Şimdi Ara

removed (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
202
Cevap
2
Favori
12.383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
189 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Başlığı açanın rumuzu: Mrslimshady :D :D biz içki ve sigaraya özeniyorsak, senin özendiğin adama dön de bir bak istedim :D :D

Neyse. Bak ben sana nasıl eğlenilir anlatıcam şimdi.

Moruk, markete gidiyorsun. Kaşar alıyorsun. Közlenmiş patlıcan, barbunya, közlenmiş kırmızı biber, yaprak sarma alıyorsun. Biraz havuç alıyorsun. Yarım kilo kafi. Mayonez alıyorsun. Yoğurt alıyorsun. Uğraşmam dersen de haydari al. Kekik, kimyon, tuz,tatlı toz biber, karabiber alıyorsun. Mantar alıyorsun. Kasap bölümüne gidip 2 kangal sucuk ve 1.5 kg tavuk kelebek alıyorsun. Eve dönerken de 100 lük rakı, 2 paket sigara ve şalgam alıyorsun. Ha bir de bulabilirsen kuru et mükemmel olur. Mantarları temizleyip yıka bir kenarda dursun. Ha bir de kaşar rendele. Ama rendenin ufak tarafıyla. Aldığın havuçları rendeliyorsun. Bir tavaya zeytinyağ koyuyorsun biraz ve rendelediğin havuçları tavada kavuruyorsun. Biraz da tuz ekle. Havuçlar yumuşacık bir hal aldığında alıyorsun onları ocaktan. Bir kabın içine koyup buzdolabına atıyorsun. 15 dk falan soğusun. Yoksa yoğurdu ekşitir. büyükçe bir kaba da yoğurt koyup çatalla çırpıyorsun ki süzme yoğurt kıvamı alsın. Dolaptan havuçları alıp yoğurda döküyorsun. Biraz da mayonez döküyorsun üstüne. iyice karıştırıyorsun. Servis tabağına koyuyorsun. Şık durması için de 3-4 siyah zeytin ve bir iki parça maydanoz koyuyorsun. Havuç Tarator hazır. Diğerlerini hazır aldık zaten onları da koy masana. Buz hazırla ve soğuk su. Kangal sucuk almıştık ya onları 4 eşit parçaya böl, böldüğün parçaları da 2 ye böl. Fileto çıkarır gibi. Çok olsun dersen 3'e de bölebilirsin. Dış kısımlarına birkaç çizik atıp koy bir kenara onları. Bir çukur tabağa sıvı yağ koyuyorsun. İçine, kekik, kimyon, tuz, tatlı toz biber koyup karıştırıyorsun. Kekiği biraz fazla koyarsan daha güzel olur. Kimyonu çok abartma bozar tadı. Baharatlar topak topak olmasın ama. Büyükçe bir tavayı koy ocağa, aç altını ısınsın. O sırada tavukları al ve o yaptığımız sosa bula iki tarafını da ve tavaya at. 3-4 dk da bir yüzlerini çevir. Derileri çekip, karamel rengini alınca bil ki pişmiştir onlar. Al onları. Sonra yeni bir tavaya çok az yağ koy ve gezdir yağı her yere değsin o. Sucuklarını orta ateşte pişir. Ne kadar yavaş pişerse sucuk o kadar güzel olur. Bu arada mantarları fırın tepsisine diz. İçlerine rendelediğin kaşarları koy. tepeleme olsun biraz. Koy fırına gitsin. Çok pişirmene gerek yok. Sucukları da al moruk. Koy masana. Etti mi sana 4 kişilik güzel bir sofra. Kız/Erkek arkadaşlarınla otur. Koyun rakılarınızı. Bir de eğer çay demlersen rakının yanına süper olur bak. İlk kadehi ''eh hadi bakalım hoş geldiniz'' diye kaldır. Son kadehiniz ''en kötü günümüz böyle olsun'' diye kaldırın. Güzel sohbetler edin, kahkahalar atın, bir anda ülkeyi kurtarın, bir anda efkar bassın. Neşet ERTAŞ dinlemeyi de unutmayın.

Gelelim sadete. Eminim birçok kişi bu yazıyı okurken tebessüm etti, ''ulen harbi be, yapalım bu hafta sonu'' dedi. Eski anıları da gözlerinde canlandı. Belki senin bile ağzın sulandı okurken.

Fakat kötü olan şu;

Neden birbirimizin zevklerini aşağılıyoruz ki? Keyif ve istek meselesi bunlar. Afiyet olsun de geç. Neden midenin bulandığını, mide bulandırıcı laflarla aktarıyorsun ki?
    Bizim davamız rakı olmazsa yaşayamam veya sigara olmazsa yaşayamam değil. O sofraları vs. kurup birliktelik ve paylaşım. Paylaşımlarımızı taçlandırmak.
    Emin ol o masalarda 1 kişi bile ''ulan şu alkol ve sigarayı içmeyenleri anlamıyorum, hayatın tadını çıkaramıyorlar enayiler'' dememiştir. Ne yaşıyorsanız kendiniz için yaşayın. Başkaları sizi ilgilendirmez. Saygı duyun insanların hayatına. Burnunuzu sokmayın :)

• alkolluyken eglenmenin verdigi keyfi hicbir zaman yasayamayacak olanlara aciyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: x-c9

Sen kendine acı burada oturup ekrana bakıyorsun millet içip eğlenirken.

Çekememezlikten öleceksiniz resmen.

milletin cahilliğine bak 430 kişi beğenmiş şu yorumu..
  • Ben şunu anlamıyorum. Sigara nın nasıl bağımlısı oluyorsunuz? Misal ben lisede bir defa meraktan sigara aldım. 2 defa çektim sonra çöpe attım. Zehir gibi tadı vardı hani ilk içişte sevilecek bir şey asla değil. bağımlı olanlar çok mu zorluyorlar kendilerini alışmak için hani sigara içmek bazı kesimlerde erkeklik göstergesi gibi görüldüğünden. Ciddi olarak soruyorum nasıl bağımlısı oluyorsınuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayda yılda bir, gerçekten keyif için takılanlara bir şey demem. Ortam uygundur kimseye zararın yoktur zaten kimse de laf etmez.

Ama sabahın köründe eşek dışkısı gibi nefesle otobüse biniyorsan, yasak yerlerde içiyorsan, dumanınla insanları rahatsız ediyorsan haklı değilsin. Ayrıca kalkar kalkmaz içiyorsan, iki durak arası alelacele içiyorsan malsın. Keyif falan değil bağımlılık o.

• Yılbaşı geliyor. Sabahlara kadar içip eğlendikçiler gelmeden.

İnsan hem kendine zarar verip üstüne birde para verir mi lan

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: benkendimvebiz

Başlığı açanın rumuzu: Mrslimshady :D :D biz içki ve sigaraya özeniyorsak, senin özendiğin adama dön de bir bak istedim :D :D

Neyse. Bak ben sana nasıl eğlenilir anlatıcam şimdi.

Moruk, markete gidiyorsun. Kaşar alıyorsun. Közlenmiş patlıcan, barbunya, közlenmiş kırmızı biber, yaprak sarma alıyorsun. Biraz havuç alıyorsun. Yarım kilo kafi. Mayonez alıyorsun. Yoğurt alıyorsun. Uğraşmam dersen de haydari al. Kekik, kimyon, tuz,tatlı toz biber, karabiber alıyorsun. Mantar alıyorsun. Kasap bölümüne gidip 2 kangal sucuk ve 1.5 kg tavuk kelebek alıyorsun. Eve dönerken de 100 lük rakı, 2 paket sigara ve şalgam alıyorsun. Ha bir de bulabilirsen kuru et mükemmel olur. Mantarları temizleyip yıka bir kenarda dursun. Ha bir de kaşar rendele. Ama rendenin ufak tarafıyla. Aldığın havuçları rendeliyorsun. Bir tavaya zeytinyağ koyuyorsun biraz ve rendelediğin havuçları tavada kavuruyorsun. Biraz da tuz ekle. Havuçlar yumuşacık bir hal aldığında alıyorsun onları ocaktan. Bir kabın içine koyup buzdolabına atıyorsun. 15 dk falan soğusun. Yoksa yoğurdu ekşitir. büyükçe bir kaba da yoğurt koyup çatalla çırpıyorsun ki süzme yoğurt kıvamı alsın. Dolaptan havuçları alıp yoğurda döküyorsun. Biraz da mayonez döküyorsun üstüne. iyice karıştırıyorsun. Servis tabağına koyuyorsun. Şık durması için de 3-4 siyah zeytin ve bir iki parça maydanoz koyuyorsun. Havuç Tarator hazır. Diğerlerini hazır aldık zaten onları da koy masana. Buz hazırla ve soğuk su. Kangal sucuk almıştık ya onları 4 eşit parçaya böl, böldüğün parçaları da 2 ye böl. Fileto çıkarır gibi. Çok olsun dersen 3'e de bölebilirsin. Dış kısımlarına birkaç çizik atıp koy bir kenara onları. Bir çukur tabağa sıvı yağ koyuyorsun. İçine, kekik, kimyon, tuz, tatlı toz biber koyup karıştırıyorsun. Kekiği biraz fazla koyarsan daha güzel olur. Kimyonu çok abartma bozar tadı. Baharatlar topak topak olmasın ama. Büyükçe bir tavayı koy ocağa, aç altını ısınsın. O sırada tavukları al ve o yaptığımız sosa bula iki tarafını da ve tavaya at. 3-4 dk da bir yüzlerini çevir. Derileri çekip, karamel rengini alınca bil ki pişmiştir onlar. Al onları. Sonra yeni bir tavaya çok az yağ koy ve gezdir yağı her yere değsin o. Sucuklarını orta ateşte pişir. Ne kadar yavaş pişerse sucuk o kadar güzel olur. Bu arada mantarları fırın tepsisine diz. İçlerine rendelediğin kaşarları koy. tepeleme olsun biraz. Koy fırına gitsin. Çok pişirmene gerek yok. Sucukları da al moruk. Koy masana. Etti mi sana 4 kişilik güzel bir sofra. Kız/Erkek arkadaşlarınla otur. Koyun rakılarınızı. Bir de eğer çay demlersen rakının yanına süper olur bak. İlk kadehi ''eh hadi bakalım hoş geldiniz'' diye kaldır. Son kadehiniz ''en kötü günümüz böyle olsun'' diye kaldırın. Güzel sohbetler edin, kahkahalar atın, bir anda ülkeyi kurtarın, bir anda efkar bassın. Neşet ERTAŞ dinlemeyi de unutmayın.

Gelelim sadete. Eminim birçok kişi bu yazıyı okurken tebessüm etti, ''ulen harbi be, yapalım bu hafta sonu'' dedi. Eski anıları da gözlerinde canlandı. Belki senin bile ağzın sulandı okurken.

Fakat kötü olan şu;

Neden birbirimizin zevklerini aşağılıyoruz ki? Keyif ve istek meselesi bunlar. Afiyet olsun de geç. Neden midenin bulandığını, mide bulandırıcı laflarla aktarıyorsun ki?
    Bizim davamız rakı olmazsa yaşayamam veya sigara olmazsa yaşayamam değil. O sofraları vs. kurup birliktelik ve paylaşım. Paylaşımlarımızı taçlandırmak.
    Emin ol o masalarda 1 kişi bile ''ulan şu alkol ve sigarayı içmeyenleri anlamıyorum, hayatın tadını çıkaramıyorlar enayiler'' dememiştir. Ne yaşıyorsanız kendiniz için yaşayın. Başkaları sizi ilgilendirmez. Saygı duyun insanların hayatına. Burnunuzu sokmayın :)

Mevzu da bu aslında. Adam otobüse/servise binmeden son bir kez sıgarayı çekip öyle atıyor. Dingil çektiğini de arabanın içine üfürüyor. Arkada insan var mı yok mu umrunda değil hemen sigara yakıyor. Tüm duman bizim üstümüzde. İlki içiyor yola düşmüş trafik kazası. İçki içiyor sarkıntılık yapıyor. İçki içiyor eşini çocuğunu dövüyor. İçki içiyor karısını öldürüyor. Ezcümle sizin ballandıra ballandıra anlattığınız şeyin zararlı olduğunu kabul edin. Zararsa bana zarar değil. Önce sana zarar sonra çevrendekilere sonra diğer insanlara.

İçki ve sigaraya %500 zam gelsin. İçki ve sigara bir ihtiyaç değildir. Aksine insanların kendisini kaybetmesine yarayan sadece kendisine değil çevresine de zarar veren dünyanın en gereksiz şeyler listesi yapılsa en başa oturabilecek şeydir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Eden bulur
  • Eğer konu kadına şiddet vb. şeylere gelecekse inan bunun içkiyle kıyaslaması yapılamaz. Evet haklısın. Alkol alıp bunları yapan çok insan var. Doğru alkol insanın kendini kaybetmesine de yol açıyor. Fakaaat gel gelelim kadına şiddet sadece alkolün eseri değil. Bu tamamen zihniyetle alakalı bir durum. Eğer konu buraya gelecekse ensar vakfını hatırlatırım. Konu buraya gelecekse üfürükçü hocaların kadınlara tacizlerini hatırlatırım. Alkol bunlara teşvik etmez. Bu bahsettiğin olaylar tamamen kişinin zihniyetiyle alakalı bir durum. 15-16 senedir düzenli olarak alkol tüketirim. Ayağa kalkamayacak hale de geldiğim oldu. Hiçbir zaman ne bir kadına sözlü veya fiziksel şiddet uyguladım ne de bir hayvan veya canlıya zarar verdim. Zaten yazdığım yazının anafikrinde zihniyet var. Son fırtı alıp otobüse binenle, karşıt görüşte birine saygı duymayan insan aynı zihniyettedir bence. Bizim içkiye veya sigaraya zam istememiz yerine insanlarımızı eğitmemiz lazım. Sonuçta bayram tatillerinde de trafik kazaları oluyor. İnsanlar alkollü mü çıkıyor yola? Hayır. Tamamen insanın kendi nefsine hükmüyle alakalı bir durum.

• quote:

Orijinalden alıntı: TurtleTut

Sigaraya katılıyorum. Ne kafası var, ne faydası var, ne ortamı var ...

Ancak içki öyle değil. İçine girmediğiniz için empati kuramamanızı anlıyorum.

Limbik sistemi araştırın, içki bunu bir güzel kaldırır ortadan. Utanma, önyargı, endişe, korku, karşındakine karşı belirli duvarlar örme ve düşüncelerin-söylediklerin arasında kurduğun filtrelerin hepsini ekarte eder, sizi içtenliğinizle baş başa bırakır.

Halk arasında buna samimiyet deniyor.

Öyle saydam-saf içkilerden bahsetmiyorum. Bira, hafif likörler, kırmızı şarap gibi... Birde ağzınla içeceksin. Hiç öyle abartmaya gerek yok, azı ve özü yetiyor.

Daha geçen ağzı bıçak açmayan bir ortama girdim, deniz kenarında bir kafedeyiz 4 kız 4 erkek, irili ufaklı sohbetler, çekingenlikler, 10 ar dakikalık sus puslar... Dayanamadım dedim kalkın gidelim bir Puba geçelim köşemize içelim 2-3 bira. Bir iki mırın kırın sonrasında herkesin canı sıkkın olduğu için en kötü ne olabilir ki dendi ve gidildi.

Sabaha iki kızın erkek arkadaşı oldu, herkes içini döktü, anneler babalar ölümler kazalar yanlışlar eski sevgililer bir güzel masaya yatırılıp falakaya çekildi... Sabah herkes pamuk gibi ve o mırın kırın edenler, ortamda telefondan yüzündeki makyaja bakmak dışında bir şey yapamayan tipler bül bül oldu şarkıcı oldu dost oldu kardeş oldu sevgili oldu ...

Ki girdiğim bu ortamdakiler tecrübesizdiler. Ahh ahh siz birde o yavan ortamları bilseniz, askeriyenin önünde boş arazide yakılan üç beş odun, içeriden çıkmış bir kaç kader mahkumu bir kaç dostla beraber keyfi ve verdiği tecrübesi tarif edilemez derecede kıymetli olan o ortamları bir bilseniz. Sabah midenin kazınması ile gidilen çorbacı, kış günü zorlaşan ama yinede vazgeçilmeyen ortamlar, meyhane türkülerinden girip, metallicadan çıkmalar (45 yaşında, ibrahim tatlıses dışında bir şey dinlememiş adama Turn The Page söylettiğimiz oldu )...

Normalde yanından geçtiğinde selam vermeyeceğin kişi ile (işte pek çok sebepten dolayı, inat, ön yargı, vurdum duymazlık, utangaçlık çekingenlik) sabaha ağabey kardeş, dost, sevgili diye can bağı kan bağı kurarsın.

Alkolün gerçekten etkisini gördüğün bir ortamı tam olarak yaşamadan gerçekten anlaşılabilecek duygular değil. Onunda içine sıçıyorlar işte, bir bira olmuş 10 lira, 50 lik rakının %90'ı vergi, 10 liraya aldığımız şaraplar olmuş 30-35 lira... Ahh ahh.

Selametle...

Ne duygu somurusu, acitasyon yaptin be. Oyle bir yazmis ki alkolsuz samimiyet imkansiz mesaji cikacak nerdeyse.

Ortamda samimiyet icin alkola ihtiyac duyuyorsan o senin samimiyetsizligin. Herkesi kendin ve cevrendekiler gibi sanma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fasmodey -- 11 Aralık 2017; 12:52:41 >

• zayıf iradeli insanlar alışkanlıklarının kölesi olmaya mahkumdur.
  • Geçen sigara içtik arkadaşlarla, nasıl eğleniyoruz ama anlatamam.
  • HIGHER kullanıcısına yanıt
    Bende katılıyorum. Sadece hafta sonu serbest olsun o da rusya veya Ukranya da içilebilsin.Ulaşım yeme içme eğlence paraları da yasak olsun diyenlerden karşılansın.
  • Dini yönünü bir kenara bırakırsak, içkinin birçok yararı var. Özellikle şarap ve biranın. Ölçülü olunduğu sürece içkiyle eğlenen adama acımdan mantıksız.

• Ulan onla eglenme bunla eglenme nereye eglenecek bu insanlar

• kazık çakacak sanki dünyaya adam. 18liraya aldığım 1,5lt şarabımı içerken selamlıyorum seni. sen acıyadur ben gülüyorum.

• son derece kaç derece oluyo kardeş
  • ben de bos vakitlerini 'yalnizca' masturbasyon ile senlendirebilen sana aciyorum. tek sosyal hayati forum, sozluk tarzi sanal siteler olan ergenlik cagini hic atamamis sana aciyorum. biriyle gorusecek olursa -hic sanmıyorum- tavuk durum yemeye götürüp, kiraathanede cay icen vizyonsuzluguna aciyorum.

• Kim nasıl isterse öyle eğlenir kimene?
    Sigara kullanmıyorum ama yerine göre bende içkiyi tercih ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmckr -- 11 Aralık 2017; 17:13:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PERENAL.

kazık çakacak sanki dünyaya adam. 18liraya aldığım 1,5lt şarabımı içerken selamlıyorum seni. sen acıyadur ben gülüyorum.

oluyorum olmasin o. 18 liraya sarap mi olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.