Şimdi Ara

Renault laguna 2.0 rxe mi yoksa Mazda 626 2.0 mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
7.286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar bu iki araci kullanan varsa deneyimlerini paylasirsa sevinirim. Tercihlerim arasinda hyundai elantra 1.8 gls de var. telefondan yaziyorum imla hatalarim icin özür dilerim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• laguna 1 ben çok çektim izmir yalova yapardık her hafta 1.000tlden aşağı mal olmazdı 5. vites sonradan eklemem mi nedir atardı sağda oturan tutardı gel servis git servis laguna2ile değiştirdik sonunda
  • laguna yada 929 al
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Mysterious_

Arkadaslar bu iki araci kullanan varsa deneyimlerini paylasirsa sevinirim. Tercihlerim arasinda hyundai elantra 1.8 gls de var. telefondan yaziyorum imla hatalarim icin özür dilerim.

2.0 motorlu bu serilerden araba bakıyorsanız renault safrane bakmalısınız bahsettiğiniz arabaların çok çok üstü segmenttedir safrane renault un prensidir laguna da anca oğlu olur gençliğimin giriş süreçlerinde babamın sahip olduğu araçtır fransız başbakan cumhurbaşkanı ve rütbeli askerleri için üretilmiş bir araçtır konforu hiçbir arabada yok sahip olduğu ek özellikleri bulunduran 3 yıllık arabalar bu sene 200 bin avro :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kilo Moana

quote:

Arkadaslar bu iki araci kullanan varsa deneyimlerini paylasirsa sevinirim. Tercihlerim arasinda hyundai elantra 1.8 gls de var. telefondan yaziyorum imla hatalarim icin özür dilerim.

2.0 motorlu bu serilerden araba bakıyorsanız renault safrane bakmalısınız bahsettiğiniz arabaların çok çok üstü segmenttedir safrane renault un prensidir laguna da anca oğlu olur gençliğimin giriş süreçlerinde babamın sahip olduğu araçtır fransız başbakan cumhurbaşkanı ve rütbeli askerleri için üretilmiş bir araçtır konforu hiçbir arabada yok sahip olduğu ek özellikleri bulunduran 3 yıllık arabalar bu sene 200 bin avro :)

safranın gidişine duruşuna laf eden olmazda yürütmesi ekonomik olmaz bence mazda dedikten sonra

• wehrmacht kullanıcısına yanıt
    hocam safrane 'a 3-5 daha fazla verir 10 sene önce başbakanın bindiği araca biner muhtemelen biliyorsunuzdur safrane nın özelliklerini tabi tercih meselesi ama ben arkadaşın bahsettiği 2 araca bakacaksam bakmayı bırakır cebi biraz daha kasar safrane a binerim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kilo Moana

quote:

çok haklısın

• Ne kadar 2.0 araba düşündüysem (Toyota Corona, Renault Laguna, Fiat Tempra, Opel Vectra, Nissan Altima) başına bela alırsın, motor yapısı farklı olduğu için 1.6 araba gibi götürüp tamir ettirmek kolay ve ucuz olmaz, 2.0 motoru satamazsın falan dediler.
    Bugün 2.0 tempra alsak mesela satamaz mıyız?

@wehrmatch hocam bugün gitsem 2.0 bir Safrane alsam, yürütmesi ekonomik olmasa da olur (Yani gidip KM de 50 kuruş yakmasın yine de ama, 40-45 kuruşa bile razıyım) motor bakımından üzer mi? Yani alsak, sorunsuz uzun yıllar biner miyiz? Yoksa saçma sapan sorunlar çıkarma ihtimali var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goodorevil -- 4 Eylül 2013; 4:25:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

Ne kadar 2.0 araba düşündüysem (Toyota Corona, Renault Laguna, Fiat Tempra, Opel Vectra, Nissan Altima) başına bela alırsın, motor yapısı farklı olduğu için 1.6 araba gibi götürüp tamir ettirmek kolay ve ucuz olmaz, 2.0 motoru satamazsın falan dediler.
    Bugün 2.0 tempra alsak mesela satamaz mıyız?

@wehrmatch hocam bugün gitsem 2.0 bir Safrane alsam, yürütmesi ekonomik olmasa da olur (Yani gidip KM de 50 kuruş yakmasın yine de ama, 40-45 kuruşa bile razıyım) motor bakımından üzer mi? Yani alsak, sorunsuz uzun yıllar biner miyiz? Yoksa saçma sapan sorunlar çıkarma ihtimali var mı?

Alacağın 2.0litre arabaların ortalama yakıtları aynı olur fazla fark etmez lakin yedek parça arıza istatistiklerini değerlendirmen lazım severek almadıktan sonra yürütmesi zor safrandan örnek veriym bu araba iç dış ısıyı ısıyı gösterir sensörleri var aradığında 250tl fiyat çekerler biliorsan parçayı yerinden 20tlyede alabilirsin sen madem eski alacaksın yakıttan evvel sorunsuzluk etkenine eğil.

• Hocam ben 45 kuruş yakıtı göze aldım tanıdıkta tempra var 2.0 bırakıcak 6000 e araba temiz görünüyor ustaya gösterip almaya niyetim var.
    Ama yağını suyunu koymak yeter mi bu araca yolda koyar mı beni gibi sorunlar var kafamda.

• quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

Hocam ben 45 kuruş yakıtı göze aldım tanıdıkta tempra var 2.0 bırakıcak 6000 e araba temiz görünüyor ustaya gösterip almaya niyetim var.
    Ama yağını suyunu koymak yeter mi bu araca yolda koyar mı beni gibi sorunlar var kafamda.

2.0litre arabanın satışız zaten ağır 1.6 alternatifinden ucuza satılıyor hali hazırda sende ucuza almazsan satamazsın piyasasını araştır ucuza alki yarın satacak olursan eğer ucuza sende hemen elden çıkartabilesin. tempra temiz birşey değilse yorar
  • quote:

Orijinalden alıntı: wehrmacht

laguna 1 ben çok çektim izmir yalova yapardık her hafta 1.000tlden aşağı mal olmazdı 5. vites sonradan eklemem mi nedir atardı sağda oturan tutardı gel servis git servis laguna2ile değiştirdik sonunda

Hocam laguna 2 den memnunmuydunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuğberk01

quote:

laguna 1 ben çok çektim izmir yalova yapardık her hafta 1.000tlden aşağı mal olmazdı 5. vites sonradan eklemem mi nedir atardı sağda oturan tutardı gel servis git servis laguna2ile değiştirdik sonunda

Alıntıları Göster
    + hangi motor vardı üzerinde ? 2003 model 3.0 v6 intiale var aklımı çeliyor.lpg siz araç. çok net bilgiler bulamadım.

@ wehrmacht
    @Tuğberk01

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cadillaccts -- 4 Eylül 2013; 16:48:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Tuğberk01

quote:

Babamın hala kullanıyor eski laguna dan kurtulmak için 2006da değiştirmişti sorun sıkıntı duymadım bende kulllanıyorum arada gayet memnunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: cadillaccts

+ hangi motor vardı üzerinde ? 2003 model 3.0 v6 intiale var aklımı çeliyor.lpg siz araç. çok net bilgiler bulamadım.

@ wehrmacht
    @Tuğberk01

140 olanıydı bu anlattığım şanzıman 5vitesten atma ve araca girerdik sıklıkla marş almazdı kumanda ile kilitleri açkapa yapmak gerektiriyordu immobilizer sorunu birde masrafları aşırıydı artık
  • quote:

quote:

@ wehrmacht
    @Tuğberk01

140 olanıydı bu anlattığım şanzıman 5vitesten atma ve araca girerdik sıklıkla marş almazdı kumanda ile kilitleri açkapa yapmak gerektiriyordu immobilizer sorunu birde masrafları aşırıydı artık

evet bakımsızları baya masraflı birde elektronik aksam çok olduğundan arıza verdimi problem.kasa çok güzel fakat km ler çok yüksek ne zamandır uktemdeki araç alacağım içime sinen bir tanesini.

• quote:

quote:

quote:

@ wehrmacht
    @Tuğberk01

evet bakımsızları baya masraflı birde elektronik aksam çok olduğundan arıza verdimi problem.kasa çok güzel fakat km ler çok yüksek ne zamandır uktemdeki araç alacağım içime sinen bir tanesini.

Ne yalan söyliyim concorde alırım gene laguna1 almam bakımsızlıkdan ziyade arıza yapan kısmı tamir ettirmek tutmuyor tüm sistemin değişmesi gerekiyor alman gibi değil sorun yapan parçayı değiştir devam et yok. concordenin tek eksi yanı arkadan çekiş bu sebepten yakıt verimliliği düşük onun dışında hertürlü laguna1 den üstün bir araç

• 98 mazda 626 kullandık..çok sağlam araçtır kesinlikle idda ediyorumki en arıza yapmayan araçların başında gelir benim için..laguna 2.0 rtx çalıştığımız yerdeki abinin aracıydı..otomatikti haliyle..şanzuman senkromençlerini yaptırmıştı fakat sonradan sattığında alan arkadaşın elinde patladı ..Şanzuman masrafı 7000 tl gibi bir rakamdı fakat her araçta olacak birşey değil tabi..seçim senin tabiki..ayrıca aracı sattığımızda 355 bindeydi, tek marşta çalışıyor ve tın tın saat gibi sayıyordu..

edit : yazı eklendi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.Canky -- 4 Eylül 2013; 21:08:25 >
  • safrana bulasmak maceradan baska bısey olmaz.parca bulamaz bulsanda saglam fıyatlardan almak zorunda kalır,satmaya kalksan musterı bulmazsın.2.0 da eger laguna ve mazda arasında kaldıysanız mazdayı secmenızde fayda var.Lagunadan daha saglam araba.Biraz arastırın lagunanın dertlerının bıtmedıgını en kral renault cunun bıle yaklasmadıgı arabanın laguna oldugunu gorursunuz.
  • 4 yıldır 98 model 626 otm kullanıyorum,çok memnunum.koltuk çok rahat,oturma pozisyonu,görüş açısı,kliması herşeyiyle son derece memnunum.5 yetişkinle klima açık rampada hızlanabiliyor,tüketim istanbul şehir içi 100 kmde 12 litre lpg.yalnız bu araca kesinlikle yumuşak lastik alacaksın unutmadan arıza diye birşeyi unutabilirsin 200 binde aldım 260 bine geldi maşallahı var

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.