Şimdi Ara

Renault ve Mercedes'den yeni 1.3 litre turbo beslemeli benzinli motor (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
0
Favori
4.303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

https://forum.donanimhaber.com/renault-ve-daimler-ortakligindan-yeni-1-3-turbo-benzinli-motor--130264331#130264356

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesuthaksoy

Bu motoru yeni A ve Cla da kullanabilir Mercedes

Böyle bir sürpriz bekliyorum

Yeni A nın iç dizaynı muhteşem

Dışı da güzel olursa ilk müşterisi ben olurum

Surpriz degil zaten olacak bisey.

• quote:

Orijinalden alıntı: kadirirdem

Asıl bitmesi gereken motor Dizeldir.Emisyonu fazla ve o motor sesini hiç sevmiyorum,traktör gibi çalışıyor.

Aynen katılıyorum. Motorin aslında bir çeşit yağdır. O nedenle kirli bir yakıttır. Çevre ve insanlar için zararlıdır. Ekonomik olduğu için tercih ediliyor fakat durum böyle. Zaten avrupada uzun vadede yasaklama girişimleri başladı.
  • Neden ki? Bi türlü dikiş tutmayan 1.4-1.5 hacimli TSI serisi ile aynı vergi diliminde ve daha fazla güç/tork üretme kapasitesine sahip bir ünite.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • akifsari A kullanıcısına yanıt
    tabiki corollanın 1.33 atmosferiği gibi değil.
    fakat aynı vergi diliminde vag'ın 1.5 tsi'ı ve hondanın 1.5 turbosu gibi rakipleri var.
    verdiği güç değerleri hacmine göre çok rekabetçi buradan sıkıştırma oranının yüksek olduğunu çıkarıyorum.
    sıkıştırma oranı ne kadar yüksek olursa üretim kalitesi yani maliyeti de o kadar yükselecektir.
    fiyat olarak da rekabetçi olması zor görünüyor.
    umarım yanıltır ve renonun baz donanımındaki 1.6 atmosferiklerin yerine geçer
  • quote:

Orijinalden alıntı: dodomoco

Yeni bir utanc kaynagi yemin ediyorum tam bir utanc ya

Motoru siz mi dizayn ettiniz?
  • 1.3 motordan 160 bg. hass.... hemde benzinli ohhhşş. mıngşşş.
    motorların küçülmesi gerektiğini düşünüyorum. co 2 emisyonlarıda
    düşüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: akifsari

quote:

Orijinalden alıntı: orcnd

başlıkta 1.3'ü görünce sevindim. torku falan çok iyi. tce'deki sorunlar da olmazsa on numara motor diyecektim ki.
    1.3cc den büyükmüş. 1.3ü geçmişken honda gibi vag gibi 1.5 turbo yapsalarmış keşke.
    1.33 corollayı eleme sebeplerimden biriydi bu kıl payı üst vergi dilimine girme konusu.
    demek ki türkiyeye satma planları yok. zaten scenic de türkiyede pek satmıyor

Bizim vergi sistemimize göre dünya Çapında hiçbir firma motor geliştirmiyor

Kaldı ki yeni motor düşük hacimden oldukça yüksek güçlere çıkıyor

Bu motor Corolla 1.33 gibi 90 beygir değil 160 beygire kadar çıkıyor

Yani ödediğin fazla mtv nin Fazlasıyla Hakk'ını veriyor

Motor sadece scenic için değil Reno nun diğer modellerinde de Kullanılacak

Mercedes a ve Cla için de ekonomi olarak fayda sağlayacak

Özellikle 140 beygir a serisi çok tercih edilecektir (Avrupa'da)

şimdi sana soru. örnek olarak ford 1.5 scti 180 beygir turbolu aracı mı seçersin yoksa aynı vergi dilimindeki bu konudaki 1,3 140 beygir motoru mu?

insanların yakınması şu; genelde 1.6 1.5 diye yazılır ama 1597 1498 gibi değerlere sahiptirler. belliki hacim ile vergi belirleyen tek ülke değiliz. yapmışken neden buna dikkat etmezsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: mamlamoz

Ben kendi 1.4 aracıma bile 1.6 vergisi öderken kendimi enayi gibi hissediyorum adamlar 3 cc için fazladan biton mtv ödeyecek ben sırf bu yüzden o motor hacimli aracı almam

*Keşke mtv aralığı cc başına olsa mesela cc başı 50 kuruş. 2 bin motor yılda Bin tl verir 1.400 cc 700 tl verir gayette adil olur.

keşke araçların beygirine yada eksoz emisyonuna göre mtv alınsa. 1.3 mazda rx8 inin ödediği mtv ye bak ürettiği güç 2,5 cc motora eşit. 1,8 hybrid Toyotalar atkinson motora sahip ürettiği güç 100 hp ama aracın gerçek lt si 1,4. ödediği mtv boru gibi. acayip dengesizlik var sistemde

• Tutar inşallah bizde alırız. Az yakması dileğiyle

• akifsari A kullanıcısına yanıt
    Sen niye bu kadar kasıyorsun arkadaş. Bu malumatfuruşlukla marsa ulaşman dileğiyle sana bunları sormadığımı hatırlatmak isterim. Ayrıca benim söylemediğim sözlere bile söylemişim gibi cevap vermen de enteresan. Nasıl bir konuşma anlatma ihtiyacı içindesin anlamadım. Sanki sen Mercedes in Renault un motorlarında pay sahibisin de biz okurken sen katkı sunmuş gibi bir halin var. Neyse ben habere yorum yaptım sana da öylesini tavsiye ederim.

• Aynen öyle.

Henüz bu başlığa "mercedes e serisinden başlar" cılar gelmemiş

• Bu tip haberler hiç ilgi çekmiyor. Benzin ve dizel yakıtla çalışan motorları artık bir kenara bırakmalı. Ne bileyim: Azotla çalışan, su ile çalışan, hidrojen ile çalışan yeni nesil motor haberlerini bekliyoruz.

• orcnd kullanıcısına yanıt
    Doğru söze ne denir.

• 2001'de ötv yi koyanlar bizi bu hale getirdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: the flying dutchman

Aynen öyle.

Henüz bu başlığa "mercedes e serisinden başlar" cılar gelmemiş

son e sersi bile bozdu yorumlara göre

arabanın üstü s, alt kısmı c diyor otopark.com

anlayacağın o eskidendi artık mercedes = S klasse
  • Mercedes s classtan başlarsa bu firma batmış demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tica -- 9 Aralık 2017; 21:33:55 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • tuago T kullanıcısına yanıt
    Esktra olarak ben motorun çalışma sesini ve gürültüsünü sevmiyorum resmen traktör misali çalışıyor çoğu motor,Benzinli araba candır.
  • ogameci kullanıcısına yanıt
    Deprem etkisi hala geçmedi.

• Arkadaş sanki Renault, Mercedes mühendisleri bir araya gelecekler, koskoca Dünya pazarı içinde ufacık kalan Türkiye pazarının saçma sapan vergi kıstasına göre motor dizayn edecekler.

Ne içiyorsanız foruma da ısmarlayın.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.