Şimdi Ara

Peugeot 407 2.0 hdi- ne dersiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Genel olarak başlık açmıyorum, baktığım araçlarla ilgili eski konuları okuyorum.

Dediğim gibi uzun zamandır bakıyorum ve bir sürü marka ve model arasında gidip geldim. Marka, model ve sınıf takıntım yok. Hepsi işimi görür. (doğuş grubu hariç)

En son clio 1.2 turbo edc düşündüm. 45.000 civarı.
    Bunu alacağıma 407 daha mantıklı değil mi? 35.000 civarı bulunabilir gibi. Hem de borca girmeden almış olacağım. Ancak araç hakkında çok bir bilgi bulamadım. Yorum alabilir miyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: irish

Uzun zamandır araç bakıyorum.
    Genel olarak başlık açmıyorum, baktığım araçlarla ilgili eski konuları okuyorum.

Dediğim gibi uzun zamandır bakıyorum ve bir sürü marka ve model arasında gidip geldim. Marka, model ve sınıf takıntım yok. Hepsi işimi görür. (doğuş grubu hariç)

En son clio 1.2 turbo edc düşündüm. 45.000 civarı.
    Bunu alacağıma 407 daha mantıklı değil mi? 35.000 civarı bulunabilir gibi. Hem de borca girmeden almış olacağım. Ancak araç hakkında çok bir bilgi bulamadım. Yorum alabilir miyim.

dizel motorda dikkatli olmak lazım. 2.0 olduğu için daha temiz olma şansı var tabii ama eğer motor bitikse arabayı direk çöpe at. ama benzinli araba -eğer ki tüp kullanılmadıysa- yaptır motoru, kullan.

• Bence benzin/lpgli tercih et hem daha az yakar hemde turbo derdin olmaz. Aynı zmanda daha düşük kmli bulursun.
  • Motor bakımı maliyetli, ustalar işçilikte yüksek miktarlar istiyor, alacağınız araç bakımlı değilse, eskiyen parçalar değişmek için yeni sahibini bekliyorsa sizi zorlu ve masraflı bir süreç bekliyor demektir. Araç konforlu, ferah, yumuşak bir araç ama şehir içi kullanımı sıkıntılı, burnu çok uzun, altı yere çok yakın, kısa mesafe kullanımlarda tüketimi çok, yine de 407 derseniz benzinli modellere yönelin derim.

• Teşekkürler arkadaşlar.
    Demek bu yüzden fiyatları düşük.
    O zaman uzak durmak lazım.

• irish kullanıcısına yanıt
    Rica ederim, marka model ayırt etmiyorsanız bütçenize uygun bir corolla sizi her türlü mutlu edecektir, satarken kolay satılması ve prim yapması da cabası, hiç birimiz parayı kolay kazanmıyoruz

• illa 2.0 benzin/lpg isterseniz mondeo bakardım ben olsam.
  • 407 zor araç hocam ilgi istiyor. O yüzden uzak durmakta fayda var
  • dkerem2 D kullanıcısına yanıt
    Lpg li araç düşünmüyorum ama yine de bi bakayım.

• irish kullanıcısına yanıt
    Daha önce lpg'li araç kullanıp sıkıntı yaşamışsanız bir şey diyemem ama kalibrasyonu düzgün yapılmış ve lpg ile sıkıntısız çalışan bir araç benzin fiyatlarının yüksekliği de göz önüne alınınca mantıklı bir seçenek olur, Toyota motorları bu anlamda yüz güldürür, umarım iyi bir araç sahibi olursunuz

• Bilen bilmeyen herkes konuşuyor. Peugeot alınmaz diyen arkadaşların hiçbiri peugeot kullanmamıştır.

2 yıl boyunca 406 daha sonra 2 yıl kadar 407 1.6 hdi'ye bindim.

Arabayı alırken çevremde ne kadar adam varsa peugeot sürekli arıza yapar, sanayiden çıkamazsın dediler ama 100.000 km'de aldığım aracı 160.000 km'de sattım ve sadece lastikleri 140.000'de baskı balatasını değiştim ve her 10.000 km'de bir bakımlarını yaptırdım. Bunun dışında en ufak bir sorun dahi yaşamadım.

407 tasarım olarak 100.000 liranın üzerinde satılan birçok araçtan daha güzel bence. Ayrıca yakıt konusunda ve motor konusunda o kadar başarılı ki 1.6 hdi motorlar BMW tarafıntanda tercih ediliyor ve tatminkar bir güce sahip.

Peki dezavantajı ne? ben aracı aldıktan 6 ay sonra sahibinden.com'a koydum ve satılması tam 18 ay sürdü. Tok satıcıydım ve araç satılırsa satılır satılmazsa binerim modundaydım.

407 tercih edebilirsin ama 2.0 yerine 1.6 yı değerlendir bence. Performansı kesinlikle çok iyi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.