Binbaşı
14 Kasım 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 65 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhaba arkadaşlar

Yeni bir Toshiba Canvio harici disk aldım. Diski kullanmadan test etmek istedim. HDD Renegenator ile daha taramanın %7 sinde 30 adet delay detected buldu. Bu normal midir. Programda hata olabilir mi.

arkadaşlar bir sorunum var. binada merkezi sistem hem türksat hem digitürk var. dairelere de üç kablo gidiyor yani üç odada da uydu girişi var. oturma odasına digitürk bağlantısı yapıldı. diğer bir odayada türksat dan yayın almak için uydu alıcı bağladım. yalnız sorun şu ki iki odadaki yayın aynı anda izlenmiyor. digitürkü açsam diğerinde sinyal yok diyor, türksatı açsam digitürk de e48-32 yada e52-32 sinyal zayıf hatası alıyorum. birde uyduda öncelik hep türksat çanağında oluyor, iki uydu açıkken sinyali giden hep digitürk oluyor.
arkadaslar son 1 aydir hattima baslikta belirttigim gibi sohbet hatlarinin reklamlari sms olarak geliyor. artik gina geldi sinirlerimi bozuyor bu durum, hergun nerdeyse geliyor. nerden nasil numarama dadandilar bilmiyorum oyle her yere tel numarami veren biride degilim bu tarz seylerden dolayi zaten ozellikle dikkat ediyordum buna ragmen basima geldi. programla gelen sms leri engelledim sms geliyor ama mesaj listesine gelmeden siliniyor bu sekilde gormuyorum ama yinede baska birsekilde tamamen kurtulmam gerek. bu konuda bilgisi olan var mi, musteri hizmetlerini arasam engelletme sansim var mi. gelen mesajlarda bu sekilde;

Selam canim ben Berna, yalnizliga dayanamiyorum ararmisin konusalim 00248458700

Telefonda atesli dakikalar gecirmeye ne dersin? 00248458686 Ara beni ve kendini bana birak sadece 00248458686
arkadaşlar benim telin sanki titreşimi biraz zayıf gibi. bu durumu kapak ve kılıf ile kullandığımdan dolayı oluyor diye düşünüyordum ama bugün başka bir telde titreşimi hissedince farkettim ki benim telinki diğerine göre biraz daha zayıf. kafa mı karıştıran benimki mi zayıf yoksa diğeri mi çok kuvvetli bilemiyorum. aslında rahatsız edici bir durumda yok ortada ama niye böyle bir durum var kafama takıldı. kıyasladığım tel beyaz olduğu için acaba bunlarda titreşim daha mı kuvvetli nedir?

bu tarz bir durumla karşılaşan var mı acaba
Kolay dolum kartuslu baski maliyeti uygun yazici ariyorum.bu ikisinden birini almaya karar verdim.sx215 modelini bulamadım 218 in farkı sadece kasa sanırım. sx218 120tl ve ayrica siyah kartuş hediyeli, sx415 130tl. Model olarak 415 üst olabilir ama belki sorunludur bilemiyorum. Bunlardan hangisini tavsiye edersiniz.
daha yeni bosch un gardrop tipi KAD 62A70 NE model buzdolabını aldık ama bi durumla karşılaştım.

dondurucu kapısının hafif kapatılınca açık kaldığını düşünüyordum bi iki kere kapının açık olduğunu gördüğümden dolayı. ama sebep düşündüğüm gibi değilmiş. soğutucu kapısını biraz sert bi şekilde kapatınca dondurucu kapısı açılıyormuş. diğerinde de böyle mi diye dondurucu kısmı sert bi şekilde kapattım bunda böyle bişey olmadı. kapıların ikisinede baktım kapı kolundan anlaşılıyor dondurucu kısmı az da olsa önde duruyor yani diğeri kadar yapışmıyor yüzeye.

gerçi kapıları devamları sertçe kapatacak değiliz ama insanlık hali olabilir dalgınlıkla yada evde olanlardan biri alışkındır sert kapatmaya bu yüzden bu şekilde kapatma durumları olabilir. her seferinde de sert kapatmakdan dolayı dondurucu kapısının açıldığını düşünüp kapıyı kontrol edeyim de diyemeyiz aklımızdan çıkar illaki.

şimdi belki gerçekten bir sorundur ama ufak bişey gibi gözüktüğünden servis baştan sağmak için normal bişey diyip kapıyı sert kapatmayın gibi bir çözüm getirebileceklerini düşündüğüm için danışmak istedim.

bu durum normal midir yoksa bir hata mıdır servislik bir durum gerekir mi, gerçi yapılacak bişey gibi durmuyor ama.
Bosch KAD 62A70 NE 3.400 TL (Taksitli)

Samsung RSH1DTPE 2.700 TL (Peşin)

GE PSE 29 SS 4.400 TL (Taksitli) kampanyalı fiyatı (normal fiyat 7.000 TL)

fiyatlar arasında fark var, kıyaslama yapılamaz belki ama esas dolaplar hakkında yorumları merak ediyorum.

üretim yerleri hakkında bilgi alabilir miyim, bosch kore malı deniyor bilmiyorum doğruluğunu.

GE ye göre biraz daha makul olduğu için bosch ve samsung arasında hangisi tercih edilmeli.

yada şu şekilde sormak gerekirse GE nin fiyatı kampanyalı deniyor taksitle bu kadar fiyata almaya değer midir yoksa üçüde iyi dolap en uygun hangisi ise (Samsung) onu mu alın dersiniz.
konuyu ihbar edebilir misiniz mevcut konu diye.
laptop un işlemci ve ram ine göre aldığı değer çok düşük geldi bana, yanlışlık varsa oradaki değerler önemli değil aslında ama eğer performansa göre değerler doğruysa bunun sebebi nedir acaba.bu şekilde hata alanlar var mı.kaç kere tekrar değerlendirdim işlemci ve ram 3.3 de takılı kalıyor.

windows 7 64 bit işlemci ve ram puanı sorunu
saba tümer de denk geldi ben çok beğendim dinleyen oldu mu.

sitesinden bakarsanız albüm parçaları kısa kısa tanıtılmış özellikle ilk çalan çok hoş.

http://sedabagcan.com/
Hakkında
Hakkımda:
e99864c27ebc4d973c6f2860ecdb83c1F.jpge99864c27ebc4d973c6f2860ecdb83c1F.jpg
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Intel
Otomobil
Renault
Mobil cihaz
Huawei
Operatör
Türk Telekom
ISS
TurkNet
Oyun Platformu
xbox
Takım
Galatasaray
TV
Panasonic
Notebook
HP
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 10 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 4 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 5.572
İkinci El Bölümü Mesajları: 10
Konularının görüntülenme sayısı: 73.455 (Bu ay: 122)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 49 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.