Şimdi Ara

*** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu *** (628. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13.280
Cevap
102
Favori
1.312.958
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 626627628629630
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    dostum lastik basınç ayarını birebir yaptırdın mı ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: knnkpln

Bilgisizliğimi mazur görün. Fluenclarda arka camda üstten 4-5 çizgi anten görevi görüyormuş rezistans değilmiş doğru mudur bu?
    ilk kez duydum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sapinuvali

dostum lastik basınç ayarını birebir yaptırdın mı ??
    Normalde her yakıt alışımda petrolde havalarını basarım. Kendi aracımda lastik basınç sensörü de var atıyorum sol arka 32 gösterirken sağ arka 31 psi gösteriyor göstergede.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sapinuvali

ilk kez duydum

Alıntıları Göster
    Aynen bende bir yerlerde okudum arka camın üst tarafı anten vazifesi görüyor diyorlar. Zaten arka cam buhar yapınca rezistansı açın üst tarafın buğusu gitmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ali GÜLER

Normalde her yakıt alışımda petrolde havalarını basarım. Kendi aracımda lastik basınç sensörü de var atıyorum sol arka 32 gösterirken sağ arka 31 psi gösteriyor göstergede.

Alıntıları Göster
    büyük ihtimal bu yüzden kaynaklanıyordur eğer alt takımda bir hasar, darbe vs filan yok ise
  • Ali GÜLER kullanıcısına yanıt
    Kuzenimde de flunce var onunki de öyle. Söylenenler doğru gibi ama tepede anten varken neden cama entegre bir anten daha yapmışlar anlamış değilim

• quote:

Kuzenimde de flunce var onunki de öyle. Söylenenler doğru gibi ama tepede anten varken neden cama entegre bir anten daha yapmışlar anlamış değilim
    Güya radyo çekim kalitesini artırmak için, ama rivayetlere göre yinede radyo iyi çekmiyor diyenler var. Gerçi ben usb ye şarkı attım onları dinliyorum.

• Ali GÜLER kullanıcısına yanıt
    Ben de öyle bişey duydum ama öyle bir işlevi olsa bile bazen radyon iyi çekmiyor

• quote:

Ben de öyle bişey duydum ama öyle bir işlevi olsa bile bazen radyon iyi çekmiyor
    Ben Shark anten taktım radyo gayet iyi de çekiyor hiçbir sıkıntı yok ne sehirler arası ne sehir içi sıkıntı yaşamadım modelden modele göre değişiyor galiba..
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurordek

İki hafta önce periyodik bakım ve triger için 2100 küsur TL fiyat çıkartıldı. Sadece bakım yaptırıp 825 TL ödedim. Ankara Net Grup yetkili servis.
    Triger değişimi 700 TL'ye Helvacıoğlu'nda (Ankara) yaptırıldı.
  • Bir de arabanın sesi gitti.

Sinyal, dörtlü, emniyet kemeri ikazı gibi sesleri çıkmıyor artık.

Elektronikçi gösterrgenin değiştirilmesi gerekiyor, 300 TL dedi.

şu vidyoda değişimden ziyade önce tamiri yolunun denenmesi gerektiği anlaşılıyor. Ankara da bu işi yapabilirim, yaptırabilirim, şurada yaptırabilirsin dediğiniz bir yer var mı ?

2012 1.5 EDC Ekstreme Edition 160 bin km. Ankara
  • Merhabalar. 2010 aracıma su girmiş ön silecek altı tahliye kanalları tıkanmıştı temizlettim. Ön döşemeler hafif nemli sadece. Sağ arkadan bir yerden de girmiş sanırım sağ arka teker ya da bagaj tarafından ve paspas altı vıcık vıcık suydu. Sol arkada da sağ taraftan daha az miktarda ıslaklık vardı. Sağ arka döşemenin orada alt panele erişen bir yer var hafif kaldırdım ve döşeme altında birikmiş su gördüm. Bezlerle bir miktar aldım ancak tamamını temizleyemedim. Çok yoruldum yarın bir boy daha çabalayacağım. Daha önce benzer bir durumu tecrübe eden var mı? Profesyonel bir yerden yardım almalı mıyım yoksa kendi kendine buharlaşıp gider mi? Aracın alt yapısını ve malzeme kalitesini bilmediğim için pek yorum yapamıyorum. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

• EyezBerg kullanıcısına yanıt
    Ankara'da iki kişi işe gidip gelmek amacıyla kullandığımız araç, karlı mevsimde botlarla taşıdığımız karların erimesi sonucunda oluşan su, bir hafta sonra koku yaptı ve 2-3 haftadır azalarak da olsa devam ediyor koku.

Siz miktarı çok olan bir sudan bahsediyorsunuz, koku gibi olumsuz durumu bertaraf edecek varsa/mümkünse kurutma vb. yönünde destek almanızı öneririm.
  • 2010 model 1,5 Dci 105 HP Fluence expression 17” jant 4 mevsim lastik beyaz boya yok 47.000 tl ye Aldım. Araç 70.000 km. De orijinal. Direksiyon simidi biraz kararmıştı kronikmiş sanıyorum. Sizce fiyat nasıl. Yakıtta 17” olması çok farkeder mi.

• Fluence araçlarda kronik olarak arka aydınlatma lambasının çerçevesi kararıyor ve sağlıklı ışık yaymıyor bununla alakalı çözümü olan var mı ben led ışık takmayı düşünüyorum ama fikirleriniz nelerdir ?(daha önceki konuların hepsine bakamadım konuşulduysa eğer affola..)
  • Arkadaşlar bişey sormak istiyorum 2011 model 1.5 edc fluence'ım var. bazen yolda giderken 1. vitesken 2'ye geçerken arada araba kendini ileri atıyor. hiç yaşadınız mı böyle birşey? sanırım vites geçişinde bi sıkıntı var. sadece 1'den 2'ye geçişte oluyor. sizce neyden kaynaklanıyordur
  • Yakın zamanda, analog kalorifer kumanda paneli aydınlatması değiştiren oldu mu? Bunlarda ne tür ampul kullanılıyor?
  • S.a arkadaşlar. Bende araniza 2015 edc Fluence touch 98.000 km de gri renk ile katıldım. 2 ay oldu alalı. Istanbuldan aldım ama ankara da kullanıyorum. 80.000 bakımı yapılmış bende ankara cotech garage da bakım yaptırdım. Bagaj kapağı zor kapanıyordu ve rezistans sigortası patlamış onları yaptırdım. Arabadan memnunum ama lastik yavaştan bitmiş yazın 4 adet lastik alırım. Gelelim karşılaştığım sorunlara;
    Ön sağdan rolanti halinde ses geliyor vakum sesi gibi ki yakıt geri besleme hortumu gibi bişeymiş kronikmiş?
    Arkadan depodan geldiğini zannettiğim bir ses var sanki içerdeki dizel dalgalandıkça vuruyor.
    Hafifte olsa araç soğukken ve yokuşlarda bi titreme var ya baskı balata ya da buji(bobin) kısmından diye düşünüyorum başına gelen var mı?
    Hoparlörleri beğenmedim değiştirmeyi düşünüyorum. Ön sisin bir tanesi su alıyor zamanında orjinal olmayan ile değişmiş olabilir

Ve kesinlikle cruise control taktıracağım araba bi anda 140 oluyor çok ceza yerim

Herkese kazasız arızasız trafiksiz günler

• quote:

Orijinalden alıntı: sabitkale

Ankara da en büyük renault yetkili servisi hangisidir?
    Bilen var mı, konya yolu üzerindeki Cihan Otomotiv iyimidir acaba?
    Sunroof un arka kısmı kapalı konumdayken biraz içeride kalıyor, çökmüş gibi, ayarlanması gerekiyor.
    Gittiğim bir yetkili servis (aram ve samimiyetim iyidir) abi bizde bu işi yapacak olan kaportacım yeni, sunroof ayarıda hassas ve ustalık isteyen bir iş (e sende biraz kıl adamsın demeye getiriyor ) bizimkisi eline yüzüne bulaştırır ya başka servise bak yada bize iyi bir kaportacı gelene kadar erteleyelim dedi.
    selamlar, benim 2011 megane'nımda da aynı sorun var. hallettiniz mi sunroof ayarını? tecrübenizden faydalanayım dedim:) iyi günler.

• yleventcilingir Y kullanıcısına yanıt
    Evet halloldu.
    serviste aracın sorunlarını usta başı, for men yada servis danışmanı ünvanı ne ise tam bilemiyorum ona anlatırken bir yandan da masasına giderken ordan birisine oğlum şunun sunroof una bi bak dedi.
    arabanın yanına geri geldiğimizde düzeldiğini görüm. o esnada arabada oturan babama nasıl oldu dedim, bi cihazla genç bi usta geldi uzaktan makina ile açtı kapattı kalibrasyon yaptım demiş usta.
    sağ olsunlar para da istemediler.
    Bir başka yetkili servis sunroofu tavan döşemesini felan sökeceğiz diyor arabayı bırakacaksın diyor, diğeri çay içene kadar hallediyor. her ne kadar yetkili servis de olsa adı işte doktoruna düşmek gerekiyor bazen iyileşmek için.
  • 
Sayfa: önceki 626627628629630
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.