Şimdi Ara

@ Renault Megane 4 HB 1.5dci EDC @ 2019 a C180 Exclusive ile giriyoruz. (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.141
Cevap
29
Favori
121.729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
73 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yildiz

Birde yeni RS in bu rengini her modelde sunsalar

@  Renault Megane 4 HB  1.5dci EDC  @ 2019 a  C180 Exclusive ile giriyoruz.@  Renault Megane 4 HB  1.5dci EDC  @ 2019 a  C180 Exclusive ile giriyoruz.
    @  Renault Megane 4 HB  1.5dci EDC  @ 2019 a  C180 Exclusive ile giriyoruz.@  Renault Megane 4 HB  1.5dci EDC  @ 2019 a  C180 Exclusive ile giriyoruz.
    https://www.motor1.com/photos/600723/2018-renault-megane-rs-first-drive/#2855775/2018-renault-megane-rs/

Bu renk de fena değil fakat bizde taksi imajı uyandırır.

• Bu renk tonları özellikle bununla birlikte satışa sunulan ikinci renk (Megane 3 RS ten tanıdığımız sarı)

zaten bu otomobilin karakterini yansıtan renk kombinasyonları. Bence muazzam bir renk olmuş bu Volkanik Turuncu..

• quote:

Orijinalden alıntı: ec.dmn

Döşemelere bayıldım, ilk defa görüyorum açık renk döşemeyi. Opsiyon listesinde de görememiştim, yeni mi geldi bu opsiyon?

Sadece sedan versiyonlarda istek üzerine üretilen paket bej ve siyah napa deri.

Forumdan değerli arkadaşım @Kubi.lay beyin aracı bu şekilde siyah deri.

@  Renault Megane 4 HB  1.5dci EDC  @ 2019 a  C180 Exclusive ile giriyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildiz -- 3 Şubat 2018; 23:24:25 >
  • yildiz kullanıcısına yanıt
    Teşekkürederim Ahmet bey.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kubi.lay

Teşekkürederim Ahmet bey.

Maşallah, siyah da çok güzelmiş. Allah nazarlardan saklasın, kazasız belasız kullanın inşallah.

@Kubi.lay

Keşke hatchbacklerde de bu opsiyon olsaymış.

@yildiz

• ec.dmn kullanıcısına yanıt
    Emre, ben araç almadan önce iki istediğim şey vardı, biri açık renk iç mekan diğeri sunroof ama ikiside olmadı

Sipariş verirken sunroof olan versiyonların Türkiyeye ithalatı henüz başlamamıştı.

Ama şuan bakıyorumda iyiki bu kararı vermişim. Her yönüyle genel anlamda bizi çok memnun etti.

Kırmızı özel bir renk (güneşin vurduğu köşeler alt katmandaki turuncu boyayı ortaya çıkarıyor) ve bence bu kasaya en çok

yakışan 2 renkten biri alev kırmızı, diğeri demir mavi. (RS renkleri zaten çok özel ve muazzam duruyorlar.)

Ama tercihiniz kesinlikle icon paket olsun, uzun süreli kullanımda diğerlerinden çok farklı oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildiz -- 4 Şubat 2018; 17:20:34 >
  • yildiz kullanıcısına yanıt
    Standart renklerden bende hiç hoşlanmıyorum abi. Kendi aracımı alırken bile en çok rengine vurulup tercih etmiştim.

Bu işler biraz kısmet işi. Demir maviyi ben de çok beğeniyorum ama Icon'da olmadığı için gönlümden Cosmo mavi geçiyor.

Gönül istiyor ki bütçeye uygun, düşük kilometreli, Cosmo mavi, Icon donanımlı, 18" jantlı, 8.7" ekranlı, kontrol paketli, sürüş paketli ve panoramik açılır cam tavanlı bir araç denk gelsin.

En erken haziran gibi alabileceğim, bakalım o zamana nasıl bir araç denk gelecek.
  • ec.dmn kullanıcısına yanıt
    18 jant konusunda ısrar etme bence zira lastik yanakları inceldikçe konfor olumsuz yönde etkileniyor.

Bazen 16 jantlı arkadaşıma ait M4 e bindiğimde konforun arttığını hissediyorum.

Dış görünümden önce kendi isteklerine öncelik vermeni tavsiye ederim kaldıki 17 jant ile tam kararında duruyor.

Bu arada HB versiyonlarda hakiki nappa deri döşeme seçeneği tabiki var ancak haliyle Oyak-Renault donanım belirleme ekibi sağolsun

ne ısıtmalı deri direksiyon, nede ısıtmalı deri koltuk opsiyonu ülkemize gelmedi. (Ülkemizde üretilip yurtdışına gidenlerde var)
    http://www.caradisiac.com/Essai-Renault-Megane-4-dCi-110-la-tete-de-gondole-106277.htm

@Kubi.lay

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildiz -- 5 Şubat 2018; 11:0:22 >

• bende de 18inç var. gerçekten de keşke olmasaydı diyorum
  • Selamünaleyküm arkadaşımda megane4 sedan var yakıt tüketimi değeri nasıl sıfırlarız yardımcı olursanız sevinirim birde kol dayaması için var mı tavsiye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coco1912 -- 5 Şubat 2018; 17:32:40 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 18 inch gerçekten çok mu kötü , 17ile arasında ne kadar fark olabilir.17lik olanı kullandım çok memnun kalmadım zaten sırf görünüş için alırken 18lik ekleteyim diye düşünüyordum

• coco1912 C kullanıcısına yanıt
    a.s. ekrana hangi değeri getirdiyseniz o sırada direksiyon üzerinde sağda bulunan OK tuşuna bir kaç saniye basılı tutun.

Değer sıfırlanacaktır. Bunu diğer menülerdede yapabilirsiniz. (Km sıfırlama vs.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildiz -- 6 Şubat 2018; 12:42:45 >
  • Arkadaşlar megane 4 aracım var satıyorum burada link paylaşıyor muusunuz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Test araçlarında genelde yüksek hava basıncı oluyor, ben testlerde kontrol ettiğimde 2.4 ile 2.6 bar hava gördüğüm oldu. (35-38psi).

Şuan kendi aracımda Önler 2.3bar (33psi) arkalar 2.2bar (31psi) ve 17 jant için ideali bu. Hava basıncı çok farkediyor.

18 jantlar tabiki 225-40-R18 ölçülerinde olduğu için haliyle 205-50-R17 jantlara nazaran bir nebze daha sert birde hava basıncı

gereğinden fazla basılmışsa o zaman çok daha sert oluyor. (Tabi bunun yüksek hızlı virajlarda yol tutuşa etkisi daha olumlu)

16 Jantlar da aracın gerçek konforunu ve süspansiyon konforunun bu ölçülerde ne kadar iyi ayarlanmış olduğunu daha net anlıyorsunuz.

Bu bağlamda orta ayarda hem görünüm ve yol tutuş hemde konfor anlamında 17 jant bence daha mantıklı, 18 jantlara fazla vermeye gerek yok..

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildiz -- 6 Şubat 2018; 12:51:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Emrah261

18 inch gerçekten çok mu kötü , 17ile arasında ne kadar fark olabilir.17lik olanı kullandım çok memnun kalmadım zaten sırf görünüş için alırken 18lik ekleteyim diye düşünüyordum

Kendi aracımda 16" jantlar olmasına rağmen süspansiyonlar ve aracın kendisi çok sert. Buna rağmen 17" jantlı Megane bana çok yumuşak geldi ve yol tutuşu olarak beklediğim altında kaldı. O yüzden 18" jantlarla hem daha güzel görünecek, hem de daha iyi yol tutacak diye düşünüyorum.

Zaten ikinci el alacağım için istediğim özelliklere en yakın olan aracı seçeceğim. O zamana şansa ne denk gelirse, bakalım.

@yildiz @Emrah261

• quote:

Orijinalden alıntı: yildiz

Bu renk tonları özellikle bununla birlikte satışa sunulan ikinci renk (Megane 3 RS ten tanıdığımız sarı)

zaten bu otomobilin karakterini yansıtan renk kombinasyonları. Bence muazzam bir renk olmuş bu Volkanik Turuncu..

kaliteyi bilemem ancak megane 3 rs çok daha sportif ve şık duruyor bundan tabi bana göre

• Herkese selam konuyu şölene çeviren @yildiz Hocama teşekkür ederim tekrar Rs rengi bitirdi beni resmen hele o sis farları Keşke dedim ben de, o renk gelse opsiyon olarak ama. Renault TR Gt-line donanımı bile kaldırmış,ne yapmak nereye varmak istemektedir bunlar anlamadım

Bugün Renault aradı ortak havuzu araştırıp istediğim donanıma sahip araç bulamamışlar. Özel sipariş geçelim mart 15 teslim dediler.

Oysa istediğim sadece Full megane almak bu biraz abes geldi herkes icon alıp çekiliyor dedi arkadaş.

Sürüş,Konfor Paketleri ve Long screen istemiştim ben de

Kör nokta 360 park sensörü ve en önemlisi şehir içi acil fren

3 modeli(308,M4,i30) son kez test edip nihai kararımı vermeyi umuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0B46CB32A -- 8 Şubat 2018; 16:37:2 >

• Hocam, müstakbel Megane 4 alıcılarıyız biz galiba.

Önce sen, sonra ben Megane 4'lerimizi alacağız gibi duruyor, hayırlısı olsun hakkımızda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ec.dmn

Hocam, müstakbel Megane 4 alıcılarıyız biz galiba.

Önce sen, sonra ben Megane 4'lerimizi alacağız gibi duruyor, hayırlısı olsun hakkımızda.

Üç aracı test edip nihai sonuca göre şekil alacak hocam nasip gönül neye dönerse artık

En büyük eksiklik megane da f1 kulakçık olmaması ve performans olarak sanki üzecek hissi yaratması,gerisi kusursuz gibi. Ana konusunu okumadım gerçi henüz hayırlısı olsun hakkımızda.

• Aynı gün test ederseniz özellikle Megane 4 ün diğerleri ile yalıtım farkı olduğunu rahatlıkla hissedeceksiniz. Performans konusunda iciniz rahat olsun bu 3 lü arasında öyle ciddi anlamda hissedilir bir fark yok diyebilirim. Ama genel kullanim konforu , kalite ve kullanım olarak Megane 4 memnun edecektir.

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildiz -- 8 Şubat 2018; 21:52:33 >
  • 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.