Şimdi Ara

Renault clio sol yada sağ dönüşlerde gelen küt küt sesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
11.526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar aracım renault clio 2000 model hb sola yada sağa dönüşlerde araba küt küt vuruyor amortisör değiştirdikten sonra sesler artmaya başladı daha önce çukur veya kasisli bir yola girdiğimde gelen ses şimdi sola veya sağa sert dönüşlerde takozu takoza vurur gibi ses çıkartıyor takozu değiştirtim ama bir fayda sağlamadı sizce neyden olabilir .

• tam çevirince dibe vuruduğundaki sesten bahsediyosan direksiyon kutusundan geliyor
  • 17 yıllık araç bırakında biraz isyan etsin !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Moueson -- 16 Temmuz 2017; 22:20:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sadece dönüşlerde geliyor ise dış aks olma ihtimali var

• dönüşlerde gelen "küt, küt" vurma sesleri akslardan gelir. çok acil baktırın, riskli bir durumdur...
  • Muhtemelen aks kafaları gitmiş. Aks kafalarında sorun varsa ve Aracı uzun süre kullanırım derseniz, ayrıca aks körükleri, rulman ve poryalarıda değiştirin derim.

• Tabladan gelme ihtimali de yüksek , amortisor degistikten sonra dönüşte geliyor diyorsunuz aklima ilk tabla geldi

• Benzer bir sorun 2000 model Vw Bora da başıma gelmişti. Tabla burçları değiştirildi sorun çözülmüştü

• quote:

Orijinalden alıntı: Vincent54

tam çevirince dibe vuruduğundaki sesten bahsediyosan direksiyon kutusundan geliyor

amortisörlerin yerini deistirdi ve aksamdaki tüm malzemeler deisti ses şuanlık gelmıo ama hafif bozuk yollarda tıkırtılar gelıo sanırım araç 17 yıllık artık yapabilecek bişi yok :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moueson

17 yıllık araç bırakında biraz isyan etsin !

ilk aracım olduğu için böleyim hiç ses gelmesin dedim usta naparsak yapalım yine ses gelir dedi ama o küt sesini hallettirdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cleansing

Sadece dönüşlerde geliyor ise dış aks olma ihtimali var

amortisörlere baglı ne var ne yok hepsini deistirtirdim ses kesildi şimdilik
  • quote:

Orijinalden alıntı: ezicioyuncu

Tabladan gelme ihtimali de yüksek , amortisor degistikten sonra dönüşte geliyor diyorsunuz aklima ilk tabla geldi

takoz dahil tüm amortisör parçaları değişti bilye falan ses kesildi sanırım gelmiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: deliyürek_116

Benzer bir sorun 2000 model Vw Bora da başıma gelmişti. Tabla burçları değiştirildi sorun çözülmüştü

aynen onlar değişti ses kesildi sadece tek sıkıntım az sıkıntılı yola girince ufak tefek sesler onlarda gitmez dediler .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kasto_37

Muhtemelen aks kafaları gitmiş. Aks kafalarında sorun varsa ve Aracı uzun süre kullanırım derseniz, ayrıca aks körükleri, rulman ve poryalarıda değiştirin derim.

aks harici burçlar falan değişti ses kesildi şimdilik .
  • quote:

Orijinalden alıntı: aya

dönüşlerde gelen "küt, küt" vurma sesleri akslardan gelir. çok acil baktırın, riskli bir durumdur...

dönüşlerde araba yığılınca o bölgeye yapıyor yani düz yolda dönüşlerde sıkıntı yok .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kasto_37

Muhtemelen aks kafaları gitmiş. Aks kafalarında sorun varsa ve Aracı uzun süre kullanırım derseniz, ayrıca aks körükleri, rulman ve poryalarıda değiştirin derim.

aracı uzun süre kullanmıcam kardeşim aracı öğrenme amaclı almıstım sigorta yılını doldurunca satacağım bidaha da renonun aracına bulasmıcam :)
  • kim bilir son demlerini yaşayan clio nun kalbi küt küt atıyordur iyi bir usta için kolay bir iş amortisör gidik olabilir
  • Direksiyon kutusu, akslar ve bir çok alt takım elemanını değiştirip yine benzer sorunu yaşamış biri olarak cevap veriyorum. Travers beşik burçlarını değiştir
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibon nobi

kim bilir son demlerini yaşayan clio nun kalbi küt küt atıyordur iyi bir usta için kolay bir iş amortisör gidik olabilir

Amortisör yeni değişti burçları değiştirdim dedi düzeldi ses köye git gel yapa yapa önden gelen sesler çoğaldı bunu satıp bir step way alasım var köy için 😂

• quote:

Orijinalden alıntı: vortex35

Direksiyon kutusu, akslar ve bir çok alt takım elemanını değiştirip yine benzer sorunu yaşamış biri olarak cevap veriyorum. Travers beşik burçlarını değiştir

Aynen burçlar değişti çözülmüştü 😂

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.