Şimdi Ara

rektoskopi olan var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
14.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Genel cerrahi doktoru rahatsızlığımın tekrarlanmasından dolayı rektoskopi yaptırmam gerektiğini söyledi. aranızda bu işlemi yapan var mı? özelde yaptıracağım. ertelesem bana dezjavantajı ne olur? ayrıca 3-4 gün resmen aç gezmek zorundayım. yaptıran varsa lütfen desteklerini esirgemesin

• kardeşim şimdiden geçmiş olsun açlık en kötü kısmı değilde o ilacın iğrenç tadı varya aman Allahım

2 kere yaptırdım Allah göstermesin bir daha

Şimdide sistoskopi olacağım sanırım
  • halimyokk kullanıcısına yanıt
    Meyve suyu ile karıştırabilirsiniz yazıyor kağıtta

Ben daha çok lavman'a takıldım

Merak ettiğim 1-2 ay ertelesem bana ne dezavantajı olur?
  • Tavsiyelere gelince 3-4 gün aç kalmana gerek yok 2 gün yeter ilaçları sakın aksatma eksik içme, kusmamaya çalış, çok karıştırma ilacı içerken bir şeylerle karıştırdığın şeyleri sonrasında gördüğünde miden bulanacak

katı çorba bile yasak fakat son günün sabahı kaçamak yapabilirsin bu şekilde çok sıkıntı olmuyor ilacında %90'ı bittiyse genelde tamamdır fakat insandan insana değişiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: phorever

Meyve suyu ile karıştırabilirsiniz yazıyor kağıtta

Ben daha çok lavman'a takıldım

Merak ettiğim 1-2 ay ertelesem bana ne dezavantajı olur?

Ya kolon kanseriysen ya bu 2 ay erken midahale için son zamanınsa ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • phorever kullanıcısına yanıt
    doktor ne için istedi bilmiyorum fakat orada kanser bile olabilir erken müdahele çok önemli

inan bana lavman en kolay tarafı

sana litrelerce olanı mı verdi küçük şişeleri mi ?
  • Kolon kanseri şüphelenseydi kolonoskopi isterdi zaten. Şikayetlerimi söyleyince direkt rektoskopi dedi

İçmem gereken şey 2 tane küçük şişede

O bölgede ne kanseri olabilir ki? Kolon ile karıştırmayın
  • Çorba yasaksa ben ne yiyeceğim ya? Vallahi aklıma gelmiyor bir şey. Akşam çorba-yoğurt yerim derdim. Kahvaltı da ne yerim diye düşünürdüm. Ne yapacam aklım fikrim duruyor
    çorba yasak değil katı çorbalar yasak yani mercimek bile içeceksen bol sulu olacak domates içebilirsin, parçacıklı çorba içemezsin gibi dediğim gibi sabah kaçamak yapabilirsin ama çorba sadece genede ve sulu

bana 4 tane şişe vermişti aman Allahım o şişeler varya hayatımı kararttı

içmeden önce diline buz koy, boğazını ağzını uyuşturacak bir boğaz spreyi varsa sık, hiç bir şeye karıştırma direk kafana dik (ben bir şeyle karıştırıp yavaş yavaş içmeye çalışınca kusuyorum) kusarsan direk içinde meyve suyuna karıştır yoğun tatlı bir şeye o yüzden 3. şişeyide bulundur kusma ihtimaline karşı

Bağırsak bu şakaya gelmez hocam
    Akşamları sadece sulu çorba mı içeceğim o zaman? Yoğurt da yesem olmaz mı?

Ayrıca kahvaltı için ne yapacağım? Onda da mı hep çorba?
    komposto, çorba, yoğurt kompostoda sadece suyu yani meyvesi değil

yoğurtuda akşamdan sonra yeme hocam

ekmek kesinlikle yeme çorba içerken doymasan bile

ilacı almadan önceki gün muz, kuruyemiş, ekmek, makarna yeme

1 güncük sırf çorbayla beslenicen hocam sonra kendine kral bir yemek çekersin acayip lezzetli oluyor

akşamları değil ilacı içtiğin gün sadece doktor sana bir kaç gün mü aç kalacaksın dedi ? belki bana 4 şişe verdiği için sadece son gün aç bırakmış olabilir doktora sormak lazım tabi en sağlıklısı
    Eczaneci anlattı bana. İşlemden önce 3 gün sadece çorba içmen gerek dedi

Haftaya Cuma yaptırsam Salı sabahından itibaren yemeklere dikkat etmem gerek o zaman

3 gün katı gıda yok

Salı ve Çarşamba : Kahvaltı ve akşamları Çorba-yoğurt

Perşembe : Tüm öğünler Çorba ve akşam meşhur ilaç

Bu yemek listesi uygun dimi hocam? Çok sordum kusura bakmayın son sorumdu bu :)

Cuma sabahı Lavman'ı kendim uygularım. Özel hastanelerde hemşireler yapıyormuş diye duydum ama en iyisi ev
    Hocam sen doktoru ara 3 gün aç kalmak ne :)

pazartesiden itibaren lifli ve kabız yapacak şeyler yeme

tualete yakın bir yerde yap hocam
  • Geçmiş olsun rahatsızlığınız nedir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lavman o kadar etkili bir ilaç mı ya :)

Rahatsızlığım tek kelimeyle basur

4 ay önce kanama meydana geldi. Fitil ve daflon hap ile tüm rahatsızlığım geçti. Kaşıntı, ağrı sızı falan hiç bir şey kalmadı

1 ay önce o gün çok kızartma ve tatlı yediğimden midir bilmem az miktarda kanama meydana geldi. Sonra ufak miktarda yine tekrarladı

Doktora anlattım her şeyi direk rektoskopi dedi. Başa gelen çekilir :)
  • hocam çok geçmiş olsun
    bende basür ve anal fisür gibi bişeyler var doktora gitmeye utanıyorum
  • hocam utanacak hiç bir şey yok. en kısa zamanda doktora görünüp şikayetlerinizi belirtin. ne olur ne olmaz
    Hocam çarşambaya randevum var , biraz çekiniyorum açıkcası ama mecburen gidicez. Siz nasıl oldunuz?
  • Bana 4-5 kez rektoskopi bir kere de kolonoskopi yapildi. Denen ilaci (adi fosfosoda mi ne) sadece kolonoskopide kullandim. Tadi gercekten cok kotu. Benim o zamanlar bir de reflum vardi ilk meyvesuyuyla karistirip icmeye calistim cok zordu, ikinci de shot yapayim dedim sonucta her tur alkolu shot yapabilen bir insanim. O ilaci yuttum, mideme gotmesi ile birlikte geri cikmasi bir oldu. Tabi bunlar sagliginiza kavusmanin yaninda hic.

Lavmani da kendiniz uygulayacaksaniz ilk uyguladiginizda aniden tuvalete gitme istegi uyandir acele etmeyin. Yan yatarak biraz bekleyin ve yapabilirseniz biraz saga sola sallayin karninizi. Gecmis olsun simdiden. Rektoskopi kalin bagirsagin sadece son kismi oldugundan sikinti cekeceginizi sanmiyorum, zaten cok hafif uyusturuyolar, bir sey de hissetmiyorsunuz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gittim her şeyi açık açık anlattım doktora. Kontrol etmem gerekiyor dedi hemen geçtim arkaya

kontrolden sonra ilaçları verdi kullandım her şey geçti. 4 ay sonra tekrarlayınca hiç kontrol etmeden direk rektoskopi dedi. özelde yaptıracağım. herkes içilen ilacın tadından şikayetçi ama bana lavman yapmak daha zormuş gibi geliyor nedense. uygun zaman kolluyorum bakalım neler göreceğiz :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.