Şimdi Ara

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü] (1931. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
39.609
Cevap
155
Favori
3.255.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19291930193119321933
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Gelmiş geçmiş olsun hocam. Allah bundan başka bir şey vermesin inşallah.

Cana gelmesin mala gelsin deriz ama malda canın yoncasıdır deriz. Allah beterinden saklasın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KİPEK

Merhaba iyi akşamlar.
    Arkadaşlar 2017 şubat ayında 2013 model Megane 3 hb 1.6 otomatik vites araç almıştım.Benzin fiyatları yüksek olduğu için lpg taktırdım ve 3 ay sorunsuz kullanıyordum.Ta ki geçen hafta kaza yapana kadar.Kaza fotosunu ekliyorum.Bana çarpan araç da Daihatdu Terios.Acaba tamir ettirip kullanmak mantıklı mıdır?Bana fikir verirseniz memnun olurum.İyi akşamlar hepinize.

Geçmiş olsun, aracın sol tarafı komple hasarlı, kapılar ve çamurluk değişecek gibi görünüyor. Bu aracı satarken çok zorlanırsınız ve değer kaybı yüksek olur. Sigorta ne diyor? Aracı pert ediyor mu? Etmezse ve suç karşı tarafta ise mutlaka değer kaybı davası açın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolfien -- 8 Mayıs 2017; 7:55:6 >
  • Çok teşekkür ederim sağ olun.Bu gün kaza raporunu aldık.Araca çarpma şeklinde bakarak %50-50 vermişler kusuru.Halbuki araç 150-200 metre arkamızda yanan kırmızı ışığı son anda teğet geçmiş bende bu aracın çok hızlı geldiğini fark edip yola çıkmaya devam etmeyip durmuştum.Yani kaza olmasın derken kazazede oldum.Bulunduğumuz caddenin iki tarafı da okul olmasından dolayı hız tabelası 30 gösteriyor. Terios a hızlı olduğundan dolayı kusur yazılmış sadece.bana da yolda seyir edene öncelik vermemişim diye kusur yazmışlar.
    Sigorta ile yarın görüşeceğim.Aracın direklerinde sorun yok.İki kapı,çamurluklar arka tekerin jantı değişecek. Orijinal parça hesabı sanırım çok yüksek olacak.çıkma parça mı taktırayım bilemiyorum.11 aylık bebeğimiz olduğu için araç lazım.Satarsak değer kaybı çok olacak.Yaptırıp kullanmaya devam edeceğiz gibi görünüyor.
  • KİPEK K kullanıcısına yanıt
    geçmiş olsun.

eğer bu kusur oranlarında sigorta şirketleri anlaştı ise haklılığınıza da güveniyorsanız şirketlerin üzerinde bir üst komisyon var ona itiraz edebilirsiniz. Yok eğer onlar anlaşamayıp kusur oranlarını zaten komisyon verdi ise itiraz hakkınız yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nucleus85 -- 9 Mayıs 2017; 0:28:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tyler Durden

arkadaşlar merhaba, 2010-2011-2012 civarı megane 3 almayı düşünüyoruz, 1.5dci 6 vites manuel olan modelden almayı planlıyoruz kısmetse. bu aracı önerir misiniz? kronik sorunları sıkıntıları var mı? alırken kesin bakın diyeceğiniz bir yeri var mıdır?

teşekkürler

arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim aracı almaya yakınız
  • Tyler Durden kullanıcısına yanıt
    imkanın varsa dolu donanım versıyonları seç ..... motor bakımları duzgun yapılmıssa senı uzmez ama yınede servıs yada motor ustasına gostermeyı ıhmal etme bence tek sorun iç trim aksamdan gelen sesler
  • quote:

quote:

arkadaşlar merhaba, 2010-2011-2012 civarı megane 3 almayı düşünüyoruz, 1.5dci 6 vites manuel olan modelden almayı planlıyoruz kısmetse. bu aracı önerir misiniz? kronik sorunları sıkıntıları var mı? alırken kesin bakın diyeceğiniz bir yeri var mıdır?

teşekkürler

arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim aracı almaya yakınız

Ben olsam HB Megane yerine Sport Tourer alırdım. Hem daha geniş arka koltuklar, hem daha geniş bagaj var. İthal olduğu için kalite ve sürüş dinamikleri olarak da daha iyi. Ayrıca her ne kadar zevkler göreceli de olsa bence tasarım olarak da çok daha güzel bir araç. 6 yıl, 100.000 km kullandım; hiç bir arıza ile karşılaşmadım. Fakat sağından solundan tıkırtı geliyordu...

• wolfien W kullanıcısına yanıt
    hocam öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. biz de megane st modeline baktık beğendik fakat fiyatlar almış başını gitmiş neredeyse arabanın ilk çıkış fiyatına satmaya çalışıyorlar. sanırım çift sunroof cam tavan ve dijital klimalı privilege donanımlısının temizini bulursak almaya çalışacağız.
  • Selamlar.
    Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.Kusur oranlarını trafik belirledi hocam.Bu yüzden sigorta şirketlerinin anlaşmış olması mümkün değil sanırım.Artık expert raporunu bekliyoruz.çok şükür ki canımıza bir şey olmadı diyeceğiz artık.
    Hepinize iyi akşamlar.Daha güzel konularda görüşmek dileğiyle sağlıcakla kalın.
  • Arkadaşlar,

Bakım zamanım geldi, Renault'un kendi servisi ağır bakıma girmeniz gerekli, her 4 senede bir veya 80.000 km de yapılıyor dedi.
    1376 TL fiyat verdi. İzmir'deyim. Benim araç 33.500 km ' de. 4. sene bakımım. ( Megane Icon Dizel 1.5 Manuel )

Fiyat nasıl sizce ? Kendi servisinde mi yaptırayım ? Yoksa dışarıda sanayi de falan mı yaptırsam ?
    Bir de başka neye dikkat etmem lazım ? Bilgi/akıl verirseniz sevinirim. Tesekkurler.

Trigger Kayışı
    yağ filtresi
    alternatör kayışı
    egzantrik kayışı
    polen filtresi
    hava filtresi
    motor contaları vs..
    gibi şeyler değiştirlecek dedi..
  • [escobar] kullanıcısına yanıt
    İyice araştırıp iyi bir özel servis bulun ve dışarıda yaptırın derim. Garantisi bitmiş araç için servise bence gerek yok. Bu motor da özel bakıma ihtiyaç duyan bir motor değil , yıllardır üretimde olan ve parçası ve ustası bol bir motor.Rahatlıkla iyi bir usta bulup yaptırabilirsiniz.Bir çok özel servis yaptıkları bakımın garantisini dahi veriyor artık. Hatta siz dışarıdan parçaları alıp ustaya sadece işçilik ücreti vererek bakımı yaptırabilirsiniz.Dikkat etmeniz gereken aracın şasi numarasına göre parçalarını tedarik etmek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fottili -- 16 Mayıs 2017; 2:35:26 >
  • quote:

hocam öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. biz de megane st modeline baktık beğendik fakat fiyatlar almış başını gitmiş neredeyse arabanın ilk çıkış fiyatına satmaya çalışıyorlar. sanırım çift sunroof cam tavan ve dijital klimalı privilege donanımlısının temizini bulursak almaya çalışacağız.

Rica ederim, şimdiden hayırlı olsun. ST çok yerinde bir tercih olur.
  • [escobar] kullanıcısına yanıt
    istanbulda orjınal parca ıle trıger degısımı ıcın ozel servıs 650 tl fıyat verırken aynı ıslem ıcın servıs 830 tl fıyat verdı ben servısı tercıh ederım

trıger+alternator kayıs setı orjınal renault yedek parca
  • Arkadaşlar megane 3 kalorifer fan motoru 3 ve 4 üncü kademede ses yapıyor. Kalorifer motorunun yerini buldum. Tam navigasyonun alt tarafında. Sağda ve solda birer tane pervane görünüyor. Sağda torpidoyu sökünce baya bir yaklaştım. Sol taraftan el dahi neredeyse girmiyor. Ancak bu kalorifer fan motoru nasıl sökülür. Bulunduğum yerdeki ustalar göğsün sökülmesi gerektiğini söylüyorlar. Ancak banada sanki pedallar ve direksiyon kolonu söküldükten sonra sanki ulaşılacakmış gibi geliyor. Bilgisi olan arkadaş varmı?

• Merhaba arkadaşlar, 2011 model megane kullanıcısyım. LAstik ebatlarını 205/60/16 dan 205/55/16 ya değiştiren kullanıcılar var mı? Eğer varsa göstergede ki sapmayı önlemek için servise gidip bilgisayar ile aracın lastik bilgisini değiştiren oldu mu?
  • Merhabalar megane 3 alma arefesindeyim kısmetse bugün almak için görmye gideceğim.Ancak hiç araştırma fırsatım olmadı. Daha önce defalarca yazılmıştır eminim ama 2012 modelde privilage ile dynamique paketleri arasındaki farkı kısaca anlatabilir misiniz? Araç 2012 megane 3 1.5 dci edc dynamique paket

• ygb kullanıcısına yanıt
    Donanım olarak aynılar, döşeme rengi olarak Privilege bej, Dynamique siyah.
  • ARroWCoLT kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam cevap için

• Merhaba yeni Megane yakıt tüketimi nasil alanlar memnun musunuz şehiriçi benzinli olanlar özellikle.
  • Arkadaşlar 2011 privilage donanım Megane 3 almış bulunmaktayız, fakat bu araçta tam olarak hangi donanımların bulunduğunu bilmiyorum, bir listesi var mı acaba?
  • 
Sayfa: önceki 19291930193119321933
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.