Şimdi Ara

Renault finansman kredili rehinli araç satışı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bir araç buldum fakat araç rehinli satıcının 20000 lira eksiği kalmış kreidiyi kapatmak için.bunu benim ödeyip Rehini kaldırıp daha sonra aracın satışını bana vermek istiyor fakat finansman bunu bir gün sonra yapıyor muş bu süre içerisinde kendimi nasıl garantiye alabilirim bu süreç hakkında sizlerden yardım istiyorum.Başka bir banka olsa aynı gün neyini kaldırıyormuş fakat iyi renault finansman bir gün sonra olacağı için sıkıntı yaşıyorum.

Sağdan soldan adam araştırdı fakat meblağı bulamadı malum piyasa yüzünden.

Aracıda almak istiyorum akıl verirseniz sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tamamen guvene kalmış bir şey.

• Ben olsam güvenmem.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Devir güvenilecek devir değil...

• Arkadaşlar hiç. Bir çözüm yolu yokmu nasıl yapabiiriz

• quote:

Orijinalden alıntı: turkay23

Arkadaşlar hiç. Bir çözüm yolu yokmu nasıl yapabiiriz
    var, başka araç bakmak...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3-5 lira kar edicem diye 20 bin tl riske atılmaz
  • Meblag kaldi dedigine gore saticinin bunun cok ustunde kredi limiti vardir.Calistigi bankadan bir kredi cekip aracta rehini kaldirir ,Alici sonra aracı guvenerek alir.Baska yol yok maalesef...

• bu adamın başka borcu harcı yoksa borç kapatıktan 2-3 saat içerisinde rehin kalkar
    ben daha önce bu şekilde orfin den rehinli aracı sattım.
    satıcı ile gittik borcu kapadık adamı restorana soktum yemeğini ısmarladım o sırada orfin ile görüştük rehnini kaldırdım ardından notere gittik satışını yaptık.

karşılıklı güvene dayalı bir iş bu.
    kendini biraz olsun garantiye almak istiyorsan e devletini aç kardeşim hacizin rehnin var mı diye göstermesini isteyebilirsin
    bir hacizlik durumu varsa e devlette çıkar

• Fuji kullanıcısına yanıt
    Toplam kredi borcu 45000 civarı.kendisinde 25000 var.şu anda kendisi ücretisz izne çıkartılmış o yüzden zaten satmak istiyor kredi ödemeleri geldiği için.

• Satıcınınıç bir yakını kredi çeksin. Arabanın borcunu kaldırsınlar. Aracı size satsın. Sizden aldığı parayı kredi çeken yakınına versin. Yakını kredi çektiği bankaya gitsin. Vaz geçme hakkını kullansın. Çektiği krediyi fazisiz ödesin. Çekilen kredi (tam süresini bilmiyorum) cayma hakkı kullanılarak iade edilebiliyor.

• Aynı şekilde araba sattım. Sabah 10:00 gibi arabayı alacak kişiden 10 bin eksiğim olduğunu söyleyerek borcumu kapattım. Orfin finansı sıkıştırarak öğlen 12 civarı borcu ve rehini kaldırdım. Öğleden sonra noterde devir işlemini gerçekleştirdim. Karşı taraf içine sindiyse ve herhangi bir olumsuzluk düşünmüyorsan al. Sonra keşke dememek için.
    Hayırlısı olsun.

• Çok riskli iş hocam.
  • Arabayı alacağınız kişiyle arada hiçbir tanışıklık yoksa girmeyin. Ortalık çakal kaynıyor.

• turkay23 kullanıcısına yanıt
    Çözümü var.

Avukat. Burada tanımadınız insanlardan aldınız tavsiyeyle 20 bin lira mı harcyacaksınız. Azıcık aklınız olsun.
    Avukata vericeği paranın çingeneliğini yapar bu millet. Müteahatin iki lafıyla 100 bin lira harcar. Daha yeni önüme geldi. Reva reva...

• Tamamen güven konusu. Geçtiğimiz hafta bende aracımı sattım bu şekilde 62 bin TL borcumu adam kendisi yatırdı direkt kredi hesabına. Fiat'ı aradım rehin 1 saat içinde kalktı. Kalan 28 bin TL'yi de noter satışı sırasında hesabıma gönderdi. Ancak alıcının güveni tamamen yaptığım iş sebebiyle ulaşılabilir olmamla alakalı. Her zaman böyle olmayabilir durum, büyük risk.

• Güvene dayalı bir sistem.

Şirkete yıllar önce bir araba alacaktım, alacağım arabada krediden dolayı rehin vardı. Satıcı esnaftı.
    Adama rehin bedeli kadar şirket çekimi kestim verdim, bankaya kredi karşılığı teminata verdi, rehini kaldırttı, Öğleden sonra da satışını aldık.

Şirket çekim olduğu için biraz daha rahattım, ama adamın hesabına şahıs olarak nakit göndermek istemezdim.
    Açıklamaya ne yazarsanız yazın, karşı taraf kötü niyetli ise dava uzun sürer.
  • Arkadaşalr herkese yorumları için teşekkürler güvene dayalı şekilde parayı sabah 10.30 da gönderidm,arkadaşla bekledik 11,30 da rehin kalktı.geri kalan bakiyeyi arkadaşa gönderip satışı bitirdim.Allah herkese gönlündeki aracı nasip etsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: turkay23

Arkadaşalr herkese yorumları için teşekkürler güvene dayalı şekilde parayı sabah 10.30 da gönderidm,arkadaşla bekledik 11,30 da rehin kalktı.geri kalan bakiyeyi arkadaşa gönderip satışı bitirdim.Allah herkese gönlündeki aracı nasip etsin.
    İşte bu kadar hocam. Ticaret dediğin böyle olur. Güven her zaman önemli. Hayırlı olsun.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.