Şimdi Ara

removed

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
202
Cevap
2
Favori
12.383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
189 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-89183934B -- 31 Aralık 2017; 20:56:30 >

• Tabi canım, çekememezlikten öleceğiz. Şu illetin kokusundan midemiz bulanırken, yakınlarımızın zarar gördüğünü ve hatta hayatlarını kaybettiklerini görürken de çekememezlikten biz öleceğiz.

Ama merak etme, biz çekememezlikten ölene kadar siz akciğer kanserinden, bitik karaciğerlerden çoktan ölmüş olacaksınız.
    Sigaraya katılıyorum. Ne kafası var, ne faydası var, ne ortamı var ...

Ancak içki öyle değil. İçine girmediğiniz için empati kuramamanızı anlıyorum.

Limbik sistemi araştırın, içki bunu bir güzel kaldırır ortadan. Utanma, önyargı, endişe, korku, karşındakine karşı belirli duvarlar örme ve düşüncelerin-söylediklerin arasında kurduğun filtrelerin hepsini ekarte eder, sizi içtenliğinizle baş başa bırakır.

Halk arasında buna samimiyet deniyor.

Öyle saydam-saf içkilerden bahsetmiyorum. Bira, hafif likörler, kırmızı şarap gibi... Birde ağzınla içeceksin. Hiç öyle abartmaya gerek yok, azı ve özü yetiyor.

Daha geçen ağzı bıçak açmayan bir ortama girdim, deniz kenarında bir kafedeyiz 4 kız 4 erkek, irili ufaklı sohbetler, çekingenlikler, 10 ar dakikalık sus puslar... Dayanamadım dedim kalkın gidelim bir Puba geçelim köşemize içelim 2-3 bira. Bir iki mırın kırın sonrasında herkesin canı sıkkın olduğu için en kötü ne olabilir ki dendi ve gidildi.

Sabaha iki kızın erkek arkadaşı oldu, herkes içini döktü, anneler babalar ölümler kazalar yanlışlar eski sevgililer bir güzel masaya yatırılıp falakaya çekildi... Sabah herkes pamuk gibi ve o mırın kırın edenler, ortamda telefondan yüzündeki makyaja bakmak dışında bir şey yapamayan tipler bül bül oldu şarkıcı oldu dost oldu kardeş oldu sevgili oldu ...

Ki girdiğim bu ortamdakiler tecrübesizdiler. Ahh ahh siz birde o yavan ortamları bilseniz, askeriyenin önünde boş arazide yakılan üç beş odun, içeriden çıkmış bir kaç kader mahkumu bir kaç dostla beraber keyfi ve verdiği tecrübesi tarif edilemez derecede kıymetli olan o ortamları bir bilseniz. Sabah midenin kazınması ile gidilen çorbacı, kış günü zorlaşan ama yinede vazgeçilmeyen ortamlar, meyhane türkülerinden girip, metallicadan çıkmalar (45 yaşında, ibrahim tatlıses dışında bir şey dinlememiş adama Turn The Page söylettiğimiz oldu )...

Normalde yanından geçtiğinde selam vermeyeceğin kişi ile (işte pek çok sebepten dolayı, inat, ön yargı, vurdum duymazlık, utangaçlık çekingenlik) sabaha ağabey kardeş, dost, sevgili diye can bağı kan bağı kurarsın.

Alkolün gerçekten etkisini gördüğün bir ortamı tam olarak yaşamadan gerçekten anlaşılabilecek duygular değil. Onunda içine sıçıyorlar işte, bir bira olmuş 10 lira, 50 lik rakının %90'ı vergi, 10 liraya aldığımız şaraplar olmuş 30-35 lira... Ahh ahh.

Selametle...
    Sana ne birader herkes tek tip olmak zorunda falan mı? Sen enstrüman çalıp, spor yaparak eğleniyorsun diye tüm insanlık bunlarla mı eğlenmek zorunda? Ömür kendinin, para kendinin, seçim kendinin. Bırak da kaç yaşına gelmiş adamlar yaşam tarzlarına karar verebilme özgürlüğüne sahip olabilsin.
  • sigarayla eğlenmek ne la öyle bişey mi var
  • Katılıyorum. ayrıca sigara yasaklanmalı, sadece güney korede olduğu gibi belli yerlerde içilmeli
  • O parayla herhangi bir spora yazılabilirsin , ağırlık kaldırmak falan sevmiyorsan.

Bir müzik aleti alıp , onun kursuna gidebilirsin.

Giyime para harcayabilirsin , çok yakışan bir gömlek alıp özgüvenini artırıp mutlu olabilirsin.

Gidip 20 bira , 2 paket sigara içmek yerine
  • quote:

Orijinalden alıntı: HIGHER

Katılıyorum. ayrıca sigara yasaklanmalı, sadece güney korede olduğu gibi belli yerlerde içilmeli

Evet
  • Onlar da sana acıyor.

Şaka

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eğlenemiyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Affection and Hatred

Onlar da sana acıyor.

Şaka

:)
  • Sen kendine acı burada oturup ekrana bakıyorsun millet içip eğlenirken.

Çekememezlikten öleceksiniz resmen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-c9 -- 8 Aralık 2017; 18:26:11 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mma yapıyorum elektro gitar çalıyorum 2 tane gitarim var.
    Arada bir alkol sigara yapıyorum abartmadigin sürece sıkıntı yok bence

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben de zengin görünmeye çalışan fakirlere
  • Sana katılıyorum moruk ejderha besliyorum bu yüzden

• Saydığın maddeleri fazla tüketen insanların mutlu olduğunu veya hayattan zevk aldığını düşünmüyorum. Alkol benim bildiğim sıkıntılardan kaçmak için tüketilir.

O yığınla para gömme konusunda haklısın. Fiyatlarının değişmesi lazım. Biraya %100 vergi mi uygulanır?
  • Gittigin okulu veya calistifin yeri paylasabilir misin? Ezecegim de orantili ezeyim bari..

• Her gece tüm parasını biraya döken sonra eve yürüyerek dönmeye çalışan elemanlar
  • günde 1 paket bazen daha fazla sigara içiyorum katılıyorum sana dünyanın en leş gereksiz şeyidir sigara ama sen neden acıyorsun ki bize kendisine acımayan insana kimse acımamalı
  • Sigara ile eğlenilmez zaten sigara bağımlılıktan içilir.

Ama alkol eğlenceli değildir diren biri hiç çakırkeyif olmamıştır.alkol dünyanın en eğlenceli molekülüdür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lemmy Baba -- 10 Aralık 2017; 15:14:2 >
  • içkili ortam bir başka güzel oluyor

eve içki almam ama dışarda sevdiklerimle içmeyi severim

marifet değil tabiki bu böbürlenmeye gerek yok

sadece zevk meselesi

• Eğlenmek için alkole ihtiyacın yok. Ama biyerden biyere gitmek için de arabaya ihtiyacın yok ama olursa güzel olur.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.