Şimdi Ara

removed

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
201
Cevap
2
Favori
11.845
Tıklama
Giriş
    698 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: XXX Tentacion

quote:

Orijinalden alıntı: mrslimshady

O parayla herhangi bir spora yazılabilirsin , ağırlık kaldırmak falan sevmiyorsan.

Bir müzik aleti alıp , onun kursuna gidebilirsin.

Giyime para harcayabilirsin , çok yakışan bir gömlek alıp özgüvenini artırıp mutlu olabilirsin.

Gidip 20 bira , 2 paket sigara içmek yerine

Sana ne birader herkes tek tip olmak zorunda falan mı? Sen enstrüman çalıp, spor yaparak eğleniyorsun diye tüm insanlık bunlarla mı eğlenmek zorunda? Ömür kendinin, para kendinin, seçim kendinin. Bırak da kaç yaşına gelmiş adamlar yaşam tarzlarına karar verebilme özgürlüğüne sahip olabilsin.

konuda ki en güzel yorum katılıyorum. konu baştan aşşağı bissürü boş postla dolmuş. bırakın insanlar istediği şekilde eğlensin.
    |
    |

• Yarbay
    2362 Mesaj
    boş muhabeti bırakın. haftada 1 rakı balık yapın, kışda geldi balıklarda ucuz, soğuk algınlıgınada iyi gelir.
    |
    |

osman baba bizi karıya götür.
    |
    |
    K.B.V. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Alkol'un "Kültür" olması da çok sevdiğimiz popüler kültürün bir eseri ne yazık ki. Alkol yüzünden akrabalarımdan çok acı çekerek ölen olduğundan, ne kadar uzak durursanız o kadar iyidir.

Bir de yukarı da arkadaş bahsetmiş; ağızları bıçak açmayan yerde, alkol ile herkesin konuşmaya başlaması.

Aslında bu insanların ne kadar asosyal ve korkak olduğunun bir göstergesi diye düşünüyorum. Kendimden bir örnek vermek gerekirse, konuşmayı epey seven biriyimdir. Ben Liverpool'da dil okulunda okuyor iken, sınıfa girdiğimde bir kaç benim gibi arkadaş hariç herkes cep telefonuna saplanmış takılıyordu. Bu elemanlar derste bile saatlarce bununla uğraşıyordu. Öğretmenler milleti telefon o kadar çalışmasına rağmen genelde başarısız oluyordu. Bu elemanların çoğu zaten barcı elemanlar, her gece barda takılan elemanlar. Ben kendim bunlarla bir kaç kere takıldım ve gördüm ki bunlar bar harici hiç bir yerde konuşmuyor. Güya dil öğrenmeye gelen elemanlar adeta bar dışında dilini yutmuş gibi takılıyorlardı. Ki benim düşüncem bunların barda konuşmasını sağlayan şeyin alkol olduğuydu.

Her neyse bu da böyle bir anımdır. Her alkol deyince aklıma böyle tipler geliyor.

Siz bunlardan olmayın yeter. Liverpool'da hastaneye gittiğimde alkol yüzünden kanser olan çok insan gördüm, elemanların acısını tarif etmeye zaten gerek yok. Eğlenmek için bir çok yol var ve bence alkol ile sigara bu yollardan değildir.
    MSI MPG X570 GAMING EDGE WIFI, AMD Ryzen 3700x, G.SKILL Trident Z Neo 64GB (4 x 16GB)DDR4 3600, iChiLL GeForce GTX 1080 Ti X3 Ultra, Corsair HX1200, Corsair Air 540,ST8000DM004 Seagate 8TB 5400RPM,WDC WD40EFRX WD RED 4 TB 5400 RPM,KXG50ZNV256G NVMe TOSHIBA 256 GB,KINGSTON SA2000M8500G NVMe 500 GB,2x ST1000DM003 1 TB 7200 RPM, SteelSeries RIVAL 100, Logitech G230, Samsung 28 UE590D, AOC Q3279VWF, Roccat ISKU Keyboard--Bilgisayar 2--
    Asrock X570 Taichi, AMD Ryzen 3700x, Corsair Vengeance LPX 64 GB 3600 MHZ RAM, MSI GeForce GTX1080 ARMOR 8GB OC, EVGA SuperNOVA 1300 G2 80 GOLD, Corsair Graphite 780T,ST8000DM005 Seagate 8TB 7200RPM,WDC WD40EFRX WD RED 4 TB 5400 RPM,ADATA SX6000PNP 256 GB,KINGSTON SA2000M8500G NVMe 500 GB, Logitech G700s, Logitech G230, MSI Optix AG32C, Logitech G910 Orion Spectrum

• Yarbay
    3675 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: sniper23

Alkol ve sigarayı savunacak değilim, popüler kültürde her yerde adeta insanların beynine işlenmeye çalışılan şeylerdir. Ama içmeye meraklı olana da bir şey diyemem.

Alkol'un "Kültür" olması da çok sevdiğimiz popüler kültürün bir eseri ne yazık ki. Alkol yüzünden akrabalarımdan çok acı çekerek ölen olduğundan, ne kadar uzak durursanız o kadar iyidir.

Bir de yukarı da arkadaş bahsetmiş; ağızları bıçak açmayan yerde, alkol ile herkesin konuşmaya başlaması.

Aslında bu insanların ne kadar asosyal ve korkak olduğunun bir göstergesi diye düşünüyorum. Kendimden bir örnek vermek gerekirse, konuşmayı epey seven biriyimdir. Ben Liverpool'da dil okulunda okuyor iken, sınıfa girdiğimde bir kaç benim gibi arkadaş hariç herkes cep telefonuna saplanmış takılıyordu. Bu elemanlar derste bile saatlarce bununla uğraşıyordu. Öğretmenler milleti telefon o kadar çalışmasına rağmen genelde başarısız oluyordu. Bu elemanların çoğu zaten barcı elemanlar, her gece barda takılan elemanlar. Ben kendim bunlarla bir kaç kere takıldım ve gördüm ki bunlar bar harici hiç bir yerde konuşmuyor. Güya dil öğrenmeye gelen elemanlar adeta bar dışında dilini yutmuş gibi takılıyorlardı. Ki benim düşüncem bunların barda konuşmasını sağlayan şeyin alkol olduğuydu.

Her neyse bu da böyle bir anımdır. Her alkol deyince aklıma böyle tipler geliyor.

Siz bunlardan olmayın yeter. Liverpool'da hastaneye gittiğimde alkol yüzünden kanser olan çok insan gördüm, elemanların acısını tarif etmeye zaten gerek yok. Eğlenmek için bir çok yol var ve bence alkol ile sigara bu yollardan değildir.

Hocam o hastanede gördüklerin sabah yüzünü yıkamadan birasını viskisini içen adamlar...

Yolsa alkol kafi derecede tüketildiğinde (haftada bir) sağlığa çok fazla zarar vereceğini düşünmüyorum, hem ortam olunca muhabbet güzelleşiyor. (İçkiyi bir tarafı ile değil ağzı ile içenlerle)

"Bizim başka milletlerden hiç bir eksiğimiz yok. Cesuruz, zekiyiz, çalışkanız, Yüksek amaçlar uğrunda ölmesini biliriz."

M.Kemal ATATÜRK

• Binbaşı
    1247 Mesaj

Kısaca size ne beyler bayanlar kimin ne yaptığından

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

|
    |
    Ryzen 2600X | MSI x470 Gaming Pro Carbon | Asus Rog Strix Rx 580 | Corsair VENGEANCE LPX 16GB(2x8GB) DDR4 3000MHz C15 | ADATA XPG SX8200 NVMe M.2 SSD | EVGA Supernova 750 PQ, 80 Platinum 750W | Phanteks Eclipse P300
  • Yüzbaşı
    769 Mesaj
    Sen hiç Müslüm baba dinlemedin mi?
    |
    |
    |
    |

Dava kapanmıştır. Beyninize sağlık.
    |
    |
    TurtleTut kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Evet konu guzel de uslup yanlis sanki? Acinacak bir durum yok ortada. Uzuluyorum demen daha oturakli olurdu, bilemedim.

Icki bagimlilik halini almamis ise, ozentilik seviyesine inmemisse arada kacamak yapilabilir. Ki kaldi ki hem fiziksel hem de ruhsal saglik acisindan yararlari da kanitlanmis bu maddenin. Sigara hic de oyle degil maalesef. Herkesin malumu bu madde fiziksel olarak vucuda zararli ama bazi insanlar hayatlarinda yer edinmis stres unsuru ile bas edebilmek adina bunu kullaniyor. Mesela Neset Ertas canli yayinda, sigarayi birakin diyen donemin basbakanina bunu ne guzel anlatmistir. " Adam aksama kadar calisiyor, cani burnunda. Cuvara icmesin de asaminan evde avradi mi dovsun? " :)

Sigaranin hic savunulacak yani yok. Insanin her dunyasindan alip goturuyor. Suan ben gunluk.1.5 paket sigara tuketiyorum. Birakmaya karar verdim yarim saat once sonra bu konuyu gordum

Belki de tam da zamanidir birakmanin. Ickiyi sosyallesmek, belki bir basariyi kutlamak, belki bir yil donumu icin kullanabiliriz ama sigarayi birakalim beyler. Hec faydasi yok serefsizim

|
    |

• Yarbay
    5889 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Lacano

quote:

Orijinalden alıntı: sniper23

Alkol ve sigarayı savunacak değilim, popüler kültürde her yerde adeta insanların beynine işlenmeye çalışılan şeylerdir. Ama içmeye meraklı olana da bir şey diyemem.

Hocam o hastanede gördüklerin sabah yüzünü yıkamadan birasını viskisini içen adamlar...

Yolsa alkol kafi derecede tüketildiğinde (haftada bir) sağlığa çok fazla zarar vereceğini düşünmüyorum, hem ortam olunca muhabbet güzelleşiyor. (İçkiyi bir tarafı ile değil ağzı ile içenlerle)

Yüzünü yıkayan mıdır değil midir bilemiyorum. Alkolden her yıl milyonlarca insan ölüyor.

Alkolün kafi derecesi hiç içmemektir. Çünkü damlaya damlaya göl olur misali gidiyor. Bir nevi zehir içmekten farksız bir şey.
    |
    |
    MSI MPG X570 GAMING EDGE WIFI, AMD Ryzen 3700x, G.SKILL Trident Z Neo 64GB (4 x 16GB)DDR4 3600, iChiLL GeForce GTX 1080 Ti X3 Ultra, Corsair HX1200, Corsair Air 540,ST8000DM004 Seagate 8TB 5400RPM,WDC WD40EFRX WD RED 4 TB 5400 RPM,KXG50ZNV256G NVMe TOSHIBA 256 GB,KINGSTON SA2000M8500G NVMe 500 GB,2x ST1000DM003 1 TB 7200 RPM, SteelSeries RIVAL 100, Logitech G230, Samsung 28 UE590D, AOC Q3279VWF, Roccat ISKU Keyboard--Bilgisayar 2--
    Asrock X570 Taichi, AMD Ryzen 3700x, Corsair Vengeance LPX 64 GB 3600 MHZ RAM, MSI GeForce GTX1080 ARMOR 8GB OC, EVGA SuperNOVA 1300 G2 80 GOLD, Corsair Graphite 780T,ST8000DM005 Seagate 8TB 7200RPM,WDC WD40EFRX WD RED 4 TB 5400 RPM,ADATA SX6000PNP 256 GB,KINGSTON SA2000M8500G NVMe 500 GB, Logitech G700s, Logitech G230, MSI Optix AG32C, Logitech G910 Orion Spectrum

• Binbaşı
    1397 Mesaj
    Herkes dilediğini yapar buna birşey diyemeyiz özgürlük. Şahsen bende asosyalim böyle ortamlardan uzak dururum namaz kılarım herkes aynı şeyi yapacak diye birşey yok. Zaten Dünya"nın her yanındaki insan tipleri hemen hemen aynı
    |
    |

Orijinalden alıntı: x-c9

Sen kendine acı burada oturup ekrana bakıyorsun millet içip eğlenirken.

Çekememezlikten öleceksiniz resmen.

cuaracılar ve ayyaşlar +lamış

|
    |
    Alkol konusunda bakış açın önemli. Alkollü içki bir kültür meselesi. Çok geniş bir tarihi var. Tüm çeşitlerinin tarihi ve yapılışı yazılsa sağlam bir ansiklopedi serisi olurdu.Sen bira rakı viski bilirsin ama sadece biranin yüzlerce çesidinden haberin olmayabilir. İlkleri anadoluda üretildiği halde bizim kültürümüzde kabul görnedigi için tekelleştirilip tekdüze hale getirilmistir. Üretim aşamalarını araştırıp aslında bu aşamaların hayatının ne kadar içinde olduğunu ve tükettiğin birçok gidanin bu aşamalardan geçtiğini bilmezsen böyle sığ bir yorum yapman da çok doğal. Alkol tüketen de, bunu küçümseyen de bunları öğrenmeli. Senin bu sığ tanımına ancak alkolikler girer. Alkol olsun da ne olursa olsun diyenler. Ama hayatına renk katmak isteyen ve tekdüze içeceklerden sıkılan insanlar senin bu düşünceni fazlasıyla aşar. Tabii konu populer olmasi bakımından başarılı. Kutuplaşmadan faydalanmak zamanın modası.

|
    |

• Yarbay
    8538 Mesaj
    Arada sırada içilen içkiden birşey olmaz o kadar zarar yediğimiz abur cuburda var zaten ama sigara başka bir boyut evet sigara içenlere acıyorum bende tam karşımda annem kendisi kanser ama hala içmeye devam ediyor ve bunun kader olduğunu sigaranın etkisinin çok az birşey olduğunu savunuyor , evet içmeyen de oluyor ama içmiyor olsaydı bunu atlatmak için direnci olurdu , ama şimdi ben zaten bitmişim tiribinde ki ameliyat olsa bile yara iyileşmesi sigara içenle içmeyen arasında %100 fark oluyor işte bu kader değil , ben sigaraya tapıyordum ve yaşamayı sevdiğim için her yıl bir kaç kere bırakmaya çalıştım olmadı her seferinde paketi yedim , 7 yıl önce bunu başardım bol su sebze ve meyveye kendimi vererek ve 7 yıldır hastalık yüzü görmedim sürekli grip ve benzeri sorunları yaşayan biri olarak , metobolizma öyle bir hale geldiki kendimi hasta etmem için ciddi ciddi uğraşmam gerekiyor , baş ağrısı nasıl bir duyguydu unuttum , hayatın herşeyinden 10 kat daha fazla zevk alır hale geldim , keyifli bir anımda sigarayla onu söndürnedim tam da o anın tadını çıkarmaya başladım işte bu gerçekten yaşamı verdi bana , bırakın gerçekten hayatın tadını çıkarın

|
    |

• Binbaşı
    1567 Mesaj
    ortamım var alkol sigara alıyorum eğleniyorum size de buralarda konu açıp laf ebeliği yapmak , kendinizce kendinizi aklamak kalıyor hadi az daha ağlayın da tekila yerine zemzem içen kızla hacca gidersiniz belki muahaha

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anti Communism -- 11 Aralık 2017; 5:13:41 >
    |
    |

Brothers, shall we keep silent ?

Can the sight of the gallows

Frighten the young eyes of our brothers at arms ?
  • Binbaşı
    1926 Mesaj
    |
    |

vV vV
    knives are cool, rock is cool, couzin ED is cool, Lazlow sucks..i love sLuts!!
    https://www.youtube.com/watch?v=FTqgZa7IyYs&amp;t=378s....Dennis Rodman!
  • Teğmen
    169 Mesaj
    Anlamıyorum desen anlarım da acıyorum nedir ya? Bu zevklerden mahrum kaldığin icin biz de sana mi acıyalim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi memis0051 -- 11 Aralık 2017; 9:30:14 >
    |
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Canlı Tv izle
SEO
kolayoto.com
emek server
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,531
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.