Şimdi Ara

receveir önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar şuan evimde lg 5300 serisi led tv var.2 ay dsmart paketi kullandım teknosanın verdiği.paket bitti kutuyu iade ettik.şuan elimde eski receverim var(en dandiklerinden metabox diye hiç bir özelliği olmayan scart bağlantılı).2 sene önce almıştım o zaman tüplü tv kullandığımdan iyi bir şeye gerek duymamıştım.

evimde tek çanak,çift çıkış lnb ve bu dediğim receveir kurulu.bu sistemle tv den istediğim görüntüyü alamıyorum haliyle.görüntü içler acısı.benim işimi görcek hd yayınları izliyebilceğim,kanal çeşitliliğimide arttıracak bir öneri arıyorum.tabi bütçe olarak da zorlamayacak mümkünse en uygunu olacak.bu receveir işlerindende pek anlamadığım için forumda danışmak istedim bu konuyu.

• quote:

Orijinalden alıntı: cgty89

arkadaşlar şuan evimde lg 5300 serisi led tv var.2 ay dsmart paketi kullandım teknosanın
    verdiği.paket bitti kutuyu iade ettik.şuan elimde eski receverim var(en dandiklerinden
    metabox diye hiç bir özelliği olmayan scart bağlantılı).2 sene önce almıştım o zaman tüplü
    tv kullandığımdan iyi bir şeye gerek duymamıştım.

evimde tek çanak,çift çıkış lnb ve bu dediğim receveir kurulu.bu sistemle tv den istediğim
    görüntüyü alamıyorum haliyle.görüntü içler acısı.benim işimi görcek hd yayınları
    izliyebilceğim,kanal çeşitliliğimide arttıracak bir öneri arıyorum.tabi bütçe olarak da
    zorlamayacak mümkünse en uygunu olacak.bu receveir işlerindende pek anlamadığım için
    forumda danışmak istedim bu konuyu.

Selamlar,

Metabox'larda STi 5518 işlemci bulunmakta olup, görüntü kalitesi oldukça iyidir.

Scart kablonuz iyi değilse, full pin bağlı yumuşak blendajlı olanları ile yenilemenizde yarar
    var. Uydu cihazından da bağlantı tipini, RGB, CVBS seçimlerinden gözünüze hoş geleni ile
    ayarlayınız.

Bu işlemlerden sonra cihazın görüntüsünden halen hoşnutsuz iseniz, HD serisi, Broadcom
    yada STi çipset'li uydu cihazlarından edinebilirsiniz.

Broadcom'lar; HD Dreambox'lar ve türevleri...

STi'lar; Kathrein 910, 912... Sunny 14100, 14200 serisi ile Goldmaster 1050 cihazlardır.

Birde SD görüntüsü beğenilen, jameson 3003HD cihaz var.

Fiyat, temin ve özellikler ile ilgili sorularınız için google yardımcı olabilir.

Kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

quote:

Orijinalden alıntı: cgty89

arkadaşlar şuan evimde lg 5300 serisi led tv var.2 ay dsmart paketi kullandım teknosanın
    verdiği.paket bitti kutuyu iade ettik.şuan elimde eski receverim var(en dandiklerinden
    metabox diye hiç bir özelliği olmayan scart bağlantılı).2 sene önce almıştım o zaman tüplü
    tv kullandığımdan iyi bir şeye gerek duymamıştım.

evimde tek çanak,çift çıkış lnb ve bu dediğim receveir kurulu.bu sistemle tv den istediğim
    görüntüyü alamıyorum haliyle.görüntü içler acısı.benim işimi görcek hd yayınları
    izliyebilceğim,kanal çeşitliliğimide arttıracak bir öneri arıyorum.tabi bütçe olarak da
    zorlamayacak mümkünse en uygunu olacak.bu receveir işlerindende pek anlamadığım için
    forumda danışmak istedim bu konuyu.

Selamlar,

Metabox'larda STi 5518 işlemci bulunmakta olup, görüntü kalitesi oldukça iyidir.

Scart kablonuz iyi değilse, full pin bağlı yumuşak blendajlı olanları ile yenilemenizde yarar
    var. Uydu cihazından da bağlantı tipini, RGB, CVBS seçimlerinden gözünüze hoş geleni ile
    ayarlayınız.

Bu işlemlerden sonra cihazın görüntüsünden halen hoşnutsuz iseniz, HD serisi, Broadcom
    yada STi çipset'li uydu cihazlarından edinebilirsiniz.

Broadcom'lar; HD Dreambox'lar ve türevleri...

STi'lar; Kathrein 910, 912... Sunny 14100, 14200 serisi ile Goldmaster 1050 cihazlardır.

Birde SD görüntüsü beğenilen, jameson 3003HD cihaz var.

Fiyat, temin ve özellikler ile ilgili sorularınız için google yardımcı olabilir.

Kolay gelsin.

metabox 1 diye bir model receveir.kumandası kırılmıştı,kumanda alırken aldığım yerdeki elektronikçe piyasadaki en dandik kutulardan falan demişti ama neye göre dedi bilmiyorum.uyguna aldığım bir cihaz(kurulum+çift çıkışlı lnb+90cm çanak+receveir hepsini 120tl yemi ne almıştım).hani fiyatta uygun olunca kumanda alırkende böyle birşeyle karşılaşınca dedim bu kadar uydurum bir kutumu.

dsmart ın verdiği goldmaster kutu kullanırken özellikle hd kanallarda görüntü süperdi.normallerde de gene iyidi bendeki kutuya göre.tabi dsmartın verdiği kutu hd kutu,hdmı bağlantısı yaptık bununda artısı vardır sanırım.

• Arkadaşlar bende 5-6 senelik next 2000 bir receiver var.. ufak ufak teklemeye başladı. arada kapanıp acılıyor.. hazır HD yayınlarda başlamışken HD destegi olan düzgün bir uydu almak istiyorum.. dünden beri forumda onlarca mesaj okudum.. öneriler.. modeller havada uçuşuyor :) anlaşılan epey geri kalmışım..

ne aradıgımı kısaca özetlemek gerekirse; HD desteği olan SD yayınlaır düzgün gösteren.. icabında sharing desteği olan.. yayınları çok kullanmasamda kaydedebilecek(elimde boşta duran 250 gb 3.5 hdd var.. mesela onu bağlayabilsem süper olur).. takılmayan donmayan... kanal geçişi hızlı olan.. memnun kalacagım bir cihaz arıyorum.. sürekli yazılım yükleyeyim tüm kanalları çözsün gibi bir misyonum yok.. şifreli kanallarada çok meraklı değilim ama başta ilk heves ugrasmak istiyorum.. tabi en önemliside fiyat.. çok ucuk bir şey istemiyorum.. fiyat / performans mühim.. 300-400 bir şekilde ödeyebilirim ama 800-900 lira veremem .. yurtdışı zor temin edilen cihazları getirtemeyebilirim, kolayca temin edebilecegim cihaz önerilerini alabilirmiyim?

1) mesela aşağıda get ile alınabilen DREAMBOX 800 HD PVR sim 3.0 uydu satılıyor.. alabilirmiyim? güvenilirmidir?
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-uydu-ekipmanlari-dreambox-800-hd-pvr-sim-3-0-61837737/detay/

2) yada vatandan hazır indirim varken goldmaster 1050 de alabilirim ama kullanıp memnun olmayan tonla yorum gördüüm.. kafam çok karıştı.

3) birde yine forumda b,r arkadaş önermiş. SEOUL HIREMCO TURBO HD 2 UYDU ALICISI , 2 USB .. ne dersiniz alsam üzermi beni?
    http://www.vatanbilgisayar.com/uydu-sistemi/seoul-seoul-turbo-hd-2-hiremco-turbo-hd-2--uydu-alicisi%C2%A0,-2-usb/productdetails.aspx?I_ID=56974

vereceginiz cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim..

• quote:

Orijinalden alıntı: tosunpasa

Arkadaşlar bende 5-6 senelik next 2000 bir receiver var.. ufak ufak teklemeye başladı. arada kapanıp acılıyor.. hazır HD yayınlarda başlamışken HD destegi olan düzgün bir uydu almak istiyorum.. dünden beri forumda onlarca mesaj okudum.. öneriler.. modeller havada uçuşuyor :) anlaşılan epey geri kalmışım..

ne aradıgımı kısaca özetlemek gerekirse; HD desteği olan SD yayınlaır düzgün gösteren.. icabında sharing desteği olan.. yayınları çok kullanmasamda kaydedebilecek(elimde boşta duran 250 gb 3.5 hdd var.. mesela onu bağlayabilsem süper olur).. takılmayan donmayan... kanal geçişi hızlı olan.. memnun kalacagım bir cihaz arıyorum.. sürekli yazılım yükleyeyim tüm kanalları çözsün gibi bir misyonum yok.. şifreli kanallarada çok meraklı değilim ama başta ilk heves ugrasmak istiyorum.. tabi en önemliside fiyat.. çok ucuk bir şey istemiyorum.. fiyat / performans mühim.. 300-400 bir şekilde ödeyebilirim ama 800-900 lira veremem .. yurtdışı zor temin edilen cihazları getirtemeyebilirim, kolayca temin edebilecegim cihaz önerilerini alabilirmiyim?

1) mesela aşağıda get ile alınabilen DREAMBOX 800 HD PVR sim 3.0 uydu satılıyor.. alabilirmiyim? güvenilirmidir?
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-uydu-ekipmanlari-dreambox-800-hd-pvr-sim-3-0-61837737/detay/

2) yada vatandan hazır indirim varken goldmaster 1050 de alabilirim ama kullanıp memnun olmayan tonla yorum gördüüm.. kafam çok karıştı.

3) birde yine forumda b,r arkadaş önermiş. SEOUL HIREMCO TURBO HD 2 UYDU ALICISI , 2 USB .. ne dersiniz alsam üzermi beni?
    http://www.vatanbilgisayar.com/uydu-sistemi/seoul-seoul-turbo-hd-2-hiremco-turbo-hd-2--uydu-alicisi%C2%A0,-2-usb/productdetails.aspx?I_ID=56974

vereceginiz cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim..

Paşam size buradaki receiver uyar;http://forum.donanimhaber.com/m_53806137/tm.htm

Hardiskiniz için e-sata adaptör alırsanız, cihazın e-sata portundan bağlarsınız.

Görüntü kalitesi ve fiyat kriterleriniz içerisindedir.

Esnekliği daha yüksek bir receiver arıyorsanız, link'ini verdiğiniz Dreambox modellerinden
    alabilirsiniz.

Kolay gelsin.

• Güzel hocam çok hızlı cevabınız için başlamadna teşekkürü borç bilirim..
    bu tavsiye ttiğiniz ürünü nereden temin edebilirim.. Vatanda bildigim kadarı ile satılmıyor.. aşağı yukarı ne kadar fiyatı var..

ayrıca linkini verdiğim dreambox 800 hd pvr bedavadan biraz pahalı satılıyor.. (290 lira) eğer jamesondan iyiyse ve o fiyata mantıklı alınabilir ise düşünmeden sipariş verecegim.. yok o paraya kesin sahtedir bozuktur.. sorunludur derseniz. mantıklı o cihazın ederi bir fiyat belirtirseniz o fiyattan arayacagım.
    bu arada sim'i 3.0 imiş ama ilk mesajımda belirttigim gibi benim için hiç problem değil yılda bir düzgün update yapsam bana yeterli..
  • JS-3003 bimekste 256 lira hemde 6 taksit çok uygunmuş.. bu bahsettiğiniz esata modülünü nereden alabilirim.. ne kadara mal olur?
    Eğer 40-50 dolarlık esata kutuları kastediyorsanız USb diskte kullanabilirim :)

birde bu receiverla PIP ile aynı frekanstaki yayınları izleyip aynı anda kaydedebiliyormuyuz?
  • quote:

Güzel hocam çok hızlı cevabınız için başlamadna teşekkürü borç bilirim..
    bu tavsiye ttiğiniz ürünü nereden temin edebilirim.. Vatanda bildigim kadarı ile satılmıyor.. aşağı yukarı ne kadar fiyatı var..

ayrıca linkini verdiğim dreambox 800 hd pvr bedavadan biraz pahalı satılıyor.. (290 lira) eğer jamesondan iyiyse ve o fiyata mantıklı alınabilir ise düşünmeden sipariş verecegim.. yok o paraya kesin sahtedir bozuktur.. sorunludur derseniz. mantıklı o cihazın ederi bir fiyat belirtirseniz o fiyattan arayacagım.
    bu arada sim'i 3.0 imiş ama ilk mesajımda belirttigim gibi benim için hiç problem değil yılda bir düzgün update yapsam bana yeterli..

quote:

JS-3003 bimekste 256 lira hemde 6 taksit çok uygunmuş.. bu bahsettiğiniz esata modülünü nereden alabilirim.. ne kadara mal olur?

birde bu receiverla PIP ile aynı frekanstaki yayınları izleyip aynı anda kaydedebiliyormuyuz?

Dreambox alırsanız, yazılım yönünden hem bağımlı olmazsınız, hemde sıkıntı çekmezsiniz.
    Ayrıca Dreambox'u HD yayın teknolojisi bitene kadar kullanabilirsiniz.

Link'ten yada başka bir yerden alabilirsiniz. Fiyatlar aşağı yukarı aynı seviyede...

E-sata kutuların fiyatı nedir bilmiyorum doğrusu... Net'ten satış yapan yerlere
    gözatmanızda yarar var. Vatan, bimeks gibi yerlerde de olabilir.

Jameson'da PiP özelliği var mı? Dikkatlice incelemek lazım. Ancak PiP işlemleri Dreambox'ta
    plugins tabir edilen uygulama yüklenerek yapılabilir. Bazen bu tür işlemler için hazır
    backup'lar filanda verilmektedir.

• dreambox un artısı sadece yazılımı internet bağlantısıyla güncelliyo olabilmekmi yoksa bu şifreli yayınları çözme muhabbetlerimi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

quote:

Güzel hocam çok hızlı cevabınız için başlamadna teşekkürü borç bilirim..

quote:

JS-3003 bimekste 256 lira hemde 6 taksit çok uygunmuş.. bu bahsettiğiniz esata modülünü nereden alabilirim.. ne kadara mal olur?

Dreambox alırsanız, yazılım yönünden hem bağımlı olmazsınız, hemde sıkıntı çekmezsiniz.
    Ayrıca Dreambox'u HD yayın teknolojisi bitene kadar kullanabilirsiniz.

Link'ten yada başka bir yerden alabilirsiniz. Fiyatlar aşağı yukarı aynı seviyede...

E-sata kutuların fiyatı nedir bilmiyorum doğrusu... Net'ten satış yapan yerlere
    gözatmanızda yarar var. Vatan, bimeks gibi yerlerde de olabilir.

Jameson'da PiP özelliği var mı? Dikkatlice incelemek lazım. Ancak PiP işlemleri Dreambox'ta
    plugins tabir edilen uygulama yüklenerek yapılabilir. Bazen bu tür işlemler için hazır
    backup'lar filanda verilmektedir.

Hocam tekrar tekrar teşekkür ederim. hafta sonu çok ilgilenemedim.. ama sanırım aşağıda linkini verdiğim cihazı alacağım..
    Ankarada daha düzgün güvenilir dreambox 800hd satın alabileceğim bir yer öneren olursa çok minnettar olurum.

http://urun.gittigidiyor.com/DREAMBOX-800HD-82-BOOT-SIM-3-00-ITHALATCIDAN_W0QQidZZ46663337

yaklaşık 345'e geliyor.. Anlatılanlara bakılırsa 1050 HD ve Js3003ten kat kat üstün bir cihaz.. umarım tasarım düzgün bir klondur.. zırt bırt ısınmadan kilitlenip çileden çıkarmaz..

değerli forum üyeleri hani önemli bir işlem yapmadan önce "are you sure want to ..?" diye meşhur windows sorusu gelir ya.. bende size son yorumları sorayım sizce bu cihazı almakla dogru yapıyormuyum? yanıldıgım yönler varmı?

istedigim ;
    başta stabilite ve hızlı kanal geçişi (şifreli kanal izlemem büyük ihtimal)
    PIP ile aynı frekanstaki kanalları izleme / kayıt
    networkten makinama bağlanıp ordaki MKV, avi, MP4 gibi dosyaları oynatma.. slideshow ile resimleride gösterse süper olur
    250 gb atıl duran sata2 hddmi masraf çıkarmadan bağlayıp kayıt için kullanabilme..

son olarak birde klon kullanan arkadaşlar ısınma sorunundan bahsedebilirmi? bu icatlarda dahili fan yok galiba.. ısınma, kilitlenme, ekranda yeşerme oluyormu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tosunpasa -- 31 Ekim 2011; 14:23:28 >

• Merhaba arkadaslar. Yakinda evlenicem ve yeni evime guzel bir reciever almak istiyorum. Malum cok para harcadim fakat bunun icin butcemi onceden ayirmistim:) suan bizim evde dreambox hd 800 ve dm500 modelleri var. Bunlari dt ve ds izlemek icin almistik bide hotbird sifrelileri izliyorduk fakat ds ile dt kapaninca serverda satin almadik bidaha. Dm500 de hic sorun yasamamistim faka 800de baya bi problemle karsilastik. Ozellikle hd kanallarda heP takilma oluyordu ve bazilarinda 3-5 dk sonra yayina baglaniyordu. Birde bu cihaz icin bunun haricinde bircok sey yapabilecegimi soylemislerdi. Bu cihazla baska neler yapilabilir acaba arkadaslar?yani bu hd800 almayi dusunuyodum server alip. Cnku bnm icin dtnin kanallari olsun birde yabanci futbol yayinlarini veren kanallarim acik olsun jsc gibi bana yeter. Siz ne onerirsiniz acaba bu makineden alsam yine ayni sorunlari yasarmiyim yoksa o makine bizim kismetsizligimizmiydi acaba:)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.