Şimdi Ara

removed (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
202
Cevap
2
Favori
12.383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
189 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sen oxford da mısın mit de misin hayırdır?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kimisi öyle bi yazmış ki zararlı tek birşey ağızlarına sürmüyorlar sanki yedikleri içtikleri herşey sağlıklıymış gibi. Alkol içip kötülük yapan sarhoş değilken de bişeyler yapabiliyor ki forumdaki herkesin ortak görüşü zaten 'ağzınla' içmek.Ayarı kaçırmadıktan sonra kimse kimseye zarar vermiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: x-c9

Sen kendine acı burada oturup ekrana bakıyorsun millet içip eğlenirken.

Çekememezlikten öleceksiniz resmen.

Neyini çekemeyeceğiz ?
    Bok gibi tadan 8 liralık biranın tadını mı çekemeyeceğiz? Yoksa kanser eden lağım kokan sigaranın tadını mı? Gören de matah bir şey sanacak

• sanane. bu kadar basit.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • O felsefeyle hareket edersen kizartma, abur cubur , cipsde yeme. Colada icme. Mcdonald dan yemek yiyenlere ya da starbuckdan kremasi bol icecekler icin sagligi faydasiz beslenenlerede aciyorsundur keain. Bence sen tibetde yasa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deleteextra -- 10 Aralık 2017; 15:13:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Muten Roshi kullanıcısına yanıt
    Thc?

• quote:

Orijinalden alıntı: yuxeses

Allah haram kılmış ama mayaları bu iş için yaratmış :) Allah bir kulunun içip içmeyeceğini önceden biliyor ise kulun özgür iradesi nerede kaldı?

Mutfağa git bıçağı al ve kalbine sapla sonra da Allah beni intihar etmem için yaratmış de. Cahillik kadar acınacak bir durum yok şu dünyada

• Tavsiye. Icmeyin sigara içki aylık 500 tl yapar gezin tozun her ortama girin derim😃😃😃

• Spor deyince neden akla direk ağırlık geliyor 😁

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hayatı ıskalamışsın, burada ne anlatsam boş.. Kendine acı.

• Sigara tamamda içki konusunda katılmıyorum.En yakın arkadaşlarının yanında içip dertlerinizi paylaşmak biribirinize destek çıkmak ortamı tarif edilemez bir haz.Hele ki bir kaç ay görmediğiniz yakın arkadaşlarınızla içmek .Kısacası ortamda bütün duygular var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoreGame -- 10 Aralık 2017; 16:47:4 >
  • minmaster kullanıcısına yanıt
    Verdiğin örnek yanlış aynı şey değiller. Hemen cahil laftasını yapıştırmak kolay tabi. Ayrıca verdiğin örnek kendi içinde de yanlış... İnandığınız Allah tanımı beyniniz de kabul görmediği ve mantık hatası olduğu için kendinizle çelişiyorsunuz ve bir biri ile çelişkili mantıksal sorular da tatmin edici açıklamalar yapamadığınız için böyle seviyeyi düşürerek kendinizce haklı olduğunuzu sanıyorsunuz...
  • kardeş sigarayla kim eğleniyor ? alkol için ise samimi bir ortamda herkes de ağızıyla içiyorsa o ortamdan daha güzel bir ortam OLAMAZ.yaşayamadığınız şeylerin kıskançlığını yapmayı bırakıp hayatın tadını çıkarsanız herşey daha güzel olur belki sen ve senin gibiler için.
  • Hatta Allah o kadar merhametli ki küfrü cehli durumdaki bu zavallılara bile mühlet veriyor. Adam tuş olduğu halde hala küfri inadisinde ısrar ediyor. İslami bir mesele oldu mu nerede nasıl (kendi mantıklarına göre) bir hata zerresi buluruz diye çırpınanlar, topluma zararı bilimle, akılla ve dinle sabit olan bir fesat kaynağını yok azından birşey olmaz yok keyif veriyor diye zırvalarla savunmaya kalkıyor.

10 cinayetten 9unun bile alkol tüketimine dayalı olduğu dünyada bir ateist bile bunun tamamen yasaklanmasını savunmalı biraz mantık zerresi barındırıyorsa..

• Onlarında çok umrundaydi canım benim ya

Az sonra Beşiktaş maçını birami çekip izleyeceğim

Oh mis kendimi 2 saatliğine de olsa sizinle aynı ülkede yasamadigima ikna ederim böylece

Bu arada BJK maçına link isteyen varsa beleş vereyim WhatsApp dan +31 6 864 088 63

Dolabında soğuk birasi olmayan yazmasın lütfen

• beni benimle bırak hacı B kullanıcısına yanıt
    Kendi evimde Kendi yaptığım süper lezzetli biramı güzel bir sinema sistemin de güzel bir sofra eşliğinde maçımı izleyeceğim. Şimdiden şerefe dostum malûm kesim bu işleri bilmez onların millî içkisi ayran veya deve sidiğidir :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Flames,

Orda okumuyorum artık.
    Sen oxford da mısın mit de misin hayırdır?

Aynen paü ve esogünün bir üstü Stamford Mit. Neyse biraderim ilk mesajındaki kötü üsluptan ötürü gerilmiştim saçma bir dalaşa dönmüş uzatmaya gerek yok

• quote:

Orijinalden alıntı: x-c9

Sen kendine acı burada oturup ekrana bakıyorsun millet içip eğlenirken.

Çekememezlikten öleceksiniz resmen.

sağlık elden gittiği zaman kıymeti anlaşılan şeylerden birisi derlerdi ama inanmazdım

aynı bu şekilde acınası yorumlar yapardım
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurtleTut

Sigaraya katılıyorum. Ne kafası var, ne faydası var, ne ortamı var ...

Ancak içki öyle değil. İçine girmediğiniz için empati kuramamanızı anlıyorum.

Limbik sistemi araştırın, içki bunu bir güzel kaldırır ortadan. Utanma, önyargı, endişe, korku, karşındakine karşı belirli duvarlar örme ve düşüncelerin-söylediklerin arasında kurduğun filtrelerin hepsini ekarte eder, sizi içtenliğinizle baş başa bırakır.

Halk arasında buna samimiyet deniyor.

Öyle saydam-saf içkilerden bahsetmiyorum. Bira, hafif likörler, kırmızı şarap gibi... Birde ağzınla içeceksin. Hiç öyle abartmaya gerek yok, azı ve özü yetiyor.

Daha geçen ağzı bıçak açmayan bir ortama girdim, deniz kenarında bir kafedeyiz 4 kız 4 erkek, irili ufaklı sohbetler, çekingenlikler, 10 ar dakikalık sus puslar... Dayanamadım dedim kalkın gidelim bir Puba geçelim köşemize içelim 2-3 bira. Bir iki mırın kırın sonrasında herkesin canı sıkkın olduğu için en kötü ne olabilir ki dendi ve gidildi.

Sabaha iki kızın erkek arkadaşı oldu, herkes içini döktü, anneler babalar ölümler kazalar yanlışlar eski sevgililer bir güzel masaya yatırılıp falakaya çekildi... Sabah herkes pamuk gibi ve o mırın kırın edenler, ortamda telefondan yüzündeki makyaja bakmak dışında bir şey yapamayan tipler bül bül oldu şarkıcı oldu dost oldu kardeş oldu sevgili oldu ...

Ki girdiğim bu ortamdakiler tecrübesizdiler. Ahh ahh siz birde o yavan ortamları bilseniz, askeriyenin önünde boş arazide yakılan üç beş odun, içeriden çıkmış bir kaç kader mahkumu bir kaç dostla beraber keyfi ve verdiği tecrübesi tarif edilemez derecede kıymetli olan o ortamları bir bilseniz. Sabah midenin kazınması ile gidilen çorbacı, kış günü zorlaşan ama yinede vazgeçilmeyen ortamlar, meyhane türkülerinden girip, metallicadan çıkmalar (45 yaşında, ibrahim tatlıses dışında bir şey dinlememiş adama Turn The Page söylettiğimiz oldu )...

Normalde yanından geçtiğinde selam vermeyeceğin kişi ile (işte pek çok sebepten dolayı, inat, ön yargı, vurdum duymazlık, utangaçlık çekingenlik) sabaha ağabey kardeş, dost, sevgili diye can bağı kan bağı kurarsın.

Alkolün gerçekten etkisini gördüğün bir ortamı tam olarak yaşamadan gerçekten anlaşılabilecek duygular değil. Onunda içine sıçıyorlar işte, bir bira olmuş 10 lira, 50 lik rakının %90'ı vergi, 10 liraya aldığımız şaraplar olmuş 30-35 lira... Ahh ahh.

Selametle...

Söylediklerin kelime kelimesine dogru kardesim

• Aramızda bunlarla eğlenildiğini sanan insan diyicem diyemiyorum canlılar var...
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.