Şimdi Ara

Referandum Tahminleriniz (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
1.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • %49,99 İLE %50,01 ARASI ÇIKAR AMA NE ÇIKAR BİLİNMEEZZ
  • %65 Reis alır , dolar sahipleri vb hep reise oy verecektir , artı adrenalin tutkunları da reisçi oldu , ülkeye heyecan geldi , sürekli ölenler , yananlar , boğulanar,esir düşenler harika.
  • Koalisyon dönemini ebediyen bitireceği için Evet diyorum. MHP'nin varlığı emniyet sübapı bence. CHP ve HDP'nin makul eleştirileri sistemi kabul edilebilir hale getirebilir. Ama her halukarda hayır derlerse tamamen Akparti MHP eseri olacağı için sonuçta yine CHP HDP kaybeder.
  • %60 evet çıkacağını düşünüyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hazrecevs

Koalisyon dönemini ebediyen bitireceği için Evet diyorum. MHP'nin varlığı emniyet sübapı bence. CHP ve HDP'nin makul eleştirileri sistemi kabul edilebilir hale getirebilir. Ama her halukarda hayır derlerse tamamen Akparti MHP eseri olacağı için sonuçta yine CHP HDP kaybeder.

Emniyet sübapı dediğin mhp eğer başkanlık gelirse yok olacak farkında mısın ?
  • Kassady kullanıcısına yanıt
    Ben kanunun hazırlanması aşamasında diyorum. Ayrıca yok olmaz. Siz Akpartiyi öyle bir noktaya koyuyorsunuz ki sanki asla ölmeyecek bitmeyecek bir parti. Bence başkanlık sistemi bütün partilerin aşırı yönlerini törpüleyecek ve bu da ülkeye fayda sağlayacak. Dini hayata daha saygılı, ekonomi ve ülke bütünlüğüne vurgu yapan, pkk vb. terör örgütlerine daha tavizsiz bir CHP benim oyumu alabilir mesela. Aynı şekilde dini yaşantısını hayatının ikinci planına atmış vatandaşlar da onları daha fazla dikkate alan bir Akpartiye oy verebilir. Aynı şey MHP için de geçerli. Bu denklemde sadece HDP zarar görür. Onlar da zaten baştan tutumlarını belirlediler. Tabi detayları da görmek gerekir. neticede parlamentonun da rolünün ne olacağı bu tabloyu farklı noktalara taşıyabilir.
  • İnşallah evet çıkacak ve bu sistem muamması son bulacaktır.Mhp seçmenin hayır demesi kendi açılarından çok saçma olur zira cumhurbaşkanlığı sisteminde her zaman reis veya yardımcısı olarak yer bulma şansları var ve her zaman ülke yönetiminde yer alırlar ancak parlamenter sistemde ise hdp'den farkları yok etkinlikleri de yok.
  • vaypcnet kullanıcısına yanıt
    Doğru MHP yok olacağına reis'le hareket ederse yancı görevine devam eder , kurda arada kemik atarlar saraydan.Sebeplenirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vaypcnet

İnşallah evet çıkacak ve bu sistem muamması son bulacaktır.Mhp seçmenin hayır demesi kendi açılarından çok saçma olur zira cumhurbaşkanlığı sisteminde her zaman reis veya yardımcısı olarak yer bulma şansları var ve her zaman ülke yönetiminde yer alırlar ancak parlamenter sistemde ise hdp'den farkları yok etkinlikleri de yok.

oğlum 7 haziranda adama başbakanlık teklif ettiler sen neyin kafasını yaşıyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Volpenotte

quote:

İnşallah evet çıkacak ve bu sistem muamması son bulacaktır.Mhp seçmenin hayır demesi kendi açılarından çok saçma olur zira cumhurbaşkanlığı sisteminde her zaman reis veya yardımcısı olarak yer bulma şansları var ve her zaman ülke yönetiminde yer alırlar ancak parlamenter sistemde ise hdp'den farkları yok etkinlikleri de yok.

oğlum 7 haziranda adama başbakanlık teklif ettiler sen neyin kafasını yaşıyorsun

O zaman Akşener, Oğan, Özdağ gibi tehlikeler yoktu. 1 Kasımdan sonra kötü sonucun faturası Bahçeli'ye kesildi ve olağanüstü genel kurul için yeterli delege imzasına ulaşıldı. Bahçeli de AKP'ye sığındı. Yargıyı elinde tutan AKP'nin Bahçeli'ye teklifi ise "Olağanüstü genel kurulu engelleyelim, sen de anayasa değişikliğini referanduma götür." oldu. Bahçeli de koltuk sevdası için kabul etti.

Özet bu.

• quote:

böylesine bilgi dolu bir içerikle ve üzerinden vizyon akan mesajınızla foruma katkıda bulunduğunuz için teşekkür ederiz.

• %58 Evet oyun çıkıcaktır. Ne Kadar Cumhurbaşkanını desteklesemde Koyun değilim. Henüz karar vermedim çünkü Sistemi tam anlamı ile incelemedim. Oy vermeden önce herkes adam akıllı sistemi baştan sona öğrenmeli öyle oy vermeli...
  • %40ı geçmez bence
  • 3,5 tane çocuk kendi aklınca yanıt verip laf sokmaya çalıştığına göre doğru yazmışım.Bahçeli'ye başbakanlık teklif etmişlermiş. Fetö koalisyonu aynı ekmek için ekmeleddin'e olduğu gibi Bahçeli'ye de kuklalığı teklif etti.

Bahçeli neyin ne olduğunu 15 yaşındaki bebelerden çok daha iyi görüp anlayabilecek durumdadır.ab,abd,fetö ve bunların kuklalığını yapan siyasi partilerin amacının ne olduğunu da çok net anlamış durumdadır.Vatansever olduğundan bu milletin ve değerlerinin tarafında durmaktadır,koltuk sevdası değil memleket sevdası.
  • ben sistemi incelemeden direk hayır oyunu basıcam tüsiad toplantısında madik gibi kelimeler kullanan başbakanın partisinin hazırladığı anayasaya güvenmiyorum
  • gangsta5959 G kullanıcısına yanıt
    Düşük profilli derken istenen buydu zaten:) Ahmet Davutoğlu akademisyen olduğu, olaylara bilimsel yaklaştığı için AKP tabanı tarafından sevilmedi yerine bunu getirdiler.
  • quote:

3,5 tane çocuk kendi aklınca yanıt verip laf sokmaya çalıştığına göre doğru yazmışım.Bahçeli'ye başbakanlık teklif etmişlermiş. Fetö koalisyonu aynı ekmek için ekmeleddin'e olduğu gibi Bahçeli'ye de kuklalığı teklif etti.

Bahçeli neyin ne olduğunu 15 yaşındaki bebelerden çok daha iyi görüp anlayabilecek durumdadır.ab,abd,fetö ve bunların kuklalığını yapan siyasi partilerin amacının ne olduğunu da çok net anlamış durumdadır.Vatansever olduğundan bu milletin ve değerlerinin tarafında durmaktadır,koltuk sevdası değil memleket sevdası.

parlamenter sistemde hdpden farkı yok ama başkanlıkta yardımcı olabilirsiniz diyor herif adam kendi kabul etmedi, kuklayı-korkuluğu filan geç sen, demek ki neymiş şansı varmış

• Meclisten referandum çıkarsa Erdoğan bir şekilde elindeki medya gücüyle ve çobanlık yeteneğiyle başkanlığı halktan alacaktır. Benim tek umudum; MHP'li vekillerin omurgalı bir duruş sergileyip referandum yeter sayısı çıkmaması.
  • 2017 yaz aylarında da olsa Döviz böyle giderken referandum yapılmaz. Risk almazlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Caens

Düşük profilli derken istenen buydu zaten:) Ahmet Davutoğlu akademisyen olduğu, olaylara bilimsel yaklaştığı için AKP tabanı tarafından sevilmedi yerine bunu getirdiler.

gülüyorum bu bebelere.
    Davutoğlu na etmedik hakaret bırakmayan çapulcu kesim adam gidince methiyeler düzmeye başladı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.