Şimdi Ara

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü] (1932. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
39.608
Cevap
155
Favori
3.256.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19301931193219331934
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    33.000km deki aracınızın 4.yıl dolduğu için triger setini değiştirttiniz mi bilmiyorum. Aynı durumdayım araç 39.000km de 6.yılı dolacak, triger değiştirmeyi düşünmüyorum. Bakım için gerekli parçaları n11 den aldım, tüm filtreleri ( yakıt filtresi dahil tamamı orijinal renault ) ve orijinal yağı 200 tl yi bulmuyor. Sanayide bir özel servise değiştirteceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the engine -- 3 Haziran 2017; 17:23:57 >
  • the engine kullanıcısına yanıt
    6. yılda aynı kayışı kullanmak riskli, 5 yıla kadar idare eder ancak 5 yıldan sonra kayışın hammaddesini oluşturan kauçuk özelliğini kaybeder ve çatlamaya başlar. Bir an önce değiştirmenizi tavsiye ederim.
  • ARroWCoLT kullanıcısına yanıt
    https://www.youtube.com/watch?v=9_2MBH98j8c

Km dolmadan sadece yıl doldu diye değişimi fuzuli buluyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: the engine

https://www.youtube.com/watch?v=9_2MBH98j8c

Km dolmadan sadece yıl doldu diye değişimi fuzuli buluyorum.

5-6 sene düşük kilometreli kayış için iyidir, 8 seneyi bekleyip riske girme, o video daki kayışın durumu pek öyle sıfır gibi değil, tam zamanında değişmiş. Yüksek torklu dizel motorda yüke bindiğinde esnekliğini kaybetmiş kayışın ne zaman kopacağı hiç belli olmaz. Bende 4 yılda değiştirmedim ancak 5. yılda değiştirmeyi düşünüyorum. Not: Bu tip kayışlar rafta dururken bile eskir, alırken lastik gibi imalat tarihine dikkat etmek gerekir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tyler Durden

Arkadaşlar 2011 privilage donanım Megane 3 almış bulunmaktayız, fakat bu araçta tam olarak hangi donanımların bulunduğunu bilmiyorum, bir listesi var mı acaba?

merhaba,
    km
    boya, kaza
    ve fiyat bilgisi paylasabilir misiniz sakincasi yoksa ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • deneme tahtasi kullanıcısına yanıt
    187 binde,
    kaza değişen yok ufak tefek lokal boyalar var 1-2 parça avuç içi kadar
    fiyat olarak 41bin tl ye anlaştık sunroof hariç full, cyclone medya sistemi de var.

• Pathfinder1 P kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hocam
  • Radyosunda sıkıntı yaşayan var mı acaba? Bizim radyo arada sırada takılı kalıyor,şarkı listesinde atlamalar yapıyor ve bazı yolculuklarımızda karışık modunda aynı şarkı çalıyor. Radyo sürümü 3.0.0.27

Birde sigorta kutusunda 1-2 adet sigorta eksik. Mesela radyonun sigortası yok ama radyo çalışıyor. İç dikiz aynası sigortası yok. Seyir yardım sisteminin sigortası yok. Normalde çakmak girişinin 15A olması gerekirken 10A takılı. Kapaktaki yedek sigortalarda yok.
     RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cangunner -- 5 Haziran 2017; 20:7:6 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 2012 - 2014 arası Megane 3 HB otomatik araçlarda en dolu paket ICON mu? yoksa GT-Line mı?

Icon donanımında far yıkama xenon far varken GT-Line'da yok, ayrıca geçenlerde sattığımız sport tourer privilege'da navigasyon vardı ve orta konsol da joystick vardı.

Icon donanımda navigasyon olan modeller gördüm ama ortada joystick yoktu sonradan takılmış anlamına mı geliyor? bir kaç ilanda da kumanda gördüm.

Donanım, yakıt olarak çok güzel araçlar. Sport tourer'dan sonra alfa ile arasında kaldım. Güzel donanım uygun fiyat ile tekrar alabilirim.
  • s. a arkadaşlar

ikinci el megane bakıyorum. fiyatlar konusunda fikir edinmem gerek.

2010 model Megane Dynamique paket 100bin km civarında olan Fransız üretimlerin temizlerine en fazla ne kadar vermek lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: kent290lf

2012 - 2014 arası Megane 3 HB otomatik araçlarda en dolu paket ICON mu? yoksa GT-Line mı?

Icon donanımında far yıkama xenon far varken GT-Line'da yok, ayrıca geçenlerde sattığımız sport tourer privilege'da navigasyon vardı ve orta konsol da joystick vardı.

Icon donanımda navigasyon olan modeller gördüm ama ortada joystick yoktu sonradan takılmış anlamına mı geliyor? bir kaç ilanda da kumanda gördüm.

Donanım, yakıt olarak çok güzel araçlar. Sport tourer'dan sonra alfa ile arasında kaldım. Güzel donanım uygun fiyat ile tekrar alabilirim.

en dolu paket her zaman Gt line donanımı olmuştur.

Bir de megane larda standart paket donanımlarına ek paketler satın alınabildiğinden kafa karışıklığına sebep olabiliyor. yalnız "Icon donanımında far yıkama xenon far varken GT-Line'da yok," bu bana biraz mantıksız geldi tampom değişmiş olabilir mi diye düşündüm şahsen?

• quote:

Orijinalden alıntı: SpyWar

s. a arkadaşlar

ikinci el megane bakıyorum. fiyatlar konusunda fikir edinmem gerek.

2010 model Megane Dynamique paket 100bin km civarında olan Fransız üretimlerin temizlerine en fazla ne kadar vermek lazım.

piyasa az çok bellidir malum sitede. dikkat etmeniz gereken kısım ise alacak olduğunuz aracın kronikleşmiş bir sorununun olmamasıdır. şahsi görüşüm araç sahibinden araç satın almak, aracı kuruluşlardan değil.
  • must82 M kullanıcısına yanıt
    En dolu paket Privilege/Dinamique yeni adıyla Icon modelleridir. GT Line spor şasi özel bir seri, donanım olarak Icon ve Privilege lara yakın ancak modele göre bazı donanımlar eksik olabiliyor. Örneğin benim bildiğim Sport Tourer GT line larda arka koltuk klima ızgaralarını koymamışlar.
  • must82 M kullanıcısına yanıt
    en az 10 tane ilan gezdim bütün icon donanımlarda xenon far ve far yıkama var. 1,2 tane araçta görsem tampon değişip makyajlandı derdim ama öyle bi durum yok.
    Privilege, icon en dolu olan modelleriymiş sonradan öğrendim. Gt-Line görsel olarak dolu gri ayna kapakları 270km kadran özel koltuk vs.
  • 2011 model 100binde 1.5 edc megane 3 privilage 52600tl vererek aldım. kazası yok 1 parça değişen 2 parça boya var. 4 tane sıfır lastik aldım sadece kullanmaya tadını çıkarmaya başladım. sizce nasıl çok mu vermişimm
  • peyzaaj P kullanıcısına yanıt
    ayrıca tamamen yetkili servis bakımlı ve sunroof ve navigasyonlu olan ekstralı privilage
  • peyzaaj P kullanıcısına yanıt
    Aracınız hayırlı olsun.

Aynı aracı tavan, navi ve xenon dahil 53.900 e almıştık 2011 de ne güzel hiç değer kaybetmemiş

Güncel piyasasını bilmiyorum fakat güzel araba aldınız. Güle güle kullanın.

Benim araç da 125k falan oldu maşaallah anahtar değmedi mekanik aksama. Tek sıkıntı edc 1 den 2 ye ağır işleyen trafikte silkeliyor. 6 sene oldu daha alışamadım hala şanzımanı elime alacakmışım gibi geliyor

Herkesin kandili mübarek olsun.

• nucleus85 kullanıcısına yanıt
    teşekkürler sağolun...şimdilik araç gayet konforlu ve rahat. biraz bakım yapıpbej renkli vites topuzu ve el freninin derisini boyadım.yeni model bej terletmez kilimden attım koltuklara
  • Arkadaşlar merhaba. Sizce şu araç nasıl? Alınır mı? Tecrübelerinizden faydalanmak isterim:
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-sahibinden-cok-temiz-acil-30.000-km-hatasiz-fuul-447936050/detay/

Şimdiden teşekkürler...
  • 
Sayfa: önceki 19301931193219331934
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.