A

Yüzbaşı
07 Ocak 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 116 (Bu ay: 10)
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar, PS4e başka bir adresten remote play ile bağlandığımda 5-10 saniye sonra PS4 sisteminiz ile bağlantı kesildi uyarısı alıyorum. Daha öncede bağlantı kalitesinden dolayı oluyordu ama bu sefer hiç sekmiyor 5-10 saniye içerisinde hep bağlantı kesiliyor. Ev içerisinde aynı ağdan bağlanınca problem yok ama işteki ağdan hep bu sorunu yaşıyorum. Bu problemi yaşayan arkadaşlar varmı acaba çözümü nedir?
Merhaba arkadaşlar.
Excelde iki ayrı sayfa oluşturup birinde birim fiyatlarını yazıp diğerinde maliyet hesaplamak istiyorum.
X= 10TL
Y= 20TL
Z= 30TL
yazıp maliyet sayfasında X yazınca yan cellinde 10TL yazmasını istiyorum.
='BİRİM'!B2&"TL" bu şekilde çağırıyorum fakat ben X yazınca çıkmasını istiyorum. Formül ne olmalı acaba?
Merhaba arkadaşlar. Ben tablet üzerinden tek bir sayfada anket oluşturmak istiyorum.

Yani daha açık olmak gerekirse işyerimde bankonun üzerine bir tablet koyup tek soruluk ve 3-5 seçenekli tek sayfalık bir anket hazırlamak istiyorum. Gelen müşteriler hiçbir bilgi girmeden 2 saniyede bi seçeneği seçip tekrar aynı sayfaya dönmesini istiyorum.

Google forms ile yaptım fakat hesaba girilmesi gerekiyor ve haliyle üst tarafta düzenle buttonları duruyor ve zaten oy kullanınca tekrar başka şeylere tıklamak gerekiyor ana sayfaya dönebilmek için.

Bu tarz bi app veya tarayıcı tabanlı bi uygulama varmıdır acaba?
Merhaba arkadaşlar Urbanears plattan adv - harman kardon soho - marshall major2 arasında kaldım. Marshallı deneyemedim ama urbanears ve sohoyu wireless deneme şansım oldu. Açıkçası bana bass olarak ve ses çıkışı olarak soho daha iyi geldi. Tabi şeklide cabası. İkinci eli plattanın sıfır fiyatınada yakın.
Siz iyi bass için bu üçünden hangisini önerirsiniz?
Merhaba arkadaşlar excelde veya başka bir office programında restoran otomasyonu hazırlanabilirmi?

Yapmak istediğim sadece ekranda menüde yer alan yemeklerin butonlarını hazırlayıp bunlara tıklanınca zebra printerdan çıktı almak.

Yani mesela tost ve kolaya tıklayınca fiyatlarıyla birlikte bir fiş çıkarması ve tabi gün sonunda bunları hafızaya alması. Neyden kaç tane satılmış ve toplam ciro.

Çok mu komplike bir iştir?
Merhaba arkadaşlar. Halihazırda iphone5 16gb kullanıcısıyım ve applerden dolayı sıkı bir apple fanatiğiydim. Fakat artık eskisi gibi oyun veya program kullanmıyorum. Sadece güncel basit appler. Hem telefondan sıkıldığımdan hemde 16gb artık mp3lere yetmediğinden değişikliğe gitmek istedim. Iphone 6 yada okadar verecek param yok şuanda.

Aklımda z1 var. Fiyatlarıda düşmüş. Sony istememdeki etken sıkı bir ps4 fanatiği olmam ve telefondada remote play özelliği olması. Gerçi z1de varmı bilyorum.

Size danışmak istediğim şey benim içimden z1 almak geçiyor fakat hız veya takılma problemleri yaşarmıyım acaba şimdi veya 1-2 seneye. Aslında iphone tercih etmemin sebebi hep budur. 3 senedir ne bir takılma ne bir kasma halada çok rahat kullanıyorum. Performans konusundada zaten 1-2 sene daha götürür. Z3 içinde bukadar fark vermek istemiyorum. Z1 aldığım zaman acaba bu sorunlar çıkarmı yoksa hiç maceraya girmeden devam mı edeyim telefonumla.
Arkadaşlar geçen sene bir hata yaptım ve dsmarta tv+internet 2 senelik taahütle üye oldum.
240tl para verdim birde çaanak taktırdım. fakat internetimde hep sorun vardı hep kopmalar oluyor.aradım bizden kaynaklanmıyor ev tesisatınızla alakalı dediler. adam çağırdım bide ona para verdim tesisattada birşey yok.fakat son 1 aydır 3dkda bir kopmalar meydana gelmeye başladı ve taahüt cezamı ödemeden kapatmak için iptal talebinde bulundum.yine ketenpereye getirdiler yok servis yollicaz yok cart yok curt 1 aydır yine bi numara yok modemi bile değiştirdik hala sorun aynı.binada sorun yok ev tesisatında sorun yok ama durmadan bağlantı kopuyor ve artık iptal ettirmek istiyorum. şimdi ceza ödemeden iptal etmeyiz diyorlar arkadaşlar nasıl bir yol izlemek gerek?nasıl kurtulurum bu şerefsizlerden?tüketici heyetine başvursak sonuç çıkarmı?
Arkadaşlar excel ile menü tabloları oluşturuyorum. Miktar-birim-birim ağırlığı-birim fiyatı-maliyet olarak. tabloda maliyeti otomatik olarak hesaplıyorum fakat yüzlerce menü oluşturucam ve bir ürün birçok menüde yer alıcak yani birim fiyatını bikere değiştirip tüm dosyaya uygulayabilirmyim?

Pek anlatamadım ama öğrenğin yumurtanın adet fiyatı 0.30 lira ve birçok satırda yer alıcak.ben birim fiyatını 0.40tl olarak değiştirip bütün satırlara ve sayfalara bunu uygulayabilirmiyim acaba?
Arkadaşlar en son bu iki araç arasında kaldım. İkiside otomatik vites. Evveldende Lacetti kullandığım için Chevroletten çok pişmanım yakıt konusunda. Fakat Aveo yorumları genelde iyi. Yakıt konusunda kimisi şehiriçi 7lt diyor kimisi 10-11lt diyor. Biraz yüksek gibi geldi ama aracın 32-33bindeki fiyatı çok iyi özellikle donanımlarınada bakılırsa. Peugeot 208 1.2VTİ ise pek bilmediğim bir araç. Kullanma fırsatımda olmadı fakat genelde performans bakımından şikayet yorumları okudum ama benim için az yakması önemli zaten. 208inde fiyatı 38bin civarında. Aslında Aveonun şeklinide beğendim fakat hem eski aracımdan dilim yandığı için yakıttan hemde piyasadan çekildikleri için ileride yedek parça konusunda sıkıntı yaşarmıyım acaba diye çekiniyorum. Sizce bu sorunları yaşarmıyım Aveo ile? Yoksa 5bin daha fazla verip 208 mi aliyim?
Arkadaşlar ilk stop motion videomu çekmeye hazırlanıyorum nikon d300 makinam ile. Az çok mantığını kavradım fakat anlayamadığım birşey var aşağıdaki videodada var ters çevirirken veya katlarkenki görüntüleri elimiz çıkmadan nasıl alabilirim acaba?

http://youtu.be/-AUjYh2UItw
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 5 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.170
İkinci El Bölümü Mesajları: 12
Konularının görüntülenme sayısı: 22.736 (Bu ay: 389)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 268 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.