Şimdi Ara

Renault Clio 1.2 TCe EDC Testi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
14.158
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Renault Clio'nun ülkemizde satılan en performanslı versiyonunu geçtiğimiz hafta boyunca blogumda yayınlamak üzere test ettim. Araç, Captur'da da kulllanılan 1.2 litre turbo benzinli 120 beygir güç ve 2000 d/dak'dan itibaren 190 Nm tork üreten motora sahip. Otomobil, bu motor ve 6 ileri çift kavramalı otomatik şanzımanla 0-100km/h hızlanmasını 9.4 saniyede tamamlıyor. Turbo motor düşük devirlerden itibaren yüksek tork sunabildiği için bu motorun faydası ilk kalkışlarda belli oluyor. Düşük hızlardaki sollamalarda da yine turbonun faydası görülüyor. Ortalama yakıt tüketimi ise, agresif kullanımda rahalıkla 9 litrenin üstüne çıkıyor. Yakıtı tüketimini düşürmek içinse ECO modu kullanılabiliyor. ECO modu aktifken gaz tepkileri siz gaza ne kadar basarsanız basın sınırlanıyor, otomatik şanzıman üst vitese daha kolay geçiyor vs. Bir de otomobilin dokunmatik multimedya ekranından daha düşük tüketim için direktifler görüntülüyorsunuz. Bu sayede tüketimi 8.1 litreye çekebildim. (İstanbul trafiğinde)

Daha detaylı test yazısı ve fotoğraflar için buraya göz atabilirsiniz.
     Renault Clio 1.2 TCe EDC Testi Renault Clio 1.2 TCe EDC Testi Renault Clio 1.2 TCe EDC Testi Renault Clio 1.2 TCe EDC Testi Renault Clio 1.2 TCe EDC Testi Renault Clio 1.2 TCe EDC Testi

• güzel inceleme, emeğinize sağlık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu ne be 8 lt çok, ben İstanbul trafiğinde 3 lt yakıyorumcular gelir birazdan.

0.9 tce satın almış ve 1 seneye yakın tecrübe etmiş biri olarak bu tüketime katılıyorum. Uzun yolda 4.3 lt' ye kadar çekebilmiştim.

Test güzel, umarım blog sayfanıza yönlendirdiğiniz için geçen seferki gibi insanlardan tepki almazsınız.
  • teşekkürler.
  • Güzel inceleme, güzel blog. Ayrıca Yeditepe de çok güzel bir manzara yaratmış fotoğraflara.
  • 1.2 motordan 120 beygir güç,övmek gibi olmasın ama renault motor yapmasını biliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: flyer_mig

1.2 motordan 120 beygir güç,övmek gibi olmasın ama renault motor yapmasını biliyor.

Ford 1.0 dan 125 bg guc üretiyor hocam. Yeni 308 1.2 130 bg versiyon var.

• Düşük hacimli turbolu araçlar için o kadar,100 km de 3 lt yakar 4 lt yakar tarzindan reklamlara aldanmayip atmosferik motor aldığım güne şükür derim. Ben 8 lt lpg yakiyorum astra j ile

• alpkocakm A kullanıcısına yanıt
    lpg uygulanabiliyormu bu motora?

• Güzel araç, güzel inceleme.
  • inceleme güzel ama jantlar apaçi stlye olmuş...
  • Kasa kasa 8.1 yaktıracaksan hiç mantıklı değil araca göre yakıt fazla.
  • yakınımda var ortalama 6.3 şehiriçi tuzla
  • hftblgc kullanıcısına yanıt
    Benim bildiğim kadarıyla VW grubunun 1.4 TSI turbo motorlarına lpg dönüşümü yapılabiliyor. O turbo motora lpg takılıyorsa mantıken buna da takılabilir diye düşünüyorum ama kesin bir bilgim yok açıkcası.
  • Megane 1,2 tce cikarmadilar nedense

• Mazotşist kullanıcısına yanıt
    Jantlar Clio'ya farklı bir hava katmış, ben sevmiştim aslında :) Bir de bu motor yurtdışında standart Clio'lardan daha sportif bir görünüm sunan GT donanımıyla da alınabiliyor. Bu donanımda ön-arka tampon ve iç mekandaki ayrıntılar farklı. Direksiyon arkasında vites kulakçıkları var. GT donanımlı araçlar Bursa'da üretilmesine rağmen Türkiye'de satışa sunulmuyor.
     Renault Clio 1.2 TCe EDC Testi

• quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

quote:

1.2 motordan 120 beygir güç,övmek gibi olmasın ama renault motor yapmasını biliyor.

Renault 1.6-760 beygir motoruda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bgs0 -- 21 Nisan 2014; 20:57:58 >
  • mumenu kullanıcısına yanıt
    Aslında Megane'da da benzinli turbo motorlar var, ama Türkiye'ye getirilmiyor. Avrupa'da 1.2 TCe 115 ve 1.4 TCe 130 motorlu modelleri satışta.

http://www.renault.co.uk/cars/model/megane/new-megane-hatch/prices/index.jsp?modelKey=M3B11&versions=VEC682_GRBR%2CVEC686_GRBR&userPriceType=&codes=&diff=false&show=1&toggles=0000000000000000&add=VEC678_GRBR

• quote:

Orijinalden alıntı: bgs0

quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

quote:

Renault 1.6-760 beygir motoruda var.

F1 aracı hariç hangi günlük araçta var o motor ?

• Kaptan bu motorun hata payını yıpranma payını ne kadar vermişlerdir acaba ?
    Ufacık motorlardan bu kadar güç çıkarken umarım ömürleri kisaltmaz ve renonun asıl olayı olan ne olursa olsun yolda bırakmaz gibi sözlerini unutturmazlar.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.