Şimdi Ara

Red Dead Redemption 1 | PC Rehberi + Türkçe Yama

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
39
Favori
8.363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
50 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Red Dead Redemption 1 | PC Rehberi + Türkçe Yama

Zelda BotW ve Zelda TotK rehberlerinden sonra Red Dead Redemption 1 PC rehberi ile karşınızdayım. Bu oyunun zaten çalışan bir PS3 emülatör versiyonu varmış fakat Switch sürümünün daha performanslı olduğu belirtilmiş. PC'de nasıl çalışıyor denemek ve oyunu test etmek amacıyla bu rehberi kullanabilirsiniz. Undead Nightmare DLC'si dahil ve emülatör önceden konfigüre edilmiştir. Türkçe yaması Switch emülatörlerine uygun olacak şekilde düzenleniyormuş, bittiğinde konuya ekleyeceğim.

İNDİRME İŞLEMLERİ

Not: Hiçbir yükleme ve paylaşım bana ait değildir. Aşağıdaki talimatları izleyin:

Red Dead Redemption 1 | PC Rehberi + Türkçe Yamajustpaste.it
    Red Dead Redemption 1 - JustPaste.it
    https://justpaste.it/3s8gf

İndirme %100 bittikten sonra klasörün ismini RDR1 olarak kısaltalım. İçinde şunlar olacak:

- Red Dead Redemption.nsp (oyun ana ROM'u)

- Red Dead Redemption Update 1.0.1.nsp (güncelleme)

- Ryujinx Switch Emulator.rar (emülatör)

Ryujinx Switch Emulator rar'ını RDR1 klasörümüzün içine çıkartalım.

Ryujinx Emülatör Rehberi

Kontrolcümüzü bağlayalım ve Ryujinx Switch Emulator klasörü içindeki Ryujinx.exe'yi çalıştıralım. Güncelleme var diyecek, Yes diyerek güncelleyelim.

NOT: Ryujinx çalışırken ayrı pencerede çalışan konsol ekranını gizlemek için: Options > Show Log Console tikini kaldırabilirsiniz.

Oyunu tanıtmak için: Options > Settings > General > Game Directories > Add diyelim ve ana ROM'un bulunduğu RDR1 klasörünü seçelim. Aşağıdaki gibi oyunu görmeli:

Oyun v1.0.0 sürümünde, v1.0.1 olarak güncelleyelim: Oyuna sağ tık > Manage Title Updates > Add diyerek RDR1 klasöründeki Red Dead Redemption Update 1.0.1.nsp dosyasını seçelim ve Save diyerek kapatalım. Version kısmı v1.0.1 olarak güncellenmiş olmalı.

Aşağıdaki yolu izleyerek kontrolcü ayarlarını yapalım:

Options > Settings > Input > Player 1 Configure > Input Device > kontrolcünüzü seçin > Profile > Main > Load > Add > profil ismi girin > OK > Save x2

NOT: Nintendo ile geleneksel kontrolcülerdeki tuş dizilimi farklıdır, örneğin xbox kolu kullanıyorsanız ve resimdeki default dizilimi kaydetmişseniz, oyun içinde Press A dediğinde siz kontrolcünüzden kırmızı B tuşuna basmanız gerekiyor. Alışmam diyorsanız tuşları ona göre ayarlayın ve kaydetmeyi unutmayın.

Grafikler ve çözünürlüğü Options > Settings > Graphics bölümünden ayarlayabilirsiniz:

Oyuna çift tıklayıp açalım. Sorunsuz çalışması lazım.

NOT: tam ekrana geçmek için: Options > Enter Fullscreen . Hep tam ekranda başlatması için ise Start Games in Fullscreen Mode tikini işaretleyin.

Sisteminiz ne ve nasıl çalışıyor, test sonuçlarınızı bekliyorum. Red Dead Redemption 1 | PC Rehberi + Türkçe Yama 

TÜRKÇE YAMA

Switch emülatörlerine uygun yama şurada hazırlandı ve çıktı. Henüz konuya ekleme fırsatım olmadı.

Arama sonuçları için tag'lar: Red Dead Redemption 1'i PC'de Oynamak, Red Dead Redemption 1 PC Rehberi, Red Dead Redemption 1 PC'de Nasıl Yüklenir? Red Dead Redemption 1 PC'de Nasıl Oynanır? Red Dead Redemption 1 Türkçe Yama Kurulumu, Ryujinx Emülatör Kurulumu Rehberi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XanthiN -- 12 Ocak 2024; 14:5:18 >

• Kıymetli hocam elinize kolunuza emeğinize sağlık yıllardır bu oyunun bilgisayara gelmesini bekledim ama nasip olmadı siz ne güzel açıklamışsınız nasip olursa ben de çarşamba günü sizin göstermiş olduğunuz yol ile kurulumu yapmaya çalışacağım inşaALLAH Sorunsuzca çalıştırabilirim

Hocam bir de size bir şey danışmak istiyorum klavye ve fare ile oynayabiliyor muyuz ve online olarak da online modları aktif mi hem normal online hem de zombi modu online olarak oynanabiliyor mu acaba

• Rez deneyeceğim

• Yeni RDR2 yi bitirdim ama RDR1 in ''amerikada vahşi batı'' atmosferini daha iyi yansıttığını düşünüyorum, tek başına ıssız çöllerde dolanmak 👌 Tabii ki RDR2 de çok iyi oyun, RDR1 den daha iyi bir oyun. RDR2 yi oynayıp ''RDR1 i oynamaya gerek var mı?'' diye düşünenler için bu yorumu yazıyorum, zaten hikaye olarak devamı..

• TR_mahmutpek kullanıcısına yanıt

Buna remake şart ya. Remastered ile olacak iş değil. Oyun motoru hazır, karakter modelleri RDR2’den koy gitsin. Kimsenin ses çıkaracağını sanmıyorum.

• Bu şekilde bilgisayarda oynadığımız vakitte online multiplayer modu da oynanabiliyor mu acaba
  • Eline sağlık hocam. Sıra Criminal hocamın yamasında yama gelir gelmez oynarız
  • Schi20phrene kullanıcısına yanıt

1'in online serverları duruyor mu ki?

Bu arada konu için çok teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Worcestershire -- 18 Eylül 2023; 13:43:1 >
  • Worcestershire kullanıcısına yanıt

Konsol kullanmadığım için bilmiyorum hocam zamanlı PlayStation üç de bu oyunu çok online oynuyodum hala aktif olup olmadığını bilmiyorum hikaye modu için oynamam da ben online için oynayacaktım satın aldım oyunların hikaye modlarını oynamıyorum

Red Dead Redemption 1'de - en azından Switch versiyonunda - online modu yok. Alttaki bilgi oyunun Nintendo sayfasında yazıyor.

Alıntı

metni:
    Red Dead Redemption features the single-player experiences from both Red Dead Redemption and Undead Nightmare, plus bonus content from the Game of the Year Edition and more. Red Dead Redemption does not feature multiplayer content.

Önerilmese de klavye ile de oynanabiliyormuş.

Input Device'i keyboard ayarla, Pro Controller seçili iken Default profili load yap. Tuşlar böyle gelecek, böyle yada kendine göre düzenleyip kaydet.

• XanthiN kullanıcısına yanıt

Değerli vaktinizi ayırıp geri dönüş yaptığınız için teşekkür ederim kıymetli hocam Online mod olsaydı özellikle de zombi modunın tadından yenmezdi bilgisayarda oynamak ayrı bir keyifli olurdu sonradan bende de jeton düştü oyun zaten emülatördan oynandığı için sunucu falan olmaması gayet normal yinede ben çok teşekkür ederim elinize emeğinize sağlık saygılarımla

• Konu için elinize sağlık, öğlen telefonda görmüştüm pc'ye yeni oturdum ve yeni indiriyorum oyunu, 5600x + 6700xt kombinasyonunda deniyeceğim, youtube videoda yükleyebilirim duruma göre yada en kötü sonuçları yazarım. Bu arada ps3 ve xbox emulatorüne göre switch emulatorü çok daha başarılı, en temiz yöntem switch emulatörü ile oynamak oyunu. Birde, konudakine alternatif olarak Yuzu isimli bir emulator daha var. Hangisi daha başarılıdır çok bilmiyorum, şuan konudan dolayı Ryujinx ile deniyeceğim. Herkese iyi oyunlar, umarım en yakın zamanda TR yamayıda görürüz.

• begamermc kullanıcısına yanıt

Yuzu'dan haberdarım. Ağustos ayında Yuzu'yı test ettiğimde ciddi sorunları vardı (bu oyuna özel). Forumdaki mesajıma şuradan ve şuradan ulaşabilirsin.

Zaten RDR1 için Ryujinx en iyi diyorlardı ama müsait olursam Yuzu'yu tekrar test ederim.

• SkyTech74 kullanıcısına yanıt

Evet kesinlikle, böyle güzel bir oyunun hâlâ 7.jenerasyon grafiklerinde takılı kalması akıl kârı değil..

• Pc sistemim amd ryzen 5 2600
    Ekran kartım rtx 3050
    16 gb ram
    1 tb ssd
    Kaldırırmı acaba oyunu
  • matea3535 kullanıcısına yanıt

Kaldırır. Ben daha düşük sistemde test ettim çalışıyordu.

• XanthiN kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkürler hocam
  • Klavye ve fare ile oynayıp test edenler geri dönüş yaparsa sevinirim.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.