Şimdi Ara

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü] (1933. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
39.608
Cevap
155
Favori
3.256.178
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19311932193319341935
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar. Ben de ikinci el dizel otomatik megane 3 almayı düşünüyorum. Üst sınırım 60.000 TL. Maksimum km olarak veya donanım olarak öneriniz ne olur?

Herkese iyi bayramlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alfazeki A kullanıcısına yanıt
    2014 touch plus modeli 60kyı geçmemiş alabilirsin bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: peyzaaj

2014 touch plus modeli 60kyı geçmemiş alabilirsin bence

Teşekkürler 👍

• Arkadaşlar sizin araçlarda da oluyor mu yoksa sadece bana özgü bir şey mi merak ettim birkaç bişi yazmak istiyorum.

Aracım 2015 edc touch plus, ancak radyo tuneri zayıf gibi geldi bana. önceki arabamda (şehir merkezinde yani aynı mekanlarda) radyo frekansını hiç kaybetmezken bunda birden frekans kaybediyor.? ben tunerin zayıflığına yoruyorum, sizde de aynı durum söz konusu mu?

ikincisi ise sürücü ve yolcu güneşlik aynalarının kenarlarına bir dikkat edin aynı durum sizde de var mı? fotoğrafı ekliyorum. aracın garantisi devam ettiği için bunu garantiden yaptırmayı hedefliyorum.
     RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü]

• quote:

Orijinalden alıntı: peyzaaj

teşekkürler sağolun...şimdilik araç gayet konforlu ve rahat. biraz bakım yapıpbej renkli vites topuzu ve el freninin derisini boyadım.yeni model bej terletmez kilimden attım koltuklara

özellikle güneşli yaz aylarında edc nin vites topuzu ile kenarındaki nikelaj baya bir göz alıyor bununla ilgili herhangi bir uygulama yapan var mı güneşi yansıtmaması için. ne bileyim carbon görünümlü kaplama falan???
  • must82 M kullanıcısına yanıt
    Ayna olayıyla hiç karşılaşmadım. Tuner içinde ancak amvlerin -2nci katında çekme sorunu oluyor. Ama tıkırtı ses olarak soldan ve dashboard olarak biraz rahatsızım. Özellikle yokuş aşağı inerken böyle araba hafif yoldan dolayı titrer ya gaza basmazsın. Ö haldeyken bi metal tıkırtısı var sanki. Kulağım gidip geliyo. Bu tarz şeyleri bilen varsa çok teşekkür ederim.

• Merbalar

Bende 21.06.2017'de 2011 privilege beyaz (cam tavansız ve navigasyonsuz) sahibi oldum. Bu modelde karttan cam açma kapama yok heralde
  • quote:

Orijinalden alıntı: srdr_52

Merbalar

Bende 21.06.2017'de 2011 privilege beyaz (cam tavansız ve navigasyonsuz) sahibi oldum. Bu modelde karttan cam açma kapama yok heralde

Kapatma olması lazım süper kilitleme diye geçiyor. KArttaki kitleme tuşuna ard arda 2 kere basınca açık camlar kapatılıyordu...
  • srdr_52 S kullanıcısına yanıt
    Maalesef ne cam acma ne de kapama aracinizda yok.

2012 den itibaren makyajla birlikte bazi dinanimlarda bu ozellik geldi

• Aynen olmuyor. İlginç olan anahtarsız araba çalışıyor kapılar otomatik kilitleniyor gibi üst özellikler varken bunu niye yapmamışlar. Herhalde icat olmamıştı. Arkadışımın 2012 corsasında bile var hemde tam donanım paketi bile değil.
  • Park esnasinda duvara sikistirdim boya az çizildi onu orjinal rötuş boyası ile hallettim ancak iki tane avuç içi kadar ezik oluştu düzeltmek için biraz uğraştım ama olmuyor çokta gözüme batıyor aracımda başka biryerinde birşey yoktu o yüzden çok canımı sıktı
    https://i.hizliresim.com/VMMRrj.jpg
    https://i.hizliresim.com/qWWnpV.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sharkemre -- 9 Temmuz 2017; 11:44:59 >

• sharkemre kullanıcısına yanıt
    boyasız göcük duzeltme ile hallolur
  • scada kullanıcısına yanıt
    ortalama ne kadara yaparlar dostum ?
  • sharkemre kullanıcısına yanıt
    250-300
  • scada kullanıcısına yanıt
    çok abartı bir fiyatmış sanki komple çamurluk boyanacak 300 liraya değecek birşey değil bence bir müddet böyle idare ederim yada şu çektiriciler var silikonla yapışan onlardan alıp kendim deneyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: srdr_52

Merbalar

Aracı alırken bakımının yıl sebebiyle geldiğini biliyordum. Ancak almadan önce servis sorgulamısında tüm bakımlarını serviste yapıldığını söylediler ilave olarak trigerinin yıl sebebiyle değişmesi gerektiğini söylediler. Bunları bilerek aracı aldım. Araya bayram girmesi sebebiyle vs ancak yarına randevu alabildim. Bakımları serviste yapıldığından %20-25 arası indirim uygulayacaklar. Nelerin değişeceğini tam olarak usta baktığında söyleyecekler. Herhalde 1500 tl den aşağı tutmayacak. Bakım sonrası nelerin değiştiğini ve kaç lira tuttuğunu açıklayacağım.
    ilk arabam olması sebebiyle, km'si az ve servis bakım sürekliliği bozulmasın diye yetkili serviste bakım yaptırayım dedim.

• Arkadaşlar ben de 2014 model 1.5 dCi EDC joy alma arifesindeyim. Lastik ebadı 195/65/15 galiba, keşke R16 olsaydı 😔 Bursa'da (beşevler küçük sanayi'de) özel servis önerisi olan varmı?

• Merhabalar bende bi megane 3 alarak aranıza katılmak istiyorum bi tane buldum 2012 ıcon 110 luk ekran ve suunroof yok 30000 de hatasız fiyat 59 750 yazılmış sizce normal mi fiyat kac olursa alınabılır

• quote:

Orijinalden alıntı: 20dejavu10

Merhabalar bende bi megane 3 alarak aranıza katılmak istiyorum bi tane buldum 2012 ıcon 110 luk ekran ve suunroof yok 30000 de hatasız fiyat 59 750 yazılmış sizce normal mi fiyat kac olursa alınabılır

Otomatik mi

• Aracı bugün aldım.Faturada yapılan tutarları yazıyorum, fatura yazıcıdan çok okunaklı çıkmadığı için fotoğrafını atsamda okunmaz. Fatura da karışık olarak verilmiş kendimce gruplara ayırdım.

Tüm tutarlar KDV DAHİLDİR.

BAKIM OLARAK YAPILANLAR.
    1- Karter tapa contası..............3,56
    2-Komple mazot filtresi............144,00
    3-Hava filtresi.........................62,40
    4-Polen filtresi........................81,70
    5-Motor yağı..........................192,20
    6-Yağ filtesi............................20,90

Triger seti ve su pompası
    1-Egzantrik kayış kiti............. 267,20
    2- Alt. kayış+Gergi K9K..........302,20
    3-Su pompası........................257,00
    4-Antifiriz..............................107,00
    5-Krank kasnağı.....................459,00
    6-Krank civatası.....................29,00

İlave
    1- Motrio cam suyu (250ml)....3,50
    2- Fren temizleyici (500ml).....14,00

İşçilik toplamı........................623,00

Yukarıdaki tutarlar indirimsiz liste fiyatıdır.

Kampanya kapsamında parçaların çoğunda ve işçilikte %25 antifiriz ve su pompasında % 20 indirimle 1950,00 ödedim.. İndirimsiz (2568,54)

Krank kasnağı nereden çıktı anlamadım, neden bu kadar pahalı. Bu gibi parçaların motorla ilgili kodları varmış zamanı geldiğinde bunlarında listeye bakarak söylüyorlar değişmesi gerekiyormuş.
    Biraz pişmanlık var gibi. 1500 lira gibi bekliyordum bu fiyat biraz canımı sıktı ama sağlık olsun

• 
Sayfa: önceki 19311932193319341935
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.