Şimdi Ara

Rektörden öğrenci affına tepki!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Acar, gazetecilerle yaptığı "tanışma" toplantısında, "öğrenci affını doğru bulmadığını" ifade ederek, "Benim kişisel tecrübem, afla dönen öğrencilerin başarılarının çok düşük olduğu yönünde" dedi.

AA

• doğru demiş bu 2 senelikler bir daha okula alınmamalı
  • çok biliyo.... rektörler bu konuda söz sahibi olamaz kazanılan hakkı savunmak onlara düşmedi benim arkadaşım harç parasını geç yatırdı diye okuldan atıldı.... saçma sapan rektör diye ünvanına saygı duyuyorum ama insanlıktan nasibini almamışsınız
  • quote:

Orjinalden alıntı: Intralotsystems

doğru demiş bu 2 senelikler bir daha okula alınmamalı

Yapma hocam şu anda maddi zorluklardan ve hayat koşullarından dolayı üniversiteden kaydını alan binlerce masum öğrenci var.

Disiplin cezalarından dolayı ilişkiği kesilenler hariç diğerleri affedilmeli bence.

Zaten hayatın tokadını yemişler, birde sistem ezmesin.
  • bizzat şahidim harç parasını yatırmadadığı için atılan arkadaşım var böle olacagını oda tahmin etmiyordu
  • Karşı bir görüş olarak söylemiyorum yalnız maddi zorluklar vs nedeniyle ilgili kurumlardan belge alınarak okul dondurulabiliyor. (Bir arkadaş aldı oradan biliyorum). Harç mevzunda ise DEÜ de okudum.(Genelleme yapmadığım belli olsun diye okul ismi verdim. Elbette bu konuda sert ve sıkı olan üniversiteler vardır) 2-3 defa geç yatırdım harcı herhangi bir sorun yaşamadım. Belli bir faiz eklendi o kadar. Keza yine bir kaç dönem üst üste yatırmamazlık etmediğiniz sürece (Geç değil hiç yatırmamak) ilişiğiniz kesilmiyordu. Tabi yönetmelikler değiştiyse bilemem. Bunun dışında (Maddi yetersizlikler ve sağlık gibi yani ki yolu yordamı var bunların da. Allah kimsenin başına böyle bir olumsuzluk vermesin.) öğrenci affına karşıyım ben de.
  • beyler af olayı ne af mı çıktı??ona göre makine mühendisliğine geri dönerim uygunsa??
  • quote:

Orjinalden alıntı: spyae

quote:

Orjinalden alıntı: Intralotsystems

doğru demiş bu 2 senelikler bir daha okula alınmamalı

Yapma hocam şu anda maddi zorluklardan ve hayat koşullarından dolayı üniversiteden kaydını alan binlerce masum öğrenci var.

Disiplin cezalarından dolayı ilişkiği kesilenler hariç diğerleri affedilmeli bence.

Zaten hayatın tokadını yemişler, birde sistem ezmesin.

Ama eğitimin kalitesini Düşürüyolar Ayrıca Biz çalışıp geçiyoruz sınıfı Bize haksızlık değil mi dostum Maddi zorlukları olan adamda Adam gibi çalışır sınıfını geçer dostum

• Üniversite harcı nedir?
  • soruma cevap lütfen?
  • quote:

Orjinalden alıntı: red a!ert

soruma cevap lütfen?

2 seneden beri çıkarmak için uğraşıyorlar.Şu anda MEB bakanı bir tasarı taslağı hazırlamış.Yani bir nevi kapsamı ve içeriği hakkında pazarlık devam ediyor.

http://www.ogrenciaffi.org/

Burdan takip edebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spyae -- 20 Ağustos 2008; 18:29:59 >
  • hmms o zaman kayıtlara kadar yalan olur

9 eylül jeoloji ye talim im o zaman
  • Harç için devlet kredi veriyo öğrencilere öğrenci çok cüzi bi miktar yatırıyo harcı
  • çıksın tabii yaa hemde en geniş şekilde çıksın

ama bizee haksızlık degil mi
    diyenler konu hakkında bundan fazla kelam edemezler zaten düz mantıkla bundan fazlasıda olmaz(;
  • Çıksa bile sadece son 3 seneyi kapsama ihtimali yüksek.Ama pazarlıklar devam ediyor.

http://www.ogrenciaffi.org/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spyae -- 20 Ağustos 2008; 18:28:30 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: TrDr_22

çıksın tabii yaa hemde en geniş şekilde çıksın

ama bizee haksızlık degil mi
    diyenler konu hakkında bundan fazla kelam edemezler zaten düz mantıkla bundan fazlasıda olmaz(;

O zaman öss girenlerin hepsinide istedikleri üniversiteye alsınlar hakkıyla girenlerde "bize haksızlık değilmi" demekten başka kelam edemesin.Seninkinden daha mantıklı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ileri iade -- 20 Ağustos 2008; 20:15:03 >
  • Kazanılmış hak? Atılmış olan insan o kazanılmış hakkı kaybetmiş oluyor zaten. Adam belli bazı nedenlerden atılacak (Ki böyle bir affa tamamen karşıyım) ya da doğru düzgün derslerine devam etmeyecek sınavlara girme tenezzülünde bulunmayacak (Çünkü aksi takdirde o bölümü kazanabildiyse ama normal ama çok sıkı çalışılarak bitirilir. Aksi haytalıktan başka bir şey değildir) tanınan süre içinde okulu bitiremeyecek atılacak, sonra ödül verir gibi gel sen devam et okuluna denecek. Kebap valla.
  • Neyin kavgasını yapıyorsunuz anlayamadım Sonuçta kararı MEB vericek
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.