST8000DM004 Seagate 8TB 5400RPM,WDC WD40EFRX WD RED 4 TB 5400 RPM,KXG50ZNV256G NVMe TOSHIBA 256 GB,KINGSTON SA2000M8500G NVMe 500 GB,2x ST1000DM003 1 TB 7200 RPM, SteelSeries RIVAL 100, Logitech G230, Samsung 28 UE590D, AOC Q3279VWF, Roccat ISKU Keyboard--Bilgisayar 2--
    Asrock X570 Taichi, AMD Ryzen 3700x, Corsair Vengeance LPX 64 GB 3600 MHZ RAM, MSI GeForce GTX1080 ARMOR 8GB OC, EVGA SuperNOVA 1300 G2 80 GOLD, Corsair Graphite 780T,ST8000DM005 Seagate 8TB 7200RPM,WDC WD40EFRX WD RED 4 TB 5400 RPM,ADATA SX6000PNP 256 GB,KINGSTON SA2000M8500G NVMe 500 GB, Logitech G700s, Logitech G230, MSI Optix AG32C, Logitech G910 Orion Spectrum
  • Binbaşı
    1966 Mesaj
    1.3 motordan 160 bg. hass.... hemde benzinli ohhhşş. mıngşşş.
    motorların küçülmesi gerektiğini düşünüyorum. co 2 emisyonlarıda
    düşüyor.
  • Yarbay
    4082 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: akifsari

quote:

Orijinalden alıntı: orcnd

başlıkta 1.3'ü görünce sevindim. torku falan çok iyi. tce'deki sorunlar da olmazsa on numara motor diyecektim ki.
    1.3cc den büyükmüş. 1.3ü geçmişken honda gibi vag gibi 1.5 turbo yapsalarmış keşke.
    1.33 corollayı eleme sebeplerimden biriydi bu kıl payı üst vergi dilimine girme konusu.
    demek ki türkiyeye satma planları yok. zaten scenic de türkiyede pek satmıyor

Bizim vergi sistemimize göre dünya Çapında hiçbir firma motor geliştirmiyor

Kaldı ki yeni motor düşük hacimden oldukça yüksek güçlere çıkıyor

Bu motor Corolla 1.33 gibi 90 beygir değil 160 beygire kadar çıkıyor

Yani ödediğin fazla mtv nin Fazlasıyla Hakk'ını veriyor

Motor sadece scenic için değil Reno nun diğer modellerinde de Kullanılacak

Mercedes a ve Cla için de ekonomi olarak fayda sağlayacak

Özellikle 140 beygir a serisi çok tercih edilecektir (Avrupa'da)

şimdi sana soru. örnek olarak ford 1.5 scti 180 beygir turbolu aracı mı seçersin yoksa aynı vergi dilimindeki bu konudaki 1,3 140 beygir motoru mu?

insanların yakınması şu; genelde 1.6 1.5 diye yazılır ama 1597 1498 gibi değerlere sahiptirler. belliki hacim ile vergi belirleyen tek ülke değiliz. yapmışken neden buna dikkat etmezsin.
    |
    |
    [ MSI GeForce RTX 2060 VENTUS XS 6G GDDR6 192Bit DX12 ] [ AMD Ryzen™5 3600 Soket AM4 4.2GHz 35MB 65W 7nm ] [ MSI B450 GAMING PLUS MAX AM4 AMD Ryzen™ DDR4 4133MHz ] [ CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance Kırmızı DDR4 3200MHz CL16 Dual Kit ] [ Kingston 500GB A2000 Serisi NVMe M.2 SSD (Okuma 2200MB / Yazma 2000MB) ] [ Kingston 240GB HyperX Fury 3D Serisi Sata 3.0 ] [ XIGMATEK ASGARD 382 PURE BLACK EDITION 650W MidT ATX SİYAH ] [ MONITOR: LG 34UM580 21:9 IPS ]https://www.flickr.com/photos/161705755@N05/

• Yarbay
    4082 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mamlamoz

Ben kendi 1.4 aracıma bile 1.6 vergisi öderken kendimi enayi gibi hissediyorum adamlar 3 cc için fazladan biton mtv ödeyecek ben sırf bu yüzden o motor hacimli aracı almam

*Keşke mtv aralığı cc başına olsa mesela cc başı 50 kuruş. 2 bin motor yılda Bin tl verir 1.400 cc 700 tl verir gayette adil olur.

keşke araçların beygirine yada eksoz emisyonuna göre mtv alınsa. 1.3 mazda rx8 inin ödediği mtv ye bak ürettiği güç 2,5 cc motora eşit. 1,8 hybrid Toyotalar atkinson motora sahip ürettiği güç 100 hp ama aracın gerçek lt si 1,4. ödediği mtv boru gibi. acayip dengesizlik var sistemde
    |
    |
    [ MSI GeForce RTX 2060 VENTUS XS 6G GDDR6 192Bit DX12 ] [ AMD Ryzen™5 3600 Soket AM4 4.2GHz 35MB 65W 7nm ] [ MSI B450 GAMING PLUS MAX AM4 AMD Ryzen™ DDR4 4133MHz ] [ CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance Kırmızı DDR4 3200MHz CL16 Dual Kit ] [ Kingston 500GB A2000 Serisi NVMe M.2 SSD (Okuma 2200MB / Yazma 2000MB) ] [ Kingston 240GB HyperX Fury 3D Serisi Sata 3.0 ] [ XIGMATEK ASGARD 382 PURE BLACK EDITION 650W MidT ATX SİYAH ] [ MONITOR: LG 34UM580 21:9 IPS ]https://www.flickr.com/photos/161705755@N05/

• Yüzbaşı
    569 Mesaj
    Tutar inşallah bizde alırız. Az yakması dileğiyle

|
    |
    KAYSERİ
  • Yüzbaşı
    570 Mesaj

Sen niye bu kadar kasıyorsun arkadaş. Bu malumatfuruşlukla marsa ulaşman dileğiyle sana bunları sormadığımı hatırlatmak isterim. Ayrıca benim söylemediğim sözlere bile söylemişim gibi cevap vermen de enteresan. Nasıl bir konuşma anlatma ihtiyacı içindesin anlamadım. Sanki sen Mercedes in Renault un motorlarında pay sahibisin de biz okurken sen katkı sunmuş gibi bir halin var. Neyse ben habere yorum yaptım sana da öylesini tavsiye ederim.

|
    |
    akifsari kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1191 Mesaj
    Aynen öyle.

Henüz bu başlığa "mercedes e serisinden başlar" cılar gelmemiş

• Yüzbaşı
    258 Mesaj
    Bu tip haberler hiç ilgi çekmiyor. Benzin ve dizel yakıtla çalışan motorları artık bir kenara bırakmalı. Ne bileyim: Azotla çalışan, su ile çalışan, hidrojen ile çalışan yeni nesil motor haberlerini bekliyoruz.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    258 Mesaj

Doğru söze ne denir.

|
    |
    orcnd kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

> > < <
  • Yarbay
    17372 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: the flying dutchman

Aynen öyle.

Henüz bu başlığa "mercedes e serisinden başlar" cılar gelmemiş

son e sersi bile bozdu yorumlara göre

arabanın üstü s, alt kısmı c diyor otopark.com

anlayacağın o eskidendi artık mercedes = S klasse
    |
    |

> > < <
  • Yüzbaşı
    718 Mesaj
    Mercedes s classtan başlarsa bu firma batmış demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tica -- 9 Aralık 2017; 21:33:55 >
    |
    |

Esktra olarak ben motorun çalışma sesini ve gürültüsünü sevmiyorum resmen traktör misali çalışıyor çoğu motor,Benzinli araba candır.
    |
    |
    tuago kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Deprem etkisi hala geçmedi.
    |
    |
    ogameci kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4772 Mesaj
    Arkadaş sanki Renault, Mercedes mühendisleri bir araya gelecekler, koskoca Dünya pazarı içinde ufacık kalan Türkiye pazarının saçma sapan vergi kıstasına göre motor dizayn edecekler.

Ne içiyorsanız foruma da ısmarlayın.
    |
    |
Reklamlar
bankalar.org
SEO
Canlı Tv izle
Sohbet
Media Sözlük
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,719
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.