Şimdi Ara

Renault Orijinal yedek Parçaları ve sahteleri

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
16.853
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Türkiye malum bildiğiniz ülke. etraf çakal kaynıyor.

Benim otomotiv sektörü ile alakam , aracın bakımından bakımına oluyor.

Yine malum bakım zamanı parça araştırması usta bakması felan derken , yine kafa allak bullak.

Aracımda orjinal Renault Yakıt filtresi var model no :7701062190

Serviste KDV dahil 85 TL %15 iskonto = 72,25 TL ..

Sanayide Renault orijinal parça sattıklarını iddia eden ( kanıtlanmadığı için ) bazı parçacılar var

adama gidiyorum fiyatı direkt 55 TL diyor.

Anlıyorum bu adamlar bu malı iskontolu alıp uygun fiyata veriyor olabilir ama . Çakma Çinden bire bir aynı görünümde filtre dolaşma ihtimalı epey fazla

yani adam çinliden 15 TL ye alsa al sana temizinden 40 TL kar ...

denetleyen yok çakan yok.

Bu çakma mallar dışardan anlaşılır mı ? şimdi kime güvenecem ben , Güvenmek için illaki kazık mı yemem lazım ? ( servisten alarak )

Olayın benim için daha vahimi Triger seti ve Alternatör seti almam lazım

Triger seti serviste 180 TL , orijinal dedikleri dışarda sattıkları 120 TL den başlıyor

keza Alternatör kayışı set fiyatı için servis 190 TL fiyat çekiyor.. içinde ne var bilmiyorum ama bildiğim kayış ve gergi bilyası ise

orijinal kayış 22 TL bilyanın orijinalini bilmiyorum ama tahminin 20-50 tl arası da odur.

piyasa durumu hakkında aydınlatacak arkadaş varsa sevinirim.

orijinal renault parçaları nasıl anlarız ?

saygılar

• Selamlar... Benim birader Rusya'da araba parçacısının yanında çalışıyor. Orjinal, yan sanayi ve çıkma üzerine çalışıyorlar. İsterseniz, sizin istediğiniz parçaların orjinal fiyatlarını size gönderebilirim. Ama bana liste vermeniz lazım ve parça kodları varsa mümkünse parça kodlarını... Kendi sitesi ; Rusya Yedek Parça
  • Çok doğru söylüyorsunuz. Şöyle düşünebilirsiniz. Bir Tofaş Doğan arabanız var. Bir parçası bozuldu ve parçacıya gittiniz ve fiyatını sordunuz. Orjinal mi diye sorun kesinlikle orjinal olduğunu söyleyecektir. Ama nerdeeee ? İnanın hepsi yan sanayi ürünler. Zaten orjinalinin Türkiye'de o fiyata olmayacağı belli. Buradaki zihniyet parça birebir aynı ise orjinaldir Bu durum diğer araçlarda da aynı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxlboy

Türkiye malum bildiğiniz ülke. etraf çakal kaynıyor.

Benim otomotiv sektörü ile alakam , aracın bakımından bakımına oluyor.

Yine malum bakım zamanı parça araştırması usta bakması felan derken , yine kafa allak bullak.

Aracımda orjinal Renault Yakıt filtresi var model no :7701062190

Serviste KDV dahil 85 TL %15 iskonto = 72,25 TL ..

Sanayide Renault orijinal parça sattıklarını iddia eden ( kanıtlanmadığı için ) bazı parçacılar var

adama gidiyorum fiyatı direkt 55 TL diyor.

Anlıyorum bu adamlar bu malı iskontolu alıp uygun fiyata veriyor olabilir ama . Çakma Çinden bire bir aynı görünümde filtre dolaşma ihtimalı epey fazla

yani adam çinliden 15 TL ye alsa al sana temizinden 40 TL kar ...

denetleyen yok çakan yok.

Bu çakma mallar dışardan anlaşılır mı ? şimdi kime güvenecem ben , Güvenmek için illaki kazık mı yemem lazım ? ( servisten alarak )

Olayın benim için daha vahimi Triger seti ve Alternatör seti almam lazım

Triger seti serviste 180 TL , orijinal dedikleri dışarda sattıkları 120 TL den başlıyor

keza Alternatör kayışı set fiyatı için servis 190 TL fiyat çekiyor.. içinde ne var bilmiyorum ama bildiğim kayış ve gergi bilyası ise

orijinal kayış 22 TL bilyanın orijinalini bilmiyorum ama tahminin 20-50 tl arası da odur.

piyasa durumu hakkında aydınlatacak arkadaş varsa sevinirim.

orijinal renault parçaları nasıl anlarız ?

saygılar

Aynen ben de symbol 1.5 dci trigger ve alternatör seti değiştireceğim. Servis trigger setine 200 tl diyor. Dışarıdaki parçacılar da orjinal dedikleri ürünü 160 tan satıyor. Bu parçaların orjinal olduklarını anlayabileceğimiz bir yol yok mu. Varsa bir bilirkişi, fikrine ihtiyacım var....

• aklinazarar A kullanıcısına yanıt
    tecrübemi aktarayım

Renault servise bastırırsan %15 iskontoyu hemen yapabiliyorlar, bazı kampanya dönemşerinde %25 kadar çıkabilir.

Dışarıda çakalla uğraşacağın servisten faturalı almanı tavsiye ederim.

Adamlara güvenebilsem 5 tl kar için bile onlardan alırım ama bu işin şakası yok..
  • Türkiye her konuda olduğu gibi bu konudada sınıfta kalıyor. Vatandaş kendi başının çaresine bakmak zorunda kalıyor.
  • sitemizi ziyaret ettiniz mi? sadece renault üzerine çalışıyoruz İNTERNETTEKİ EN UCUZ PARÇALAR BURDAwww.parsotoyedek.com kargo+güven+kalite+UCUZLUK
  • reno clio 2001 model 1.4 16V aracım gösterge paneli değişmesi gerekiyormuş kilometre saati çalışmıyor...
    Bu parçanın fiyatı nedir
    Çıkma olur,2. el olur farketmez yeter ki fiyatı uygun olsun
  • Bende renault kangoo 2008 comfort var buna 2014 renault kangoo direksiyon simidi takılabilir mi yardımcı olursanız sevinirim iyi günler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2013 fluence 1.5 EDC aracımda daha önceden Tan otomotivin kendi sitesi renaulttoptancisi.com dan filtre seti almıştım.

https://urun.n11.com/oem-yedek-parca/megane-iii-15-dci-10000-km-periyodik-bakim-malzemeleri-P149793230

Bu filtreleri takmadan renault yetkili servisine götürüp gösterdiğimde orijinal olduğunu teyit ettiler.

Ancak emmoğlumun kendisinin aldığı ve orijinal olduğundan çok ısrar ettiği için görme amaçlı bende sipariş ettim (emmoğlu Ankara'da ben İstanbul'dayım)

Ben İstanbulda yetkili otomotiv bayisinde çalışıyorum yani sektörün içinde olduğum için az çok piyasayı bildiğimden sırf ısrar ve kendi gözümle görmek için sipariş verdim.

https://urun.n11.com/oem-yedek-parca/orjinal-renault-mais-fluence-15-dci-filtre-bakim-seti-2010-2016-P144868127

Bu fzrulman satıcısı ilanda orj. demesine rağmen malesef setin içerisinde sadece en ucuz mal olan yağ filtresi orjinal diğerleri çakma.
    Hele karbonlu dediği poleni bi görseniz direkt çöpe attım o kadar yani rezil.

Ambalajlarına bakarsanız zaten dış kabı iyi taklit ama etiket patates baskısı gibi.
    Hava filtresinde dağılmayı engelleyen şerit tutucu yok, altındaki sünger çekince komple geliyor, felan demem o ki uzak durun.

Renault Orijinal yedek Parçaları ve sahteleri
     Renault Orijinal yedek Parçaları ve sahteleri Renault Orijinal yedek Parçaları ve sahteleri

• quote:

Orijinalden alıntı: sabitkale

2013 fluence 1.5 EDC aracımda daha önceden Tan otomotivin kendi sitesi renaulttoptancisi.com dan filtre seti almıştım.

https://urun.n11.com/oem-yedek-parca/megane-iii-15-dci-10000-km-periyodik-bakim-malzemeleri-P149793230

Bu filtreleri takmadan renault yetkili servisine götürüp gösterdiğimde orijinal olduğunu teyit ettiler.

Ancak emmoğlumun kendisinin aldığı ve orijinal olduğundan çok ısrar ettiği için görme amaçlı bende sipariş ettim (emmoğlu Ankara'da ben İstanbul'dayım)

Ben İstanbulda yetkili otomotiv bayisinde çalışıyorum yani sektörün içinde olduğum için az çok piyasayı bildiğimden sırf ısrar ve kendi gözümle görmek için sipariş verdim.

https://urun.n11.com/oem-yedek-parca/orjinal-renault-mais-fluence-15-dci-filtre-bakim-seti-2010-2016-P144868127

Bu fzrulman satıcısı ilanda orj. demesine rağmen malesef setin içerisinde sadece en ucuz mal olan yağ filtresi orjinal diğerleri çakma.
    Hele karbonlu dediği poleni bi görseniz direkt çöpe attım o kadar yani rezil.

Ambalajlarına bakarsanız zaten dış kabı iyi taklit ama etiket patates baskısı gibi.
    Hava filtresinde dağılmayı engelleyen şerit tutucu yok, altındaki sünger çekince komple geliyor, felan demem o ki uzak durun.

...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akustik34 -- 20 Mayıs 2021; 13:24:56 >

• Akustik34 kullanıcısına yanıt

Merhaba,

evet tan oto - renaulttoptancısı adlı firma oldukça kurumsal, ciddi ve ahlaklı çalışan bir firma bugüne kadar ne şahsıma nede tavsiye ettiğim insanların aldıkları hiçbir yedek parçada orijinallik ve başka bir sorun ile karşılaşmadık.

Bu firma kadar kurumsal olmasada 2. alternatif olarak akbay renault ankara firmasından da alışveriş yapıyoruz.

fiyatı tan oto ya göre biraz daha ucuz olduğu için tercih edilebiliyor, bu firmadan da bir kez hava filtresi orj mais slovakia üretimi olmasına dikkat edin dediğimiz için olsa gerek evet slovak malı orj hava filtresi gönderdiler ama benzinli araçlar için olan süngersiz tip göndermişlerdi, iade edip değitirdiler tabii ama zaman kaybı oldu sadece.

akbayda işler daha yoğun olduğu için karışma yanlışlık olabiliyor ama tan oto da böyle şeylerin olma olasılığı çok düşük.

Bu sayfada işinize yarayabilir

https://forum.donanimhaber.com/renault-fluence-sevenleri-ve-kullanicilari-grubu--36032666-654

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sabitkale -- 20 Mayıs 2021; 12:57:2 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sabitkale

Merhaba,

evet tan oto - renaulttoptancısı adlı firma oldukça kurumsal, ciddi ve ahlaklı çalışan bir firma bugüne kadar ne şahsıma nede tavsiye ettiğim insanların aldıkları hiçbir yedek parçada orijinallik ve başka bir sorun ile karşılaşmadık.

Bu firma kadar kurumsal olmasada 2. alternatif olarak akbay renault ankara firmasından da alışveriş yapıyoruz.

fiyatı tan oto ya göre biraz daha ucuz olduğu için tercih edilebiliyor, bu firmadan da bir kez hava filtresi orj mais slovakia üretimi olmasına dikkat edin dediğimiz için olsa gerek evet slovak malı orj hava filtresi gönderdiler ama benzinli araçlar için olan süngersiz tip göndermişlerdi, iade edip değitirdiler tabii ama zaman kaybı oldu sadece.

akbayda işler daha yoğun olduğu için karışma yanlışlık olabiliyor ama tan oto da böyle şeylerin olma olasılığı çok düşük.

Bu sayfada işinize yarayabilir

https://forum.donanimhaber.com/renault-fluence-sevenleri-ve-kullanicilari-grubu--36032666-654

...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akustik34 -- 23 Mayıs 2021; 20:40:51 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.