- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Jameson Full HD modeller, sorular, sorunlar.
596 Cevap61638 Görüntüleme8 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

6666 Mesaj
20 Ekim 2011; 11:17:14 

bir önceki konunun link'i; http://resim.donanimhab...666/mpage_1/key_/tm.htm

Buradan devam edelim.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum.
Katılımcıların yararlanabilmesi için sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz.
Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.

Doğru bilginin adresi...

40 Mesaj
20 Ekim 2011; 13:52:00 

js-20000 aldım.

biss nasıl girerim. menüsü pek bi karışık.

aynı anda 2 tv ye görüntü nasıl aktarırım. Bimeks' e öyle yazıyorda.

Jameson JS-20000 FTA

* FTA
* RS-232, Scart
* 2500
* 1.0, 1.2
* Türkçe Dil Desteği
* Ebeveyn kontrol
* Favori Kanal Listesi Oluşturma
* İki Farklı Tv de Görüntü
* Çoklu Dilde Menü Desteği

birde ntv paketindeki kanallar frekansı doğru ama sinyal almıyor.

Genaral Mobile Discovery 4.2.1-Philips 42PFL5405H/12-HP MINI 110 3G--500GB Seagate 2,5" ExtHDD-130Wx3 Mono Solar Panel-30A FangpaSun Şarj-240A FirstPower Jel Akü-1kW Pure Sine Inverter

57 Mesaj
20 Ekim 2011; 20:20:04 

Merhaba,

Öncelikle @jameson_ 'a CCCam server ile alakalı açıklaması için teşekkür ederim.

Ben cihazı uzun bir araştırma sonucunda 2 gün önce Bimeks mağazadan elden aldım, cihazın üzerinde çizik vs. herhangi bir kusur yoktu ayrıca kasası da o kadar kötü değil. Cihazın gerek SD gerekse HD görüntü kalitesi bana gayet iyi geldi. Bence bu fiyata bu cihaz gayet iyi bir tercih olacaktır tabiki yazılım desteğinin sürmesi şartıyla. Bu arada yeni indirdiğim bazı "mkv" filmleri açamadım (mkv 5.0 ve üzeri versiyonlarla riplenmiş olanları) bununda yeni yazılımla çözülceğini temenni ediyorum.

İyi akşamlar...

Gigabyte 990FXA-UD3 - AMD Phenom II X6 1090T@Xigmatek HDT-D1284 - 8 GB Kingstaon Dual DDR3 1600 cl9@1500 cl7 1T - 512 MB Zotac 8800GT AMP! Edition@Stock 700/1750/2000 - 2TB Seagate Sata 3.0 - OCZ StealthXStream 600W PSU - Avermedia DVB-S Pro II-Samsung T240 24" Full HD-In-Win Track Midi Tower

1930 Mesaj
20 Ekim 2011; 20:56:21 

bugün electro world de 3003 modelini inceledim dendiği gibi kasa kalitesi fena değil, cihaza elektrik bağlantısı yapılmadığı için öndeki mavi ışık şikayeti için bişey diyemem ama bazı arkadaşların abarttığı kadar kötü değil. scart çıkışı yok HD cihaz için büyük bir eksiklik değil ama olmadığını bilin fiyat olarakta 299 TL. bimeks webden 256 TL. ye almayanlara veya almak istemeyenlere duyrulur.

75 Mesaj
21 Ekim 2011; 0:41:49 

bende bimex mağazadan aldım tek ve açılmış teşhirdi yeni açılmış hiçbir kusuru yoktu teşhir diyince uydu cihazlarında yeni ürünse korkmayın alın zaten tekno marketlerde kullanmaları imkansız sistem yoktur d smart kullanırlar ama bir lcd tv teşhir olabilir mağazada kullanıp gönderebilirler cihazın serverını aktif ettim ama gömülü servırı beğenmedim 5-6 jssport 3-4 adult insan 2-3 tanede belgesel verir beni mutlu etmedi servırı görüntüsünü soruyordu bi arkadaş atlantadan iyimi diye evet atlantadan iyi modül girişi var en azından e sata var mkv var fiyat çokiyi ben kampanyadan 219 tl aldım şimdi 300tl bu rakkama bu özelliklere atlantadan çok iyi bence görüntü vu duo,danda iyi kendim cccam denemedim inşallah oda iyidir test edip görücez

6666 Mesaj
21 Ekim 2011; 10:53:37 

Arkadaşlar cihazla ilgili en önemli tespitler alıntı'larda daha önce yapılmıştı !...

Dolayısı ile cihazı edinmek isteyenlerin tercihini belirleyecek en önemli etmen, cihazda
bulunan e-sata portudur. E-sata kayıt işlevinde çok önemli avantajlar sağlamaktadır. E-
sata'lı kayıtın avantajları için geçmiş mesajlarıma gözatabilirsiniz.

quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

Yorum için teşekkürler.

Özellikle SD görüntü işlemesi hakkındaki değerlendirmelerinizle, önemli ipuçlarına işaret
etmişsiniz!

Bu incelemeden çıkarılacak sonuç; cihazda bulunan Zoran marka işlemcinin SD yayınları iyi
ölçekleyemediğidir. (SD vasat scaling.)

Tüm bunlarla berraber, cihazdaki Zoran marka işlemcinin SD performansı; ALI 3602, 3606,
NXP 8735, CSM 1203 ve NEC işlemcilerden biraz dahi iyi ölçekleme yapabildiğini
göstermektedir.

ALI 3602 a, b serisi ve 3606 serisi ; Baff 2000HD, Yumatu HD, Next 18500HD,
Seul x3 turboHD, FX HD, Titan HD, Seul HD2, Titan HD2 v.s. v.s.

NXP 8735 ; Inpax 9100HD, Amstrad 19100HD, 19500HD, Starcom 1005HD, Next 19500HD

CSM 1203 ; Seul chipbox HD

NEC ; Atlanta HD box

Bu itibarla cihazı edinmek isteyenlerin, yukarıda model ve seri numarası verdiğim işlemcili
cihazlara göre, öncelikli olarak tercih edebilirler. Ancak şurasıda unutulmamalıdır ki, SD
görüntüdeki kalite farkı, farkı farkettirecek düzeyde olmayacaktır.

Saygılar sevgiler.

Katılımcıların yararlanabilmesi için sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz.

Doğru bilginin adresi...

4817 Mesaj
21 Ekim 2011; 14:46:12 

her esata hdd uygunmudur .

?

6666 Mesaj
21 Ekim 2011; 15:04:02 

quote:

Orijinalden alıntı: samsungx

her esata hdd uygunmudur .

Her esata hdd uygun olması gerekir.

Zamanında Next 2000 HD cihazda test ettiğim e-sata harddisk, western digital idi.

Doğru bilginin adresi...

393 Mesaj
21 Ekim 2011; 17:32:33 

arkadaşlar kargom geldi çok şükür beklediğimden daha güzel bir ürün çıktı karşıma bence dış görüntüsü gayet güzel cihazın

ürünü bimeksten netten sipariş verdim cihazın teşhir veya defolu bir ürün gelme gibi bir durum yok ( bazı arkadaşlar bundan şikayet etmişlerdi hatta meaj atan olmuştu sanırım bimeks bu uyarıları dikkate almış ) sizin için bir kaç foto çektim telefonla çektiğim için çok net değil resimler birde cihazın naylonlarını çıkarmadım parlamalar ondan dolayı oldu.şu an cihaz kutusunda duruyor 15-20 gün sonra evime taşındığımda kullanıcağım o zaman performansıyla ilgili yorumlarımı yapıcağım.Dış görünüş açışından, kutudan hdmi kablo çıkması,kumandasının hoş olması,kullanma klavuzu tamamen türkçe en güzelide arkasında made in korea yazmasıyla benden geçer net oldu cihaz.umarım işinize yarar fotolar saygılar.

http://imageshack.us/ph...ges/192/21102011020.jpg
http://imageshack.us/ph...ges/836/21102011028.jpg
http://imageshack.us/ph...ages/59/21102011021.jpg
http://imageshack.us/ph...ges/219/21102011022.jpg
http://imageshack.us/ph...mages/7/21102011024.jpg
http://imageshack.us/ph...ges/828/21102011026.jpg
http://imageshack.us/ph...ages/98/21102011027.jpg

57 Mesaj
21 Ekim 2011; 19:17:16 

quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

Arkadaşlar cihazla ilgili en önemli tespitler alıntı'larda daha önce yapılmıştı !...

Dolayısı ile cihazı edinmek isteyenlerin tercihini belirleyecek en önemli etmen, cihazda
bulunan e-sata portudur. E-sata kayıt işlevinde çok önemli avantajlar sağlamaktadır. E-
sata'lı kayıtın avantajları için geçmiş mesajlarıma gözatabilirsiniz.

Merhaba,

Ben cihazı son yazılımıyla kullanıyorum ama yukarıda bahsedilen alttan geçen hareketli yazılardaki bulanma bende mevcut değil belki yeni yazılımla giderilmiştir ben eski yazılımla hiç kullanmadım. Ama insanların bu sorunun giderildiğini cihazı alırken göz önünde bulundurması gerekir.

Zaten yukardaki değerlendirmeyi yapan arkadaşın daha sonraki mesajıda aşağıdadır.

quote:

Orijinalden alıntı: mastor1

quote:

Orijinalden alıntı: jameson_

quote:

Orijinalden alıntı: mastor1

quote:

Orijinalden alıntı: jameson_

JS-3003 Ekim 2011 Version 2 yazılımıhttp://ebayi.jameson.com.tr/attachment.php?id_attachment=79
JS-3004 Ekim 2011 Version 1 yazılımıhttp://ebayi.jameson.com.tr/attachment.php?id_attachment=80
Her iki model için Kanal Listesihttp://ebayi.jameson.com.tr/attachment.php?id_attachment=81

Ekteki yazılımlar bugün tarihi ile web sitemizde de yayınlanmıştır. [OK]

Modeller her ne kadar aynı gibi olsada yazılımlar farklılık gösterebilmektedir.

Arkadaşlar gerekli cevaplar gayet olumlu ve yerinde, Kasa tasarım konusuna gelince ürünün bu konuda çok kötü bir kasası yok zira piyasada bulunan diğer ürünlere göre karşılaştırınca konuşulmamalı bizce. Tabi bu konuyu dikkate alıyoruz sınırlı sayıda mini full hd olarak yeni bir ürün yapmaya karar verdik aynı teknolojide, en azından kasayı gizlemek zor olmayacaktır.

Jameson: 2 sorum olacak:

1- 3003 için yeni yazılım neleri değiştiriyor yani şu anda üzerinde galiba haziran tarihli bir yazılım var değiştirmeye değer mi?

2- Yazılım yükleyince mevcut kanallar ve sıralama siliniyor mu, tekrar tarama yapmak gerekiyor mu?

ben FTA olarak taratıp kullanıyorum, hazır kanal listesi kullanmak istemiyorum sonradan istenmeyen 300-500 kanalı silmek daha zor oluyor adult vs.

Hiçbir şekilde, ana sw dosyası yüklenince kanal listesi silinmemektedir, ayrıca sunucu ayarlarınızda aynen değişmemektedir. Haziran yazılımına göre kesinlikle yazılımı güncellemeniz menfatinizedir, zira o tarihten bu tarihe TR lokasyonunda yaşanan birçok sorun giderilmiştir.

Kasa için birşey demiyorum artık...!

Son yazılımı yükleme ile altyazılardaki bulanma sorunu ortadan kalktı kesin olarak.

Başka neler düzeltildi bu konuda bilgi var mı?

Gigabyte 990FXA-UD3 - AMD Phenom II X6 1090T@Xigmatek HDT-D1284 - 8 GB Kingstaon Dual DDR3 1600 cl9@1500 cl7 1T - 512 MB Zotac 8800GT AMP! Edition@Stock 700/1750/2000 - 2TB Seagate Sata 3.0 - OCZ StealthXStream 600W PSU - Avermedia DVB-S Pro II-Samsung T240 24" Full HD-In-Win Track Midi Tower

4817 Mesaj
22 Ekim 2011; 0:43:14 

güncelemeyi yaptım ama her açılışta yeni sw var yükleyin çıkıyor

?

2365 Mesaj
22 Ekim 2011; 17:34:04 

quote:

güncelemeyi yaptım ama her açılışta yeni sw var yükleyin çıkıyor

USB takılı ise içindeki yazılımı gördükçe o uyarı çıkıyor. Yazılımı usbden silerseniz uyarı kaybolur.

CEP TELEFONU KULLANICILARI REKLAM PANOSU DEĞİLDİR. SMS TACİZİNE VE BİLGİ İŞLEME DAYATMASINA HAYIR !!!

3588 Mesaj
22 Ekim 2011; 18:28:36 

quote:

Orijinalden alıntı: bama12

bende bimex mağazadan aldım tek ve açılmış teşhirdi yeni açılmış hiçbir kusuru yoktu teşhir diyince uydu cihazlarında yeni ürünse korkmayın alın zaten tekno marketlerde kullanmaları imkansız sistem yoktur d smart kullanırlar ama bir lcd tv teşhir olabilir mağazada kullanıp gönderebilirler cihazın serverını aktif ettim ama gömülü servırı beğenmedim 5-6 jssport 3-4 adult insan 2-3 tanede belgesel verir beni mutlu etmedi servırı görüntüsünü soruyordu bi arkadaş atlantadan iyimi diye evet atlantadan iyi modül girişi var en azından e sata var mkv var fiyat çokiyi ben kampanyadan 219 tl aldım şimdi 300tl bu rakkama bu özelliklere atlantadan çok iyi bence görüntü vu duo,danda iyi kendim cccam denemedim inşallah oda iyidir test edip görücez

Gömülü server?

Server içinde mi geliyor cihaz? Ne kadar sürelik bir server?

3003 modelini TV'ye scart girişinden bir aparatla bağlayamaz mıyız? Arka plan resmi var mıdır nette bulamadım burada da göremedim.

Cihazı tüplü tv'de kullanmayı düşünüyorum. Panelde zaten dahili uydu var bunu da 2. tv'ye takıp dreambox500s'i emekli ederim. Cihazın Ccam performansı nasıl deneyen oldu mu?

3143 Mesaj
22 Ekim 2011; 18:57:12 

rca-scart dönüştürücü ile bağlantı yapabilirsiniz, ccam performansı 500s i tutmaz, gömülü server dedikleri bazı hotbird kanalları için geçerliymiş.

393 Mesaj
23 Ekim 2011; 0:07:29 

quote:

Orijinalden alıntı: engunaydin

Gömülü server?

Server içinde mi geliyor cihaz? Ne kadar sürelik bir server?

3003 modelini TV'ye scart girişinden bir aparatla bağlayamaz mıyız? Arka plan resmi var mıdır nette bulamadım burada da göremedim.

Cihazı tüplü tv'de kullanmayı düşünüyorum. Panelde zaten dahili uydu var bunu da 2. tv'ye takıp dreambox500s'i emekli ederim. Cihazın Ccam performansı nasıl deneyen oldu mu?

evet server içinde geliyor firma yetkilisi bir arkadaş vardı serverın 1 yıldan az olmayacağını söylemişti.
bu cihazın birebir aynısının scart girişli olan modeli js-3004 bu cihaza bakın derim.
http://imageshack.us/ph...es/828/21102011026.jpg/
buda arka plan resmi ben paylaşmıştım sanırım gözünüzden kaçmış

4817 Mesaj
23 Ekim 2011; 0:13:28 

quote:

Orijinalden alıntı: MSerkanXXX

evet server içinde geliyor firma yetkilisi bir arkadaş vardı serverın 1 yıldan az olmayacağını söylemişti.
bu cihazın birebir aynısının scart girişli olan modeli js-3004 bu cihaza bakın derim.

3003 ile 3004 aynı scart dışında

?

3588 Mesaj
23 Ekim 2011; 0:51:15 

quote:

Jameson nickli arkadaş açıklama yapmış. 3003'de sanırım scart bağlantı için çıkış var ancak Scart şeklinde değilde Yuv ve/veya kulaklık jakı gibi AV çıkışı olarak olduğundan Scartsız muamelesi görmüş cihaz kullanıcılardan gibi bir anlam çıkardım mesajından.

Resimde de zaten scart için gerekli çıkışlar görülmekte DVB-S tuner girişinin yanında hemen:

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engunaydin -- 23 Ekim 2011; 0:52:22 >

4817 Mesaj
23 Ekim 2011; 0:53:06 

kompozit çıkış mevcut

?

430 Mesaj
25 Ekim 2011; 21:47:03 

selamlar ben de bir adet jameson js-3003 satın aldım. ekim firmware i hemen uyguladım

kanald hd yi star hd yi izlemenin yolu nedir?
server olayı nasıl oluyor? ne işe yarıyor?

cevaplar için şimdiden çok teşekkürler

4817 Mesaj
25 Ekim 2011; 23:17:37 

quote:

Orijinalden alıntı: mahho88

selamlar ben de bir adet jameson js-3003 satın aldım. ekim firmware i hemen uyguladım

kanald hd yi star hd yi izlemenin yolu nedir?
server olayı nasıl oluyor? ne işe yarıyor?

cevaplar için şimdiden çok teşekkürler

dsmart modül olmadan izleyemezsin. onlar paralı

?

40 Mesaj
26 Ekim 2011; 13:09:31 

JS-20000 FTA biss key girilmesi için
Menü tuşuna basıp daha sonra 1234 tuşlmak gerekiyor.

Gizli menü çıkıyor. Orada frekans ve biss key girilebiliyor.

Genaral Mobile Discovery 4.2.1-Philips 42PFL5405H/12-HP MINI 110 3G--500GB Seagate 2,5" ExtHDD-130Wx3 Mono Solar Panel-30A FangpaSun Şarj-240A FirstPower Jel Akü-1kW Pure Sine Inverter

416 Mesaj
27 Ekim 2011; 18:16:13 

Dostlar 9 no.lu server ı aktif etmek için gerekli ayarları videolu anlatımda olduğu gibi yapamıyorum, özellikle sunucu IP ve diğer bilgileri giremiyorum, sadece aktif hale getiriyorum, bazen kanallar ayarı tamamlayamadan açıyor, bazen hiç açmıyor..
sizde de durum aynı mı, yazılımsal bir sıkıntı mı bu?

93 Mesaj
28 Ekim 2011; 16:53:07 

AYnı durum bendede var sunucu ip si girilmiyor 000.000.000.000 ı değiştirmryr izin vermiyor ve cccam i kanalı hiç açmıyor. bu neden böyle yazılımda sıkıntımı var en son ekim 2 yazılımı yuklu.... kanallar hiç açılmadı...

393 Mesaj
28 Ekim 2011; 18:23:44 

@jameson_ ben arkadaşa bir pm attım biraz forumda yardımcı olursa satın alan arkadaşlara cihaz daha çok tutulur bence.bende aldım ama henüz deneyemedim cihazı umarım doğru tercih yapmışızdır

75 Mesaj
28 Ekim 2011; 18:56:16 

bendede ilk zaman açılmıştı yazılımı atınca şimdi açılmıyor reset atıyor cccam istemcisinden server 9 ve aktif yapınca açılıyordu 3 gündür açılmıyor sayın jameson siteye uğramaz oldu forumlarda bu cihazın diğer cihazlardaki gibi bilgi verecek jamesondan başka kimse yok cihazdan memnunum hak ettiği övgüleri D.H-T.F ,da yazmıştım fakat sorunlarımız için bir muhatıp olmazsa sıfır

3143 Mesaj
28 Ekim 2011; 19:57:26 

Herhalde bu işleri kolay sanıyordu, sanırım o da dayanamadı.

416 Mesaj
28 Ekim 2011; 20:24:30 

dostlar jameson sitesinde bizden haberler sayfassında ağustos yazılımı indirilebiliyor ve server ayarları girilebiliyor, ben şimdilik onunla idare ediyorum, bu sorunun yeni yazılımla düzeltilmesini bekliyorum..

102 Mesaj
28 Ekim 2011; 20:27:35 

Ömür Dediğin Üç Gündür,
Dün Geldi Geçti, Yarın Meçhuldür,
O Halde Ömür Dediğin Bir Gündür,
O Da Bugündür...

Sitem: http://www.limuzinprogram.tr.gg/ Lütfen Bi TIK

4817 Mesaj
29 Ekim 2011; 0:16:04 

gayet güzel çalışıyor.

?

93 Mesaj
29 Ekim 2011; 13:07:18 

jameson 3003 aldım 3 gün önce yeni yazılımı yukledim 9 nolu istmciye ip girilemiyor ve cccam in çözdüğünü söylediği yayınlar hiç izlenemiyor hiç izleyemedim jameson yetkilisi nerede sorun nereden kaynaklanıyor?

766 Mesaj
29 Ekim 2011; 13:16:57 

quote:

Orijinalden alıntı: buzlucam

jameson 3003 aldım 3 gün önce yeni yazılımı yukledim 9 nolu istmciye ip girilemiyor ve cccam in çözdüğünü söylediği yayınlar hiç izlenemiyor hiç izleyemedim jameson yetkilisi nerede sorun nereden kaynaklanıyor?

valla site yöneticisi serkan beyle ters düştü artık siteye de girmiyor
adamın yazılarına müdehale etmiş serkan bey
oda kızmış benim yazılarımı editleme yoksa tek başına yazarsın demiş
ve aynen dediğinide yaptı artık ortalıkta görünmüyor malesef
jameson uydu aluıcısını alan topu topu alan 10- 15 kişiyi geçmez
tahminimce onlarada allah yardım etsin
böyle küslükler kimseye yarar sağlamıyor malesef serkan bey bence
jameson ile görüş özür dile artık yanlış anlaşılma oldu de bu iş bitsin bizler bir aileyiz
burayı soğutmayalım lütfen
sıcak sıcak çözümler bilgi alışverişleri yapalım
insanlar dertlerine sorunlarına çözüm bulsunlar

393 Mesaj
29 Ekim 2011; 13:57:16 

quote:

Orijinalden alıntı: mahçup

valla site yöneticisi serkan beyle ters düştü artık siteye de girmiyor
adamın yazılarına müdehale etmiş serkan bey
oda kızmış benim yazılarımı editleme yoksa tek başına yazarsın demiş
ve aynen dediğinide yaptı artık ortalıkta görünmüyor malesef
jameson uydu aluıcısını alan topu topu alan 10- 15 kişiyi geçmez
tahminimce onlarada allah yardım etsin
böyle küslükler kimseye yarar sağlamıyor malesef serkan bey bence
jameson ile görüş özür dile artık yanlış anlaşılma oldu de bu iş bitsin bizler bir aileyiz
burayı soğutmayalım lütfen
sıcak sıcak çözümler bilgi alışverişleri yapalım
insanlar dertlerine sorunlarına çözüm bulsunlar

bu durumda olan gariban kullanıcıya oluyor ancak karsımızda sorunlarımızı aktarcak bir muhatap bulamazsak bu cihaz satmaz halbukı fıyat performans olarak cok ıs yapabılecekken yazık olur.alan benim gibi insanlarda mağdur olmazdı.bide @jameson bu arkadasa facebook telefon vs bıyerden ulasabılecek bırı var mı? Gerekırse t.f. Veya face den iletelim sorunlarımızı buraya yazanıda yonlendiririz.sonuçta küslükle bu iş olmaz ne satana ne alana fayda herkes zarar görücek

3143 Mesaj
29 Ekim 2011; 17:39:03 

Küsmediği DRF de de gözükmüyor, orada da yok.

4817 Mesaj
30 Ekim 2011; 1:18:51 

bu işler sorumluluk ister küsmeye gelmez

?

393 Mesaj
30 Ekim 2011; 14:32:56 

sanırım şu an cihazın tek sorunu ekim yazılımında gömülü server ile ilgili.bende bu hafta içi cihazı kullanmaya başlıyacağım şu an için tavsiyeniz ağustos yazılımını yoksa ekim yazılımını kurayım??ağustosta server çalışıyor sanırım kayan altyazılarla alakalı bir sıkıntı var mı ağustos yazılımında ?

ayrıca dpf ye üye oldum bakalım arkadaş oraya yazarsa burdan yönlendiririz insanları düne kadar o forumdan haberim yoktu tesadüfen googledan denk geldim.

4817 Mesaj
30 Ekim 2011; 15:02:05 

ordada ortalıklarda yok

?

393 Mesaj
30 Ekim 2011; 15:29:09 

quote:

ordada ortalıklarda yok

belki haftasonu tatili yapıyorlardır neyse dün server gayet güzel çalışıyor yazmışsınız hangi fw yi kullanıyorsunuz şu an bende onu yükleyeyim

416 Mesaj
30 Ekim 2011; 18:15:27 

ben ağustosla server i kullaniyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

93 Mesaj
30 Ekim 2011; 18:34:54 

Ben ağustosu tekrar yukledim ama serverı yinede kullanamıyorum anlayamadım problem nerede ağustosla çaLIŞTIĞINA EMİNMİSİNİZ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buzlucam -- 30 Ekim 2011; 18:35:51 >

416 Mesaj
30 Ekim 2011; 21:53:03 

şimdi kontrol ettim, çalışıyor..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

393 Mesaj
30 Ekim 2011; 22:43:41 

quote:

Ben ağustosu tekrar yukledim ama serverı yinede kullanamıyorum anlayamadım problem nerede ağustosla çaLIŞTIĞINA EMİNMİSİNİZ...

sanırım siz biyerlerde hata yapıyorsunuz yada cihazda problem var fabrika ayarlarına dönüp ağustos yazılımını yüklemeyi bir deneyin tekrar bende onu kurucam yeni yazılım cıkana kadar isimizi görür sonucta server çalisıyor demek ki bu iyi haber

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

766 Mesaj
1 Kasım 2011; 4:00:49 

quote:

sanırım siz biyerlerde hata yapıyorsunuz yada cihazda problem var fabrika ayarlarına dönüp ağustos yazılımını yüklemeyi bir deneyin tekrar bende onu kurucam yeni yazılım cıkana kadar isimizi görür sonucta server çalisıyor demek ki bu iyi haber

kardeşlerim
cihaz adana bimeks te yok görme imkanım olmadı ve yine piyasada onlarca farklı cihaz adı dolaşıyor insan karasız kalıyor

hd + sd görüntü kalitesi nasıl

kanal geçiş hızı nasıl

bu cihazı almakla pişmanmısınız ? yada neyinden pişmansınız ?

tavsiye edermisiniz ? neden tavsiye edersiniz( fiyatı hariç bimekste 302 tl mağaza fiyatı internet fiyatı 246 tl)

şüpheyle yaklaşanlar var neden neyinden şüphe ediyorlar

görüntü netliği kalitesi nasıl

renklerin tonlarının koyulaştığı yazılıyor

o zaman tv den kontrast parlaklığını renkleri açmakmı gerekiyor

görüntü net canlı kusursuz bulanıklık flu luk olmamalı

cihazın içinde kendinden çözdüğü söylenen 4-5 tane adult kanal ile belgesel kanalı çözüyormu

ve içinden hdmı kablosu çıkıyormu

kalitelimi iş görürmü yoksa paraya kıyıp daha kaliteli altın uçlu hama falan kablomu almak lazım

tüm kardeşlerimden yorumlarını bekliyorum

gerçi cihazı alan ve siteye giren topu topu 10 kişiyi geçmez buda cihaz hakkında çok önemli karar alma aşamasını göstermez ama

fikir fikirdir

fikirlerinizi yorumlarınızı

dertlerinizi

sorunlarınızı bekliyorum

paylaşalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahçup -- 1 Kasım 2011; 4:08:32 >

62 Mesaj
1 Kasım 2011; 11:12:23 

Sn.@mahcup arkadaşım,
Ben de bu cihazı alan, kullanan ve geri iade edenlerdenim. Bu cihazı neden beğenmediğimi kısaca anlatayım ama bunun
tamamen kendi kişisel görüşlerim olduğunu, tavsiye niteliğinde olmadığını da baştan belirtmek durumundayım.

Öncelikle görüntü kalitesine (SD-HD) önem veren birisiyim. Forumda okuduklarımdan bu cihazın işlemcisinin piyasadaki çoğunluk
cihazların işlemcilerden daha iyi olduğu kanısıyla Bimeks'in int.sitesinden aldım. D-smart kullanmak da istememden dolayı cihazın
modül girişi olması da bana cazip geldi. Öyle hard disk bağlayayım, kayıt yapayım diye bir derdimde olmadığından ileride belki lazım
olursa diye ethernet girişi olmasıda tercih etmemde diğer bir özelliğiydi.

Neyse, cihaz geldi kurdum, (içinden altın uçlu hdmi kablo çıkıyor yenisi almanıza gerek yok) Kumandasını bir çok kullanıcı beğenmiş
ancak ben beğenmedim. (Kumanda da çok fazla tuş var, ana tuşlar ise (ses ve kanal) alışılmışın dışında oldukça küçük. Sanırım cihazın
fonksiyonlarını menüsünden çok kumandasına yüklemişler bu da kumandanın bir çok küçük küçük tuştan oluşmasına neden olmuş. Ayrıca
kasanın ön tarafındaki mavi ışığın da rahatsız edici düzeyde parlak olduğunu da belirtmeden geçemeyeceğim.

Kanal geçis hızı rahatsız edici değil ancak bence en önemli nokta görüntü kalitesinin beklediğimden düşük olması. Şöyle ki; ekrandaki
görüntüdeki nesnelerin kenarları net değil, flu. Cihazda bir keskinlik problemi var. Ayrıca hareketli sahnelerde nesnelerde pikselleşme
meydana geliyor ve bu da izleyeni oldukça rahatsız ediyor. Görüntü kalitesi beklediğim gibi çıkmadığından açıkçası kontras vb.
özelliklerine yoğunlaşamadım.

Görüntü kalitesi belki yazılımındandır diye düşünerek üzerinde gelen yazılımın yerine firmanın web sitesindeki son yazılımını yükledim
sonuç yine değişmedi.

Cihazın içindeki yazılımla Hotbird uydusundaki bazı platformları çözdüğü söylendi. Söylenenleri bire bir yaptığım halde gerek mevcut
gerekse yüklediğim son yazılımla ben bu platformları seyredemedim. (Belki ben beceremedim bilemiyorum.)

Sonuç olarak bu cihaz "benim beklentilerimi" karşılamadığından geri iade ettim.

Umarım kafandaki sorulara bir nebze de olsa yanıt bulmuşsundur.

Başta da söylediğim gibi yukarıda yazdıklarımın "tamamen kendi kişisel görüşlerim olduğunu, tavsiye niteliğinde olmadığını" bir kez
daha belirtmek isterim. Nihayetinde bir çok kullanıcı da cihazı başarılı bulmuş. Sonuçta bekletinler göreceli olduğundan değerlendirmelerin
de aynı derece göreceli olması doğaldır.

Sana naçizane tavsiyem: Cihazı Bimek'sin int. sitesinden alıp denemeniz, (mağazadan alırsanız iade kabul etmiyorlar) kısacası kendiniz
test etmenizdir. Beğenirseniz sorun yok, beğenmediğiniz takdirde 1 hafta içinde Yurtiçi Kargo ile "Bimeks ödemeli" olarak geri iade
edebilirsiniz.

Kolay gelsin.

601 Mesaj
1 Kasım 2011; 11:31:21 

İbramanın değindiği hususlara aynen katılıyorum bende cihazı deneyip geri iade eden biri
olarak ilaveten, cihazın renk tonlarının koyu olması vede kanal geçişlerinin biraz yavaş olmasıdır.
Yavaşlık şimdiki kullandığım Medilalink Black pantere göre yazdım.
Cihazın ön kısmındaki mavi ışık gerçekten insanın gözünü fazlasıyla rahatsız sdiyor.

Pioneer lx 5090
Humax ırci 5400z
Humax 2000 HD
Digitürk Sagemcom
Panasonic DMP-BDT 320 Bluray player

5 Mesaj
1 Kasım 2011; 12:04:00 

quote:

kardeşlerim
cihaz adana bimeks te yok görme imkanım olmadı ve yine piyasada onlarca farklı cihaz adı dolaşıyor insan karasız kalıyor

hd + sd görüntü kalitesi nasıl

kanal geçiş hızı nasıl

bu cihazı almakla pişmanmısınız ? yada neyinden pişmansınız ?

tavsiye edermisiniz ? neden tavsiye edersiniz( fiyatı hariç bimekste 302 tl mağaza fiyatı internet fiyatı 246 tl)

şüpheyle yaklaşanlar var neden neyinden şüphe ediyorlar

görüntü netliği kalitesi nasıl

renklerin tonlarının koyulaştığı yazılıyor

o zaman tv den kontrast parlaklığını renkleri açmakmı gerekiyor

görüntü net canlı kusursuz bulanıklık flu luk olmamalı

cihazın içinde kendinden çözdüğü söylenen 4-5 tane adult kanal ile belgesel kanalı çözüyormu

ve içinden hdmı kablosu çıkıyormu

kalitelimi iş görürmü yoksa paraya kıyıp daha kaliteli altın uçlu hama falan kablomu almak lazım

tüm kardeşlerimden yorumlarını bekliyorum

gerçi cihazı alan ve siteye giren topu topu 10 kişiyi geçmez buda cihaz hakkında çok önemli karar alma aşamasını göstermez ama

fikir fikirdir

fikirlerinizi yorumlarınızı

dertlerinizi

sorunlarınızı bekliyorum

paylaşalım

slm cihazı 10 gündür kullanıyorum 217 kusure bende bimeks internetten almıştım. görüntü olarak hd görüntü iyi ancak sd yayınlar elimde bulunan nekst 17500 hdm iye göre kötü , ekim yazılım yüklü halde dün aksam 30 dk uğraşla cözdüğü denilen kanalları aktif hale getirdim . onlarda şimdilik sıkıntı yok ama dolb hd yayını yok yada ben bulamadım . su an 3 hd kanalı var 1 trt hd hep aynı şeleri gösteriyor atv hd şu an sürekli izlenebilir tek hd 1de atv haber hd var bilginiz olsun

6161616

93 Mesaj
1 Kasım 2011; 15:51:14 

ccama i hala halledemedim jamesonda 3003 de fakat yukarıda yazana katılamayacağım next 17500 bendede var ve normal sd yayında lcd de jameson 720 p de kesinliklenext den çok daha iyi sonuç veriyor ama kanal geçişleri daha yavaşbu doğru ama goruntu ve renk kalitesi için hdmi bağlantıyla nextten çok çok daha iyi sonuç veriyor. ayrıca elimde dectron ve goldmasterın 76100 serisi var ve bir arkadaşın yeni gm1050 siylede karşılaştırdım renk ve keskinlik olarak gerçekten çok daha iyi ama servistir vs dir ona birşey diyemem..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buzlucam -- 2 Kasım 2011; 14:15:38 >

3143 Mesaj
1 Kasım 2011; 18:37:43 

Bu uyduyu alıp iade edenlerden birisi de benim, ben beğenmedim, kimseye tavsiye etmem.

766 Mesaj
1 Kasım 2011; 20:21:42 

quote:

Orijinalden alıntı: damasyus

İbramanın değindiği hususlara aynen katılıyorum bende cihazı deneyip geri iade eden biri
olarak ilaveten, cihazın renk tonlarının koyu olması vede kanal geçişlerinin biraz yavaş olmasıdır.
Yavaşlık şimdiki kullandığım Medilalink Black pantere göre yazdım.
Cihazın ön kısmındaki mavi ışık gerçekten insanın gözünü fazlasıyla rahatsız sdiyor.

kardeşim
jameson 3003 kullanan biris olarak medyalink black panther cihazı tasiye edermisin

766 Mesaj
1 Kasım 2011; 21:37:39 

arkadaşlar o kadar çok heyecanlanmıştımki fiyatının uygun oluşu

hele sizleden gelen olumlu feedback ler

kendi kendime tamam full hd cihazımı buldum dedim jameson 3003

çok yetenekli net görüntü veren çok donanımlı oluşu

beni aşık etti

ama sizlerin bu şekilde yazıları tabii sizin kendi yorumlarınız yoruma açık demişsiniz ama ateş olmayan yerdende duman çıkmaz derler

bırakın full hd yi daha türkçe hd kanal sayısı 4-5 taneyi geçemezken

demek ki henüz full hd cihaz için çok erken

adamlar daha görüntü kalitesini çözememişler

hatırlarmısınız önceden hem analog hem digital uydu receverler vardı fiyatları iyi pahalıydı

daha sonra yavaş yavaş analog cihazlar bitti sadece dıgıtal receverler kaldı

şimdide hd veya full hd cihazlar emekleme devresindeler

şöyle olursa böyle oluyor böyle olursa şöyle görüntüden kaybediyor falan türü yazılar dolaşıyor

eski vestele devam o zaman .bir full hd cihaza verilecek maxımum para 300 tl dir onun üzeri haramdır.

gold master bilmemne serisi adam google ye giriyro youtubeye giriyor falan filan bir yemek yapmadığı kalmış

donanım arttıkça fiyatıda arttırıyorlar

fiyatı düşürmemek için ek donanımlar koyuyorlar tamam lafım yok olsun ama

görüntü kalitesi de önemli

görüntü kalitesi işini hala çözemedirler

bazı şeyler olunca görüntü kalitesinden ödün veriyorlar

linux taban açık kodlu yazılım falanca çip işte öyle.

anladığım boş işler para sağmaca

süt ineği misali

adam gibi hızlı görüntü kalitesi iyi kart paylaşımı kuvvetli bir cihaz olsa

haa birde dikkat ediyorum yok mkv den filim izliyorum yok hafıza bilmem neyini takıyorum

yaa bırakın koca memlekette işinizmi kalmadı televizyon kanallarımı tükendi hayret ediyorum sizlere iyi sabır var sizde valla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahçup -- 1 Kasım 2011; 21:46:09 >

393 Mesaj
1 Kasım 2011; 22:38:08 

quote:

arkadaşlar o kadar çok heyecanlanmıştımki fiyatının uygun oluşu

hele sizleden gelen olumlu feedback ler

kendi kendime tamam full hd cihazımı buldum dedim jameson 3003

çok yetenekli net görüntü veren çok donanımlı oluşu

beni aşık etti

ama sizlerin bu şekilde yazıları tabii sizin kendi yorumlarınız yoruma açık demişsiniz ama ateş olmayan yerdende duman çıkmaz derler

bırakın full hd yi daha türkçe hd kanal sayısı 4-5 taneyi geçemezken

demek ki henüz full hd cihaz için çok erken

adamlar daha görüntü kalitesini çözememişler

hatırlarmısınız önceden hem analog hem digital uydu receverler vardı fiyatları iyi pahalıydı

daha sonra yavaş yavaş analog cihazlar bitti sadece dıgıtal receverler kaldı

şimdide hd veya full hd cihazlar emekleme devresindeler

şöyle olursa böyle oluyor böyle olursa şöyle görüntüden kaybediyor falan türü yazılar dolaşıyor

eski vestele devam o zaman .bir full hd cihaza verilecek maxımum para 300 tl dir onun üzeri haramdır.

gold master bilmemne serisi adam google ye giriyro youtubeye giriyor falan filan bir yemek yapmadığı kalmış

donanım arttıkça fiyatıda arttırıyorlar

fiyatı düşürmemek için ek donanımlar koyuyorlar tamam lafım yok olsun ama

görüntü kalitesi de önemli

görüntü kalitesi işini hala çözemedirler

bazı şeyler olunca görüntü kalitesinden ödün veriyorlar

linux taban açık kodlu yazılım falanca çip işte öyle.

anladığım boş işler para sağmaca

süt ineği misali

adam gibi hızlı görüntü kalitesi iyi kart paylaşımı kuvvetli bir cihaz olsa

haa birde dikkat ediyorum yok mkv den filim izliyorum yok hafıza bilmem neyini takıyorum

yaa bırakın koca memlekette işinizmi kalmadı televizyon kanallarımı tükendi hayret ediyorum sizlere iyi sabır var sizde valla

@mahcup kardeşim bence cihazı bimeksten sipariş et 2 günde geliyor bir dene beğenmezsen iade edersin 7 gün süresi var aklında soru işareti kalmaz.ben cihazdan memnunum fiyatına göre gayet güzel bence ama tabi bundan çok daha üstün cihazalar var benim bütçem buna yetti işimide fazlasıyla görüyor.

4817 Mesaj
2 Kasım 2011; 0:04:15 

ben kulanıyorum sıkıntı yok olumlu ve olumsuz eleştiri daima olur herkes kendince haklı saygı duymak lazım görüşlere

?

93 Mesaj
2 Kasım 2011; 14:20:45 

kimse beğenmek zorunda değil cihaz problemli de olabilir ama ben beğenmedim yerine makul sebepler gostermek gerekir renler koyu diyen arkadaşlar var onumde 2 uydu iki lcd var ben renleklerde bir problem goremedim tam tersi daha canlı ve keskin renkler var. 17500 de kareleşmeler sd yayında çok bariz fark ediliyor bunda 20 santimden bakınca ancak zorla fark edilebiliyor ancak.... bence birazda önyargıları bırakıp objektif bakmak lazım. Bu cihazın goruntu kalitesinde ben hiçbir problem gormedim, 15 yıldır amator fotografçılıkla , photoshopla uğraşan biri olarak renk nedir pixel nedir herhalde az buçuk bizde biliriz..... şuana kadarda 13 tane uydu alıcısı kullanduığımı göz önüne alırsam az buçuk uydu görüntü kalitesinide öğrenmişizdir herhalde...bu cihazda eleştirilebilecek en önemli şey kanal geçiş hızı ama benim gorduğum hdlerin hepsi yavaş eski sd lere gore... ama lcd ye hdmi ile bağlamak şartıyla yoksa scarttan yuv dan bağlamalar tabiki renk ve pixel kalitesini bozar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buzlucam -- 2 Kasım 2011; 14:40:24 >

601 Mesaj
2 Kasım 2011; 17:06:36 

quote:

kardeşim
jameson 3003 kullanan biris olarak medyalink black panther cihazı tasiye edermisin

Sayın mahçup ,

Rahatlıkla tavsiye ederim Benim için birinci öncelikli görüntü kalitesi gelir daha sonra renk doğruluğu
Cihazın kullanımı vs vs böyle gider.
Medialink jamesona göre görüntüsü daha iyi ,doğru renk üretiyor kanal geçişleri hızlı ve kullanımı çok
basit rahatlıkla alıp kullanabilirsin.
Selamlar.

Pioneer lx 5090
Humax ırci 5400z
Humax 2000 HD
Digitürk Sagemcom

601 Mesaj
2 Kasım 2011; 17:14:09 

quote:

kimse beğenmek zorunda değil cihaz problemli de olabilir ama ben beğenmedim yerine makul sebepler gostermek gerekir renler koyu diyen arkadaşlar var onumde 2 uydu iki lcd var ben renleklerde bir problem goremedim tam tersi daha canlı ve keskin renkler var. 17500 de kareleşmeler sd yayında çok bariz fark ediliyor bunda 20 santimden bakınca ancak zorla fark edilebiliyor ancak.... bence birazda önyargıları bırakıp objektif bakmak lazım. Bu cihazın goruntu kalitesinde ben hiçbir problem gormedim, 15 yıldır amator fotografçılıkla , photoshopla uğraşan biri olarak renk nedir pixel nedir herhalde az buçuk bizde biliriz..... şuana kadarda 13 tane uydu alıcısı kullanduığımı göz önüne alırsam az buçuk uydu görüntü kalitesinide öğrenmişizdir herhalde...bu cihazda eleştirilebilecek en önemli şey kanal geçiş hızı ama benim gorduğum hdlerin hepsi yavaş eski sd lere gore... ama lcd ye hdmi ile bağlamak şartıyla yoksa scarttan yuv dan bağlamalar tabiki renk ve pixel kalitesini bozar..

Sayın buzlucam,
Ön yargıdan bahsetmişsiniz ama ön yargılı olacak bir durum yok bizler satıcı değil kullanıcıyız.
Bir çok uydu cihazı deneyerek en iyi görüntü veren cihazların peşindeyiz. Almanyadan bile 2 ayrı marka
recevier getittirdim.
Jameson kullandığım Medialinke göre daha yavaş, renkler Canlı ve keskin demişsiniz olabilir ama ben renklerin olması gerekenden daha koyu olduğuna işaret etmiştim.
Sd görüntüsü Medialinkten daha vasat.
Selamlar.

Pioneer lx 5090
Humax ırci 5400z
Humax 2000 HD
Digitürk Sagemcom